معرفی مارماریس + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی مارماریس

مارماریس شهری بندری و توریستی است که سالانه هزاران گردشگر از این شهر زیبا دیدن می کنند. نام اولیه این شهر فیسکوس بوده در جنوب غرب ترکیه واقع  شده است. مارماریس دارای جمعیت 31000 نفری می باشد که در ایام مختلف سال دارای نوسان زیادی است و بسته به ورود و خروج گردشگران متعدد در طول سال به این شهر میزان جمعیت آن به بیش از 10 برابر افزایش می یابد. با انتخاب سفر به مارماریس با تور مارماریس خاطرات خوشی را در کنار خانواده هایتان تجربه کنید.

1- پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی آتلانتیس بزرگترین پارک آبی در مارماریس می باشد که در سال 1997 احداث شده است. این پارک آبی به علت قرار گرفتن در مرکز مارماریس دسترسی به آن راحت تر است و اکثر گردشگران از این مکان زیبا دیدن می کنند. پارک آبی آتلانتیس برای تمام رده های سنی تفریحات و سرگرمی های بی نظیری مانند سرسره های آبی، استخر کودکان، استخر موج دار، بوکینگ و ... دارد. این پارک دارنده دو مدارک بین المللی از سوی سازمان بین المللی نظارت و بازرسی ایمنی برای سیستم های آبی و غذایی خود می باشد.

2- آبشار تورگورت

آبشار تورگورت که از ارتفاع 10 متری سرازیر می شود، از جاده روستای تورگورت که در 35 مارماریس کیلومتری قرار دارد با یک پیاده روی 15 دقیقه ای قابل دسترسی است. آنچه که باعث شده تا این منطقه مانند یک بهشت جلوه کند وجود گردشگاه ها و تفریحگاه های فراوان در کنار سواحل طولانی آن، بندرهای طبیعی و مدرن، زیبایی های طبیعی و خارق العاده، تور های آبی، کشتی های تفریحی و ... می باشد که زبان زد تمام مسافران گردیده است. 

3- لوریما

لوریما یکی از بهترین دیدنیهای گردشگری مارماریس به شمار می رود. این بنا در منطقه ای به نام توپخانه ساخته شده است که اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد. لوریما یکی از بناهای جذاب در محوطه مسکونی استحکامات های می باشد، که به خوبی از آن محافظت شده است. این استحکامات شامل 9 برج می باشد که در حال حاضر فقط برج شمالی آن را می توان مشاهده کرد. همچنین این منطقه دارای هتل های بسیار لوکس و زیبایی می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری برای گذراندن و لذت بردن از این مکان تفریحی جذب لوریما مارماریس می شوند. با انتخاب تور ترکیه در سفر به کشور ترکیه مطمئناٌ شگفت زده شده و از دیدن مناظر بی نظیر آن می توانید خاطرات خوشی را در ذهنتان به ثبت برسانید.

4- کاستابوس

کاستابوس یک منطقه تاریخی ترکیه می باشد که در پازارلیک در نزدیکی روستای حصار لیک مارماریس می باشد. کاستابوس مارماریس از تئاتر خرابه ای که در جنوب قرار دارد، همراه با پرستشگاه تشکیل شده است. این پرستشگاه رو به محوطه ای زیبا و رویایی قرار گرفته و با یک صعود یک ساعته می توان به کاستابوس که مکانی مقدس در کوه ارن است، رسید. این بنا به سبک ایون ساخته شده و سالانه گردشگران بسیاری از این مکان زیبا دیدن می کنند.

5-غواصی

غواصی یکی از محبوب ترین و جذاب ترین تفریحات مارماریس می باشد. اگر شما واقعا یک غواص حرفه ای هستید و قصد شنا کردن وغواصی نمودن غیر استاندارد مانند غواصی نمودن در شب را دارید، توصیه می شود از بین شهرهای ترکیه مارماریس را انتخاب کنید. زیرا مناطق غواصی در پیرامون بدروم و مارماریس به بهترین مکان ها برای شیرجه زدن در دریای مدیترانه شهرت دارند.  آب زلال و شفاف دریا در بیشتر مناطق مارماریس دارای چشم اندازی زیبا می باشد و زیبایی خاص خود را دارد. بطوری که اشیای داخل آب در عمق ده متری و همچنین ماهی های کوچک و رنگی را به راحتی ببینید و از این صحنه های بسیار دیدنی زیر آب عکس بگیرید و لذت کافی را با انتخاب تور مارماریس برده باشید.

6- ویرانه های آموس

ویرانه های آموس یکی از دیدنیهای مارماریس می باشد که قدمت آن به دوره هلنی بر می گردد. این ویرانه ها در شمال غربی خلیج کوملوبوک واقع شده اند. آموس از یک سالن آمفی تئاتر در دامنه کوه، یک معبد و یک مجسمه تشکیل شده است. این آمفی تئاتر در شرایط خوبی قرار دارد با مساحت و صندلی های زیادی که دارد طرفداران بسیاری را جوابگو می باشد.

7- آرامگاه ساریانا

آرامگاه شارینا یکی از جاذبه های تاریخی مارماریس می باشد که در محله ساریانا و در کنار مسجد قرار دارد. قدمت این بنای تاریخی به دوران سلطان سلیمان قانونی باز می گردد. آرامگاه سارینا به سبک معماری عثمانی و برای یاد بود سارینا بنا شده است. با توجه به اینکه این مقبره در ضلع شمال شرقی مارماریس واقع شده می توان از آنجا از چشم اندازهای بی نظیر شهر و یک مسجد جدید که در کنار آرامگاه قرار گرفته دیدن نمود.

8- قلعه مارماریس

قلعه مارماریس برای اولین بار توسط ایونی ها قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و بعد از آن در دوران اسکندر کبیر مورد بازسازی مجدد قرار گرفت. در دوران سلطان سلیمان از این قلعه به عنوان پایگاه نظامی استفاده شد هم زمان با ساخت قلعه مارماریس در بازار، یک کاروانسرای کوچک عثمانی هم توسط مادر سلطان سلیمان، عایشه حفصه سلطان، ساخته شد. قلعه مارماریس دارای هفت منطقه داخلی می باشد که دو منطقه از آن به عنوان سالن باستان شناسی و یکی از آنها به عنوان سالن مردم نگاری مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر مناطق باقی مانده نیز به عنوان گالری های هنری و انبار کاربرد دارند.

9- هیداس

 خرابه های حصارهیداس در۳۵ کیلومتری مارماریس و بر روی جادهbybassion erine  قرار دارد. در جنوب این خرابه ها یک آرامگاه دیده می شود که بازدید کنندگان بسیاری دارد. هم چنین می توان در3 کیلومتری هیداس شاهد دیدن برج نگهبانی و چند گور بر روی این برج بود که بسیار جذاب می باشند و جلوه ای بی نظیری را برای گردشگران به نمایش گذاشته  است.

10- آکوا پارک

پارک آبی آکوا از بهترین مکانهای دیدنی و تفریحی ترکیه می باشد که سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند. این پارک آبی برای تمام گروههای سنی تعریف شده است و استفاده تمام عموم آزاد می باشد. آکوا پارک با داشتن قیمتی مناسب مکانی زیبا و دوست داشتنی را برای گردشگران ایجاد کرده است تا بتوانند سفری خوش و به یاد ماندنی داشته باشند. گردشگران می توانند با انتخاب پارک آبی آکوا و سپری کردن تور زیبای ترکیه در مارماریس تجربه ای بسیار شیرین و به یاد ماندنی را در ذهن خود به جایی بگذارند. همچنین می توان گفت  تور مارماریس علی رغم داشتن جاذبه های فوق العاده بی نظیرش نسبت به تور آنکارا و  تور آنتالیا از هزینه کمتری برخوردار است.

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید