معرفی جزیره نخلی شکل پالم جمیرا در دبی + تصاویر و ویدئو


جزیره پالم جمیرا یکی از محبوب ترین و شگفت انگیز ترین مقاصد گردشگری دبی می باشد که از طرفداران بیشماری برخوردار است و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور می باشد. این جزیره زیبا در سال 2001 شروع به ساخت شد و در سال 2008 نیز به اتمام رسید. جزیره پالم جمیرا دارای 7 میلیون متر مکعب مساحت می باشد و طراحی آن برگرفته از درخت نخل می باشد. این جزیره زیبا دارای 17 شاخه ی بسیار بزرگ می باشد و توسط یک حصار 12 کیلومتری حفاظت شده است. برای ساخت این سازه ی دیدنی حدود 40 هزار کارگر مشغول بودند و با تمام تلاش خود موفق به ساخت چنین سازه ی خارق العاده شدند. همچنین این جزیره شامل 860 ویلای ساحلی می باشد که ویلاهای آن در قسمت ساقه با فاصله بسیار کمی از هم قرار گرفته اند. 

جزیره پالم جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

جالب است بدانید برای به سطح آب رساندن این سازه ی حیرت انگیز بیش از 50 میلیون متر مکعب خاک مورد نیاز است. از آنجایی که این جزیره زیبا طرفداران بیشماری دارد در لیست مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی قرار گرفته است. جزیره پالم جمیرا آنقدر زیبا و با مهارت ساخته شده که باور آن برای بسیاری از بشر سخت بوده که چنین سازه ای ساخت دست بشر بوده باشد. جهت رفاه حال گردشگران هتل های بسیاری در این جزیره وجود دارد که از جمله آنها می توان به هتل آتلانتیس پالم و هتل جمیرا پالم اشاره کرد. علاوه بر هتل ها، مراکز تفریحی بزرگ از جمله آپارتمان های لوکس، مراکز ورزشی، ویلا، تفرجگاه ساحلی، پارک آبی، رستوران، مراکز خرید دبی، مرکز ورزشی و چشمه های آب معدنی بیشماری در این سازه نیز وجود دارد. جزیره پالم جمیرا همانند دیوار بزرگ چین اولین سازه دست بشر است که از کره ی ماه قابل رویت است. 

جزیره پالم جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

جزیره پالم جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

در جزیره زیبای پالم جمیرا یک منوریل با ظرفیت حمل 2 تا 3 هزار مسافر در روز به خارج و داخل جزیره ساخته شده است. گردشگران تور دبی پس از اینکه به شهر زیبای دبی رسیدند می توانند در یک زمان مناسب خود را به منوریل ( مترو هوایی ) مربوطه به جزیره پالم برسانند. این منوریل قادر است شما را به بالاترین قسمت جزیره پالم برساند، جایی که بیشترین و زیباترین جاذبه های گردشگری دبی در آن قرار گرفته است. گردشگران با رسیدن به بالاترین نقطه جزیره از تمام آن همه زیبایی شگفت زده خواهند شد و همچنین می توانند از داخل منوریل و از بالا شاهد دیدن زیبایی های وصف نشدنی جزیره نخلی شکل پالم جمیرا نیز باشند و خاطرات یک روز به یاد ماندنی را در این مکان زیبا سپری کنند و نهایت لذت را ببرند. لازم است بدانید در تور دبی بیشتر هدف گردشگران بازدید از اماکن تفریحی و تجاری می باشد برخلاف تورهای معروف بخش غربی و میانی آسیا هم چون تور گرجستان و تور ارمنستان و تور باکو که در آنها مقاصد طبیعت گردی نیز مطرح است. 

جزیره پالم جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

جزیره پالم جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید