دریاچه شگفت انگیز و شفاف بایکال در روسیه + تصاویر


دریاچه بایکال، دریاچه ای منحصر به فرد و بسیار زیبا در روسیه می باشد که در جنوب سیبری و بین استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا واقع شده است. این دریاچه زیبا بعنوان هفتمین دریاچه بزرگ جهان شناخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفته است. همچنین دریاچه بایکال دارای 31500 کیلومتر مربع پهنا نیز می باشد. این دریاچه زیبا حاصل فرو رفتگی زمین است و بزرگ ترین منبع تامین آب محسوب می شود. یکی از ویژگی منحصر به فرد این دریاچه زلال و شفاف بودن آن است که با ظرفیت حدود ۲۳۶۱۵٫۳۹ کیلومتر مکعب، آب شیرین در خود جای داده است. 

دریاچه بایکال , دیدنی های روسیه , تورگشت

گفتنی است، تقریبا حدود 20 درصد تمام آب شیرین غیر منجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد و از اهمیت بسزایی برخوردار است. شکل ظاهری این دریاچه شبیه موز می باشد و 1637 متر عمق دارد و به عنوان عمیق ترین دریاچه جهان شناخته شده است. در اطراف این دریاچه بیش از 2600 گونه مختلف گیاهی و جانوری وجود دارد که از این تعداد 70 درصد بومی می باشند. دریاچه بایکال قدمتی حدود 25 میلیون دارد و قدیمی ترین دریاچه جهان به شمار میرود و هر ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور روسیه از آن بازدید می کنند. 

دریاچه بایکال , دیدنی های روسیه , تورگشت

دریاچه بایکال , دیدنی های روسیه , تورگشت

بایکال از دو کلمه ترکی bai به معنی ثروتمند و kul به معنی دریاچه گرفته شده است. جالب است بدانید بیش از 1700 گونه گیاهی و جانوری در این دریاچه زندگی می کنند که دو سوم از آنها بسیار کمیاب هستند و در هیچ جای جهان دیده نمی شود. از جمله گونه های این دریاچه می توان به فوک های آب شیرین و ماهی omul اشاره نمود که از محبوب ترین ماهیان آزاد این دریاچه محسوب می گردد. وجود کوههای راکی و جنگل های زیبای محوطه بایکال زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده است. همچنین به علت ماهیگیری و شکار فراوان، این منطقه از نظر اقتصادی به رونق رسید و به یکی از مناطق مهم تجارت در روسیه تبدیل گردیده است. همچنین روباه، عقاب، گوزن، خرس و جانوران و گیاهان مختلف دیگری نیز به وفور در اطراف این دریاچه یافت می شوند. به دریاچه بایکال، مروارید سیبری نیز گفته می شود. به گردشگران تور لحظه آخری پیشنهاد می کنیم در سفر به کشور زیبای روسیه بازدید از این دریاچه زیبا و مرواریدی را از دست ندهند و از سفر خود نهایت استفاده را ببرند. 

دریاچه بایکال , دیدنی های روسیه , تورگشت

دریاچه بایکال , دیدنی های روسیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید