معرفی مسکو + تصاویر و ویدئو


مسکو پایتخت کشور روسیه و پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد که در مجاورت رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده است. این شهر رویایی با جمعیتی بالغ بر 13 میلیون نفر به عنوان بزرگترین شهر قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت دنیا شناخته شده است. مسکو که یکی از شهرهای سه کشور فدرال روسیه می باشد یکی از مهم ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی این کشور به شمار می رود. بیش از 40 درصد قلمرو این شهر با پوشش گیاهی مستور شده است که از این حیث توانسته یکی از سرسبز ترین پایتخت ها باشد. مسکو دارای چهار فرودگاه بین المللی، نه ایستگاه راه آهن و یک مجتمع حمل و نقل بین المللی به نام مترو مسکو می باشد که بزرگترین شرکت تولید واگن های مترو در جهان می باشد. نام این شهر برگرفته از رود موسکوا می باشد که به معنای شهر کنار رود می باشد. از نظر شرایط اقلیمی آب و هوای شهر مسکو قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و طولانی می باشد. در ادامه مطلب به ده مورد از مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو اشاره شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا با تورگشت همراه شوید. 

1- میدان سرخ

میدان سرخ یکی از میدان های معروف دنیا می باشد که قلب تپنده مسکو و نماد اصلی روسیه محسوب می شود. این میدان مربعی شکل که حدود 73 هزار متر مربع وسعت دارد بیشتر جاذبه های معروف مسکو مانند کلیسای سنت باسیل، کاخ کرملین و.. را در خود جای داده است. نام میدان سرخ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین در این میدان فستیوال ها و کنسرت های مهم مسکو برگزار می شود. 

میدان سرخ , دیدنی های مسکو , تورگشت

2- کاخ کرملین

کاخ کرملین بزرگترین کاخ سلطنتی روسیه و یکی از بی نظیر ترین کاخ های جهان می باشد که در قلب شهر مسکو واقع شده است. این کاخ که قدمتی دیرینه دارد بیش از 6 قرن است که میزبان پادشاهان، سلاطین و امروزه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. کاخ کرملین دارای چهار قصر، چهار کلیسا، دیوار کرملین به همراه برج های کرملین می باشد. از این کاخ برای اقامت رئیس جمهور روسیه استفاده می شود. به گردشگران تور روسیه توصیه می شود در سفر به شهر مسکو بازدید از این کاخ سلطنتی را از دست ندهند. 

کاخ کرملین , دیدنی های مسکو , تورگشت

3- کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از نمادهای برجسته روسیه می باشد که در میدان سرخ مسکو واقع شده است. این کلیسا که 450 سال قدمت دارد به فرمان ایوان چهارم مشهور به ایوان مخوف ساخته شده است. کلیسای جامع سنت باسیل یک نقشه اصلی شامل 9 کلیسا دارد که همگی بر روی یک پایه بنا شده اند و دور کلیسای نهم که بلندترین آنهاست و مانند یک خیمه در میان آنها قرار گرفته، گردهم آمده اند. نام این کلیسا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و در سال 2007 به عنوان یکی از عجایب روسیه نامگذاری شد. 

کلیسای جامع سنت باسیل , دیدنی های مسکو , تورگشت

4- مترو مسکو

مترو مسکو بدون شک زیباترین و پیچیده ترین متروی جهان می باشد که با ساختار ریلی منحصر به فرد و هوشمندانه خود بسیاری از ایستگاه های این شهر را به یکدیگر متصل و کمک شایانی به بهبود ترافیک و جابجایی مسافران نموده است. این مترو دارای 14 خط فعال، 206 ایستگاه و راهی به طول 346 کیلومتر مربع و 5314 واگن می باشد. این سیستم حمل و نقل که عمدتا در زیر زمین است، عمیق ترین بخش آن حدود 84 متر می باشد که در ایستگاه پارک پرودی می باشد. مترو مسکو در ماه می سال 1935 راه اندازی شده، یکی از قدیمی ترین و مجلل ترین سیستم های حمل و نقلی زیر زمینی جهان محسوب می شود. 

مترو مسکو , دیدنی های مسکو , تورگشت

5- گالری ترتیاکوف

گالری هنری ترتیاکوف یک گالری هنری در مسکو می باشد که مهم ترین شعار هنر روسیه در جهان می باشد. تاریخچه این گالری هنری به سال 1856 مربوط می شود که بازرگان پویول میخاپلوویج ترتیاکوف تاجر مسکویی، کارهای هنرمندان روسی را به منظور ایجاد یک مجموعه هنری که بعدها به موزه هنری ملی مبدل گردید، جمع آوری نمود. در سال 1892 ترتیاکوف مجموعه هنری خود را که از 2000 اثر هنری (1362 نقاشی، 526 طراحی و 9 مجسمه) تشکیل شده بود به ملت روسیه ارائه نمود. نمای ظاهری گاری هنری ترتیاکوف به وسیله  نقاش ویکتور واسنسوف به شیوه داستان های پریان روسیه طراحی شده است. 

گالری ترتیاکوف , دیدنی های مسکو , تورگشت

6- آرامگاه لنین

آرامگاه لنین یکی از مخوف ترین جاذبه های شهر مسکو می باشد که در میدان سرخ این شهر واقع شده است. این مکان آرامگاه نخستین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، ولادیمیر لنین می باشد. جسد لنین از سال 1924 به صورت مومیایی شده در این آرامگاه نگه داری می شود. هر ساله حدود 2.5 میلیون نفر گردشگر با استفاده از تور مسکو از آرامگاه لنین دیدن می کنند. این مقبره هرمی شکل  و از جنس گرانیت قرمز و سنگ لابرادوریت سیاه تشکیل شده است. 

آرامگاه لنین , دیدنی های مسکو , تورگشت

7- میدان مانژ

میدان مانژ یکی از جاذبه های معروف شهر مسکو می باشد که در هر سوی آن مکان های مهمی مانند موزه تاریخی مسکو، دانشگاه مسکو و باغ الکساندر واقع شده اند. این میدان مثلثی شکل حدود 6500 هزار متر مربع وسعت دارد که 2000 نفر می توانند در آن رژه بروند. میدان مانژ که به میدان اسب نیز شهرت دارد با باغچه های سرسبز، فواره های خروشان و تندیس های بسیاری طراحی شده و جلوه خاصی به شهر مسکو بخشیده است. این میدان در بین سال های 1932 تا 1938 ساخته شده و بیشتر برای رژه های نظامی، اوقات فراغت، کنسرت ها و جشنواره ها کاربرد داشته است. 

میدان مانژ , دیدنی های مسکو , تورگشت

8- آسمان نمای مسکو

آسمان نمای مسکو یکی از قدیمی ترین و عظیم ترین آسمان نماهای جهان می باشد که در بین سالهای 1927 تا 1929 ساخته شده است. در این آسمان نما دو برج مجلل برای انجام پژوهش های علمی وجود دارد که علاقه مندان به نجوم می توانند از آنها دیدن نمایند. آسمان نمای مسکو از بخش های مختلفی مانند سالن بزرگ ستارگان، سالن کوچک ستارگان، موزه اورانیا و موزه تعاملی تشکیل شده است. سالن بزرگ ستارگان که اصلی ترین بخش این آسمان نما می باشد در طبقه سوم واقع شده و درون آن صندلی های متحرک وجود دارد که می توانید بر روی آنها دراز بکشید و آسمان را تماشا کنید.

آسمان نمای مسکو , دیدنی های مسکو , تورگشت

9- برج مخابراتی اوستانکینو

برج مخابراتی اوستانکینو مرتفع ترین برج در اروپا و یازدهمین برج بلند دنیا می باشد که در شهر مسکو واقع شده است. این برج که 540 متر ارتفاع دارد در بین سالهای 1963 تا 1967 به وسیله نیکولای نیکیتین طراحی شده است. هدف از احداث برج مخابراتی اوستانکینو به منظور بزرگداشت پنجاهمین سالگرد انقلاب اکتبر بوده است. این برج به دلیل داشتن موقعیت مکانی ایده آل و معماری خیره کننده خود امروزه به یکی از قطب های اصلی شهر مسکو مبدل گردیده است. نظاره نمودن شهر از بالای برج بسیار عجیب است مخصوصا قسمت هایی از برج که از شیشه ساخته شده و با قدم زدن بر روی آن گویی بر آسمان قدم می گذارید. 

برج مخابراتی اوستانکینو , دیدنی های مسکو , تورگشت

10- تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی یکی از قدیمی ترین و معروف ترین سالن های تئاتر اروپا می باشد که در شهر مسکو قرار گرفته است. این خانه تئاتر که یکی از سالن های معروف برای نمایش هنرهای باله و اپرا می باشد در سال 1776 به فرمان کاترین کبیر در منطقه تورسکوی مسکو پایه گذاری شد. باله بولشوی یکی از معتبر ترین  سازمان های ملی باله در دنیا می باشد که تا به حال تعداد کثیری باله کلاسیک و نوکلاسیک بزرگی را خلق نموده است. تئاتر بولشوی از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه می باشد که علاقه مندان بسیاری برای تماشای رقص از این سالن دیدن می کنند. 

تئاتر بولشوی , دیدنی های مسکو , تورگشت

اطلاعت ضروری درباره مسکو

جمعیت:13 میلیون نفر

زبان رسمی: روسی

پول رایج: روبل

مهم ترین مراکز خرید مسکو

مرکز خرید متروپلیس: این مراکز خرید یکی از مراکز خرید شیک و مجلل مسکو می باشد که با شنیدن نام آن صفت شیک بودن در اذهان هر بیننده ای تداعی می شود. دسترسی آسان، وسیع بودن مرکز خرید مترو پلیس و وجود برندهای مشهوری مانند زارا، تامی هیلفیگر، اسپیریت، منگو در آن سبب شده تا افراد بسیاری برای خرید این مرکز خرید را برگزینند. 

مرکز خرید مترو پلیس , مراکز خرید مسکو , تورگشت

مرکز خرید گام: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید مسکو می باشد که در ضلع شرقی میدان سرخ واقع شده است. مرکز خرید گام دارای سقف شیشه ای بسیار بلند و به سبک معماری قرن نوزدهم طراحی شده است که همین امر سبب شده تا این مرکز خرید شبیه به یک کاخ سلطنتی باشد. این مرکز خرید یکی از زیبا ترین مراکز خرید دنیا می باشد که بسیاری از برندهای معروف پوشاک در آن شعبه دارند. 

مرکز خرید گام , مراکز خرید مسکو , تورگشت

 مرکز خرید مانژانیا پلوشاد: یکی از دلایل محبوبیت این مرکز خرید موقعیت مکانی این مرکز خرید می باشد که دقیقا در قلب مسکو و در کنار میدان سرخ واقع شده است. تنها ایراد این مرکز خرید نبود اسن می باشد که در آنجا نمی توانید موادغذایی مورد نظر خود را خریداری نمایید. اما در خیابان آن سوپر مارکت وجود دارد. مرکز خرید مانژانیا پلوشاد سه طبقه می باشد که در آن برندهای معروف داخلی و خارجی قرار دارد. 

مرکز خرید مانژانیا پلوشاد , مراکز خرید مسکو , تورگشت

 مرکز خرید آتریوم: این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید مسکو می باشد. در مرکز خرید آتریوم هر آنچه را که نیاز داشته باشید، در آن وجود دارد و یک مرکز خرید کامل می باشد. در این مرکز خرید انواع فروشگاه های پوشاک، عطر و ادکلن، سوپر مارکت، سینما، سالن بازی کورکان، کافی شاپ و رستوران وجود دارد. 

مرکز خرید آتریوم , مراکز خرید مسکو , تورگشت

مرکز خرید پتروسکی: یکی از شیک ترین مراکز خرید مسکو می باشد که در سال 1906 و در مجاورت میدان سرخ ساخته شده است. در مرکز خرید پتروسکی انواع کالاهای گرانبها در زمینه پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی و لوازم آرایشی وجود دارد. 

مرکز خرید پتروسکی , مراکز خرید مسکو , تورگشت

مهم ترین رستوران های مسکو

رستوران ابلوموف: این رستوران یکی از رستوران های قدیمی مسکو می باشد که در کنار یک عمارت قدیمی واقع شده است. در منوی رستوران ابلوموف می توان غذاهای مربوط به تاریخ آشپزی روسیه از زمان ایلیا ابلوموف تاکنون را مشاهده نمود. در این رستوران غذاهای اصیلی نظیر ماهی و گوشت پخته شده، انواع سوپ، شورباها و کیک های گوشت خوشمزه سرو می شود. 

رستوران ابلوموف , رستوران های مسکو , تورگشت

رستوران دکتر ژیواگو: این رستوران در طبقه اول هتل نشنال واقع شده است که غذاهای روسی را با تغییراتی خاص به مشتریان ارائه می کند. رستوران دکتر ژیواگو دکوراسیون داخلی منحصر به فردی دارد که از جمله آنها می توان به سقف کاشی کاری شده، لوستری به سبک کرملین و نقاشی هایی از کازیمیر و ماله ویج و الکساندر دینکا اشاره نمود. منوی این رستوران متنوع و شامل صبحانه، غذاهای روسی، پیش غذا و دسر می باشد. از غذاهای معروف رستوران می توان به سالاد الویه با گوشت مرغ، سوپ سالیانکا با گوشت و ماهی با خامه ترش که با بهترین کیفیت سرو می شوند، اشاره نمود. 

رستوران دکتر ژیگو , رستوران های مسکو , تورگشت

رستوران توراندوت: این رستوران یکی از شیک ترین رستوران های مسکو می باشد که به شیوه معماری باروک و توسط آندره دلوس معمار مشهور روسی ساخته شده است. رستوران توراندوت برای 500 نفر ظرفیت دارد. در این رستوران خوشمزه ترین غذاهای ترکیبی آسیایی- اروپایی سرو می شود. 

رستوران توراندوت , رستوران های مسکو , تورگشت

رستوران وارواری: این رستوران یکی از منحصر به فرد ترین و بهترین رستوران های مسکو می باشد. همه چیز در رستوران وارواری عالی از غذاهای سنتی و اصیل روسی که توسط سر آشپز آناتولی کام با سلیقه و مهارت خاص سرو می شود تا دکوراسیون داخلی رستوران که بارنگ های قرمز تیره و مشکی طراحی شده است. حتی قاشق ها و چنگال های این رستوران را نیز خاص می باشد که از جنس نقره می باشند. پس بی جهت نیست که به بهترین رستوران شناخته شده است. تجربه غذایی متفاوت را در این رستوران خاص تجربه کنید. 

رستوران چستنایا کوکهیا: این رستوران یکی از بهترین رستوران های مسکو می باشد که در آن انواع غذاهای روسی سرو می شود. کیفیت غذاها و قیمت غذاها بسیار مناسب می شود. کسانی که آشپزی برای آنها مهم است و قدر آن را می دانند در این رستوران می توانند از غذاهای خوشمزه، با کیفیت، تمیز و قیمت مناسب  لذت ببرند.

رستوران چستنایا کوکهیا , رستوران های مسکو , تورگشت

رستوران لافکالافکا: این رستوران یکی از رستوران های تازه تاسیس و نخستین رستوران مزرعه مسکو می باشد. مواد غذایی مورد استفاده در غذاهای رستوران لافکالافکا با تازه ترین مواد فصل تهیه می شود. منوی این رستوران متنوع و انواع غذاهای روسی در آن سرو می شود. مشتریان این رستوران می توانند علاوه بر خوردن یک غذای لذیذ با آشپزی روسی نیز آشنا شوند. 

رستوران لافکالافکا , رستوران های مسکو , تورگشت

مهم ترین هتل های مسکو

هتل مترو پل مسکو: این هتل یکی از هتل های معروف و قدیمی مسکو می باشد که در کنار خانه  تئاتر بولشوی واقع شده است. هتل مترو پل مسکو دارای فضای داخلی بی نظیر و پنجره های بزرگ می باشد. تمام های اتاق های هتل با به روز ترین امکانات تجهیز شده اند. از امکانات این هتل می توان به شاتل فرودگاهی، اینترنت بی سیم، صرافی، استخر، سونا، خدمات ماساژ، باشگاه ورزشی و... اشاره نمود. 

هتل مترو پل مسکو , هتل های مسکو , تورگشت

هتل هالیدی این مسکو: این هتل یکی از هتل های شیک مسکو می باشد که با توجه به موقعیت مکانی مناسبی که دارد به راحتی می توان به مراکز خرید و جاذبه های گردشگری مسکو دسترسی نمود. هتل هالیدی این مسکو 4 ستاره و 523 اتاق دارد. از امکانات این هتل می توان به سوئیت های لوکس، استخر سر پوشیده، سونا، جکوزی، استخر کودکان، اسپا، مرکز ماساژ، مرکز بدنسازی، زمین گلف، زمین تنیس، سالن ورزشی، رستوران و... اشاره نمود.

هتل هالیدی این مسکو , هتل های مسکو , تورگشت

هتل کرون پلازا مسکو: این هتل یکی از هتل های معروف مسکو می باشد که با اقامت در این هتل می توان به سهولت به مراکز خرید و مکان های دیدنی شهر مسکو دسترسی نمود. هتل کرون پلازا مسکو 5 ستاره و 724 اتاق دارد. از امکانات این هتل می توان به پارکینگ، استخر، صرافی، سونا، باشگاه ورزشی و... اشاره نمود. 

هتل کرون پلازا مسکو , هتل های مسکو , تورگشت

هتل لاته مسکو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف مسکو می باشد  که امتیاز کامل 5 ستاره را از سایت معتبر تریپ ادوایزر و همچنین رتبه های نخست را در میان هتل های تجاری، مجلل و مجموعه آب های گرم کسب نموده است. هتل لاته دارای 300 اتاق می باشد که با بهترین امکانات مجهز شده اند. 

هتل لاته مسکو , هتل های مسکو , تورگشت

هتل آرارات پارک هایات مسکو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره مسکو می باشد که دارای بالاترین استاندارد های جهانی می باشد. هتل آرارات پارک هایات مسکو امتیاز 4.5 را از سایت معتبر تریپ ادوایزر و رتبه اول هتل رمانتیک را در بین هتل های شهر کسب نموده است. 

هتل آرارات پارک هایات مسکو , هتل های مسکو , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید