معرفی مارماریس + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی مارماریس

مارماریس شهری بندری و توریستی است که سالانه هزاران گردشگر از این شهر زیبا دیدن می کنند. نام اولیه این شهر فیسکوس بوده و در جنوب غرب ترکیه واقع شده است. مارماریس دارای جمعیت 31000 نفری می باشد که در ایام مختلف سال دارای نوسان زیادی است و بسته به ورود و خروج گردشگران متعدد در طول سال به این شهر میزان جمعیت آن به بیش از 10 برابر افزایش می یابد. با انتخاب سفر به مارماریس با تور مارماریس خاطرات خوشی را در کنار خانواده هایتان تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا با تورگشت همراه شوید.  

1- پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی آتلانتیس بزرگترین پارک آبی در مارماریس می باشد که در سال 1997 احداث شده است. این پارک آبی به علت قرار گرفتن در مرکز مارماریس دسترسی به آن راحت تر است و اکثر گردشگران از این مکان زیبا دیدن می کنند. پارک آبی آتلانتیس برای تمام رده های سنی تفریحات و سرگرمی های بی نظیری مانند سرسره های آبی، استخر کودکان، استخر موج دار، بوکینگ و ... دارد. این پارک دارنده دو مدارک بین المللی از سوی سازمان بین المللی نظارت و بازرسی ایمنی برای سیستم های آبی و غذایی خود می باشد.

پارک آبی آتلانتیس , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

2- آبشار تورگورت

آبشار تورگورت که از ارتفاع 10 متری سرازیر می شود، از جاده روستای تورگورت که در 35 کیلومتری مارماریس قرار دارد با یک پیاده روی 15 دقیقه ای قابل دسترسی است. آنچه که باعث شده تا این منطقه مانند یک بهشت جلوه کند وجود گردشگاه ها و تفریحگاه های فراوان در کنار سواحل طولانی آن، بندرهای طبیعی و مدرن، زیبایی های طبیعی و خارق العاده، تور های آبی، کشتی های تفریحی و ... می باشد که زبان زد تمام مسافران گردیده است. 

آبشار تورگوت , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

3- لوریما

لوریما یکی از بهترین دیدنیهای گردشگری مارماریس به شمار می رود. این بنا در منطقه ای به نام توپخانه ساخته شده است که اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد. لوریما یکی از بناهای جذاب در محوطه مسکونی استحکامات های می باشد، که به خوبی از آن محافظت شده است. این استحکامات شامل 9 برج می باشد که در حال حاضر فقط برج شمالی آن را می توان مشاهده کرد. همچنین این منطقه دارای هتل های بسیار لوکس و زیبایی می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری برای گذراندن و لذت بردن از این مکان تفریحی جذب لوریما مارماریس می شوند. با انتخاب تور ترکیه در سفر به کشور ترکیه مطمئناٌ شگفت زده شده و از دیدن مناظر بی نظیر آن می توانید خاطرات خوشی را در ذهنتان به ثبت برسانید.

لوریما , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

4- کاستابوس

کاستابوس یک منطقه تاریخی ترکیه می باشد که در پازارلیک در نزدیکی روستای حصار لیک مارماریس می باشد. کاستابوس مارماریس از تئاتر خرابه ای که در جنوب قرار دارد، همراه با پرستشگاه تشکیل شده است. این پرستشگاه رو به محوطه ای زیبا و رویایی قرار گرفته و با یک صعود یک ساعته می توان به کاستابوس که مکانی مقدس در کوه ارن است، رسید. این بنا به سبک ایون ساخته شده و سالانه گردشگران بسیاری از این مکان زیبا دیدن می کنند.

کاستابوس , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

5-غواصی

غواصی یکی از محبوب ترین و جذاب ترین تفریحات مارماریس می باشد. اگر شما واقعا یک غواص حرفه ای هستید و قصد شنا کردن و غواصی نمودن غیر استاندارد مانند غواصی نمودن در شب را دارید، توصیه می شود از بین شهرهای ترکیه مارماریس را انتخاب کنید. زیرا مناطق غواصی در پیرامون بدروم و مارماریس به بهترین مکان ها برای شیرجه زدن در دریای مدیترانه شهرت دارند. آب زلال و شفاف دریا در بیشتر مناطق مارماریس دارای چشم اندازی زیبا می باشد و زیبایی خاص خود را دارد. بطوری که اشیای داخل آب در عمق ده متری و همچنین ماهی های کوچک و رنگی را به راحتی ببینید و از این صحنه های بسیار دیدنی زیر آب عکس بگیرید و لذت کافی را با انتخاب تور مارماریس برده باشید.

غواصی , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

6- ویرانه های آموس

ویرانه های آموس یکی از دیدنیهای مارماریس می باشد که قدمت آن به دوره هلنی بر می گردد. این ویرانه ها در شمال غربی خلیج کوملوبوک واقع شده اند. آموس از یک سالن آمفی تئاتر در دامنه کوه، یک معبد و یک مجسمه تشکیل شده است. این آمفی تئاتر در شرایط خوبی قرار دارد با مساحت و صندلی های زیادی که دارد طرفداران بسیاری را جوابگو می باشد.

ویرانه های آموس , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

7- آرامگاه ساریانا

آرامگاه ساریانا یکی از جاذبه های تاریخی مارماریس می باشد که در محله ساریانا و در کنار مسجد قرار دارد. قدمت این بنای تاریخی به دوران سلطان سلیمان قانونی باز می گردد. آرامگاه ساریانا به سبک معماری عثمانی و برای یاد بود ساریانا بنا شده است. با توجه به اینکه این مقبره در ضلع شمال شرقی مارماریس واقع شده می توان از آنجا از چشم اندازهای بی نظیر شهر و یک مسجد جدید که در کنار آرامگاه قرار گرفته دیدن نمود.

آرامگاه ساریانا , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

8- قلعه مارماریس

قلعه مارماریس برای اولین بار توسط ایونی ها قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و بعد از آن در دوران اسکندر کبیر مورد بازسازی مجدد قرار گرفت. در دوران سلطان سلیمان از این قلعه به عنوان پایگاه نظامی استفاده شد هم زمان با ساخت قلعه مارماریس در بازار، یک کاروانسرای کوچک عثمانی هم توسط مادر سلطان سلیمان، عایشه حفصه سلطان، ساخته شد. قلعه مارماریس دارای هفت منطقه داخلی می باشد که دو منطقه از آن به عنوان سالن باستان شناسی و یکی از آنها به عنوان سالن مردم نگاری مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر مناطق باقی مانده نیز به عنوان گالری های هنری و انبار کاربرد دارند.

قلعه مارماریس , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

9- هیداس

 خرابه های حصارهیداس در ۳۵ کیلومتری مارماریس و بر رویbybassion er جاده  قرار دارد. در جنوب این خرابه ها یک آرامگاه دیده می شود که بازدید کنندگان بسیاری دارد. هم چنین می توان در 3 کیلومتری هیداس شاهد دیدن برج نگهبانی و چند گور بر روی این برج بود که بسیار جذاب می باشند و جلوه ای بی نظیری را برای گردشگران به نمایش گذاشته  است.

هیداس , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

10- آکوا پارک

پارک آبی آکوا از بهترین مکانهای دیدنی و تفریحی ترکیه می باشد که سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند. این پارک آبی برای تمام گروههای سنی تعریف شده است و استفاده تمام عموم آزاد می باشد. آکوا پارک با داشتن قیمتی مناسب مکانی زیبا و دوست داشتنی را برای گردشگران ایجاد کرده است تا بتوانند سفری خوش و به یاد ماندنی داشته باشند. گردشگران می توانند با انتخاب پارک آبی آکوا و سپری کردن تور زیبای ترکیه در مارماریس تجربه ای بسیار شیرین و به یاد ماندنی را در ذهن خود به جای بگذارند. همچنین می توان گفت  تور مارماریس علی رغم داشتن جاذبه های فوق العاده بی نظیرش نسبت به تور آنکارا و  تور آنتالیا از هزینه کمتری برخوردار است.

آکوا پارک , دیدنی های مارماریس , ترکیه , تورگشت

اطلاعات لازم برای سفر به مارماریس

زبان رسمی: ترکی استانبولی

واحد پول: لیر ترکیه

کد کشور: +90

اختلاف ساعت با تهران: یک و نیم ساعت از تهران عقب تر است. 

فرودگاه بین المللی: فرودگاه دالامان مارماریس

مهم ترین مراکز خرید مارماریس

کوس کارسی مارکت: این مرکز خرید در مرکز شهر قرار دارد و دارای بیش از 1000 مغازه می باشد و هر آنچه را که انتظارش را دارید را می توانید در این مرکز خرید تهیه کنید. از جمله جواهرات، فرش، پوشاک مد روز، سوغاتی و غذاهای لذیذ ترکی با بهترین ادویه ها را اشاره کرد. اجناس این بازار ارزان و بسیار باکیفیت است و در بین آنها می توان به صنایع دستی های بسیار زیبا را نام برد. 

کوس کارسی مارکت , مهم ترین مراکز خرید مارماریس , تورگشت

نتسل مارینا: مرکز خرید نتسل مارینا در محله ای معروف به بورلی هیلز، در فضایی مجلل و بسیار راحت در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. در این مرکز خرید بیش از 20 بوتیک شیک وجود دارد که می توانید برندهای مد روز را در آن تهیه کنید. در نتسل مارینا رستوران و کافه های خوبی وجود دارد که موقعیت مناسبی را برای گذراندن اوقات خوش برای گردشگران ایجاد کرده است. همچنین انواع کالاهای لوکس از جمله ساعت، جواهرات، الماس، پوشاک برند، سوغاتی و غیره دیده می شود. 

نتسل مارینا , مهم ترین مراکز خرید مارماریس , تورگشت

آیکملر: آیکملر با فضایی پر رفت و آمد منطقه ای می باشد که دارای تعداد بیشماری مغازه است. این منطقه هر هفته باز است و انواع کالاها از جمله چرم و جواهرات را با بهترین کیفیت به مشتریان عزیز ارائه می دهد. همچنین در این بازار می توانید انواع پارچه ها و پوشاک را با برندهای مشابه برندهای معروف و صنایع دستی با قیمت نسبتا ارزان را در این مرکز خرید تهیه نمائید. 

آیککملر , مهم ترین مراکز خرید مارماریس , تورگشت

مرکز خرید پوینت: مرکز خرید پوینت در خیابان اصلی مارماریس و در راستای محدوده ی تاج محل در ردیف چراغ های ترافیکی واقع شده است. این مجتمع شامل حدود 40 مغازه می باشد و گردشگران بسیاری از آن استقبال می کنند. ناگفته نماند این مرکز خرید دارای یک سینما و چندین فروشگاه از برندهای معروف می باشد. در طبقه بالای این مرکز خرید رستورانی وجود دارد که منوی غذاهای آن شامل غذاهای برگر و انواع فست فودها است. 

پوینت , مهم ترین مراکز خرید مارماریس , تورگشت

بهترین رستوران های مارماریس

میا مارماریس: یکی از بهترین رستوران های مارماریس میا مارماریس می باشد که با انواع غذاهای لذیذ طرفداران داخلی و خارجی بسیاری را از آن خود کرده است. گردشگرانی که تمایل دارند طعم واقعی غذاهای محلی و اصیل مارماریس را تجربه نمایند این رستوران گزینه خوبی است. یکی از لذت بخش ترین بخش های این رستوران موسیقی زنده می باشد که مهمانان عزیز می توانند در حین صرف غذا از شنیدن موسیقی کلاسیک نهایت لذت را ببرند. 

میا مارماریس , بهترین رستوران های مارماریس , تورگشت

رستوران استیک اند بار: غذاهای این رستوران بیشتر شامل انواع غذاهای اروپایی، ترکی و استیک می باشد. همچنین رستوران استیک اند بار چشم اندازی بسیار زیبایی به سمت ساحل دارد و با ارائه غذاهای با کیفیت و خوشمزه یک روز به یاد ماندنی را برای گردشگران های تورهای ترکیه رقم می زند. 

رستوران استیک اند بار , بهترین رستوران های مارماریس , تورگشت

رستوران کازینز استیک هاوس: رستوران کازینز استیک هاوس انواع غذاهای اروپایی، انگلیسی، ترکی و انواع غذاهای مخصوص گیاها خواران را با قیمتی مناسب تر ارائه می دهد. گردشگران می توانند هر سه وعده غذایی، صبحانه، نهار و شام خود را در این رستوران میل کنند. 

رستوران کازینز استیک هاوس , بهترین رستوران های مارماریس , تورگشت

رستوران لا فرچون: این رستوران در سال 2009 افتتاح گردیده است و سرویس دهی بسیار خوبی دارد. رستوران لافرچون هر روز از ساعت 7 صبح تا 2 بامداد آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز می باشد. منوی این رستوران شامل غذاهای بین المللی و محلی می باشد و از کیفیت عالی برخوردار است. فضا و چشم انداز این رستوران بی نظیر است بنابراین مهمانان عزیز می توانند خاطره ای خوش را در کنار عزیزانشان به ثبت برسانند. 

لافرچون , بهترین رستوران های مارماریس , تورگشت

مهم ترین هتل های مارماریس

هتل بلو بی پلاتینیوم: این هتل بسیار لوکس و 5 ستاره می باشد و همانند آسمان آبی نیلگون و آبی رنگ است. رنگ آبی این هتل آرامش خاصی را به مهمانان می بخشد و همچنین وجود رنگ های کم رنگ آبی و بنفش محیطی جذاب و خارق العاده ای را ایجاد کرده است. لازم است بدانید فاصله این هتل تا ساحل کمتر از 3 دقیقه پیاده روی می باشد بنابراین مهمانان می توانند از آرامش و سکوت ساحل نهایت استفاده را ببرند. همه ی اتاق های این هتل دارای امکانات رفاهی هم چون اینترنت بی سیم، تهویه مطبوع، حمام اختصاصی و لوازم بهداشتی است. همچنین رستورانی بین اللمللی نیز در این هتل وجود دارد، و مهمانان می توانند در حین غذا خوردن از شنیدن موسیقی نهایت لذت را ببرند. 

هتل بلو بی پلاتینیوم , بهترین هتل های مارماریس , تورگشت

هتل دی ریزورت گرند آزور مارماریس: این هتل، هتلی 5 ستاره و لوکس می باشد که در سال 2013 به طور کامل بازسازی شده است. اتاق های هتل با پنجره های بزرگ و نمایی پانورما از مهمانان خود استقبال می کند. تمامی اتاق ها مجهز به اینترنت بی سیم، تهویه، تلویزیون و حمام مرمری می باشد و اقامتی رویایی را برای مهمانان رقم می زند. 

هتل دی ریزورت گرند آزور مارماریس , بهترین هتل های مارماریس , تورگشت

هتل گرین نیچر ریزورت اند اسپا: این هتل، هتلی 5 ستاره و لوکس می باشد که با قدم گذاشتن در آن دگرگون می شوید زیرا با رنگ های زیبا تزئین گردیده و نورپردازی آن در شب نگاه هر گردشگری را محو خود می کند. تمام امکانات رفاهی در اتاق های این هتل وجو دارد و گردشگران می توانند با نوشیدن یک قهوه دلچسب در تراس در آن خاطرات خوشی را در ذهنشان به ثبت برسانند. 

هتل گرین نیچر ریزورت اند اسپا , بهترین هتل های مارماریس , تورگشت

هتل گرند پاشا: این هتل، هتلی 5 ستاره می باشد که در نزدیکی ساحل قرار گرفته و علاقه مندان می توانند با یک پیاده روی کوتاه از آن بهره مند شوند. اتاق های این هتل نیز امکانات ویژه ای را در بر دارد و همچنین استخر روباز و سرپوشیده برای تفریح و سرگرمی مهمانان در نر گرفته شده است. 

هتل گرند پاشا , بهترین هتل های مارماریس , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید