سفری لذت بخش و هیجان انگیز در پارک ملت مشهد


پارک ملت مشهد یکی از بزرگترین و قدیمی ترین پارک های تفریحی مشهد است که در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و در غرب این شهر واقع شده است. این پارک در زمان حکومت محمد رضا پهلوی و در سال 1343 در خارج از شهر مشهد احداث شد ولی به دلیل توسعه شهر امروزه در درون شهر جای گرفته است. بوستان ملت بوسیله دو مهندس انگلیسی و به سبک بوستان های انگلیسی طراحی شد ولی پس از چند سال سرانجام به دست مهندسان ایرانی به اتمام رسید. این پارک حدود 72 هکتار وسعت دارد که 35 هزار درخت با قدمت ده ساله در آن کاشته شده است.

پارک ملت , دیدنی های مشهد , ایران , تورگشت

پارک ملت , دیدنی های مشهد , ایران , تورگشت

در چهار ضلع پارک ملت مشهد مکان های دیدنی و فوق العاده ای وجود دارد که علاقمندان به تور مشهد در هنگام بازدید از این پارک از این مکان ها دیدن می کنند. در ضلع شرقی پارک دریاچه بوستان قرار دارد که در پشت دریاچه مجتمع بوستان برای جانبازان وجود دارد که 24 ساعته آماده ارائه خدمات رسانی به جانبازان قطع نخاعی می باشد. همچنین در غرب بوستان زمین های ورزشی بسیاری وجود دارد که در این فضا بزرگترین استخر روباز مشهد واقع شده است. باغ رز این بوستان که سرپوشیده است مختص بانوان می باشد و امکانات و تجهیزات ورزشی دارد.

پارک ملت , دیدنی های مشهد , ایران , تورگشت

پارک ملت , دیدنی های مشهد , ایران , تورگشت

در قلب بوستان ملت ساختمان فرهنگی هنری امام رضا قرار دارد که دارای کتابخانه، کلاس های فرهنگی و هنری و مسجد می باشد. از قسمت های مرکزی تا قسمت های شرقی بوستان شهربازی قرار گرفته که در سال 1351 خورشیدی احداث شده است. این شهربازی از زمان ساخت تاکنون متحمل تغییرات بسیاری شده که چرخ و فلک آن هجدهمین چرخ و فلک بزرگ جهان می باشد. این چرخ و فلک 250 تنی قادر است در هر دور 450 نفر را تا ارتفاع 80 متری بالا ببرد، که از بالای این چرخ و فلک می توان حرم مطهر امام رضا(ع) را مشاهده نمود و لذت برد. شهروندان مشهدی برای پیاده روی و ورزش های صبحگاهی به پارک ملت می روند. با توجه به اینکه کیش و مشهد دو مقصد گردشگری مهم در ایران محسوب می شود در تور مشهد بیشتر جنبه مذهبی و زیارتی مد نظر گردشگران قرار می گیرد اما در تور کیش بیشتر علاقه مندان این مقصد گردشگری را برای تفریح و خرید بر می گزینند.

پارک ملت , دیدنی های مشهد , ایران , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید