معرفی سنگاپور + تصاویر و ویدئو

  • 186
  • 0

معرفی اجمالی سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد که در جنوب شبه جزیره مالایا قرار گرفته است. پایتخت این کشور، شهر سنگاپور می باشد. سنگاپور با کشورهای مالزی و اندونزی همجوار می باشد. این کشور با مساحتی حدود 718 کیلومتر مربع در مقایسه با بحرین از وسعت کمتری برخوردار می باشد اما از لحاظ  اقتصادی و گردشگری از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و در این زمینه با کشور بحرین قابل مقایسه نیست. به دلیل قرار گرفتن این کشور در شمال خط استوا آب و هوای این کشور گرم و مرطوب می باشد و میانگین بارش سالیانه آن به بیش از 2340 میلی متر می رسد. کشور سنگاپور حدود 2.4 میلیون نفر جمعیت دارد. یکی از منابع  مهم و درآمد زا در سنگاپور صنعت توریسم می باشد و هر ساله گردشگران زیادی از این کشور دیدن می کنند. تور سنگاپور از جمله تور های پر طرفدار شرق آسیا می باشد که به سبب شهرت این بندر در جهان هر ساله بر گردشگران این کشور افزوده می شود. لذا با توجه به اهمیت این کشور در ادامه مطلب به مهم ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور اشاره خواهد شد.

1-جزیره سنتوزا

جزیره سنتوزا یکی از جزایر خارق العاده در جنوب کشور سنگاپور می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند. این جزیره زیبا دارای بیش از 5 هکتار وسعت بوده و جاذبه های تفریحی بیشماری را در خود جای داده است. لازم است بدانید جزیره سنتوزا در ابتدا یک روستا بوده که در آنجا بیشتر ماهیگیری انجام می دادند. این جزیره دارای مکان های تاریخی، شهربازی، سینماهای چهار بعدی، پارک پروانه ها و فواره های موزیکال می باشد که این عوامل با یکدیگر در جذب گردشگران به این جزیره نقش به سزایی داشته است. 

2-اسکله کلارک

اسکله کلارک یکی از اسکله های قدیمی و زیبای سنگاپور می باشد که فرهنگی آمیخته از فرهنگ آسیایی و اروپایی را برای گردشگران تور سنگاپور به نمایش گذاشته است. در اطراف اسکله کلارک، رستوران، کافی شاپ و ساختمان های بی نظیری وجود دارد که برای رفاه حال مسافران تعبیه شده است. 

3-جزیره دلفین ها

دریاچه دلفین ها یکی از مکان های مهیج در سنگاپور می باشد که در آن دلفین های بومی تایلند را نگهداری می کنند. تعداد دلفین های این دریاچه 6 عدد می باشد که در اثر گذر زمان و شرایط اقلیمی رنگ بدن آنها به صورتی تغییر رنگ پیدا کرده است. همچنین در این دریاچه ی زیبا، دلفین ها بازی های نمایشی جالبی را برای گردشگران عزیز به اجرا در می آورند که از استقبال خوبی برخوردار است و طرفداران بیشماری را به سوی خود می کشاند.

4-موزه علم و هنر

موزه علم و هنر از دیگر مناطق دیدنی  سنگاپور می باشد که در سال 2011  توسط  موشه سفدی در زمینی به وسعت 6000 متر مربع بنا شده است. بدون شک این موزه به عنوان اولین موزه جهان در زمینه تلفیق علم و هنر را به خود لقب داده  است. شکل ظاهری این موزه شبیه به گل نیلوفر می باشد که آثار تاریخی بسیاری از دیگر نقاط جهان را در خود جای داده است و زیبایی خاصی را برای گردشگران و علاقه مندان به نمایش گذاشته است. 

5-باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری سنگاپور می باشد که در زمینی به وسعت 74 هکتار بنا شده است. این باغ در سال 1822 توسط سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت، احداث گردیده است. اهمیت این باغ در بین آثار گردشگری سنگاپور آنچنان بالاست  که سبب گردیده این باغ گیاه شناسی در میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

6-پارک مرلیون

پارک مرلیون یکی از قدیمی ترین پارک های سنگاپور می باشد که در سال 1821 ساخته شده است. از نشانه ی بارز این پارک، مجسمه سیمانی مرلیون می باشد که نیمی از بدنش (سرش) شیر و نیمی دیگر از بدنش (تن) مشابه ماهی است. ارتفاع این مجسمه سیمانی 8/6 متر و وزن آن حدود 40 تن می باشد که توسط صفحات چینی سفید رنگ پوشیده شده است و تصویری مبهوت کننده را به نمایش گذاشته است. گفتنی است این مجسمه شیر نماد معروف سنگاپور به شمار می رود و از زیبایی خاصی برخوردار است. 

7-مسجد سلطان

مسجد سلطان بزرگترین و مشهورترین مسجد سنگاپور می باشد که در سال 1928 ساخته شده است. این مسجد گنبدهایی طلایی بسیار زیبایی دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره کرده است. ساخت این مسجد 2 سال به طول انجامید و به خاطر گنبدهای طلایی زیبایی که دارد به شهرت رسیده است. همچنین این مسجد دارای سالن های بزرگ و زیبایی برای برگزاری نماز و مراسم های مذهبی خاص نیز می باشد. 

8-باغ های خلیج

باغ های خلیج یکی از رویایی ترین  مکان های تفریحی سنگاپور می باشد که در زمینی به مساحت 100 هکتار طراحی گردیده است. یکی از عواملی که زیبایی این باغ ها را دو چندان کرده است وجود درختان سایبری و جنگل ابرها می باشد که جلوه ای توصیف نشدنی را برای علاقه مندان ایجاد کرده است. 

9-باغ وحش نایت سافاری

نایت سافاری اولین باغ وحش حیوانات شب زی در جهان می باشد که در دهه 80 توسط دکتر اونگ سوی لا ساخته شده است. در نایت سافاری بیش از 2500 گونه جانوری از 130 نژاد مختلف، مانند ببر مالای را در خود جای داده و از آنها  محفاظت می کند. در این باغ وحش نورپردازی خاصی که شبیه نور ماه است انجام شده است که با استفاده از این نور می توان در شب حیوانات مهیج این باغ وحش را مشاهده کرد. همچنین در نایت سافاری به جای قفس های سنتی از حصارهایی استفاده شده است که زیستگاه های مختلف حیوانات را از هم جدا کرده است و تصویری دیدنی را برای گردشگران عزیز به نمایش گذاشته است.

10-چرخ و فلک فلایر

چرخ و فلک فلایر مرتفع ترین و امن ترین چرخ و فلک دنیا می باشد که در سنگاپور و در مجاورت ساحل خلیج مارینا و در منطقه ای به نام مارینا پرومناد واقع شده است. ارتفاع این چرخ و فلک 164.8 متر می باشد و علاقه مندان با سوار شدن به این چرخ و فلک باعظمت، نفس ها در سینه شان حبس می شود و احساس هیجان و لذت می کنند. این چرخ و فلک دارای بیست و هشت کابین می باشد و هر کابین بیست و هشت متر مربع مساحت دارد و ظرفیت بیست و هشت نفر را نیز  پذیرا می باشد. 

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید