معرفی ویتنام + تصاویر و ویدیو


ویتنام یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد که پایتخت آن شهر هانوی است. این کشور از لحاظ جغرافیایی در بخش شرقی شبه جزیره اندونزی واقع شده که بیشتر مناطق آن ناهموار و با جنگل های انبوه پوشیده شده اند. بر اساس آخرین سرشماری که صورت گرفته، ویتنام حدود 86 میلیون نفر جمعیت دارد که نرخ رشد سالانه جمعیت در آن 1.5 درصد می باشد. ویتنام با کشورهای چین، کامبوج و لائوس مرز زمینی مشترک دارد. از نظر اقتصادی محصولات صادراتی این کشور نفت خام، محصولات دریایی، برنج، قهوه، الوار، چای، پوشاک و کفش می باشد و محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات پتروشیمی، کود، مواد آلومینیومی، پنبه، سیمان و موتورسیکلت می باشد. آب و هوای ویتنام گرم و مرطوب می باشد و در فصل زمستان بخش شمالی آن خنک می باشد. ویتنام جاذبه های گردشگری متنوعی دارد و بیشتر جاذبه های آن نادر می باشد، به طوری که در هیچ جای دنیا مانند آنها را نمی توان یافت. همه این عوامل سبب شده تا ویتنام به یکی از قطب های اصلی گردشگری در جهان مبدل گردد. در ادمه مطلب به مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور ناشناخته اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با ویتنام با تورگشت همراه شوید. 

1- خلیج هالونگ بای

خلیج هالونگ بای یکی از زیباترین و رویایی ترین جاذبه های گردشگری ویتنام می باشد که در خلیج تونکین و در بخش شرقی این کشور واقع شده است. این خلیج که ۴۳,۴۰۰ وسعت دارد، بیش از 1600 جزیره کوچک و بزرگ را در خود نهفته است. در خلیج هالونگ بای تعداد بی شماری ستون های آهکی زیبا در میان آبهای زمردی وجود دارد که جلوه بی نظیری به خلیج بخشیده اند. نام این خلیج به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی قاره کهن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. هالونگ بای در لغت به معنای اژدهای نشسته می باشد. که این نام گذاری دلایل بسیاری دارد، بسیاری معتقدند که در خلیج هالونگ بای مارماهی بزرگی زندگی می‌کرد که هر وقت سر خود را از آب خارج می کرد، موجب رعب و وحشت مردم می‌شد و برخی دیگر هم اعتقاد دارند، نام‌گذاری خلیج هالونگ بای به خاطر شکل ظاهری جزیره هالونگ می باشد. عده ای دیگر نیز بر این باورند که صدای برخورد مهیب امواج به صخره‌های آهکی را دلیل نام‌گذاری این جزیره به اژدهای نشسته می‌دانند.

خلیج هالونگ بای , دیدنی های ویتنام , تورگشت

2- دریاچه هوان کیم

دریاچه هوان کیم یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ویتنام می باشد که در شهر هانوی واقع شده است. این دریاچه که به دریاچه شمشیر شهرت دارد، مکان مناسبی برای پیاده روی و ورزش های صبجگاهی می باشد. در مرکز دریاچه هوان کیم آرامگاهی به نام برج لاک پشت وجود دارد.همچنین یک پل قرمز چوبی رنگ در این دریاچه وجود دارد که راه مناسبی برای دسترسی به معبد شهر می باشد و حدود هزار سال قدمت دارد.

دریاچه هوان کیم , دیدنی های ویتنام , تورگشت

3- غار سون دونگ

غار سونگ دونگ بزرگترین غار جهان می باشد که در استان کوانگ بن ویتنام واقع شده است. این غار به وسیله شخصی به‌ نام هوکان در سال ۱۹۹۱ کشف گردید. غار سون دونگ 5000 کیلومتر وسعت، 9000 متر ارتفاع و 150 متر عمق دارد که با توجه به این ابعاد این غار از غار گوزن در مالزی که به عنوان بزرگترین غار جهان معرفی شده، نیز بزرگتر می باشد. مدخل ورودی غار مانند یک پنجره می باشد که سبب می شود تا نور خورشید به درون غار بتابد. که این تابش خورشید علاوه بر رشد گیاهان و درختان درون غار، فضای رمانتیکی را درون غار پدید می آورد. 

غار سون دونگ , دیدنی های ویتنام , تورگشت

4- دلتای مکونگ

دلتای مکونگ یکی از خارق العاده ترین مکان های گردشگری ویتنام می باشد که از شهر هوشی مین تا خلیج تایلند گسترده شده است. این دلتای زیبا که به سبد برنج ویتنام لقب گرفته است، بیش از یک سوم محصولات غذایی سالانه کشور ویتنام فقط از ده درصد کل زمین های آن تولید می شود.علاوه بر برنج در دلتای مکونگ محصولات دیگری مانند درختان نارگیل، باغ های میوه و باغ های نیشکر وجود دارد. این دلتا که یک پدیده برای کشاورزی ویتنام می باشد، دو شهر توریستی به نام های شهر مای تو در نزدیکی هوشی مین که از بهترین مکان ها برای قایقرانی است و دیگری کائولان می باشد. 

دلتای مکونگ , دیدنی های ویتنام , تورگشت

5- آبشار پانگور در دالات

 آبشار پانگور یک آبشار پلکانی و زیبا می باشد که در شهر دالات ویتنام واقع شده است. این آبشار 40 متر ارتفاع و 100 متر عرض دارد. شدت ریزش آب از صخره های پلکانی آبشار پانکور به قدری زیاد است که صدای آن از مسافت های طولانی به گوش می رسد. در پیرامون این آبشار 25 هکتار جنگل های بکر وجود دارد. همچنین رستوران های بسیاری نیز در اطراف آبشار وجود دارند که گردشگران تور ویتنام در زمان بازدید از آبشار از این امکانات رفاهی بهره مند شوند.

آبشار پانگور در دالات , دیدنی های ویتنام , تورگشت

6-تونل های کوچی

تونل های کوچی یک شبکه گسترده از اتصال تونل های زیرزمینی در منطقه کوچی از شهر هو شی مین سیتی می باشد. این تونل یکی از مقرهای اصلی ویتنامی ها در جنگ با آمریکا  بود و هیچ وقت به وسیله ارتش آمریکا به طور کامل کشف نشد. تونل های کوچی در سال ۱۹۶۰ میلادی در برابر جنگ با سربازان آمریکایی احداث گردید. این تونل که 121 کیلومتر مربع طول دارد به وسیله دولت ویتنام به یک پارک حفاظت شده مبدل گردیده است. تونل های کوچی، تونل های اعجاب انگیز و تو در تویی هستند که تا سه طبقه زیر زمین عمق دارند.

تونل های کوچی , دیدنی های ویتنام , تورگشت

7- جزیره فوکوک

جزیره فوکوک یک جزیره گرمسیری و زیبا می باشد که در ساحل کامبوج قرار گرفته است. این جزیره که به جزیره مروارید شهرت دارد زیرا بومیان در مناطقی از آن مروارید پرورش می دهند. جزیره فوکوک، تنها جزیره در ویتنام می باشد که در آنجا به جای کاشت برنج، فلفل کاشته می شود. این جزیره که حدود 1320 کیلومتر مربع وسعت دارد، جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر را در خود جای داده است. جزیره فوکوک تفریحات متنوعی دارد که از جمله این تفریحات می توان به ماهیگیری، غواصی، شنا و گشت و گذار در روستاهای اطراف جزیره را نام برد. 

جزیره فو کوک , دیدنی های ویتنام , تورگشت

8- معبد مای سان

معبد مای سان یکی از معابد باستانی و معروف ویتنام می باشد که در ساحل مرکزی این کشور و در نزدیکی روستای Duy PHU قرار گرفته است. در گذشته این معبد زمانی مرکز عمده مراسم مذهبی هندوها بوده که در بین قرون 4 تا 14 به مناجات با خدا یعنی شیوا می پرداختند. در سال ۱۹۹۹ نام این معبد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. معبد مای سان با آجرهای قرمز رنگ و ماسه سنگ ساخته شده است. ترکیب رنگ آجرهای قرمز با فضای سرسبز اطراف محوطه معبد فضای زیبایی را خلق نموده است. 

معبد مای سان , دیدنی های ویتنام , تورگشت

9- برج تجاری بیتکس کو

برج تجاری بیتکس کو یکی از جاذبه های مهم ویتنام می باشد که در شهر هوشی مین واقع شده است. این برج 262 متر ارتفاع دارد که 68 طبقه آن در سطح زمین و 3 طبقه در زیر زمین می باشد. برج تجاری بیتکس کو به وسیله یک شرکت فرانسوی ساخته شده است. معماری این برج برگرفته از گل لوتوس که بومی ویتنام است، می باشد. برج بیتکس کو در سال 2011 موفق به کسب جایزه طراحی مهندسی بناهای با ارزش بیش از یک صد میلیون دلار شد.  

برج تجاری بیتکس کو , دیدنی های ویتنام , تورگشت

10-موی نه

موی نه یکی از زیباترین مناطق تورسیتی ویتنام می باشد که به جواهر پنهان این کشور نیز شهرت دارد. در این منطقه جمعیت بسیاری کمی ساکن هستند و همین امر سبب شده تا از آرامش و آسایش بسیاری برخوردار باشد. وقتی به موی نه سفر می کنید، تصور می کنید وارد بهشت شده اید. در این منطقه تپه های سفید رنگی که از عاج فیل به وجود آمده اند و همچنین دریاچه هایی از گل های نیلوفر که جلوه خاصی به این منطقه بخشیده، وجود دارد. 

موی نه , دیدنی های ویتنام , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره ویتنام

زبان: ویتنامی

واحد پول: دونگ

اختلاف ساعت با تهران: دو ساعت و نیم از تهران جلوتر است

مهم ترین مراکز خرید ویتنام

مرکز خرید ترانگ تین: این مرکز خرید یکی از لوکس ترین و بزرگترین مراکز خرید ویتنام می باشد که در پایتخت این کشور قرار دارد. مرکز خرید ترانگ تین مکان مناسبی برای خرید برندهای متنوع البسه و صنعت مد می باشد. علاوه بر فروشگاه های لباس در این مرکز خرید چندین رستوران، ساختمان تجاری و سالن های مختلف وجود دارد.

مرکز خرید ترانگ تین , مراکز خرید ویتنام , تورگشت

مرکز خرید دایمند پلازا: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف ویتنام می باشد که در شهر هوشی مین قرار گرفته است. این مرکز خرید چند طبقه که درون یک برج قرار دارد، مکان مناسبی برای پاساژ گردی می باشد. در مغازه های این مرکز خرید انواع برندهای معروف داخلی و بین المللی عرضه می گردد. همچنین خریداران می توانند از امکانات رفاهی این مجتمع مانند رستوران و کافی شاپ های آن نیز استفاده نمایند.

مرکز خرید دایمند پلازا , مراکز خرید ویتنام , تورگشت

مرکز خرید ساویکو: این مرکز خرید یکی از بزرگترین و مشهورترین مراکز خرید ویتنام می باشد که در شهر هانوی و در نزدیکی منطقه قدیمی و توریستی این شهر واقع شده است. مرکز خرید ساویکو سه طبقه و 60 هزار متر مربع وسعت دارد. در این مرکز خرید انواع پوشاک و متعلقات مد، کالای دیجیتال و لوازم خانگی عرضه می گردد. از فروشگاه های معروف مرکز خرید سایو می‌توان اوت لت نایکی، اوت لت Samsonite و هایپرمارکت بزرگ BigC را نام برد.

مرکز خرید ساویکو , مراکز خرید ویتنام , تورگشت

مرکز خرید وینکام مگامال رویال سیتی: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف و شیک در هانوی می باشد. در ورودی مرکز خرید وینکام مگامال حوض، آب نما و باغ های زیبایی وجود دارد که جلوه خاصی به این مرکز خرید بخشیده است. در این مرکز خرید فروشگاه های پوشاک، مد، زیورآلات و لوازم آرایش در طبقه‌ی دوم و کالای دیجیتال و لوازم خانگی در طبقه‌ی اول عرضه می گردند. اگر به دنبال برندهای معروف بین المللی در ویتنام هستید، بدون شک این مرکز خرید گزینه مناسبی می باشد. علاوه بر مراکز خرید در این مجتمع پیست های اسکی روی یخ، پارک های آبی، رستوران و چندین کافی شاپ وجود دارد.

مرکز خرید وینکام مگا مال رویال سیتی , مراکز خرید ویتنام , تورگشت

مهم ترین رستوران های ویتنام

رستوران لا ورتیکال: این رستوران یکی از بهترین رستوران های ویتنام می باشد که در شهر هانوی قرار دارد.در رستوران لا ورتیکال لذیذ ترین غذاهای فرانسوی با ادویه های محلی سرو می شود. در منوی رستوران غذاهای کلاسیک فرانسوی و ویتنامی وجود دارد. همچنین انواع غذاهای ترکیبی با عطر و طعم آشپزی هر دو کشور هم در این رستوران طبخ  می شود که بسیار مورد توجه مشتریان قرارمی گیرد. 

رستوران لا ورتیکال , رستوران های ویتنام , تورگشت

رستوران Pots ‘n Pans: این رستوران یکی از رستوران های شیک و تازه تاسیس هانوی می باشد که با آشپزی ماهرانه خود توانسته در مدت زمان کوتاهی مشهور شود. رستوران Pots ‘n Pans چند طبقه دارد که در قلب شهر هانوی قرار گرفته است. در این رستوران انواع غذاهای ویتنامی سرو می شود که آشپزی آن برگرفته از آشپزی غذاهای بین المللی می باشد. غذاهای رستوران با مواد اولیه تازه و بهترین محصولات محلی تهیه می شود. منوی رستورانPots ‘n Pans متنوع و در آن انواع پیش غذا و دسرهای لذیذ به چشم می خورد.

رستوران Pots ‘n Pans , رستوران های ویتنام , تورگشت

رستوران رویال سایگون: این رستوران یکی از رستوران های معروف در شهر هوشی مین می باشد. رستوران رویال سایگون منوی متنوعی دارد و در آن انواع غذاهای بین المللی، ویتنامی و آسیایی سرو می شود. این رستوران دکوراسیون بسیار شیکی دارد. با توجه به اینکه غذاهای رستوران از کیفیت بالایی برخوردار هستند، قیمت غذاها کمی گران می باشد. 

رستوران رویال سایگون , رستوران های ویتنام , تورگشت

رستوران ۱۹۱۱: این رستوران یکی از بهترین رستوران های ویتنام می باشد که در خانه اپرای هانوی واقع شده است. نام رستوران 1911 برگرفته از سال تکمیل ساخت این تئاتر استعماری فرانسوی می باشد. این رستوران که دکوراسیون شیک و زیبایی دارد، مکان مناسبی برای امتحان کردن لذیذترین و باکیفیت‌ ترین غذاهای ترکیبی می باشد.

مهم ترین هتل های ویتنام

هتل شرایتون: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف ویتنام می باشد که در شهر هانوی قرار دارد. هتل شرایتون 299 اتاق شیک دارد که با بهترین امکانات مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر روباز و سر پوشیده، سونا، ماساژ، مرکز تناسب اندام، رستوران و... را نام برد. 

هتل شرایتون, هتل های ویتنام , تورگشت

هتل اکواتوریال: این هتل یکی از هتل های معروف و 5 ستاره ویتنام می باشد که در مرکز شهر هوشی مین قرار دارد. اتاق های هتل اکواتوریال زیبا و مجهز به تهویه مطبوع، تلویزیون ماهوارهای و حمام خصوصی می باشند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، باشگاه بدنسازی، سالن بازی کودکان، سالن کنفرانس، رستوران و... را بر شمرد. 

هتل اکواتوریال , هتل های ویتنام , تورگشت

هتل نیکو هانوی: این هتل یکی از هتل های زیبا و 5 ستاره ویتنام می باشد که به سبک معماری ژاپنی طراحی شده است. هتل نیکو 257 اتاق مبله و شیک دارد که با امکانات بسیاری تجهیز شده اند. از امکانات رفاهی هتل می توان به جکوزی، استخر روباز، سونا، ماساژ، باشگاه بدن سازی، رستوران، سالن بازی کودکان و... را نام برد. 

هتل نیکو , هتل های ویتنام , تورگشت

هتل رکس: این هتل یکی از هتل های شیک و زیبای ویتنام می باشد که در مرکز شهر هوشی مین قرار گرفته است. هتل رکس که یک ترکیب کلاسیک از دنیای قدیم و جذابیت شرقی می باشد 278 اتاق دارد که با دکوراسیون زیبایی طراحی شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به سالن بدن سازی، زمین تنیس، استخر، شنا، یوگا، سونا، اسپا، جکوزی، رستوران و... را نام برد. 

هتل رکس , هتل های ویتنام , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید