مجسمه مادر, فرشته ای نگهبان در گرجستان + تصاویر و ویدئو


تندیس مادر (کارتلیس) یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گرجستان می باشد که در کنار قلعه ناریکالا و بر فراز تپه های سولولاکی در شهر تفلیس واقع شده است. این مجسمه باعظمت در سال 1958 میلادی، به مناسبت هزار و پانصد سالگی تفلیس، توسط مجسمه ساز گرجی به نام (الگوجا آما شوکلی) بنا شده است. مجسمه کارتلیس دارای 20 متر ارتفاع است و از جنس آلومینیوم ساخته شده است.

مجسمه مادر (کارتلیس)  , دیدنی های گرجستان , تفلیس , تورگشت

مجسمه مادر (کارتلیس)  , دیدنی های گرجستان , تفلیس , تورگشت

این مجسمه باابهت شبیه بانوی گرجی با لباس های محلی می باشد که در دست راستش شمشیری وجود دارد که به معنی سلحشوری و تهدید دشمن ها است و در دست چپش، جامی از شراب که نشانه مهمان نوازی و استقبال از دوستان تور گرجستان می باشد و نمایی جذاب و دیدنی را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است. علاقه مندان می توانند مشابه، این مجسمه را در ایروان، پایتخت ارمنستان مشاهده کنند که این مجسمه نیز به مجسمه مادر معروف است. 

مجسمه مادر (کارتلیس)  , دیدنی های گرجستان , تفلیس , تورگشت

برای دسترسی به این مجسمه باشکوه 3 مسیر اصلی وجود دارد، گردشگران در صورتیکه اتومبیل در اختیار دارند میتوانند با پیمودن خیابان سولولاکی از این مجسمه دیدن کنند. همچنین در صورتیکه پیاده هستند و تمایل دارند این مسیر را تا مجسمه مادر پیاده طی کنند می توانند این مسیر را از کنار حمام گوگرد عبور کنند و با طی یک مسیر پلکانی، از این مجسمه زیبا و دیدنی بازدید نمایند. راحت ترین مسیر دیگری که گردشگران می توانند از مجسمه مادر دیدن کنند تله کابین می باشد که از میدان اروپا آغاز می شود و بازدیدکنندگان می توانند سفری خاطره انگیز را تجربه نمایند. ناگفته نماند این مجسمه باابهت در بین مردم گرجستان، به فرشته نگهبان تفلیس شهرت دارد و با توجه به باور اهالی این شهر، این مجسمه از شهر تفلیس محافظت می کند.

مجسمه مادر (کارتلیس)  , دیدنی های گرجستان , تفلیس , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید