رشته کوه کوپائونیک, ملقب به کوهستان آفتاب در صربستان


رشته کوه کوپائونیک بزرگترین کوهستان صربستان می باشد که از 80 کیلومتری شمال غربی تا جنوب شرقی این کشور گسترش یافته است. این رشته کوه که در قلب صربستان واقع شده شامل قله های مرتفعی می باشد که بلندترین قله آن 2017 متر ارتفاع دارد. نام Kopaonik برگرفته از کلمه صربی "kopati" به معنی حفاری می باشد که برای قرن ها منابع غنی از سنگ معدن از این کوه استخراج شده است. فعالیت های آتشفشانی و تخلیه مواد معدنی گرم موجب تغییر در سنگ های اطراف آن شد و باعث ایجاد منطقه معدنکاری Kopaonik گردید که آهن، سرب و روی از جمله مهمترین معادن این رشته کوه به شمار می روند.

رشته کوه کوپائونیک , دیدنی های صربستان , تورگشت

رشته کوه کوپائونیک تفرجگاه اصلی ورزش های زمستانی و پیست اسکی صربستان می باشد که دارای 27 تله سیژ و گنجایش 32000 اسکی باز در یک ساعت را دارا می باشد. همچنین این رشته کوه با وجود 20 پیست اسکی مستقل بزرگترین مرکز اسکی این کشور محسوب می شود. پیست های اسکی این منطقه از اواخر نوامبر تا می میزبان اسکی بازان حرفه ای و ماهر می باشند. جالب است بدانید حدود 200 روز از سال هوای این کوه آفتابی و 165 روز برفی می باشد به همین علت لقب کوهستان آفتاب را به آن داده اند. از این رو گردشگران می توانند هم در فصل زمستان و هم در فصل تابستان سفری خاطره انگیز و رویایی به این منطقه توریستی داشته باشند. ناگفته نماند معادن زیادی در دل کوه کوپائونیک دیده می شود که نام اولیه آنها کوه نقره ای بوده است. 

رشته کوه کوپائونیک , دیدنی های صربستان , تورگشت

رشته کوه کوپائونیک , دیدنی های صربستان , تورگشت

 رشته کوه کوپائونیک به دلیل ذخایر طبیعی و چشم اندازهای بی نظیری که دارد نگین سبز مقاصد توریستی صربستان به حساب می آید و هر ساله گردشگران بیشماری با استفاده از تور صربستان از این منطقه گردشگری مهم دیدن می کنند. با توجه به اکوسیستم ارزشمند این رشته کوه قلب فلات این رشته کوه در سال 1981 به عنوان پارک ملی معرفی شد که این پارک 121.06 کیلومتر مربع وسعت دارد و بر اساس تعداد گونه های اندمیک، یکی از مهمترین نقاط زیستی صربستان برای گیاه بومی می باشد. امروزه کوپائونیک پاتوق مناسبی برای تجمع نخبگان در سطح بین المللی شده است. هر ساله یک گردهمایی تجاری در این کوهستان برگزار می گردد و در آن از همه کارآفرینان برتر اروپایی دعوت می گردد که ماهیت این جلسه مشابه گردهمایی تجاری کشور سوئیس می باشد.

رشته کوه کوپائونیک , دیدنی های صربستان , تورگشت

رشته کوه کوپائونیک , دیدنی های صربستان , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید