معرفی مالدیو + تصاویر و ویدئو

  • 177
  • 0

معرفی اجمالی مالدیو

مالدیو کشوری جزیره ای در اقیانوس هند می باشد که در جنوب غربی هند واقع شده است. پایتخت این کشور ماله می باشد و جمعیتی حدود 427000 نفر را در خود گنجانده است. واحد پولی این کشور روفیه مالدیو است و زبان رسمی آنها نیز دیویی می باشد که آمیخته ای از زبان هند و اروپایی می باشد و شباهت بسیار نزدیکی به زبان سینهالی قدیم دارد. مالدیو از 1192  جزیره تشکیل شده است که از این تعداد 200 عدد مسکونی و 88 عدد گردشگری می باشند. هوای جزایر مالدیو تحت تاثیر اقیانوس هند می باشد و همواره دارای دمایی بین 24 تا 33 درجه سانتیگراد است. لازم است بدانید کشور مالدیو هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت بعنوان کوچک ترین کشور قاره آسیا شناخته شده است. تور مالدیو به شما کمک می کند با رفتن به این کشور از جاذبه های تفریحی مالدیو لذت ببرید و در ادامه توضیحات با دیدن مطالب و عکس هایی جذاب از نقاط دیدنی این کشور بیشتر راغب می شوید تا این مکان ها را از نزدیک تجربه کنید.

1-ماله

ماله پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری مالدیو می باشد که از زیبایی خاصی برخوردار است و هر ساله علاقه مندان بیشماری را به سوی خود می کشاند. نام این شهر از کلمه ی "ماهالای" گرفته شده که در زبان سانسکریت به معنای "خانه بزرگ"می باشد. این شهر بزرگترین و مهم ترین مرکز تجاری مالدیو است که دارای مرز آبی مشترکی با کشور سریلانکا می باشد.

2-مسجد جامع ماله

مسجد جامع ماله بزرگ ترین و مهم ترین مساجد مالدیو به شمار می رود که در قسمت مرکزی شهر ماله (پایتخت مالدیو) قرار گرفته است. این مسجد زیبا ظرفیت حدود 5000 نمازگذار را دارد و بعنوان بزرگ ترین مسجد مالدیو شناخته شده است. همچنین مسجد ماله با وجود گنبدی طلایی رنگ و جذابی که دارد مانندی مرواریدی درخشان می درخشد و از کیلومترها فاصله به خوبی قابل روئیت است و زیبایی خاصی را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است. 

3- بازارهای محلی ماله

بازاری محلی ماله که در ساحل شمالی ماله پشت بازار ماهی فروشان واقع شده دارای رنگ و بوی متنوعی بوده و اجناسی همچون پارچه، ادویجات، عطرهای هندی و صنایع دستی را برای رگردشگران به نمایش گذاشته است. این بازارها در بیشتر مواقع سال باز بوده مگر در مواقع تعطیل سال همچون اعیاد مذهبی عید فطر و ... بسته خواهند بود.

4-موزه ملی مالدیو

یکی از پرطرفدارترین مکانهای گردشگری مالدیو، موزه ملی آن می باشد که در پارک سلطان قرار گرفته و مجموعه ای باارزش از اشیای قدیمی و عتیقه جات که در آـن تاریخ و فرهنگ مالدیو به راحتی دیده می شود را برای علاقه مندان عزیز به نمایش گذاشته است. این موزه دیدنی در 19 نوامبر 1952 افتتاح گردیده است و دو هدف اصلی را برای ساخت آن به دنبال داشته که شامل حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی و برانگیختن حس ملی میهنی بوده است. 

5-مجمع الجزایر مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه های هندوستان قرار گرفته و کوتاه ترین فاصله آن تا کرانه های هند حدود 600 کیلومتر می باشد. این مجمع الجزایر از نگاه بالا به شکل یک پرنده دیده می شود. لازم به ذکر است که از بین این جزایر تنها تعداد 202 تا قابل سکنی می باشند. همچنین در بین جزایر آن بزرگترین جزیره تنها 5 کیلومتر مربع مساحت دارد. به طوریکه تنها 9 عدد جزیره آن وسعت بیش از 2 کیلومتر مربع دارند.

6-سواحل مرجانی مالدیو

سواحل مرجانی مالدیو در بین گردشگران شهرت عام و خاص دارند. این سواحل دارای ماهیان رنگارنگ و متنوعی بوده و البته مرداب های صاف و زلال و همچنین درختان نارگیل آن محیطی جذاب و تفریحی زیبا را برای علاقه مندان تور مالدیو به ارمغان می آورد.  

7-غواصی در مالدیو

جزایر مالدیو با توجه به برخورداری از سواحل دنج و صاف و زلال مکان مناسبی برای انجام تفریحات آبی می باشد. این سواحل و آبهای آن با توجه به تنوع پوشش گیاهی و البته گونه های آبزیان آن به یکی از نقاط جذاب برای غواصان دنیا تبدیل شده است. شما هم با دیدن این سواحل از نزدیک حتما خواستار غواصی در این سواحل و آب های زیبا خواهید شد.

8- کاخ مولی آگه

کاخ مولی آگه در سال 1906 میلادی بنا نهاده شده که قبل از آغاز جنگ جهانی اول ساخت آن به اتمام رسیده و در آن دوران مدتی کوتاه مرکز حکومت مالدیو بوده است. این مکان در سال 1953 بعد از تشکل جمهوری مالدیو به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شده و تا سال 1986 نیز به فعالیت خود ادامه داده است. این کاخ با توجه به معماری فوق العاده زیبای خود به عنوان یکی از مکان های تفریحی مالدیو شناخته شده است. 

9-جزیره مافوشی

جزیره مافوشی یکی از بزرگترین جزیره های مالدیو است که در جنوب پایتخت این کشور (شهر ماله) واقع شده است. این جزیره به دلیل وجود مراکز ساختمانی، کانون تربیت کودکان و ساختمان زندان از شهرت خاصی برخوردار است. 

10-سابسیکس

سابسیکس از منحصر به فردترین رستوران های مالدیو می باشد که در آب های جزیره اقیانوس هند واقع شده است. گردشگران برای رسیدن به این رستوران مجلل بایستی سوار قایق موتوری شوند و راه پله ای 3 لایه به ارتفاع 13 متری را طی کنند. به گردشگران عزیز توصیه می شود در سفر به کشور زیبای مالدیو لذت صرف وعده ای غذایی با ذائقه دلخواه خود را در این رستوران زیبا و دیدنی از دست ندهند. 

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید