معرفی نروژ + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی نروژ

کشور پادشاهی و مستقل نروژ که در نیمکره شمالی و شرقی واقع شده یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی محسوب می شود. این کشور از شرق با سوئد و از سمت شمال شرق با فنلاند و روسیه همجوار می باشد. نروژ با مساحتی نزدیک به 385.252 کیلومتر مربع که کشوری وسیع می باشد حدود پنج میلیون نفر را در خود جای داده است. هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد شاید برای کسانی که نخستین بار با این هزینه زندگی مواجه می شوند بسیار حیرت انگیز باشد ولی این هزینه ها با سطح در آمد افراد برابری می کند. اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه نفت و گاز و شیلات می باشد که همین سبب شده تا نروژ به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شود. از لحاظ شرایط اقلیمی آب و هوای این کشور کوهستانی می باشد. در سال های اخیر تور نروژ از بین تور کشورهای حوزه اسکاندیناوی از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. که در ادامه به ده مورد از مهم ترین جاذبه های گردشگری نروژ اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کشور با تورگشت همراه شوید.

 1-شهر معدنی روروس

شهر معدنی روروس شهرداری و شهرک کوچکی می باشد که در استان سورتروندلاگ نروژ واقع شده است و بخشی از منطقه گائولدال به شمار می رود. این شهر که یکی از قدیمی ترین شهر های چوبی اروپا می باشد به خاطر دارا بودن معادن ارزشمند مس مشهور شده است. روروس که به برگ شتادن نیز معروف می باشد 80 خانه چوبی دارد که در قرن های 17 و 18 میلادی بنا شده اند و ساکنان این شهر نیز در حال حاضر در این بناهای چوبی زندگی می کنند. نام این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

شهر معدنی روروس , دیدنی های نروژ , تورگشت

 2-آبدره گیرانگر فیورد 

آبدره گیرانگر فیورد آبدره ای معروف در نروژ می باشد که در منطقه مور جنوبی در استان موره اوگ رومسدال قرار دارد. این آبدره یکی از پر مخاطب ترین و خارق العاده ترین جاذبه های توریستی نروژ می باشد که در سال 2005 میلادی نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این آبدره 15 کیلومتر طول و 1.5 متر عرض دارد. نام دیگر آبدره گیرانگر فیورد هفت خواهر می باشد. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

آبدره گیرانگر فیورد , دیدنی های نروژ , تورگشت

3-لوفوتن

لوفوتن مجمموعه ای از جزایر و یک منطقه سنتی می باشد که در بخش شمالی نروژ و در حلقه قطبی واقع شده است. این جزایر خوش آب هوا بهترین مکان برای تماشای پدیده شفق قطبی می باشد. لوفوتن به خاطر داشتن مناظر متمایز با کوه ها و قله های درخشان، دریاهای آزاد و پناهگاه های ساحلی، سواحل و زمین های بکر و دست نخورده شناخته شده است. این جزایر رویایی بیش از صد سال کانون اصلی صید ماهی های روغنی بوده اند. گردشگران تور نروژ اگر به دنبال طبیعتی بکر و منحصر به فرد هستند در سفر به نروژ بازدید از این جزایر را از دست ندهند. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

لوفوتن , دیدنی های نروژ , تورگشت

4-موزه کشتی ها و وایکینگ ها در اسلو 

موزه کشتی ها و وایکینگ ها یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری نروژ محسوب می شود. حدود یک قرن پیش باستان شناسان طی یافته های خود در محوطه اوسبرگ فیور یک کشتی دفن شده از وایکینگ ها پیدا نمودند که درون آن جسد دو زن وجود داشت. این کشتی آنقدر سالم و دست نخورده بود که تمام اجزای آن را بازسازی نمودند. در این موزه کشتی های غول پیکر و قدیمی نگه داری می شود که ظاهری شبیه به کشتی های کارتونی دارند. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

موزه کشتی ها و وایکینگ ها در اسلو , دیدنی های نروژ , تورگشت

5- ساختمان اپرای اسلو

ساختمان اپرا بزرگترین بنای فرهنگی و سالن موسیقی در نروژ می باشد که در محله بیورویکا در مرکز شهر اسلو واقع شده است. این ساختمان که به وسیله  مهندسین آرشیتکت شرکت اسنومتا طراحی شده از سنگ مرمر و گرانیت سفید ساخته شده است. خانه اپرا دارنده جایزه فرهنگی در فستیوال معماری جهانی در بارسلونا در اکتبر 2008 و برنده جایزه اروپایی معماری معاصر در سال 2009 می باشد. در روبه روی این ساختمان یک خلیج زیبا واقع شده است که این ساختمان با جلوه زیبای خود در این خلیج خود نمایی می کند. زمانی که از خشکی به این ساختمان می نگری همانند یک کوه یخی بزرگ و غول آسا به نظر می رسد. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

ساختمان اپرای اسلو , دیدنی های نروژ , تورگشت

6-پارک فروگنر 

پارک فروگنر بزرگترین پارک مجسمه سازی در جهان می باشد که در مرکز شهر اسلو واقع شده است. این پارک که حدود 32 هکتار وسعت دارد در آن مجموعه ای از تندیس های هنرمند و تندیس ساز معروف نروژی به نام گوستاو ویگلند قرار دارد و به همین علت این پارک به پارک ویگلند نیز مشهور می باشد. در پارک فروگنر حدود 212 مجسمه از گرانیت و برنز از اندام برهنه انسان در حالت های مختلف وجود دارد که هر کدام بیانگر جلوه خاصی از زندگی بشر نظیر امید، عشق، رشد، عصبانیت و حسادت می باشند. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

پارک فروگنر , دیدنی های نروژ , تورگشت

 7- آکواریوم برگن

آکواریوم برگن وسیع ترین و مدرن ترین آکواریوم در شمال اروپا می باشد که در شبه جزیره نوردنس در شهر برگن نروژ قرار دارد. این آکواریوم در سال 1960 گشایش یافته است. در آکواریوم برگن جانوران دریایی نظیر پنگوئن ها، خوک های آبی، شیرهای آبی، مار، کروکودیل ها زندگی می کنند. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

آکواریوم برگن , دیدنی های نروژ , تورگشت

 8- ترول تونگا

ترول تونگا صخره باریکی است که از دل کوه بیرون آمده است. این صخره در بالای اسکیه گه دال و در منطقه ادا واقع شده است. ارتفاع این صخره تا دریاچه ای که در زیر آن واقع شده 700 متر می باشد که خطرناک ترین صخره در جهان می باشد. ترول تونگا در زبان نروژی به معنای زبان ترول می باشد و چون ساختار این صخره به زبان شباهت دارد با این اسم شناخته می شود. قدمت این صخره به 100000 سال قبل برمی گردد، زمانی که یخچال های طبیعی شروع به ذوب شدن نمودند. ترول تونگا مکانی رویایی و خطرناک می باشد که در زمان بازدید از آن زبانتان بند می آید و نفس در سینه تان محبوس می شود. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

ترول تونگا , دیدنی های نروژ , تورگشت

9-جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس یا آتلانتیک یکی از خطرناک ترین و مهیج ترین موارد احداث جاده در یک قرن اخیر می باشد که در شمال نروژ قرار دارد. این جاده مارپیچی که حدود 8 هزار و 274 متر طول دارد در سال 1986 افتتاح شده است. جاده اقیانوس اطلس مجموعه ای از جزایر نروژ را به هم متصل می کند. در مسیر این جاده هشت پل و مکان های مناسبی برای استراحت، قدم زدن و ماهیگیری برای گردشگران وجود دارد. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

جاده اقیانوس اطلس , دیدنی های نروژ , تورگشت

10- کلیسای چوبی هدال

کلیسای چوبی هدال بزرگترین کلیسای چوبی نروژ می باشد که در دهکده هدال واقع در استان ناتودن و در جنوب این کشور واقع شده است. این کلیسا که در اوایل قرن سیزدهم ساخته شده است. بنا به عقیده بومیان این منطقه این کلیسا ظرف مدت سه روز و به وسیله پنج کشاورز و تماما از چوب ساخته شده است. برای اطلاعات تکمیلی این مطلب به صفحه بعد مراجعه نمایید.

کلیسای چوبی هدال , دیدنی های نروژ , تورگشت

 اطلاعات ضروری درباره نروژ

جمعیت: ۵٬۱۰۹٬۰۵۹

زبان رسمی: نروژی و سامی

واحد پول: کرون

اختلاف ساعت با ایران: دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است

کد کشور:+47

جهت رانندگی: راست

وضعیت آب و هوایی: آب و هوای معتدل. نروژ، سیبری، گرینلند و آلاسکا در یک عرض جغرافیایی قرار گرفته اند. پس به نظر می رسد که آب و هوای این کشور بسیار سرد است. اما تاثیرات گلف استریم باعث گرم شدن و متعادل شدن آب و هوا در نروژ شده است.

هزینه ها

هزینه اقامت: نروژ نسبت به دیگر کشورهایی اروپا کمی گران می باشد. هزینه اقامت هر یک شب در یک اتاق هاستل 200 تا 500 کرون قیمت دارد. البته این قیمت ها برای ویلاهای شخصی یک خوابه تا سقف 750 کرون نیز افزایش می یابد. لازم به ذکر است که هزینه اقامت در هتل ها نسبت به بقیه اقامتگاه ها گران تر می باشد و قیمت ها از 1000 کرون به بالا می باشد.

هزینه خوراک: هزینه خورد و خوراک در نروژ کمی بالا می باشد. قیمت غذاهای فست فود در رستوران های معمولی 80 کرون می باشد. اگر غذاهای با قیمت مناسب می خواهید از اغذیه ها که قیمت هر ساندویچ بین 30 تا 50 کرون می باشد و یا از رستوران های مکدونالد و برگرکینگ که هر وعده غذا 125 کرون می باشد، استفاده نمایید. این قیمت ها نسبت به رستوران های لوکس ارزان می باشد. زیرا هر وعده غذا در رستوران های مجلل تا 300 کرون هزینه دارد.

هزینه حمل و نقل: بهترین روش برای سفر بین شهری در نروژ استفاده از اتوبوس می باشد که هم هزینه آن کمتر می باشد و هم امکانات رایگانی مانند اینترنت، قهوه و چای در اختیار مسافران قرار می دهد. قطارهای بین شهری نیز بسته به زمان رزرو و مسافت طیشده قیمتی بین 300 تا 600 کرون دارند.

مهم ترین رستوران های نروژ

اکبرگ رستورانن: این رستوران یکی از بهترین رستوران های نروژ می باشد که در شهر اسلو واقع شده است. رستوران اکبرگ رستورانن بر روی زیبایی پانورمای طبیعی تاکید ویژه ای دارد. اگر می خواهید در بلندای شهر اسلو غذایی لذیذ بخورید قطعا این رستوران مکان ایده آلی می باشد. 

اکبرگ رستورانن , رستوران های نروژ , تورگشت

کولونی هاگن: این رستوران در یکی از محله های شیک شهر اسلو واقع شده است. در کولونی هاگن غذاهای آن با مواد اولیه تازه، ارگانیک و بومی تهیه می شود. همچنین هر شب یک منوی هفت قسمتی به مشتریان پیشنهاد می کند. در غذاهایی مانند گوشت گوزن کبابی و سوپ قارچ وحشی یا ترافل سیاه مواد اولیه فصلی وجود دارد. 

کولونی هاگن , رستوران های نروژ , تورگشت

اولیویا: این رستوران یکی از بهترین رستوران های ایتالیایی می باشد که در سال 2006 در شهر اسلو تاسیس گردید. رستوران اولیویا سه شعبه جداگانه در شهر اسلو دارد که ارائه دهنده انواع پیتزاها و پاستل های تازه می باشد. گرچه منوی هر سه شعبه مشابه می باشد اما فضای داخل و مناظر آن با یکدیگر متفاوت می باشد. در اطراف شعب این رستوران مراکز خرید بسیاری با برندهای مختلف وجود دارد که می توان آن را بهشت دوست داران خرید نامید. 

اولیویا , رستوران های نروژ , تورگشت

رستوران مامو: این رستوران فراتر از یک سالن غذاخوری می باشد و در حقیقت تجربه خوردن یک شام متفاوت را برای مشتریان به ارمغان می آورد. منوی رستوران مامو شامل گلچینی متغیر از غذاهای خام و برخی از غذاهای ساده اما با کیفیت می باشد. بی جهت نیست که این رستوران دارنده دو ستاره میشلن می باشد. بنا به توصیه صاحبان این رستوران اگر می خواهید یک شب به یادماندنی و به دور از هر دغدغه را تجربه کنید قطعه مامو گزینه مناسبی خواهد بود. 

رستوران مامو , رستوران های نروژ , تورگشت

رستوران هانامی: این رستوران یکی از بهترین رستوران های ژاپنی می باشد که در آنجا می توانید از طعم غذاهای ژاپنی نهایت لذت را ببرید. رستوران هانامی یک تکنیک خاصی برای کباب کردن گوشت و ماهی دارد. برای کباب کردن گوشت از شعله و حرارت مستقیم استفاده نمی شود و فقط از ذغال بلوط سفید استفاده می شود. علاوه بر غذاهای پخته منوی کاملی از غذاهای خام و سوشی نیز در این رستوران وجود دارد. 

رستوران هانامی , رستوران های نروژ , تورگشت

انگبره: این رستوران یکی از قدیمی ترین کافه - رستوران های نروژ می باشد که با طراحی خاص و نور ملایم شهر پیشینه تاریخی نروژ را در ذهن هر مشتری تداعی می کند. غذاهای رستوران انگبره سنتی و در هر فصل منوی آن تغییر می یابد. در منوی غذاها گوشت گوزن ثابت بوده و غذاهای دریایی هم در تابستان در منوی آن به چشم می خورند. جالب است بدانید که در تاریخ 150 ساله این رستوران چهره ها و افراد مشهوری در این رستوران غذا خورده اند. 

انگبره , رستوران های نروژ , تورگشت

مهم ترین مراکز خرید در نروژ

استین و استروم: این مراکز خرید قطعا معروف ترین و بزرگترین مراکز خرید نروژ می باشند که دارای 5 طبقه و ارائه دهنده انواع محصولات لوکس و شیک می باشد. این مرکز خرید تمام سعی و تلاش خود را نموده تا طراحی های اسکاندیناوی از هنر گرفته تا ظروف غذا را به نمایش بگذارد. در برخی از مغازه های این مرکز خرید لباس های دست دوز از پشت ویترین خود نمایی می کند، که همین امر باعث مجذوب شدن گردشگران می شود. 

استین و استروم , مراکز خرید نروژ , تورگشت

نوروی دیزاین: این مرکز خرید مجلل از سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. نوروی دیزاین ارائه دهنده انواع کالاها مانند محصولات شیشه ای، سرامیک و سفال می باشد. بسیاری از این کالاها به وسیله طراحان مشهور نروژی و اروپایی مانند آسترید هانسن، ایرینه هارویک، یوهان مالوم، اوله مارتین اسکاو و کارل اولاف اورسن طراحی شده اند. همچنین در دیگر فروشگاه های این مرکز خرید لباس های زیبای طراحان مد و اکسسسوری های ابریشمی نقاشی شده وجود دارد.

نوروی دیزاین, مراکز خرید نروژ , تورگشت

گلاس ماگازینه: این مرکز خرید یکی از شلوغ ترین مراکز خرید اسلو می باشد که عرضه کننده انواع کالاهای مرغوب مانند لوازم خانگی، کالاهای کادویی، پوشاک، کفش، لوازم آرایشی، مبلمان، اسباب بازی و... می باشد. گلاس ماگازینه از سال 1730 یکی از مراکز خرید محبوب بوده و در طی سالهای متمادی به رشد و توسعه خود ادامه داده است. 

گلاس ماگازینه , مراکز خرید نروژ , تورگشت

اسلو سیتی: این مرکز خرید یکی از پرازدحام ترین و بزرگترین مراکز خرید پایتخت نروژ می باشد که در نزدیکی فرودگاه و ایستگاه قطار شهر اسلو واقع شده است. در تعداد زیادی از طبقات اسلو سیتی مغازه های تخصصی متفاوت و رستوران های متنوع وجود دارند. به همین دلیل در راهروهای این مرکز خرید مردم بسیاری در حال رفت و آمد هستند که البته بیشتر گردشگران می باشند. 

اسلو سیتی , مراکز خرید نروژ , تورگشت

کارل یوهانس گیت: اگر شهر اسلو فقط یک خیابان اصلی داشته باشد یوهانس گیت تمام ویژگی های آن خیابان را دارا می باشد. این خیابان عریض از کاخ سلطنتی شروع و به سمت جنوب شرق منتهی می گردد. کارل یوهانس گیت بدون شک مکان مناسبی برای خرید و گردشگری برای مسافران بین المللی می باشد. در این خیابان کتاب فروشی تانوم، مرکز خرید پالیه، صدها فروشگاه، رستوران و کافه وجود دارد. 

کارلس یوهانس گیت, مراکز خرید نروژ , تورگشت

مرکز خرید پالیت: این مرکز خرید یکی از خوش مسیر ترین بازارهای خرید نروژ می باشد که دارای انواع فروشگاه ها و رستوران های منحصر به فردی می باشد. مرکز خرید پالیت ارائه دهنده انواع پوشاک، ژاکت، لوازم آرایشی و لوازم چرمی می باشد. 

مرکز خرید پالیت , مراکز خرید نروژ , تورگشت

مهم ترین هتل های نروژ

 هتل کونتی ننتال اسلو: این هتل یکی از هتل 5 ستاره و بی نظیر اسلو می باشد که به سبکی کلاسیک و مدرن طراحی گردیده است. با اینکه این هتل قدیمی می باشد اما در آن تمام امکانات کاملی مانند اتاق بدن سازی، وای فای رایگان، اتاق کسب و کار و... وجود دارد. 

کونتی ننتال اسلو , هتل های نروژ , تورگشت

هتل تیف: این هتل یکی از بهترین هتل های اسلو می باشد که گردشگران می توانند یک اقامت عالی و رویایی در این هتل داشته باشند. در هتل 5 ستاره تیف هر امکاناتی که مد نظر شما باشد به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. که از جمله آنها می توان اسپا، استخر، باشگاه بدنسازی، سرویس حمل و نقل فرودگاهی، پارکینگ، صبحانه و.. را نام برد.  

هتل تیف , هتل های نروژ , تورگشت

هتل تون اپر: این هتل 4 ستاره در مرکز شهر واقع شده است. هتل تون اپرادارای 480 اتاق می باشد که همه این اتاق ها با رنگ های شاد و المان های شیک طراحی شده اند. همچنین این هتل امکانات رفاهی بسیاری دارد که مسافران در زمان اقامت در این هتل می توانند از این امکانات بهره مند شوند. 

هتل تون اپر , هتل های نروژ , تورگشت

هتل رادیسون بلو پلازا: هتل زنجیره ای رادیسون چند شعبه در شهر اسلو دارند. این هتل 4 ستاره و شیک دارای امکانات رفاهی بسیاری می باشد. نمای خارجی هتل رادیسون تماما شیشه ای و یکی از ساختمان های بلند اسلو می باشد. 

هتل رادیسون بلو پلازا , هتل های نروژ , تورگشت

هتل انکر بریج: این هتل 3 ستاره بر روی پل انکر در یکی از سواحل شهر لوفوتن واقع شده است. اگر در فصل تابستان در این هتل اقامت داشته باشید به راحتی می توانید شفق قطبی را در بالای سر خود نظاره کنید. جالب است بدانید ورود حیوانات اهلی به این هتل آزاد می باشد. 

هتل انکر بریج , هتل های نروژ , تورگشت

هتل پانورامای لوفوتن: این هتل در مرکز لوفوتن واقع شده است و ویویی بسیار زیبا به اقیانوس و کوهستان دارد. این هتل از بالاترین استانداردهای هتلداری برخوردار می باشد. مالک این هتل زن و شوهر خوش برخورد و مهربانی می باشند. 

هتل پانورامای لوفوتن , هتل های نروژ , تورگشت

 

منبع:tourgasht.com

 

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید