غار دیدنی و سحرانگیز سیر تلائینی در کوش آداسی


غار سیر تلائینی یکی از مکان های دیدنی و شگفت انگیز کوش آداسی می باشد که در شهرستان کاراجاسو در بین روستای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک واقع شده است. گردشگران عزیز می توانند از طریق این دو روستای زیبا به این غار دسترسی داشته باشند، البته ناگفته نماند اگر از روستای نارلی به دیدن این غار بروید در واقع 25 دقیقه در وقت خود صرفه جویی کرده اید. این غار که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی می باشد 348 متر طول دارد که سالن اصلی آن 147 متر می باشد. ژرف ترین بخش این غار نیز 32 متر است.

غار سیر تلائینی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

غار سیر تلائینی غاری افقی و خشک می باشد و هیچ آبی درون آن وجود ندارد و بازدید از آن برای همه عموم آزاد است. به توریست های عزیز توصیه میشود در سفر به شهر بندری کوش آداسی علاوه بر بازدید از این غار شگفت انگیز از سایر جاذبه های گردشگری هم چون جزیره کبوتر و کاروانسرای اوکوز محمد پاشا که از محبوب ترین و پرطرفدارترین مکان های دیدنی این شهر توریستی می باشد نیز دیدن نمایند و خاطرات خوشی را در کنار عزیزانشان سپری کنند. 

غار سیر تلائینی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

برای ورود به غار سیر تلائینی باید از دهانه غار که تنگ و تاریک است عبور نمود. 5 متر بعد از ورودی، غار گشادتر می شود و به راحتی می توان درون آن حرکت نمود. دیوارهای این غار که همانند ستون عمل می کنند فضای درون غار را به 6 بخش تقسیم بندی کرده اند. بخش های داخلی سالن اصلی این غار دارای استالاکتیت، استالاگمیت و ستون می باشد که بر اثر گذر زمان بوسیله آهک ساخته شده و جلوه دیدنی و بی نظیری به غار بخشیده است و بازدیدکنندگان بسیاری با استفاده از تور کوش آداسی از آن دیدن می کنند. جالب است بدانید که وقتی دمای هوا در بیرون از غار 28 درجه و رطوبت 44 درصد باشد درون غار دمای هوا به 17 درجه و رطوبت 85 در صد می باشد.

غار سیر تلائینی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

غار سیر تلائینی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید