معرفی ساختمان اپرا در ارمنستان + تصاویر


ساختمان اپرا یکی از دیدنی های معروف ارمنستان می باشد که در شهر ایروان قرار دارد و در سال 1930 توسط الکساندر اسپندریان افتتاح شده است. این ساختمان به عنوان یکی از ده ساختمان برتر دنیا به شمار می رود و گردشگران می توانند با استفاده از تور ارمنستان و البته به صورت ترکیبی با تور گرجستان و تور باکو به این کشور سفر کنند و از این ساختمان مشهور دیدن نمایند. همچنین این ساختمان از دو سالن تشکیل شده که سالن غربی فیلهارمونیک ارکستر سیمفونی به نام آرام خاچاتوریان و سالن شرقی باله و اپرا به نام الکساندر اسپندریان می باشد. بسیاری از هنرمندان معروف برای برگزاری کنسرت های موسیقی خود در ارمنستان به ساختمان اپرا سفر می کنند.

ساختمان اپرا , دیدنی های ارمنستان , ایروان , تورگشت

اولین برنامه ای که در این مکان برگزار شد در سال 1932 بوده است. گفتنی است مراسم بسیاری از بزرگان موسیقی و هنر ارمنستان و سایر کشورها در این ساختمان برگزار می شود از این رو به عنوان یکی از پرمخاطب ترین اماکن دیدنی ارمنستان در بین گردشگران شناخته شده است. ئدر محوطه بیرون این ساختمان مجسمه ها و تندیس های باشکوهی دیده می شود که با زیبایی خاصی طراحی گردیده و نشاندهنده ی قدر دانی از هنرمندان سرشناس ارمنی مانند: الکساندر سپنداریان، خاچاطوریان و شاعر معروف تامنیان بوده است. 

ساختمان اپرا , دیدنی های ارمنستان , ایروان , تورگشت

ساختمان اپرا , دیدنی های ارمنستان , ایروان , تورگشت

در محوطه اپرا این ساختمان حوضچه ای به شکل دریاچه سوان طراحی شده که در تابستان به همراه کافه ها و بازارهای روباز و موزیک زنده آماده پذیرایی از مخاطبان خود می باشد. در فصل زمستان نیز قسمتی از این دریاچه تبدیل به پیست پاتیناژ و اسکیت روی یخ گردیده است که محلی مناسب را برای تفریح و سرگرمی جوانان و نوجوانان تور ارمنستان ایجاد کرده است. این ساختمان جدا از آنکه یک جاذبه گردشگری است محلی پرشور و هیجان برای تماشای اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی نیز می باشد. از آنجایی که ساختمان اپرا یکی از پرطرفدارترین مکان های دیدنی ارمنستان محسوب می شود در سال 1936 در نمایشگاه بین المللی پاریس مدال طلای معماری را دریافت کرده است.

ساختمان اپرا , دیدنی های ارمنستان , ایروان , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید