بازدید از شهر باستانی ترمسوس در آنتالیا


ترمسوس یکی از شهرهای باستانی ترکیه با قدمت چند هزار ساله می باشد که در فاصله 30 کیلومتری شهر آنتالیا و در قسمت غربی آن واقع شده است. این شهر در ارتفاع 1000 متری سطح دریا و بر روی سکویی سنگی بالای کوه گولوک قرار دارد که ارتفاعش به 1665 متر می رسد. این شهر به عنوان یکی از زیباترین و برترین جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می رود و یکی از اهداف سفر به ترکیه با تور ترکیه می باشد. شهر ترمسوس در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و طرفداران بیشماری را از اقصی نقاط کشور به سوی خود می کشاند. 

شهر باستانی ترمسوس , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

شهر باستانی ترمسوس برای اولین بار توسط سولیم ها احداث گردیده است. از آنجایی که این شهر باستانی در بالای کوه قرار دارد مکان مناسبی برای پیاده روی می باشد و گردشگران تور آنتالیا که تمایل دارند از این شهر باستانی بازدید نمایند بایستی از سلامت جسمانی برخوردار باشند. همچنین هنگام رسیدن به بالای کوه می توانید چشم اندازی زیبا و جذاب را مشاهده کنید. گونه های حیوانی و گیاهی کمیابی در این شهر وجود دارد که در پارک ملی کوه گولوک تحت حفاظت قرار گرفته است. 

شهر باستانی ترمسوس , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

لازم است بدانید مهم ترین اثر تاریخی به جای مانده در ترمسوس آمفی تئاتر باستانی آن می باشد که از دوران هلنستیک بر جای مانده است و در دوران امپراتوری رومی ها نیز مورد بازسازی قرار گرفته است. همچنین این تئاتر ظرفیت 4200 نفر را دارد.  شهر ترمسوس از جمله شهرهای باستانی و قدیمی ترکیه می باشد که ساختار و نمای ظاهری خود را تا به امروز حفظ نموده است. همچنین قرار گرفتن این شهر در کنار جنگل های کاج با ظاهر دست نخورده و بکر فضای متمایز و چشمگیرتری نسبت با سایر شهرهای باستانی دارد.

شهر باستانی ترمسوس , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

در این شهر یک تئاتر میان صخره ها، یک تنگه عمیق، یک ورزشگاه بزرگ، پارک ملی و همچنین مجموعه معابد و قبرستان نیز به چشم می خورد، به گردشگران تورهای ترکیه توصیه می شود در سفر به آنتالیا زمانی را برای بازدید از این مجموعه باستانی اختصاص دهند. البته در کنار این آثار تاریخی می توانند از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا هم چون قلعه رومیان، شهر قدیمی کلاچی و سواحل لارا و کنتیالتی نیز بازدید نمایند و خاطره ای خوش را از سفر به شهرهای ترکیه در ذهنشان به ثبت برسانند. 

شهر باستانی ترمسوس , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید