برج دختر, بنایی خارق العاده و توصیف نشدنی در آبهای نیلگون استانبول + تصاویر و ویدئو


برج دختر یکی از جذاب ترین بناهای استانبول می باشد که بر روی جزیره ای کوچک در میان تنگه ی بسفر جا خوش کرده است. این منطقه دارای پیشینه تاریخی بسیاری بوده و در دوران امپراتوری روم باستان از این جزیره به عنوان نقطه کنترل بازرگانی و برج فانوس دریایی مورد استفاده قرار می گرفت. علاقه مندان برای بازدید از این منطقه ی زیبا می توانند از تورهای ترکیه استفاده نمایند و سفری به یاد ماندنی را از شهرهای ترکیه در ذهنشان به ثبت برسانند. 

برج دختر , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

برج دختر، در خارج از ساحل محله ی سالاجاک، در منطقه اسکودار و در ورودی جنوبی تنگه بسفر واقع شده است. این برج زیبا و باشکوه در حدود قرن پنجم قبل از میلاد، توسط ژنرال آتنی قدیمی، آلکیبادس برای کنترل و نظارت بر حرکت کشتی ها در تنگه ی بسفر ساخته شده است. در سال 1110 امپراتور بیزانسی، الکسیوس کومننوس برج را توسعه داد و دیواری سنگی دور آن احداث کرد. بعدها نیز برای ایجاد ایست بازرسی و گمرگ کشتی ها، زنجیری بین برج دختر و خشکی کشیده شد. همچنین در زمان سلطنت سلطان محمد فاتح، از برج به عنوان برج دیده بانی استفاده می شد. 

برج دختر , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

برج دختر ساخته دست بشر است و زیبایی خاصی دارد. همچنین افسانه های عاشقانه بسیاری در مورد این برج زیبا بیان شده است که سبب گردیده به یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شود. همیچنین اگر در یک روز آفتابی از چهارمین حیاط کاخ توپکاپی به سمت آبهای نیلگون بنگرید برجی زیبا را خواهید دید که گویی از زیر آب بیرون سردربرآورده است و منظره ای زیبا و خارق العاده را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است. 

برج دختر , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

برج دختر , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

لازم است بدانید با گذشت زمان و با مرمت های صورت گرفته برج دختر به بنایی چند طبقه تبدیل شد و امکانات رفاهی و دیدنی دیگری هم چون تراسی برای لذت بردن از چشم اندازهای منطقه، مغازه کادو فروشی، موزه کوچک بسفر، چایخانه، قهوه خانه و رستوران برای رفاه حال گردشگران تور استانبول به آن اضافه گردید. ناگفته نماند امروزه رستوران و کافه های زیبایی در داخل برج دختر افتتاح گردیده که گردشگران می توانند بعد از بازدید از این برج از غذاهای لذیذ این رستوران بهره مند شوند. هر چند که منوی غذاهای این رستوران کمی گران است اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. در این رستوران بیشتر غذاهای سنتی ترکیه و بین المللی ارائه می گردد. 

برج دختر , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید