معرفی پرتغال + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای جنوب غربی اروپا می باشد و پایتخت آن شهر لیسبون است. این کشور حدود 10.5 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آنها به زبان پرتغالی با یکدیگر صحبت می کنند. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد که نحوه حکومت آن جمهوری پارلمانی است. بیشتر مردم پرتغال پیرو دین مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی می باشند. این کشور آب و هوايي معتدل دارد كه شمال آن مرطوب تر و در جنوب و نواحي دور از دريا خشك تر و گرم تر می باشد. به دلیل ارتقای سطح کیفیت زندگی در پرتغال این کشور بهترین مکان برای زندگی کردن می باشد. پرتغال از شمال و شرق به اسپانیا محدود شده است اما با این وجود هیچ مرز مشترکی بین این دو کشور وجود ندارد. پرتغال گرچه کشوری کوچک است اما جاذبه های گردشگری بی نظیری دارد و تور پرتغال به عنوان یکی از تورهای منحصر به فرد در میان ایرانیان مشهور شده است که در ادامه مطلب به مهم ترین جاذبه های گردشگری پرتغال اشاره خواهد شد.

1- کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا یک کاخ رمانتیک و یکی از بناهای ملی و مهم رمانتیسیستی قرن نوزدهم در جهان می باشد که در شهر سینترا و در بالای تپه ای واقع شده است. این کاخ در قرن 18میلادی برای شاه فرناندو بنا شده است. این بنای پر نقش و نگار زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است. کاخ پنا تلفیقی از معماری مورها مانیولین می باشد که در جهان حرف اول را می زند. کاخ ملی پنا یکی از عجایب هفتگانه پرتغال و میراث جهانی یونسکو می باشد. با اینکه این کاخ بر بالای تپه‌ای در سینترا واقع شده اما می‌توان در یک روز صاف و آفتابی آن را از لیسبون نیز مشاهده کرد. 

کاخ ملی پنا , دیدنی های پرتغال , تورگشت

2- قلعه سائو خورخه

قلعه سائوخورخه یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار در پرتغال می باشد. این قلعه قدمتی طولانی دارد که مربوط به روم باستان می باشد. به دلیل واقع شدن قلعه در ارتفاع زیاد از هر جای لیسبون می توان این قلعه را مشاهده نمود. این قلعه بارها در طول تاریخ به دلیل بلایای طبیعی و جنگ مورد تخریب قرار گرفته است و امروزه از این قلعه وسیع 18 برج و تعدادی دیوار به جا مانده است. با توجه به آداب و رسوم مشترکی که دو کشور پرتغال و اسپانیا با یکدیگر دارند گردشگران در سفر به غرب اروپا می توانند علاوه بر بازدید از پرتغال با استفاده از تور اسپانیا به این کشور سفر و از جاذبه های توریستی آن نهایت لذت را ببرند.

قلعه سائو خورخه , دیدنی های پرتغال , تورگشت

3- برج بلم

برج بلم یکی از عجایب کشور پرتغال می باشد که در لیسبون  و در میان دریا واقع شده است. این برج مستطیلی یکی از جواهرات معماری حکومت منوئل است، که در بین سال های 1514 تا 1520 به عنوان بخشی از سیستم دفاعی تاگوسی بنا شده است. این برج چهار طبقه که 30 متر ارتفاع دارد و از سنگ آهک لیوز که بسیار نادر می باشد، ساخته شده است.

برج بلم , دیدنی های پرتغال , تورگشت

4- ساحل نیروی دریایی

ساحل نیروی دریایی یکی از سواحل فوق العاده پرتغال است که در منطقه ساحلی اقیانوس اطلس در آلگاروه قرار دارد. این ساحل از یک طرف توسط آب های خروشان و آبی دریا و از طرف دیگر به وسیله شن های کرم رنگ اطراف ساحل محصور شده است. آب زلال و روشن این ساحل مکان مناسبی برای غواصی می باشد که گردشگران علاقه مند می توانند در این ساحل به ورزش شنا و غواصی بپردازند. با توجه به ویژگی های طبیعی که این ساحل دارد در سال 1998 از طرف وزارت امور خارجه پرتغال این ساحل جایزه طلای ساحل را از آن خود نموده است. همچنین بسیاری از تصاویر این ساحل اغلب در مواد تبلیغاتی و به عنوان راهنمای پرتغال در سراسر دنیا توزیع شده است.

ساحل نیروی دریایی , دیدنی های پرتغال , تورگشت

5- اسکله ریبیرا

اسکله ریبیرا یکی از مکانهای دیدنی و هدف گردشگری می باشد که در منطقه پورتکه واقع شده است. در این منطقه رستوران، کافی شاپ وجود دارد که گردشگران می توانند در این مکانها همراه با صرف غذا و نوشیدنی از دیگر جاذبه های اطراف نیز دیدن نمایند. یکی از آداب و رسوم خاص این منطفا آنست که مردم دور یکدیگر جمع می شوند و آتش برپا می کنند. در اطراف اسکله خانه ای وجود دارد که شاهزاده هنری دریانورد در آنجا متولد شده است. علاقه مندان می توانند با استفاده از تور ترکیبی اروپا بویژه برای سفر به غرب این قاره سبز از جاذبه های توریستی این کشورها نهایت لذت را ببرند.

اسکله ریبیرا , دیدنی های پرتغال , تورگشت

6- قلعه اوبیدوس

قلعه اوبیدوس دهکده ای تاریخی و مقاوم می باشد که در استان استرمادورا واقع شده است. این قلعه در سال 1195 میلادی و در شهرک نظامی اوبیدوس بنا شد. قلعه ذوزنقه ای شکل اوبیدوس نمونه بارزی از معماری قرون وسطی به شمار می رود. این قلعه به هدیه ازدواج نیز شهرت دارد، زیرا پادشاه در سال 1282 این قلعه را به عروس خود هدیه داد. دیوارهای اوبیدوس 14 متر ارتفاع دارند. این قلعه در قرن 14 بازسازی شده و امروزه به هتل مجللی مبدل گردیده است.

قلعه اوبیدوس , دیدنی های پرتغال , تورگشت

7- کاپلادوس اوسوس

کاپلادوس اوسوس یکی از کلیساهای معروف و مخوف پرتغال می باشد که در اواخر قرن 16 میلادی بوسیله راهبان فرانسیسکن و با استفاده از استخوان و جمجمه 5 هزار انسان ساخته شده است. این کلیسا به استخوان چپل نیز معروف می باشد زیرا فضای داخل این کلیسای ترسناک با استخوان پوشیده شده است. کاپلادوس اوسوس بخشی از کلیسای گوتیک سنت فرانسیس است. 

کاپلادوس اوسوس . دیدنی های پرتغال , تورگشت

8- پارک ملی گراس

پارک گراس تنها پارک ملی در پرتغال می باشد. این پارک با چندین هکتار وسعت دارای قلعه هایی قدیمی باغ وحش و مکان های تفریحی بسیاری می باشد. پارک ملی گراس در تاریخ 8 مه 1971 به منظور علاقه علمی ملی و بین المللی و با هدف حفاظت از خاک، آب، فلور، جانوران و چشم اندازها با حفظ ارزش های آن به منابع انسانی و طبیعی موجود ساخته شده است. همچنین این پارک یک پل معروف دارد که با معماری و طراحی منحصر به فرد خود یکی از ده پل برتر در دنیا به شمار می رود. این پارک یکی از مکانهای پر طرفدار می باشد که گردشگران می توانند با استفاده از تور پرتغال از این پارک زیبا دیدن نمایند.

پارک ملی گراس . دیدنی های پرتغال , تورگشت

9- دره دورو

دره دورو در شمال کشور پرتغال قرار دارد که بدون شک یکی از مکان های زیبا در جهان می باشد. در اطراف دره تپه های سرسبز و شکوفه های درختان بادام  وجود دارند که زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند. دره دورو جاده هایی دارد که از میان کوهها عبور می کنند و قایقها در آب شناور هستند. با سفر کردن به این دره می توان اصالت روستاها و آداب و رسوم حفظ شده پرتغال را مشاهده نمود. دورو یک آبرا بین المللی در کنار رودخانه می باشد که حدود 60 اسکله دارد.

دره دورو , دیدنی های پرتغال , تورگشت

10- پل پونته دم لوئیس

پل پونته دم لوئیس یکی از پل های معروف و قوس فلزی ساخته شده بر روی رودخانه بزرگ دورو می باشد. این پل 185 متر طول و 44 متر ارتفاع دارد. تا قبل از سال 2002 وسایل نقلیه از روی پل عبور می کردند اما امروزه خط آهن نوری از آن عبور می کند. یک مسیر پیاده روی در قسمت بالای پل وجود دارد که می توان همراه با پیاده روی از منظره های زیبای اطراف لذت برد.

پل پونته دم لوئیس , دیدنی های پرتغال , تورگشت

اطلاعات ضروری برای سفر به پرتغال

پایتخت: لیسبون

زبان رسمی: پرتغالی

نوع حکومت: جمهوری

مساحت: 92/212

جمهیت: 10/676/910

واحد پول: یورو

جهت رانندگی: راست

کد کشور: + 351

مهم ترین مراکز خرید پرتغال

کورک اند کامپنی: کورک اند کامپنی یکی از فروشگاه های پرتغال می باشد که در پایتخت این کشور قرار دارد و افراد می توانند در آن انواع کیف، جواهرات، بدلیجات، کلاه، کمربند و ...را خریداری کنند. در این مرکز خرید کلیه اجناس دارای کیفیت عالی هستند و گزینه خوبی برای خرید است. 

کورک اند کامپنی , مهم ترین مراکز خرید پرتغال , تورگشت

مرکز خرید vasco da gama: این مرکز خرید یکی از مدرن ترین مراکز خرید لیسبون می باشد که با تم دریایی زیبا احداث گردیده است. این مرکز خرید در پارک Nacoes قرار دارد و شامل 164 فروشگاه و بوتیک و 36 رستوران می باشد. در این مجموعه ی بزرگ بهترین برندهای داخلی و داخلی عرضه می گردد و هر ساله گردشگران بیشماری را به سوی خود می کشاند. 

vasco-da-gama  , مهم ترین مراکز خرید پرتغال , تورگشت

فریپورت: این مرکز خرید در 30 کیلومتری لیسبون، در فاصله ای از پل واسکو دوگاما بزرگ ترین اوت لت اروپا و منزلگاه بزرگ ترین برندها از پوشاک گرفته تا دکوراسیون خانه می باشد. در فریپورت بهترین برندهای اسپانیایی و پرتغالی را به راحتی می توانید خریداری کنید. همچنین در این مجموعه برای سرگرمی کودکان سینما و زمین بازی نیز وجود دارد.                                 

فریپورت , مهم ترین مراکز خرید پرتغال , تورگشت

مرکز خرید آموریرا: این مرکز خرید در سال 1985 احداث گردیده و دارای 238 مغازه، فروشگاه، بوتیک، 6 بانک، یک اداره پست و مجموعه سینما می باشد. همچنین شامل 2 مرکز زیبایی و 50 رستوران دیگر می باشد. گردشگرانی که به دنبال اجناس برند و باکیفیت هستند این مرکز خرید گزینه مناسبی است. 

آموریرا, مهم ترین مراکز خرید پرتغال , تورگشت

مهم ترین رستوران های پرتغال

رستوران cerve ramiro: این رستوران یکی از بهترین رستوران های پرتغال می باشد که با انواع غذاهای دریایی از گردشگران عزیز پذیرایی می کند. رستوران cerve ramiro در سال 1956 افتتاح گردیده است و با گذشت زمان پیشرفت چشمگیری کرد و خود را در بالاترین سطح استاندارها نگه داشته است. کارکنان این رستوران بسیار ماهر هستند و سرعت عمل بالایی دارند. همچنین برخورد این کارکنان بسیار مهربان بوده و در نزد مهمانان بسیار محبوب و دوست داشتنی هستند. 

رستوران cerve ramiro , مهم ترین رستوران های پرتغال , تورگشت

رستوران atira te ao rio: این رستوران دارای تراس های رو به بام، برج های تاریخی و سکوهای بازدید متعددی وجود می باشد که با استفاده از آنها می توانید چشم اندازی زیبا از شهر را ببینید. مهمانانی که تمایل دارند از مناظر زیبا و دوست داشتنی لیسبون دیدن نمایند تنها کافیست از رود tagus عبور کنند و به کرانه ی جنوبی رود بروند و در چند قدیمی این رود به این رستوران بروند و از غذاهای دلچسب آن نوش جان کنند. 

رستوران atira te ao rio , بهترین رستوران های پرتغال , تورگشت

رستوران sea  me: این رستوران ارائه دهنده انواع غذاهای دریایی می باشد و طرفداران بیشماری دارد. منوی غذاهای این رستوران الهام گرفته از انواع غذاهای آسیایی می باشد و از تنوع خوبی برخوردار است. گردشگران می توانند در این رستوران علاوه بر انواع سوشی و ساشیمی از تنوع بی نظیر ماهی ها نیز بهره مند شوند و لذت ببرند.

رستوران sea  me , بهترین رستوران های پرتغال , تورگشت

رستوران بلکانتو: این رستوران یکی از مشهورترین رستوران های لیسبون می باشد که انواع غذاهای لذیذ را به مهمانان عزیز ارائه می دهد. این رستوران شهرت بین اللمللی دارد و تجربه یک روز به یاد ماندنی را برایتان به ارمغان می آورد. 

رستوران بلکانتو , بهترین رستوران های پرتغال , تورگشت

مهم ترین هتل های پرتغال

هتل اچ اف فنیکس میوزیک: هتل اچ اف فنیکس میوزیک یکی از هتل های 3 ستاره پرتغال می باشد که همانطور از نامش نیز پیداست ردپایی از موزیک همیشه در آن موج می زند. این هتل برای کسانی که به دنبال اقامتی خاص و رویایی و مقرون به صرفه هستند این هتل گزینه بسیار خوبی است. 

هتل اچ اف فنیکس میوزیک , مهم ترین هتل های پرتغال , تورگشت

هتل سانا کپیتول: هتلی 3 ستاره می باشد که در مرکز شهر لیسبون قرار دارد و دارای 59 اتاق می باشد. هتل سانا کپیتول امکانات ویژه ای را دربردارد و اقامتی رویایی و به یاد ماندنی را برای مهمانان عزیز رقم می زند. این هتل دارای طراحی زیبا و منحصر به فردی می باشد و به کارگیری رنگ سبز در طراحی این هتل به زیبایی آن افزوده است. همچنین نزدیکی این هتل به جاذبه های گردشگری این شهر و رستوران ها و مراکز خرید مورد توجه گردشگران بیشماری قرار گرفته است. 

هتل سانا کیپتول , مهم ترین هتل های پرتغال , تورگشت

هتل برونز بوتیک: این هتل، هتلی 3 ستاره می باشد و دارای 23 اتاق است. هتل برونز بوتیک بسیار زیبا و مدرن است و با طراحی و دکوراسیونی که دارد توجه هر گردشگری را به خود جلب کرده است. اتاق های این هتل امکانات ویژه ای هم چون اینترنت بی سیم رایگان، حمام اختصاصی، سشوار، سیستم گرمایشی و سرمایشی و ... آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز می باشد. 

هتل برونز بوتیک , مهم ترین هتل های پرتغال , تورگشت

هتل پرنسیپ لیسبوآ: این هتل، هتلی 3 ستاره می باشد که دارای 70 اتاق می باشد. کارمندان این هتل بسیار خوشرو و مهربان هستند و رفتار دوستانه ای با مهمانان دارند. اتاق های این هتل بسیار ساده و شیک هستند و تمامی اتاق ها تهویه مطبوع و دارای اینترنت بی سیم پرسرعت بوده بنابراین گردشگران می توانند اقامتی رویایی و به یاد ماندنی را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند.

هتل پرنسیپ لیسبوآ , مهم ترین هتل های پرتغال , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید