معرفی فیلیپین + تصاویر و ویدیو


فیلیپین یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد که در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین واقع شده است. این کشور از شمال شرقی با ژاپن، از جنوب با اندونزی، از شمال غربی با تایوان و چین، از جنوب غربی با مالزی، سنگاپور و تایلند، از شرق با دریای فیلیپین و از شرق با دریای چین جنوبی همجوار می باشد. فیلیپین از قرن 16 تا 20 تحت استعمار اسپانیا بوده و در نیمه نخست قرن 20 به استعمار آمریکا در آمد. این کشور در سال های ۱۳۲۵ش ـ ۱۹۴۶م از آمریکا استقلال یافت که روز 12 ژوئن به عنوان روز ملی این کشور نامگذاری گردید. فیلیپین یک مجمع الجزایر می باشد که بیش از ۷۱۰۷ جزیره را در خود جای داده است. از نظر جغرافیایی این کشور به سه بخش تقسیم بندی شده که عبارتند از لوزون، ویسایا و میندانائو. پایتخت فیلیپین شهر زیبای مانیل می باشد. فیلیپین جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری دارد که در ادامه متن به مهم ترین آنها اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کشور پر رمز و راز با تورگشت همراه شوید. 

1- جزیره بوراکای

جزیره بوراکای بدون شک یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی در آسیا می باشد که در 315 کلیومتری جنوب مانیل و در فاصله 2 کیلومتری شمال غرب جزیره Panay قرار گرفته است. این جزیره گرمسیری با شن های سفید رنگ و دریای فیروزه ای و شفاف خود در سال های اخیر به یک مقصد گردشگری مهم در فیلیپین مبدل گردیده است. جزیره بوراکای 7 کیلومتر طول و یک کیلومتر عرض دارد، اقامتگاه های لوکس، رستوران ها و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. از محبوب ترین تفریحات جزیره بوراکای می توان به غواصی، شنا، قایق سواری، تماشای غروب آفتاب و... را نام برد. 

جزیره بوراکای , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

2- کلیسای سن آگوستین

کلیسای سن آگوستین یکی از کلیساهای بزرگ و کاتولیک در فیلیپین می باشد که در پایتخت این کشور واقع شده است. این کلیسا که در سال 1720 احداث گردیده، ۶۷٫۱۵ متر طول و ۲۴٫۹۳ عرض دارد. کلیسای سن آگوستین یکی از 4 کلیسا دوره استعمار اسپانیا در فیلیپین می باشد. نام این کلیسا در سال 1993 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. درون کلیسا به وسیله دو ایتالیایی با تابلوها و نقاشی های زیبایی طراحی شده است. همچنین سفید کاری ها و گچ بری های داخل کلیسا جلوه خاصی به این مکان بخشیده است.

کلیسای سن آگوستین , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

3-پارک اقیانوس مانیل

پارک اقیانوس مانیل نخستین و بزرگترین آکواریوم فیلیپین و یکی از زیبترین آکواریوم های عمومی دنیا می باشد. این آکواریوم در سال 2008 در مجاورت پارک ریزال احداث گردید. در پارک اقیانوس مانیل یک آکواریوم غول آسا وجود دارد که بیش از 14 هزار موجود دریایی درون آن زندگی می کنند. یکی از جذاب ترین بخش های این پارک، قدم زدن درون تونل می باشد که 25 متر طول دارد که می توان همراه با قدم زدن نهنگ ها، عروس دریایی و دیگر موجودات دریایی را مشاهده نمود. 

پارک اقیانوس مانیل , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

4- رودخانه پورتو پرنسس

رودخانه پورتو پرنسس طولانی ترین رودخانه سر پوشیده در دنیا یکی از عجایب هفتگانه طبیعت می باشد که در کشور فیلیپین خود نمایی می کند. این رود خانه  زیر زمینی که ۸.۲ کیلومتر طول دارد، شمال شرقی شهر پورتو پرنسس را به استان پالاوان متصل می کند. سقف رودخانه پورتو پرنسس از سنگ های آهکی تشکیل شده و آب از لابه لای آن نفوذ می کند، که این سقف آهکی زیبایی خاصی به رودخانه بخشیده است. هر ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور فیلیپین از این رودخانه شگفت انگیز دیدن می کنند. 

رودخانه پورتو پرنسس , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

5- تپه های شکلاتی

تپه های شکلاتی مجموعه زیبا از تپه های متحد الشکل می باشند که در جزیره بهل واقع شده اند. از مهم ترین مشخصه این تپه ها اشکال غیر معمول و مخروط های هم اندازه و بلند آن می باشد. تپه های شکلاتی بیش از 1660 عدد می باشند که با درختان و پوشش گیاهی مستور شده اند. در فصول کم باران این تپه ها به رنگ قهوه ای در می آیند و دلیل نام گذاری آنها به تپه های شکلاتی بدین منظور می باشد. این تپه های مخروطی که در مساحتی بالغ بر 50 کیلومتر مربع پراکنده شده اند، بسیار مرتفع نیستند و بلند ترین تپه آن 120 متر ارتفاع دارد. متوسط ارتفاع تپه های شکلاتی بین 30 تا 50 متر می باشد. نام این تپه ها در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

تپه های شکلاتی , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

6- مزارع پلکانی برنج بانائو

مزارع پلکانی برنج بانائو یکی از زیبا ترین مزارع برنج در آسیا می باشد که در کشور فیلیپین قرار دارند. این مزارع وسیع و زیبا که یکی از اعجاب انگیز ترین پروژه های کشاورزی در جهان می باشد، حدود 10،360 وسعت دارند. این پلکان ها 20 قرن قدمت دارند، در دامنه کوه الفوگوآ با ابزار آلات ساده و به دست مردم محلی احداث شده اند. در آسیا کشورهایی مانند چین، ژاپن، ویتنام، فیلیپین، اندونزی و نپال دارای زیباترین مزارع پلکانی برنج هستند، اما نام مزارع برنج بانائو در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مزارع  پلکانی برنج بانائو , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

7-آتشفشان مایون

آتشفشان مایون یک آتشفشان همیشه فعال می باشد که در فیلیپین قرار دارد. این آتشفشان در ارتفاع  2400 از سط زمین قرار گرفته است. در 4 قرن گذشته آتشفشان مایون بیش از 49 بار فوران نموده است که مخرب ترین آن متعلق به سال 1817 می باشد. در این فوران شهرهای نزدیک به آتشفشان مورد هدف سنگ های آتشفشانی قرار گرفتند. 

آتشفشان مایون , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

8-آبسنگ مرجانی توباتا

آبسنگ مرجانی توباتا از زمین های طبیعی فیلیپین می باشد که در دریای سولو و در جنوب غربی این کشور واقع شده است. نام این پارک آبسنگ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. آبسنگ مرجانی توباتا بهترین منطقه برای علاقه مندان به غواصی می باشد. این آبسنگ متشکل از دو بخش می باشد: جزیره مرجانی شمالی و جزیره مرجانی جنوبی. که این جزیره ها به وسیله یک کانال عمیق 8 کیلومتری از هم جدا شده اند. نیمی از تمام گونه های دریایی مرجانی در این آبسنگ وجود دارد، اما تماشای ماهی های رنگارنگ، کوسه های سرچکشی، کوسه ببری و کوسه نهنگ برای غواصان از جذابیت بسیاری برخوردار می باشد.

آبسنگ مرجانی توباتو , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

9-آبشار کاواسان

آبشار کاواسان یکی از زیباترین و مشهور ترین آبشارهای فیلیپین می باشد که در جنوب غربی استان بادیان، جزیره ی سبو قرار دارد. این آبشار سه سطح مختلف دارد که آب آن چشمه ی کابوکالان سرچشمه می گیرد. ارتفاع اولین لایه آبشار40 متر، دومی 20 متر و لایه سوم که بالاترین آبشار می باشد، 10 متر ارتفاع دارد. آبشار کاواسان که به خاطر آب های فیروزه ای و شفاف خود شهرت یافته، مانند جواهری در میان جنگل های بارانی می درخشد. 

آبشار کاواسان , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

10- ساگادا

 ساگادا یک دهکده مرموز در استان کوهستان می باشد که در شمال فیلیپین قرار دارد. این دهکده کانون فرهنگ ایفوگائوی باشد که تا به امروز سالم و دست نخورده باقی مانده است. از ویژگی های بارز و جالب ساگادا می توان به تابوت های آویزان شده روی صخره ها و زمین های برنج کاری شبیه به تراس اشاره نمود. که این تابوت های معلق سبب شهرت این دهکده شده اند. علی رغم کشور فیلیپین که دارای آب و هوایی گرمسیری می باشد، این دهکده دارای شب هایی سرد و صبح های آن مه آلود می باشد. 

ساگادا , دیدنی های فیلیپین , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره فیلیپین

زبان رسمی: فیلیپینی

واحد پول: پزوی فیلیپین

اختلاف ساعت با تهران: چهار ساعت و نیم از ایران می باشد

مهم ترین مراکز خرید فیلیپین

مرکز خرید آسیا: این مرکز خرید یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مراکز خرید فیلیپین می باشد که در شهر مانیا واقع شده است. از داخل مرکز خرید می توان خلیج مالین را نظاره نمود. علاوه بر فروشگاه های خرید که برندهای مختلفی را عرضه می کنند، تفریحات دیگری نظیر سینمای IMAX، زمین اسکی روی یخ، شهر بازی، مرکز علمی و … وجود دارد.

مرکز خرید آسیا , مراکز خرید فیلیپین , تورگشت

بازار گلوریتا: این بازار یکی از بهترین مراکز خرید فیلیپین می باشد که در قلب تجاری ماکاتی و در نزدیکی مراکز پرتردد، هتل ها و ساختمان بزرگ مانیل واقع شده است. بازار گلوریتا متشکل از ۴ مرکز خرید، سالن تئاتر، سالن کنسرت، مراکز تفریحی می باشد. در فروشگاه های این بازار برندهای معتبری مانند لوئیس و ویتون، پرادا، هرمس عرضه می گردد.

بازار گلوریتا , مراکز خرید فیلیپین , تورگشت

مگامال: این مجتمع تجاری یکی از بزرگترین مراکز خرید فیلیپین می باشد که در سال ۱۹۹۱ در مانیل بازگشایی شد. مگامال از دو ساختمان تشکیل شده که ساختمان A شامل مراکز ورزشی مانند زمین بولینگ سایر امکانات ورزشی، رستورانهای متعدد و مرکز اسباب بازی کودکان می باشد و ساختمان B عرضه کننده انواع پوشاک و اجناس می باشد. این دو ساختمان به وسیله یک پل به یکدیگر متصل شده اند. امروزه ساختمان های دیگری به این مرکز افزوده شده که به زودی مگامال به عنوان بزرگترین مرکز خرید فیلیپین معرفی می گردد.

مگامال , مراکز خرید فیلیپین , تورگشتمهم ترین رستوران های فیلیپین

رستوران عرشه آسمان در هتل بیلیف: این رستوران یکی از بهترین رستوران های مانیل می باشد که از آنجا می توان شهر زیبای مانیل را نظاره نمود. رستوران عرشه آسمان یک رستوران شیک می باشد، در آن انواع غذاهای آسیایی، فیلیپینی، بین المللی و گیاهی سرو می شوند. علاوه بر کیفیت بالا غذاهای این رستوران با قیمت مناسب به فروش می رسد. عرشه آسمان هر روز از ساعت 5 بعدازظهر باز می باشد. در تعطیلات آخر هفته این رستوران کباب طبخ می کند. 

رستوران عرشه آسمان  , رستوران های فیلیپین , تورگشت

رستوران اسپیریال: این رستوران یکی از بهترین رستوران های مانیل می باشد که نخستین بار در سال 2006 افتتاح شد. در رستوران اسپیریال انواع غذاهای بین المللی، فرانسوی، چینی، ژاپنی، آمریکایی، هندی، سوشی، اروپایی، آسیایی، کره ای، آمریکایی و… سرو می شود. قیمت غذاهای رستوران کمی گران می باشد. برای طبخ این غذاها از مواد اولیه تازه استفاده می شود. 

رستوران اسپریال  , رستوران های فیلیپین , تورگشت

رستوران سیرا 1900: این رستوران یکی از رستوران های مدرن و لوکس فیلیپین می باشد که در شهر سبو واقع شده است. در رستوران سیرا 1900 غذاهای اروپایی و خوش طعم سرو می شود. قیمت غذاهای این رستوران گران می باشد.

رستوران سیرا 1900  , رستوران های فیلیپین , تورگشت

رستوران آبشار لاباسین: این رستوران یکی از رستوران های رمانتیک و زیبای فیلیپین می باشد که در استراحتگاه ویلا اسکودرو، شهر سن پابلو واقع شده است. رستوران آبشار لاباسین با دکور و فضایی منحصربه‌ فرد، همراه با میزهای ساخته شده از چوب بامبو و فضای سبزی دلنشین یک فضای چشم نوازی را پدید آورده است. منوی این رستوران متنوع و در انواع ماهی کباب و خوراکی های گوشتی سرو می شود. 

رستوران آبشار لابسین  , رستوران های فیلیپین , تورگشت

مهم ترین هتل های فیلیپین

هتل صوفیلت پلازا: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و مجلل مانیل می باشد که در کنار مرکز فرهنگی مجتمع فیلیپین واقع شده است. هتل صوفیلت پلازا 609 اتاق بزرگ و زیبا دارد که با بهترین امکانات مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان سالن بار، اسپا، استخر، کازینو، جکوزی، استخر روباز، رستوران ، کافی شاپ و... را نام برد.

هتل صوفیلت پلازا  , هتل های فیلیپین , تورگشت

هتل واترفرانت: این هتل یکی از هتل های 4 ستاره و لوکس فیلیپین می باشد که در شهر مانیل واقع شده است. هتل واتر فرانت اتاق های لوکس و مجللی دارد که با بهترین امکانات مجهز شده اند. از امکانات پذیرش این هتل می توان به جوابدهی ۲۴ ساعته، دستگاه خودپرداز، انبار چمدان، صرافی و خدمات تور و... اشاره نمود.

هتل واتر فرانت , هتل های فیلیپین , تورگشت

هتل رادیسون بلا: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره فیلیپین می باشد که در شهر سبو واقع شده است. هتل رادیسون بلا 400 اتاق لوکس و مجلل دارد که با امکانات خاصی مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به سونا، استخر روباز، جکوزی، ماساژ، باشگاه بدن سازی، سالن کنفرانس، زمین اسکوآش، زمین تنیس، رستوران و... را نام برد.

هتل رادیسون بلا  , هتل های فیلیپین , تورگشت

هتل پنینسولا: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره فیلیپین می باشد که در قسمت تجاری و بازرگانی مانیل قرار دارد. هتل پنینسولا 493 اتاق لوکس و مبله دارد که با امکانات بسیاری مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر، سونا، جکوزی، باشگاه بدن سازی، سالن بازی کودکان، سالن کنفرانس، رستوران و... را نام برد.

هتل پنینسولا , هتل های فیلیپین , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید