با سفر به پارک آبی سان وی لاگون در مالزی آدرنالین ترشح کنید.


مجموعه تفریحی سان وی لاگون یکی از پرطرفدارترین و بزرگ ترین شهربازی های مالزی می باشد که در سال 1992 افتتاح گردید. این مجموعه تفریحی در پتالینگ جایا در فاصله 15 کیلومتری شهر کوالالامپور واقع شده و دارای 35 هکتار وسعت است. این پارک بلندترین سرسره آبی جهان را دارد و از 6 بخش مختلف تشکیل شده است. در پارک آبی سان وی علاوه بر سرسره آبی معروفش، مکان های هیجان انگیز دیگری مانند بازی های جنگی پینت پال، دوچرخه سواری بر روی کوه، بالا رفتن از دیوار، بانجی جامپینگ، سوار شدن بر روی خودروهای همه جارو، تئاتر ترسناک یونتیاناک و جنگ لیزری ترمیناتور وجود دارد که علاقه مندان بسیاری از آن بازدید می کنند. همچنین بزرگ ترین پل معلق جهان نیز در این پارک مهیج قرار دارد که برای گردشگران تور مالزی بسیار جذاب و دیدنی است.

پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

پارک آبی سان وی لاگون حدود 35 هکتار وسعت دارد و در چند سال گذشته همواره رتبه اول در جذب گردشگر را از آن خود کرده است. همچنین این پارک دسترسی راحتی به امکاناتی هم چون هتل، مراکز خرید، داروخانه و دفاتر اداری دارد. در این مجموعه گردشگری چنان غرق در لذت و هیجان می شوید که هرگز متوجه زمان نخواهید شد. زیرا  هر آنچه را که به دنبالش هستید را می توانید در این مجموعه گردشگری تجربه کنید. از آنجایی که بلندترین آسمان خراش های دنیا در این کشور قرار دارد به گردشگران عزیز توصیه می شود در سفر به مالزی بازدید از این برج های سر به فلک کشیده را هرگز از دست ندهند، از جمله آنها می توان به برج های دوقلوی پتروناس اشاره نمود که زیبایی خاصی دارد و به عنوان نماد اصلی این کشور محسوب می شود. 

پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

همچنان که بیان گردید پارک آبی سان وی از 6 بخش به نام های 1- نیکلدیون لاست لاگون 2- پارک آبی 3- شهربازی 4- باغ وحش 5- پارک هیجان 6- پارک وحشت تشکیل شده است، که هر یک از این بخش ها سرگرمی ها و تفریحات بیشماری را در خود نهفته است و با قرار گرفتن در این قسمت ها چنان محو تفریحات آن می شوید که هرگز متوجه زمان نخواهید شد. 

پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

1- نیکلدیون لاست لاگون: وقتی به این بخش قدم می گذارید گویی به دنیایی دیگر وارد شده اید. زیرا اطراف این مجموعه با گیاهان سرسبز احاطه شده و زیبایی منحصر به فردی دارد. نیکلدیون لاست لاگون دارای 4 هکتار فضای جنگلی بوده و حدود 12 سرسره و تفریحات مهیج را در خود قرار داده است. نیکلدیون لاست لاگون، یک نوع پارک است که با شخصیت های کارتونی شبکه ای آمریکایی که به همین نام است ساخته شده است. در این پارک می توان بخش آبی باب اسفنجی، سقوط آزاد در مانسون، سرسره خشم جنگل، سرسره کوبارانگو، سرسره های باستانی، دره کرگدن، پلکان عجیب، کمپ جستجوگران و مسیر کاوشگران را مشاهده کرد. 

نیکلدیون لاست لاگون , پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

2- پارک آبی: یکی از بهترین و مهیج ترین قسمت های این مجموعه پارک آبی آن است که طرفداران بیشماری را از آن خود کرده است. پارک آبی سان وی لاگون طوری طراحی گردیده که نشاندهنده ی جنگل های استوایی آفریقا می باشد و نام بیشتر بخش های آن آفریقایی است. این پارک از قسمت های مختلفی مانند: سرسره اصلی، سرسره چالش کنگو، سرسره صعود کامرون، سرسره مارپیتون و سرسره ووووزلا تشکیل شده است. 

بخش پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

3- شهربازی: این قسمت بیشتر برای کودکان مناسب می باشد. بنابراین به فرزندانتان اجازه دهید تا از تفریحات کودکانه و هیجان انگیز نهایت استفاده را ببرند. بازی تبرزین، طولانی ترین پل معلق مالزی، بازی انتقام دزدان دریایی، ترن شهر گمشده، دنیای هیجان کودکان، تاب گردان سان و ... از تفریحات این بخش می باشد. 

شهربازی پارک آبی سان وی , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

4- باغ وحش: در باغ وحش سان وی می توان 150 گونه حیوان را مشاهده کرد. علاقه مندان به حیات وحش می توانند از نزدیک شاهد دیدن حیوانات باشند. در این باغ وحش قسمت های مختلفی از جمله سرزمین ببر، نمایشگاه جذاب که در آن حیوانات و زیستگاهشان را برای گردشگران به نمایش گذاشته است. 

باغ وحشت پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

5- پارک هیجان: گردشگرانی که به دنبال هیجان هستند تا آدرنالین خونشان ترشح کند این بخش از پارک گزینه بسیار خوبی است. در این پارک طولانی ترین زیپ لاین دنیا با طول 206 متر وجود دارد که علاقه مندان را به اوج لذت می رساند. همچنین مسابقات کارتینگ و موتور چهار چرخ سواری نیز در این مکان برگزار می گردد و مختص افرادی است که به جاده و سرعت علاقه شدیدی دارند. از دیگر تفریحات این پارک می توان به بازی جی فورس ایکس اشاره نمود که در مدت 2 ثانیه به سرعت 120 کیلومتر در ساعت می رسید و نهایت لذت را خواهی برد. بازی های دیگری که در این مجموعه تفریحی به چشم می خورد بازی های پیت بال، کایاک سواری، تیر و کمان، گلف و صخره نوردی می باشد. 

پارک هیجان, پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

6- پارک وحشت: در این بخش با ترس و وحشت رو به رو هستید، ضربان قلبتان از شدت وحشت به اوج می رسد. لازم به ذکر است که این پارک مناسب کودکان نیست و فقط کودکان بالای 7 سال البته همراه بزرگ ترها می توانند وارد آن شوند. این پارک از بخشهای مختلفی از جمله ماجراجویی شکارچیان روح و شب که وحشتناک ترین فستیوال شکار ترس در مالزی می باشد تشکیل شده و طرفداران بیشماری را به سوی خود می کشاند. 

پارک وحشت , پارک آبی سان وی لاگون , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید