معرفی پنانگ + تصاویر و ویدیو


پنانگ یکی از زیبا ترین و محبوب ترین جزایر گردشگری مالزی می باشد که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این جزیره که 1031 کیلومتر مربع مساحت دارد، به مروارید شرق آسیا شهرت دارد. پنانگ شهری مدرن و زیبا می باشد که با داشتن سواحل شنی بکر و بی نظیر، معماری خاص، آداب و رسوم جالب، جنگل های استوایی و خوراکی های لذیذ و متنوع خود به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری مالزی مبدل گردیده است. از نظر شرایط اقلیمی پنانگ دارای آب و هوایی استوایی می باشد. ماه‌های آگوست، سپتامبر و اکتبر و نوامبر شرایط آب و هوایی مناسب می باشد. در پنانگ نگران پیدا کردن غذای خوب نباشید، زیرا اصالت آشپزی این شهر از دیر باز بر سر زبان ها بوده است. وقتی به این شهر سفر می کنید، احساس می کنید در چین هستید تا یک شهر مالایایی. پنانگ جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در ادامه مطلب به مهم ترین آنها اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با شهر پنانگ با تورگشت همراه شوید. 

1- تپه پنانگ

تپه پنانگ یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پنانگ می باشد که دارای قله های سر سبز و خوش آب و هوایی می باشد. این تپه که 735 متر ارتفاع دارد، از آنجا می توان از چشم اندازهای بی نظیر شهر نهایت لذت را برد. برای فرار از گرمای جزیره پنانگ می توانید با قطارهای برقی و تله کابین به این تپه خوش آب وهوا بروید.

تپه پنانگ , دیدنی های پنانگ , تورگشت

2-جورج تاون

جورج تاون یکی از محله های جذاب و رنگارنگ مالزی می باشد که دقیقا در قلب شهر پنانگ واقع شده است. این محله ۳۰۵٫۷۷۳ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۵۱۰٬۹۹۶ نفر جمعیت دارد. جورج تاون با شهر های آدلاید، بانکوک و پوکت پیوند خواهر خواندگی دارد. نام این شهر برگرفته از نام شاه جورج سوم می باشد که بعد از اینکه به دامادی پادشاه مالزی درآمد این جزیره ی زیبا و دیدنی پنانگ را از وی به عنوان هدیه دریافت نمود.

جورج تاون , دیدنی های پنانگ , تورگشت

3-معبد چایا مانگ کالارام

معبد چایا مانگ کالارام یکی از بزرگترین معابد تایلند می باشد که در فاصله 10 دقیقه ای محله جورج تاون قرار گرفته است. این معبد به خاطر مجسمه غول آسا و طلایی خود مشهور شده است. نحوه قرار گرفتن این مجسمه نشان از صلح و آزادی مطلق از دنیا در جهت روشن فکری می باشد. این معبد در سال 1845 ساخته شد. مجسمه این معبد 33 متر طول دارد و در نوع خود سومین مجسمه بزرگ در جهان به شمار می رود. معبد چایا مانگ کالارام به شیوه تایلندی و با نقاشی ها و دیوار رنگی که زندگی بودا را به تصویر می کشد، طراحی شده است. 

معبد چایا مانگ کالارام , دیدنی های پنانگ , تورگشت

4- پارک ملی پنانگ 

پارک ملی پنانگ یکی از بکر ترین و کوچک ترین پارک های ملی مالزی می باشد که در شمال غربی پنانگ، پارک تامان ناگرو پائولو پینانگ واقع شده است. این پارک بیش از 1،213 هکتار وسعت دارد که متشکل از زمین و دریا می باشد. پارک ملی پنانگ بیش از 417 گونه گیاهی و 143 گونه جانوری را در خود نهفته است. این پارک به دلیل داشتن غروب زیبا و رویایی به خلیج کهربای درخشان شهرت دارد. به گردشگران تور پنانگ توصیه می شود در زمان سفر به این شهر بازدید از پارک ملی پنانگ را از دست ندهند. 

پارک ملی پنانگ , دیدنی های پنانگ , تورگشت

5- مسجد کاپیتان کلینگ

مسجد کاپیتان کلینگ یکی از مسجد معروف و زیبای پناگ می باشد که در اواخر دهه 1700 به وسیله سربازان شرکت هند شرقی که از نخستین پناهندگان مسلمان در پنانگ بوند، بنا شد. تمام مصالح به کار رفته برای ساخت این بنا از هند آمده است. دلیل نام گذاری مسجد کاپیتان کلینگ بدین نام اینست که کاپیتان کلینگ رهبر انجمن هند، نخستین روحانی این مسجد بوده است. بنای اصلی ساختمان یک طبقه و مستطیلی شکل می باشد که اطراف مسجد با صندلی های سنگی و مغازه های بسیاری احاطه شده است. 

مسجد کاپیتان کلینگ , دیدنی های پنانگ , تورگشت

6- قلعه کرنوالیس

قلعه کرنوالیس یک قلعه چوبی و زیبا می باشد که در شمال شرقی ساحل پنانگ واقع شده است. این قلعه در سال 1786 به عنوان دژ مستحکم و دفاعی در مقابل هجوم دزدان دریایی، نیروهای کداه و همچنین فرانسه در طول جنگ های ناپلئونی بنا شد. نام قلعه کرنوالیس برگرفته از نام ژنرال حاکم بر هند، چارلز ماركز كورنواليس می باشد. این قلعه که حدود 4490 متر مربع وسعت دارد، دارای یک باغ، چند ساختمان از قبیل یک کلیسا، یک زندان و چند خانه می باشد. 

قلعه کرنوالیس , دیدنی های پنانگ , تورگشت

7-معبد کک لوک سی

معبد کک لوک سی یکی از معابد معروف و زیبای جنوب شرقی آسیا می باشد که بر فراز يک تپه در شهرآیار ایتام قرار گرفته است. برای ساخت این معبد حدود 20 سال زمان صرف شد. معبد کک لوک سی از چند گالری کوچک و بزرگ، حوض لاک پشت، سالن ها و گالری های بسیاری تشکیل شده است. در میان بومیان این منطقه و در زبان محلی معبد کک لوک سی به معنای معبد سعادت عالی می گویند. بهترین زمان برای بازدید از معبد در زمان جشن های سال نو چین می باشد که معبد با هزاران فانوس آویزان روشن تزیین می گردد. 

معبد کک لوک سی , دیدنی های پنانگ , تورگشت

8-برج کوماتر

برج کوماتر یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری پنانگ می باشد که از لحاظ ارتفاع ششمین ساختمان بلند مالزی می باشد. این برج 65 طبقه مغازه های بسیاری دارد و بیشتر دفاتر اداری در این برج متمرکز شده اند. از تمام زوایای شهر پنانگ می توان برج کوماتر را نظاره نمود. اگر در تاریکی شب به این برج بروید و می توانید شهر پنانگ را در زیبا ترین حالت ممکن نظاره نمایید. گردشگران تور مالزی می توانند در زمان سفر به پنانگ از این برج غول آسا دیدن نمایند. 

برج کوماتر , دیدنی های پنانگ , تورگشت
9- معبد مار

معبد مار یا معبد ابرهای لاجوردی از جذاب ترین دیدنی های مالزی می باشد که در قسمت جنوب غربی جزیره زیبای پنانگ قرار گرفته است. این معبد که تنها معبد در نوع خود در دنیا می باشد، به شیوه معماری چینیبرای یابود چور سو کنگ که طبق افسانه ها یک کشیش بودایی بوده و در زمان حیاتش به مارهای مختلف پناه داده، ساخته شده است. در معبد مار خطرناک ترین مارهای جهان وجود دارند، اما غذاهای سمی این مارها تحت عمل جراحی برداشته شده اند که به راحتی می توان آنها را در آغوش گرفت و عکس یادگاری گرفت. در ورودی سالن معبد یک دستگاه بخور روشن می باشد که بخار آن فضای سالن را پر می کند و نقش یک آرامش بخش را ایفا می کند. همین امر سبب می شود که مارها بی حرکت باشند و یا به خواب فرو روند.

معبد مار , دیدنی های پنانگ , تورگشت

10-باغ گیاه شناسی پنانگ

باغ گیاه شناسی پنانگ یکی از جاذبه های مهم پنانگ می باشد که در فاصله 12 کیلومتری از مرکز این شهر واقع شده است. در نزدیکی این باغ آبشارهای بسیاری وجود دارد که به همین دلیل به آن باغ آبشار می گویند. باغ گیاه شناسی سال 1884 به وسیله بریتانیا به عنوان مرکز تحقیقاتی تاسیس شد که در آن احتمال تجارت گیاهان نفیس متعلق به قسمت های مختلف جهان رو بررسی می کردند. از قسمت های معروف باغ می توان به نیلوفرهای آبی بزرگ در حوزه رود آمازون، جشنواره بین‌المللی گل، تپه‌های جنگلی، آبشارها، مسیرهای پیاده‌روی با دیدن منظره‌هایی گیاهان شبیه به نخل، حیات‌ وحش سنجاب‌های سیاه غول‌پیکر، هزاران حشره و پروانه و میمون‌های دو دراز ماکاک اشاره نمود. 

باغ گیاه شناسی پنانگ , دیدنی های پنانگ , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره پنانگ

زبان رسمی: مالایی

واحد پول: رینگیت

اختلاف ساعت با تهران: 4 ساعت و نیم از تهران جلوتر است

مهم ترین مراکز خرید پنانگ

مرکز خرید تایمز اسکوئر: این مرکز خرید یکی از بهترین و معروف ترین مرکز خرید پنانگ می باشدکه در امتداد خیابان داتو کِرامات و در فاصله یک کیلومتری از برج کومتار واقع شده است. مرکز خرید تایمز اسکوئر که متشکل از مرکز خرید، برج اقامتی و ساختمان اداری می باشد، سه طبقه دارد که در این طبقات محصولاتی مانند پوشاک، لوازم آرایش، کالای دیجیتال و موزه و سالن زیبایی وجود دارد. برندهای معروف کفش و لباس در این مرکز خرید شعبه دارند. 

مرکز خرید تایمز اسکوئر , مراکز خرید پنانگ , تورگشت

گورنی پلازا: این مرکز خرید یکی از زیبا ترین و محبوب ترین مرکز خرید پنانگ می باشد که 9 طبقه دارد و بیش از 380 فروشگاه را در خود جای داده است. این فروشگاه متشکل از پارکسُن بزرگ سینماهایی با 12 صفحه نمایش طلایی و همچنین مغازه های مجهز می باشد. گورنی پلازا مساحتی بالغ بر 858000 دارد و در آن برندهای بین المللی نظیر کُچی، فسیل، ورساچه، و دورتی پرکینزرا و ... به فروش می رسد. 

گورنی پلازا , مراکز خرید پنانگ , تورگشت

مرکز خرید پرانگین: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید لوکس و شیک پنانگ می باشد که در منطقه جرج تاون و در مجاورت مرکز خرید برج کمتار قرار گرفته است. مرکز خرید پرانگین 5 طبقه و در آن اجناس متنوعی با برندهای مختلف دنیا نظیر مانند بوسنی ، بادی گلاو ، جوردانو ، هنگ تن و… عرضه می گردد. 

مرکز خرید  پرانگین , مراکز خرید پنانگ , تورگشت

مرکز خرید کوئینزبِی: این مرکز بزرگترین مرکز خرید در پنانگ می باشد که در مجاورت فرودگاه بِیان لِپاس قرار گرفته است. مرکز خرید کوئینزبِی 5 طبقه دارد که در آن برندهای مشهوری مانند ام ان جی منگو، لیز کلیربُرن، نیچی، کیوکسیلوِر، گپ، تیمبرلند و اِل شعبه دارند. 

مرکز خرید کوئینزبِی , مراکز خرید پنانگ , تورگشت
 

مهم ترین رستوران های پنانگ

رستوران Kebaya: این رستوران یکی از بهترین و محبوب ترین رستوران های پنانگ می باشد که دکوراسیون و نمای داخلی آن بسیار زیبا و رمانتیک می باشد. منوی رستوران Kebaya متنوع و ترکیبی از غذاهای کلاسیک هندی و چینی می باشد. کفپوش‌های سفید با وسایل چوبی منبت‌کاری شده به همراه گلدان‌هایی از گل‌های گوشواره و ارکیده‌ی سفید، چهره زیبایی به رستوران بخشیده است. 

رستوران Kebaya , رستوران های پنانگ , تورگشت

رستوران هات وک پنانگ: این رستوران یکی از بهترین رستوران های پنانگ می باشد که در آن انواع غذاهای محلی و لذیذ تند سرو می شود. رستوران هات وک دارای دکوراسیون چوبی همرا با فضای دلنشین و ایده آلی که دارد، این رستوران را به یک رستوران خاص مبدل گردیده است. 

رستوران هات وک پنانگ , رستوران های پنانگ , تورگشت

رستوران Dining Room: این رستوران یکی از رستوران های معروف پنانگ می باشد که در آن غذاهای مخصوص و بهترین غذاهای فرانسوی سرو می شود. منوی رستوران Dining Room هر دو ماه تغییر می کند که مشتریان می توانند همیشه از خوردن غذاهای با کیفیت و متنوع نهایت لذت را ببرند. این رستوران که با رنگ سفید و زیبا و ترکیبی از آبی و صورتی ملایمی تزیین شده است، دکوراسیون و نوع چیدمان آن به نوعی حال و هوای دوران استعمار را در ذهن مشتریان تداعی می کند.

رستوران Dining Room , رستوران های پنانگ , تورگشت 

رستوران 32 At The Mansion: این رستوران یکی از رستوران های شیک و محبوب پنانگ می باشد که در منطقه Georgetown واقع شده است. در رستوران 32 At The Mansion انواع غذاهای آسیایی و فرانسوی سرو می شود. علاوه بر کیفیت غذاها این رستوران از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار می باشد که همین عوامل در جذب مشتری نقش به سزایی دارند.

 رستوران  32 At The Mansion , رستوران های پنانگ , تورگشت

مهم ترین هتل های پنانگ

هتل شانگری لاس راسا سایانگ: این هتل یکی از هتل لوکس و 5 ستاره می باشد که در مقابل ساحل Batu Feringgi واقع شده است. هتل شانگری لاس راسا سایانگ 304 اتاق دارد که چشم اندازی زیبا به دریا و تپه های پنانگ دارند. این اتاق ها با دکوراسیون چوبی و پارچه های نخی زیبا با بالکن خصوصی، حمام خصوصی و اینترنت رایگان مجهز شده اند. از امکانات رفاهی هتل می توان به استخر، زمین تنیس، زمین گلف، ماساژ، کلاب کودکان، باشگاه ورزشی، رستوران و... را نام برد. 

هتل شانگری لاس راسا سایانگ , هتل های پنانگ , تورگشت

هتل جی گورنی: این هتل یکی از هتل 5 ستاره و معروف پنانگ می باشد به دلیل نزدیکی به دریا، مرکز خرید گورنی پاراگون پنانگ، مرکز خرید گورنی پلازا به یکی از هتل های محبوب این شهر مبدل گردیده است. هتل جی گورنی 312 اتاق دلوکس، اجرائی و سوئیت دارد که با رنگ های آرامش بخشی طراحی شده اند. 

هتل جی گورنی , هتل های پنانگ , تورگشت

هتل پارک رویال پنانگ: این هتل یکی از هتل های مشهور و 4 ستاره پنانگ می باشد که در در کنار ساحل سفید باتو فرینگی و در ساحل شمال غربی جزه بین المللی پنانگ در پولائو پینانگ قرار دارد. هتل پارک رویال 309 اتاق دارد که به سبک مدرن آسیایی طراحی شده اند و چشم اندازی زیبا به دریا و تپه های سر سبز دارند. از امکانات رفاهی هتل می توان به زمین تنیس، زمین گلف، باشگاه ورزشی، کرایه دوچرخه، کوهنوردی، گشت شهری، ماساژ، اسب سواری، رستوران و... را نام برد. 

هتل پارک رویال , هتل های پنانگ , تورگشت

هتل اکوتوریال پنانگ: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف پنانگ می باشد که 77 متر بالاتر از سطح دریا بر روی تپه قرار گرفته است. هتل اکوتوریال دارای 230 اتاق دلوکس، 240 اتاق پریمیر، 48 پریمیر دلوکس، 92 کلوب پریمیر، 10 کلوب پریمیر دلوکس، 8 سوئیت جونیور، 17 سوئیت پریمیر، 8 سوئیت اجرائی، 7 سوئیت سناتور و 2 سوئیت پرزیدنتال و در مجموع 662 واحد می باشد، که تمامی این اتاق ها با بهترین امکانات مجهز شده اند. از امکانات این هتل می توان به استخر روباز، امکانات آبگرم و ساحل خصوصی، سونا و تناسب اندام، حمام ترکی، خدمات ماساژ، زمین تنیس، صرافی، رستوران و... را نام برد. 

هتل اکو توریال , هتل های پنانگ , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید