معرفی وارنا + تصاویر و ویدیو


وارنا یکی از شهر های ساحلی بلغارستان می باشد که پس از صوفیه و پلوودیو سومین کلان شهر بزرگ این کشور می باشد. این شهر که  تلفیقی از یک شهر بندری، تفریحگاه ساحلی و پایگاه نیروی دریایی می باشد و شهری مدرن به نظر می رسد، اما از جاذبه های تاریخی و آثار باستانی خود به خوبی محافظت نموده است. وارنا که به مروارید دریای سیاه مشهور است، بر کرانه دریای سیاه و در مجاورت دریاچه وارنا قرار گرفته و یکی از بنادر مهم بخش شرقی بلغارستان محسوب می شود. بر اساس سرشماری که در سال 2006 صورت گرفت وارنا حدود ۳۵۱٬۵۵۲ نفر جمعیت دارد. طبق شواهد وارنا شهری قدیمی می باشد و قدمت سکونت بشر در منطقه کنونی وارنا متعلق به 7 قرن قبل از میلاد مسیح می باشد. این شهر با پیشرفت چشمگیر خود و وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان مقصد مناسبی برای گردشگران می باشد و هر ساله بیش از سه میلیون نفر از این شهر بازدید می کنند. همین امر سبب شده تا بیش از 60 درصد اقتصاد شهر وارنا از طریق صنعت توریسم تامین شود. در ادامه متن به مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با شهر زیبای وارنا با تورگشت همراه شوید. 

1- کلیسای وارنا

کلیسای وارنا مشهور ترین و بزرگ ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغاری می باشد که در بندر دریای سیاه واقع شده است. این کلیسا که سمبل گردشگری شهر وارنا می باشد در سی ماه آگوست سال 1886 بازگشایی شده است. سقف و شیشه های زیبا و رنگی کلیسا و دیوارهای منقوش شده که بیانگر داستان های کتاب مقدس انجیل می باشد، جلوه خاصی به کلیسای وارنا بخشیده است. برج ناقوس کلیسای وارنا که 38 متر ارتفاع دارد، در بین سالهای 1941 تا 1943 ساخته شده است. 

کلیسای وارنا , دیدنی های وارنا , تورگشت

2-باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا یکی از معروف ترین و خارق العاده ترین پارک های شهر وارنا می باشد که مساحتی بالغ بر 90 هزار متر مربع دارد. این باغ خوش آب و هوا که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد، در سال 1862 به دستور شهردار وارنا ابتدا به صورت یک باغ کوچک احداث شد. باغ دریایی وارنا یا سی گاردن بزرگترین پارک طبیعی در منطقه بالکان می باشد که دارای پوشش گیاهی غنی و انواع گونه های گیاهی می باشد. این باغ یکی از سرمایه های ملی بلغارستان در زمینه معماری مناظر شهری می باشد و هرساله علاقه مندان بسیاری با استفاده از تور بلغارستان از این باغ رویایی دیدن می کنند. 

باغ دریایی وارنا , دیدنی های وارنا , تورگشت

3- دلفیناریوم

دلفیناریوم تنها پارک دلفینی شبه جزیره بالکان می باشد که با پیشرفت چشمگیری که داشته به یکی از نمادهای اصلی شهر وارنا مبدل گردیده است. این مجموعه تفریحی که ساخت آن در بین سال های 1848 تا 2008 طول کشیده به وسیله معمار سیمون سارلیو احداث شده است. دلفیناریوم که جنس آن از شیشه و آلومینیوم می باشد یک مکعب شیشه ای است که 14 متر ارتفاع، 30 متر طول و برای 1200 نفر گنجایش دارد. در این پارک دلفین ها حدود 40 دقیقه با حرکات نمایشی و آب بازی می پردازند. 

دلفیناریوم , دیدنی های وارنا , تورگشت

4- موزه باستان شناسی 

موزه باستان شناسی یکی از موزه های معروف و تاریخی بلغارستان می باشد که در آن قدیمی ترین گنجینه طلای جهان نگه داری می شود. این موزه که به سبک معماری نئوکلاسیک طراحی شده، در 3 ژوئن سال 1888 احداث شده است. موزه باستان شناسی 2150 متر مربع وسعت دارد که بیش از 100 هزار آثار از ادوار مختلف از ما قبل تاریخ تا رومیان، قرون وسطی و حتی امپراطوری عثمانی را در خود جای داده است. 

موزه باستان شناسی وارنا , دیدنی های وارنا , تورگشت

5- جنگل سنگی

جنگل سنگی یکی از مرموزترین پدیده های طبیعی بلغارستان می باشد که به صورت نامنظم روی یک کمربند طولانی به طول ۸ کیلومتر در امتداد ساحل دریای سیاه در شمال این کشور جا خوش کرده است. این جنگل که 13 کیلومتر مربع وسعت دارد از تپه های شنی و صخره های سنگی تشکیل شده است. بیشتر ستون های سنگی این جنگل 6 تا 7 متر ارتفاع و 0.3 تا 3 متر ضخامت دارند. نام این جنگل در سال1937 به‌عنوان اولین میراث طبیعی بلغارستان به ثبت رسیده است. 

جنگل سنگی , دیدنی های وارنا , تورگشت

6- حمام های رومی

حمام های رومی وارنا بزرگترین حمام  در منطقه بالکان و چهارمین حمام بزرگ در اروپا می باشد. این حمام ها که متشکل از چند حمام تاریخی می باشند 700 هزار متر مربع مساحت دارند. حمام های رومی وارنا قدیمی هستند و قدمت آنها به زمان امپراطوری روم باز می گردد. این حمام ها که به اودسوس نیز مشهور می باشند، معماری خیره کننده آنها نمایانگر زندگی اشرافی پادشاهان رومی بوده است. 

7-سواحل ماسه های طلایی وارنا

سواحل ماسه های طلایی در وارنا یکی از مشهورترین و زیباترین تفرجگاه های بلغارستان می باشد که در بخش شمالی شهر وارنا و در 17 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. این ساحل طلایی هر ساله علاقه مندان بسیاری را  با تور وارنا به سوی خود جذب می کند. سواحل ماسه های طلایی که به مروارید دریای سیاه نیز شهرت دارد، دارای پوشش گیاهی غنی، سواحل نیلگون، ماسه های طلایی رنگ، امکانات مدرن تفریحی، اقامتگاه های لوکس و منحصر به فرد و آب و هوای مناسب می باشد. این ساحل 3.5 کیلومتر طول و 100 متر عرض دارد. 

سواحل ماسه های طلایی وارنا , دیدنی های وارنا , تورگشت

8- موزه دریانوردی وارنا

موزه دریانوردی وارنا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری وارنا می باشد که در سال 1923 پایه گذاری شده است. در حقیقت اولین مراحل برای احداث این موزه در سال 188شروع گردید، زمانی که مجموعه مقالات دریایی قدیمی در روس به وسیله افسران ناوگان دانوب آغاز شد. اولین بازدید عمومی از موزه دریانوردی در 20 می 1923 به واسطه یک سازمان عمومی به نام موافقت نامه دریاییعمومی بلغارستان بوده است. این موزه دوازده تالار دارد که درآن تاریخ دریانوردی از زمان باستان تا به امروز به نمایش گذاشته شده است. 

موزه دریانوردی وارنا , دیدنی های وارنا , تورگشت

9- صومعه آلادژا 

صومعه آلادژا یک مجمع صومعه سرای مسیحی ارتدوکس قرون وسطی می باشد که بر فراز یک کوه و به صورت غار می باشد. این صومعه در 3 کیلومتری از شن های طلایی، در یک منطقه جنگلی محافظت شده و در کنار پارک طبیعت شن های طلایی واقع شده است. هدف از احداث صومعه آلادژا به منظور اختصاص دادن مکانی به مذهب مسیحی یا در حقیقت تثلیث مقدس بوده است. 

صومعه آلادژا , دیدنی های وارنا , تورگشت

10- پارک آبی آکوا پولیس

پارک آبی آکوا پولیس زیبا ترین پارک های آبی شرق اروپا و اولین پارک آبی طراحی شده در بلغارستان می باشد که در منطقه جنگل وارنا واقع شده است. این پارک آبی مساحتی بالغ بر 4 هزار متر مربع دارد که به شیوه مدیترانه ای موریس به شکلی منحصر به فرد طراحی شده است. پارک آبی آکوا پولیس برای 3000 نفر گنجایش دارد که همه می توانند به صورت همزمان در این پارک مستقر شوند. این پارک تلفیقی از محیط طبیعی با عناصر مصنوعی مانند استخر، سرسره های آبی، جکوزی، چشمه، آبشار، قلعه های قدیمی می باشد. 

پارک آبی آکوا پولیس, دیدنی های وارنا , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره وارنا

زبان: بلغاری

واحد پول: لف

اختلاف ساعت با تهران: یک ساعت و نیم با تهران اختلاف دارد

جهت رانندگی: راست

مهم ترین مراکز خرید وارنا

گرند مال: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید تازه تاسیس و بزرگ وارنا می باشد که بر روی پشت بام آن یک زمین فوتبال وجود دارد. در مرکز خرید گرند مال بیش از 220 فروشگاه، رستوران، فودکورت و امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری وجود دارد. از برندهای معروف این مرکز خرید می توان به اچ اند ام، زارا، آدیداس، ماسیمو دوتی، برشکا، بوگاتی، ال سی وایکیکی، لی کوپر، نایک، پیر کاردین، ریبوک و روسینی را نام برد. 

گرند مال , مراکز خرید وارنا , تورگشت

وارنا تاورز: این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید وارنا می باشد که 83000 متر مربع وسعت دارد. در مرکز خرید وارنا تاورز انواع کالاهای داخلی و بین المللی به فروش می رسد. این مرکز خرید متشکل از دو برج جدا از هم می باشد که یک برج به بخش اداری و تجاری و بخش دیگر به فروشگاه ها و مراکز تفریحی اختصاص دارد. هر یک از این برج ها 70 متر ارتفاع دارند. در طبقه آخر برج شرقی یک رستوران گردان به نام ماگنیتو وجود دارد که عزیزان می توانند همراه با صرف غذا از چشم اندازهای شهر نهایت لذت را ببرند. هم چنین بر روی سقف برج غربی باند فرود هلی کوپتر وجود دارد. 

وارنا تاورز , مراکز خرید وارنا , تورگشت

 Pfohe Mall: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف وارنا می باشد که در مرکز این شهر قرار گرفته است. Pfohe Mall که در سال 2010 ساخته شده، 4 طبقه و مساحتی بالغ بر 22000 دارد. این مرکز خرید مکان مناسبی برای خرید انواع لباس جدید، کیف و کفش می باشد. کسانی که به دنبال فشن و مد روز هستند ، این مرکز خرید قطعا گزینه مناسبی خواهد بود. 

 Pfohe Mall , مراکز خرید وارنا , تورگشت

مال وارنا: این مرکز خرید یکی از محبوب ترین مراکز خرید وارنا می باشد که نسبت به مرکز خرید گرند مال قدیمی تر می باشد. مال وارنا 150 مغازه متنوع دارد که به راحتی می توان اجناس مورد نظر خود را خریداری نمود.در این مرکز خرید 300 برند معروف بین المللی و امکانات رفاهی بسیاری نظیر زمین بازی، فودکورت، سینما و سوپر مارکت را نام برد. 

مال وارنا , مراکز خرید وارنا , تورگشت

مهم ترین رستوران های وارنا

رستوران هوریزونت: این رستوران یکی از بهترین و مدرن ترین رستورن های ممتاز وارنا می باشد. رستوران هوریزونت که در واقع بخشی از یک مجموعه تفریحی می باشد فضای سبز بزرگی دارد و رو به ساحل می باشد. منوی غذای این رستوران متنوع و در آن انواع غذاهای فرانسوی، ایتالیایی و سایر غذاهای مدیترانه ای سرو می شود. منوی غذاهای رستوران هوریزونت در هر فصل تغییر می کند. کیفیت عالی غذاها و نوشیدنی های متنوع آن سبب شده تا این رستوران همواره محبوب بماند. 

رستوران هوریزونت , رستوران های وارنا , تورگشت

 رستوران استاریا چینار: این رستوران یکی از بهترین رستوران های وارنا می باشد که دو شعبه دارد. در رستوران استاریا چینار انواع غذاهای لذیذ صربی و بلغاری سرو می شود. نخستین شعبه رستوران در کنار یک چنار احداث شد، به همین دلیل نام رستوران را چنار قدیمی نهادند. 

رستوران استاریا چینار , رستوران های وارنا , تورگشت

 رستوران Aksakovska Panorama: این رستوران یکی از رستوران منحصر به فرد و معروف وارنا می باشد که بر روی یک تپه قرار دارد. رستوران Aksakovska Panorama فراتر از یک سالن غذاخوری ساده می باشد و زمانی که به این رستوران می روید، احساس می کنید به یک موزه قوم نگاری قدم نهاده اید. در دکوراسیون رستوران از اشیای زینتی و وسایل مربوط به فرهنگ و هنر بلغارستان استفاده شده است. در منوی رستوران Aksakovska Panorama علاوه بر غذاهای سنتی بلغاری، غذاهای خاصی وجود دارد که در رستوران های کشور بلغارستان نایاب است. در منوی این رستوران راهنمای کاملی درباره غذاها و تاریخچه آن وجود دارد. 

 رستوران Aksakovska Panorama , رستوران های وارنا , تورگشت

رستوران اولی: این رستوران یکی از شعب رستوران های زنجیره ای BM می باشد که در انواع غذاها با کیفیت بالا سرو می شود. وقتی به رستوران اولی می روید گویی راز بزرگی را کشف نموده اید و دوست دارید هرچه سریع تر آن را برای دیگران نیز بازگو نمایید. این رستوران که با رنگ های گرم و وسایل تزیینی زیبا طراحی شده، حس و حال خوبی را به مشتریان الغا می نماید. منوی رستوران اولی متنوع و در آن غذاهای مدیترانه ای ، غذاهای دریایی، انواع ماهی ها و غذاهای گیاهی سرو می شود. 

 رستوران اولی , رستوران های وارنا , تورگشت

مهم ترین هتل های وارنا

هتل ملیا گرند هرمیتاج آل اینکلوسیو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف وارنا می باشد و به دلیل موقعیت مکانی مناسبی که دارد به عنوان یکی از معروف ترین هتل های شهر شهرت یافته است. هتل ملیا گرند هرمیتاج آل اینکلوسیو 727 اتاق شیک و مجلل دارد که با وسایل شیک و مبل های چوبی زیبا مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر، باغ، اسپا، خدمات ماساژ، سونا، مرکز تناسب اندام، رستوران، زمین بازی، کلاب کودکان و... اشاره نمود. 

هتل ملیا گرند هرمیتاج آل اینکلوسیو , هتل های وارنا , تورگشت

هتل اینتر نشنال: این هتل یکی از هتل های معروف و 5 ستاره وارنا می باشد که در مجاورت ساحل ماسه های طلایی واقع شده است. هتل اینتر نشنال 320 اتاق با رنگ های شاد و دکوراسیون زیبا دارد و چشم انداز رو به دریا و ساحل این اتاق ها را رویایی تر نموده است. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر روباز، سونا، اسپا، ماساژ، اتاق بخار، مرکز تناسب اندام، غواصی، کازینو، اتاق بازی، کرایه دوچرخه، رستوران و... اشاره نمود. 

هتل اینتر نشنال , هتل های وارنا , تورگشت

هتل ادمیرال: این هتل از مجموعه هتل های 5 ستاره و مشهور وارنا می باشد که در مرکز ساحل گلدن سنتز واقع شده است. هتل ادمیرال از نظر کیفیت و خدمات از سطح بالایی برخوردار می باشد. این هتل 300 اتاق مدرن و شیکی دارد که با وسایل ساده و مدرن مجهز شده اند. از امکانات هتل می توان به استخر روباز، استخر کودکان، خدمات اسپا و ماساژ، اتاق بخار، سونا، مرکز تناسب اندام، اتاق کنفرانس، رستوران و... را برشمرد. 

هتل ادمیرال , هتل های وارنا , تورگشت

هتل سنترال: این هتل یکی از هتل های 4 ستاره و محبوب وارنا می باشد که از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار می باشد و با 6 دقیقه پیاده روی می توان به ساحل زیبای گلدن سنتز دسترسی پیدا نمود. هتل سنترال 100 اتاق بزرگ و زیبا دارد که با بهترین امکانات تجهیز شده اند. پیرامون هتل را درختان زیبا و پارک بی نظیری را احاطه نموده که جلوه خاصی به این اقامتگاه بخشیده است. از امکانات رفاهی هتل سنترال می توان به استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، بیلیارد، پارک آبی، زمین گلف، غواصی، زمین تنیس، باشگاه بدنسازی، رستوران و... را نام برد. 

هتل سنترال , هتل های وارنا , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید