معرفی سنت پترزبورگ + تصاویر و ویدئو


سنت پترزبورگ پس از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه می باشد که در منتهی الیه شمال غربی کشور روسیه واقع شده است. این شهر که  در بین مردم روسیه به پنجره ای به اروپا شهرت دارد در سال 1703 به وسیله پتر کبیر پایه گذاری شد. سنت پترزبورگ که حدود 1.439 کیلومتر مربع دارد جمعیتی بالغ بر 5,281,579 نفر را در خود جای داده است. از نظر شرایط جوی آب و هوای این شهر بندری قاره ای مرطوب می باشد اما به دلیل وجود گرد باد های دریای بالتیک تابستان های آن گرم، مرطوب و کوتاه و زمستان های آن سرد و طولانی می باشد. وضعیت آب و هوایی سنت پترزبورگ با شهر هلسینکی پایتخت فنلاند بسیار شبیه یکدیگر می باشد اما به دلیل قرار گرفتن این شهر در ناحیه شرقی تر زمستان های سرد و تابستان های گرم تری دارد. با وجود اینکه سنت پترزبورگ در مقایسه با بسیاری از شهرهای جهان شهر جوانی محسوب می شود اما توانسته جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری را در خود جای دهد و یکی از غنی ترین شهرهای جهان شناخته شود. در متن زیر به مهم ترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ اشاره شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر با تورگشت همراه شوید. 

1- موزه هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های فرهنگ و هنر در جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این گالری هنری در سال 1764 توسط کاترین کبیر احداث شد. امروزه موزه هرمیتاژ با بیش از سه میلیون اثر هنری به عنوان  بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان شناخته شده است. این موزه  افتخار ملی روسیه  می باشد و فرهنگ و هنر این کشور را به دنیا معرفی می کند. مجموعه هرمیتاژ در 6 بنا به نمایش گذاشته شده است و بنای اصلی قصر زمستانه نام دارد که در گذشته محل اقامت تزارهای روسیه بوده است. این موزه شعبه های دیگری نیز در شهرهای لندن، آمستردام و لاس و گاس دارد. 

موزه هرمیتاژ , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

2- قلعه پیتر و پل

قلعه پیتر و پل نخستین بنایی می باشد که در شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است و به نوعی این شهر با قلعه پیتر و پل متولد شده است. هدف از ساخت این قلعه برای کنترل آب رودخانه و دسترسی به دریای بالتیک بوده است. قلعه پیتر و پل در سال 1703 احداث شده است. این دژ مستحکم دیوارهای به طول 12 متر دارد که هر یک از آنها حدود 10 متر ضخامت دارند. قلعه پیتر و پل که به صورت شش ضلعی ساخته شده است از قدرت نظامی بسیاری برخوردار می باشد و در جنگ بین روسیه و سوئد نفش مهمی را ایفا نموده است. در مرکز این قلعه کلیسای پتر مقدس قرار دارد که با 5.12 متر تا به امروز بلند ترین بنای شهر سنت پترزبورگ محسوب می شود. 

قلعه پیتر و پل , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

3- کلیسای سنت ایزاک

کلیسای سنت ایزاک بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه و چهارمین کلیسای بزرگ ارتودوکس جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این کلیسا که در قرن نوزدهم بنا شده است از معروف ترین ترین بناهای تاریخی سنت پترزبورگ می باشد. کلیسای سنت ایزاک دارای یک گنبد طلایی دارد که از روی این گنبد طلایی می توان تمام شهر را نظاره نمود. در بالای در کلیسا تندیس های زیبایی از حواریون وجود دارد و روی درهای بزرگ کلیسا با صحنه هایی از کتاب مقدس منقوش شده است. 

کلیسای سنت ایزاک , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

4- موزه دولتی روسیه

موزه دولتی روسیه نخستین موزه دولتی هنرهای روسی و بزرگترین موزه در این کشور می باشد که در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است. این موزه در سال 1895 و در زمان حکومت نیکلای دوم برای یاد بود پدرش الکساندر سوم تاسیس گردید. در موزه دولتی روسیه بیش از 400 هزار اثر هنری به نمایش گذاشته شده است. ساختمان موزه قصر می باشد که معماری آن به دلیل داشتن سالن های رقص بسیار مشهور شده است. 

موزه دولتی روسیه , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

5-خیابان نوسکی پر اسپکت

خیابان نوسکی پر اسپکت مشهور ترین و طولانی ترین خیابان روسیه می باشد که در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این خیابان که به آن لقب شانزلیره روسیه را داده اند به دلیل معماری زیبای ساختمان های پیرامون آن، نور پردازی های خیره کننده و وجود برندهای روسیه و جهان در مغازه های آن شهرت یافته است. خیابان نوسکی پر اسپکت که 4 کیلومتر طول دارد از دریا سالاری تا صومعه الکساندر نوسکی امتداد یافته است. به گردشگران تور سنت پترزبورگ توصیه می شود در زمان سفر به این شهر از خیابان زیبا دیدن نمایند.

خیابان نوسکی پر اسپکت , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

6- کلیسای منجی به خون ریخته

کلیسای منجی به خون ریخته یکی از جاذبه های مهم سنت پترزبورگ می باشد که در خیابان نوسکی واقع شده است. این کلیسا در سال 1883 به فرمان الکساندر سوم به عنوان یاد بودی برای پدرش تزار الکساندر دوم و در محل ترور وی ساخته شد. با توجه به اینکه مسیحیان حضرت مسیح را شهید می دانند که در خون خود غرق شده این کلیسا را رستاخیز و غرق در خون می دانند که نجات دهنده آنهاست. کلیسای منجی به خون ریخته که به سبک معماری روس طراحی شده است فضای داخلی و بیرونی آن بسیار زیبا و خیره کننده می باشد. به طوری که برای تزئین آن از موزاییک های رنگارنگ استفاده شده است.

کلیسای منجی به خون ریخته , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

7- تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی یکی از معروف ترین سالن های اپرا و باله در جهان می باشد که قدمت آن به 150 سال پیش مربوط می شود. این  سالن تئاتر که در سال 1860 بازگشایی شده با شیوه معماری نئوکلاسیک طراحی شده است. در سالن تئاتر مارینسکی افراد معروفی مانند پروکوفیف و چایکوفسکی اجرا داشته اند و در مدرسه رقص آن افرادی چون Nureyev و Nijinsky تربیت شده اند. 

تئاتر مارینسکی , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

8-شب های سفید

شب های سفید یکی از محبوب ترین و منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد که هر ساله بیش از 1.5 میلیون نفر با استفاده از تور روسیه از این پدیده طبیعی دیدن می کنند. این پدیده خیره کننده طبیعی در بیشتر شهرهای روسیه قابل رویت می باشد اما تماشای آن و وقوع این پدیده در سنت پترزبورگ بسیار زیبا و معروف می باشد. شب های سفید هرسال در ماه تابستان رخ می دهد. این پدیده که به علت عرض جغرافیایی بالا در این منطقه به وقوع می پیوندد، سبب می شود تا طلوع و غروب خورشید  در یک زمان اتفاق می افتد و خورشید قادر نیست در افق فرو رود و تاریکی را ایجاد نماید و هوا روشن می ماند. بهترین زمان برای تماشای شب های سفید ۱۱ ماه جون تا ۲ جولای می باشد. 

شب های سفید , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

9-کاخ کاترین

کاخ کاترین یکی از کاخ های باشکوه و مجلل دنیا می باشد که در نزدیکی  شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. در سال 1708 پتر کبیر این کاخ را به همسر خود هدیه نمود. کاخ کاترین یا دهکده تزارها از یک سالن بزرگ و مجلل به طول 300 متر با پله های بسیار و اتاق های زیبایی تشکیل شده است. درون کاخ با آب طلا و آیینه کاری تزیین شده که جلوه خاصی به کاخ بخشیده است. 

کاخ کاترین , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

10-کلیسای جامع کازان

کلیسای جامع کازان یکی از بزرگ ترین و مشهور ترین کلیساهای سنت پترزبورگ می باشد که در مرکز این شهر واقع شده است. این کلیسا حدود دو قرن پیش به وسیله معمار روس آندری وارانیخین احداث گردید. ساختمان کلیسای جامع کازان که به شکل یک نیم دایره می باشد، دارای 96 ستون می باشد. هدف از ساخت این کلیسا به شکرانه پیروزی بر ناپلئون بوده است. چون مردم معتقد بوده اند که  با کمک مریم مقدس به این پیروزی دست یافته اند. داخل کلیسای جامع کازان تصویری از حضرت مریم وجود دارد که مسیحیان در مقابل آن راز و نیاز می کنند. 

کلیسای جامع کازان , دیدنی های سنت پترزبورگ , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره سنت پترزبورگ

جمعیت:5,281,579 نفر

زبان رسمی: روسی

واحد پول: روبل

اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت از تهران عقب تر است

مهم ترین مراکز خرید سنت پترزبورگ

گالریا: این مرکز خرید بزرگترین مرکزخرید سنت پترزبورگ می باشد. مرکز خرید گالریا 5 طبقه و در آن کالاهای مدرن و انواع برندهای مشهور داخلی و خارجی مانند تاپ شاپ، لویز و مکس وجود دارد. علاوه بر فروشگاه های پوشاک و مغازه های وسایل آرایشی و بهداشتی در این مرکز خرید رستوران، تئاتر، سالن بولینگ و فود کورت وجود دارد. 

گالریا , مراکز خرید سنت پترزبورگ , تورگشت

اوت لت سیرز: این مرکز خرید یکی از بهترین اوت لت های سنت پترزبورگ می باشد. در مرکز خرید اوت لت سیزر لوازم خانگی مانند لباس شویی، مبلمان، لوازم باغبانی، تشک و... وجود دارد. از برندهای معروف این مرکز خرید می توان به کنمور (Kenmore)، فریجیدایر (Frigidaire)، سامسونگ، ویرپول (Whirpool) و جی. ای (GE) اشاره نمود. 

اوت لت سیرز , مراکز خرید سنت پترزبورگ , تورگشت

فروشگاه زنجیره ای دی ال تی: این مرکز خرید یکی دیگر از مراکز خرید معروف سنت پترزبورگ می باشد که نمای داخلی و کالاهای آن مدرن و به روز می باشند. فروشگاه زنجیره ای دی ال تی 5 طبقه و در آن برندهای مشهوری مانند شنل، ورساچه، الکساندر وانگ، گوچی، مارک جیکوبز وجود دارد. همچنین در طبقه آخر فروشگاه یک رستوران نیز وجود دارد. 

فروشگاه زنجیره ای دی ال تی , مراکز خرید سنت پترزبورگ , تورگشت

مرکز خرید نوسکی: این مرکز خرید که در قلب شهر سنت پترزبورگ واقع شده است مملو از برندهای نو و مدرن می باشد. در مرکز خرید نوسکی اجناسی مانند لباس های گران قیمت، لوازم آرایشی و لوازم خانگی وجود دارد. در طبقات زیرین این مرکز خرید نیز رستوران، فروشگاه مواد غذایی و باشگاه وجود دارد. 

مرکز خرید نوسکی , مراکز خرید سنت پترزبورگ , تورگشت

اوت لت بیلز: این مرکز خرید مکان ایده آلی برای خرید خانواده ها می باشد. در مرکز خرید اوت لت بیلز انواع پوشاک، بدلیجات، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و اسباب بازی با تخفیف 70 درصد وجود دارد. علاوه بر سنت پترزبورگ این مرکز خرید در فلوریدا، گرجستان و آریزونا نیز شعبه دارد. 

اوت لت بیلز , مراکز خرید سنت پترزبورگ , تورگشت

مهم ترین رستوران های سنت پترزبورگ

خانه استیک استراگانوف: این رستوران یک رستوران شیک و مجلل می باشد که در سال 2007 در ساختمانی تاریخی در شهر سنت پترزبورگ بنا شد. برای ساخت خانه استیک استراگانوف از چوب و چرم استفاده شده که همین امر باعث گرم و دلنشین شدن فضای آن می شود. منوی این رستوران شامل انواع استیک ها، ماهی، سالاد استیک، آبگوشت یا خورشت گوشت، مرغ بریان و انواع دسرها و نوشیدنی ها می باشد. 

خانه استیک استراگانوف , رستوران های سنت پترزبورگ , تورگشت

لیترری کافه: این رستوران یک رستوران مجلل و گران قیمت می باشد که در آن ترکیبی از غذاهای روسی - اروپایی سرو می شود. منوی رستوران لیترری کافه متشکل از غذاهای اروپایی، روسی، اروپای شرقی، اروپای مرکزی و غذاهای مخصوص گیاه‌ خواران می باشد.

لیترری کافه , رستوران های سنت پترزبورگ , تورگشت

رستوران پالکین: این رستوران از گران قیمت ترین رستوران های سنت پترزبورگ می باشد که قدمت آن مربوط به قرن 18 می باشد. رستوران پالکین دارای فضای داخلی بسیار شیک، کیفیت عالی غذاها و سرویس دهی آن نیز قابل قبول می باشد. منوی این رستوران شامل غذاهای اروپایی، روسی، اروپای مرکزی و شرقی، غذاهای مخصوص گیاه‌ خواران و غذاهای بدون گلوتن می باشد.

رستوران پالکین , رستوران های سنت پترزبورگ , تورگشت

تاندور: این رستوران یکی از رستوران های محبوب هندی می باشد که پس از فروپاشی شوروی تا به امروز ادویه کاری سرو می کند. پرسنل این رستوران با صبر تمام غذاها و ادویه‌های تند به کار رفته در غذاها را برای مشتریان توضیح می‌دهند. منوی رستوران تاندور شامل غذاهای هندی، آسیایی، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران و غذاهای بدون گلوتن می باشد. 

تاندور , رستوران های سنت پترزبورگ , تورگشت

اریوان: این رستوران مکان مناسبی برای چشیدن طعم غذاهای ارمنی قبل از انقلاب روسیه می باشد. رستوران اریوان نه تنها برای غذاهای به یادمانی‌اش بلکه به خاطر دکور و نمایش فرش‌های دست بافت، لوازم سفالی و عناصر سنتی دیگر از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. منوی این رستوران متشکل از غذاهای ارمنی، اروپای شرقی، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران و غذاهای بدون گلوتن می باشد. 

 

اریوان , رستوران های سنت پترزبورگ , تورگشت

مهم ترین هتل های سنت پترزبورگ

هتل چهار فصل کاخ شیر سنت پترزبورگ: این هتل  یک هتل 5 ستاره می باشد که در قلب شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. هتل چهار فصل کاخ شیر 183 اتاق دارد که با بهترین امکانات روز مجهز شده اند. از امکانات این هتل می توان به شاتل فرودگاه، استخر، رستوران، ماساژ، اسپا، سونا بخار روسی، سالن ورزش، چک این و چک اوت اختصاصی و.. اشاره نمود. 

هتل چهار فصل کاخ شیر سنت پترزبورگ , هتل های سنت پترزبورگ , تورگشت

هتل سولو سوکوس پالاس بریج: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره می باشد که دارای 324 اتاق دارد. هتل سولو سوکوس پالاس بریج، اقامتگاه مناسبی برای افرادی که دنبال مکانی زیبا در قلب شهر و در کنار آثار تاریخی و فرهنگی هستند. از امکانات این هتل می توان به استخر سر پوشیده، سونای روسی، ساناریوم، رستوران و کافه‌های متنوع و مرکز آبگرم و تناسب اندام و ...اشاره نمود.

هتل سولو سوکوس پالاس بریج , هتل های سنت پترزبورگ , تورگشت

هتل الکساندرهاوس: این هتل یک هتل 4 ستاره خانوادگی می باشد که در سال 1826 در منطقه‌ی تاریخی کولومنا بنا شده است و اخیرا نیز مورد بازسازی قرار گرفته است. هتل الکساندر هاوس از سایت معتبرتریپ‌ادوایزر امتیاز کامل 5 را کسب نموده وهمچنین رتبه‌های اول، دوم و سوم را به ترتیب در بین هتل‌های مجلل، تجاری و رمانتیک شهر به دست آورده است. 

هتل الکساندر هاوس , هتل های سنت پترزبورگ , تورگشت

هتل کورینتیا: این هتل یکی از مجلل ترین و شیک ترین هتل های سنت پترزبورگ می باشد که در مرکز این شهر واقع شده است. هتل کورینتیا 5 ستاره و 378 اتاق دارد که اتاق های آن زیبا و با دکوراسیونی قدیمی و کلاسیک طراحی شده اند. از امکانات این هتل می توان به سالن بدنسازی، سونا و جکوزی، باشگاه سلامت و تندرستی، رستوران های متعدد با سلیقه غذایی متفاوت و … اشاره کرد.

هتل کورینتیا , هتل های سنت پترزبورگ , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید