برج های دوقلوی پتروناس, برج هایی سر به فلک کشیده و باشکوه در مالزی


برج های دوقلوی پتروناس، از بلندترین آسمان خراش های دنیا می باشد که در مالزی، شهر کوالالامپور واقع شده است. این برج ها بوسیله یک معمار معروف آرژانتینی به نام سزار پلی ساخته شده اند که امروزه نماد اصلی مالزی محسوب می شود. این برج ها با وجود آنتنی که در بالای آن وجود دارد، دارای 452 متر بلندی می باشد. ارتفاع این برج ها از سطح زمین 175 متر و طول آن 56 متر است و جلوه ای زیبا و وصف نشدنی را برای گردشگران تور مالزی به نمایش گذاشته است. کار ساخت این برج ها از سال 1995 شروع شد و در زمان کوتاهی در سال 1998 نیز به اتمام رسید. جالب است بدانید دولت مالزی ساخت این برج ها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد و امروزه برج های دوقلوی پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل گردیده است. 

برج های دوقلوی پتروناس , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

به دلیل نزدیکی برج های دوقلوی پتروناس به مرکز نمایشگاه های مالزی (klcc) این برج ها به برج های (klcc) شهرت یافته اند. ناگفته نماند هر یک از این برج ها توسط ژاپنی ها و کره ای ها طی مسابقه ای برای تکمیل پروژه ساخته شده است و سپس دو برج توسط پلی به هم متصل گردیده است. در طبقه ی پایین این برج ها، مجتمع خرید سوریا قرار دارد که اجناس مختلفی در آن ارائه می گردد. اما به دلیل قیمت بسیار زیادی که دارد خرید از آن را به گردشگران تور مالزی توصیه نمی کنیم. همچنین در طبقه پایین، آکواریوم klcc قرار دارد که در آن می توانید با عبور از دالان شیشه ای زیر آب، کوسه ها و سفره ماهی های غول پیکر را از نزدیک ببینید و لذت ببرید. 

برج های دوقلوی پتروناس , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

برج های دوقلوی پتروناس، از پرطرفدارترین مکان های دیدنی مالزی می باشد که هر برج دارای 88 طبقه است و هر ساله گردشگران بیشماری را به سوی خود می کشاند. طرح پروژه های 88  طبقه ی پتروناس از هنرهای اسلامی گرفته شده  و از فلز، شیشه و بتن ساخته شده است. این برج های سربه فلک کشیده دارای 32000 پنجره، 1800 درب، 765 پله و 88 طبقه می باشد که برای تمیز کردن پنجره ها حدود 2 ماه زمان لازم است. 

برج های دوقلوی پتروناس , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

 از ویژگی های بارز این برج ها، پلی 2 طبقه است که میانه راه آنها را به هم متصل می کند. این 2 پل خود از دیدنی های مالزی محسوب می گردد که در طبقات 41 و 42 دو برج را به هم متصل کرده است. تا قبل از سال 1998 لقب بزرگ ترین آسمان خراش دنیا را به برج سیزر در ایالت متحده آمریکا داده بودند، اما برج های دوقلوی پتروناس موفق شد در سالهای بین 1998 تا 2004 لقب بلندترین ساختمان جهان را از آن خود کند. اما با ساخته شدن آسمان خراش دیگری به نام تای پی 101 در چین به عنوان مرکز جهانی مالی، با ارتفاع 449 متر، این لقب از برج های پتروناس گرفته شد. اما با وجود زیبایی و شکوه و عظمتی که این برج ها دارند همچنان لقب بزرگ ترین سازه جهان متعلق به برج های دو قلوی پتروناس می باشد. 

برج های دوقلوی پتروناس با پیچیدگی و شگفتی خود زبان زد عام و خاص گردیده و نمایی جذاب و زیبا دارد و تحولی عظیم در دنیای آسمان خراش ها و همچنین نمادی از اقتصاد رو به پیشرفت مالزی را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است. گردشگران عزیز می توانند همه روزه به جزء دوشنبه ها و روزهای تعطیل از ساعت 9:00 تا 21:00  از این برج های باشگوه بازدید نمایند. ناگفته نماند در روزهای جمعه نیز از ساعت 13:00 تا 14:30 این مکان گردشگری بسته است. 

برج های دوقلوی پتروناس , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

برج های دوقلوی پتروناس , دیدنی های مالزی , کوالالامپور , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید