معرفی کوش آداسی + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه می باشد که در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده است. این شهرستان از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال 2009 بالغ بر 62000 نفر بوده است. کوش آداسی پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 مورد حمله یونانیان قرار گرفت و طی یک مبارزه طولانی در سال 1922 اسکالانوا بخشی از جمهوری ترکیه شد. بعد از پیروزی آتاتورک در مبارزه با چناق قلعه نام این بندر را به کوش آداسی (جزیره پرنده) تغییر داد. کوش آداسی از دیرباز مهد فرهنگ و هنر بوده است و هر ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور کوش آداسی به این شهر بندری سفر می کنند. در ادامه مطلب به ده مورد از جاذبه های گردشگری کوش آداسی اشاره می کنیم. برای آشنایی بیشتر با این شهر بندری با تورگشت همراه شوید..

1-جزیره کبوتر

جزیره کبوتر یک جزیره کوچک می باشد که به وسیله یک جاده باریک به شهر متصل می شود. این جزیره که نماد گردشگری کوش آداسی می باشد در فصل مهاجرت پرندگان خانه پرندگان می باشد. در واقع نام جزیره کبوتر هم معنی نام کوش آداسی می باشد. جزیره کبوتر دارای یک ساحل بی نظیر و خلوت می باشد. کسانی که به دنبال یک محیط آرام و دور از هیاهو و شلوغی شهر می باشند این جزیره قطعا گزینه مناسبی خواهد بود. بیشتر بخوانید...

جزیره کبوتر , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

2-کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

کاروان سرای اوکوز محمد پاشا یکی از جاذبه های معروف کوش آداسی می باشد که معماری آن برگرفته از دوران عثمانی ها می باشد. این بنا در سال 1618 و از سوی صدر اعظم اوکوز محمد پاشا بنا شده است. سوراخ های دایره ای شکل بر روی دیوارهای بیرونی این بنا وجود دارد که هدف از ساخت آنها برای محافظت از شهر در برابر حملات دزدان دریایی بوده است. بیشتر بخوانید...

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

3-پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس

پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس در شبه جزیره دیلک واقع شده است که یکی از میراث های طبیعی ترکیه به شمار می رود. این  پارک که حدود 25 هکتار وسعت دارد در سال 1966 میلادی در غرب ترکیه احداث گردید. این پارک از مناطق جذاب و سرسبز کوش آداسی محسوب می شود که دارای پوشش گیاهی بسیار متنوع می باشد. همچنین این پارک زیستگاه بومی صدها گونه از پرندگان، پستانداران، گیاهان و زندگی دریایی می باشد که برخی از آن ها به طور کامل بومی پارک هستند و در هیچ جای دیگر از دنیا وجود ندارند. به همین دلیل است که پارک ملی دلتای آیدین بیوک به وسیله کنوانسیون های حیات وحش و تالاب های بسیاری محافظت می شود و از اهمیت ملی و بین المللی بسیاری برخوردار می باشد. بیشتر بخوانید...

پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس  , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

4-غار سیر تلائینی

غار سیر تلائینی یکی از بزرگترین غارهای کوش آداسی می باشد که در شهرستان کاراجاسو در بین روستای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک واقع شده است. این غار 348 متر طول و 32 متر عمق و سالن اصلی آن 147 متر می باشد. غار سیر تلائینی خشک است و هیج آبی درون آن وجود ندارد. در غار سیر تلائینی دیوارهای داخلی غار نقش ستون را ایفا می کنند و فضای درون غار را به 6 ناحیه تقسیم نموده اند. بیشتر بخوانید...

غار سیر تلائینی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

5-پاموک کاله کوش آداسی

پاموک کاله که به قصر پنبه ای شهرت دارد در غرب ترکیه و در فاصله 3.5 کیلومتری از شهر کوش آداسی قرار گرفته است. این منطقه از آثار به جای مانده از دوران روم باستان می باشد که در واقع از رسوبات به جای مانده از سرازیر شدن رودها به شکل حوضچه های سفید رنگی پدید آمده اند. دمای آب درون این حوضچه ها 35 درجه و مملو از مواد معدنی می باشد که خاصیت درمانی دارد. به گردشگران تور ترکیه توصیه می شود که در سفر به کوش آداسی بازدید از این قصر پنبه ای را در اولویت برنامه سفر خود قرار دهند. بیشتر بخوانید...

پاموک کاله , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

6-پارک ملی پنینسولا

پارک ملی پنینسولا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد که در دامنه تپه دیلک در روستایی بسیار خوش آب و هوا به نام گوزل چاملی واقع شده است. این پارک قدمت آن به قرون 8 و 9 پیش از میلاد مربوط می شود. در پارک ملی پنینسولا علاوه بر طبیعت بکر، چشم اندازهای کوهستانی و منظره های ساحلی سنگی تعدادی حیوانات وحشی و نادر ترکیه مانند چیتای آناتولی و آخرین بازمانده های اسب وحشی وجود دارد. بیشتر بخوانید...

پارک ملی پنینسولا , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

7-جزیره ساموس کوش آداسی

جزیره ساموس در واقع یک جزیره یونانی می باشد که در شرق دریای اژه و از مرکز شهر کوش آداسی 2 کیلومتر فاصله دارد. این جزیره کوهستانی که نزدیک ترین جزیره به ترکیه می باشد دارای کوهها و درختان سرو و زیتون زیبایی است که جلوه خاصی به ساموس بخشیده اند. برای بازدید از تمام جاذبه های ساموس یک اتومبیل کرایه کنید و از دیدن این جاذبه ها نهایت لذت را ببرید. جالب است بدانید که فیثاغورث بزرگترین ریاضی دان جهان در این جزیره متولد شده است. 

جزیره ساموس , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

8-خانه حضرت مریم (س) کوش آداسی 

خانه حضرت مریم در 9 کیلومتری شهر باستانی افس در ارتفاعات کوه بلبل واقع شده است. این خانه تاریخی که معماری آن به سبک رومی می باشد از سنگ های مستطیلی شکل ساخته شده و پنجره های آن نزدیک به پشت بام می باشند. محل خانه حضرت مریم تا مدت زیادی نامشخص بود. ولی یک راهب آلمانی توانست مکان دقیق این خانه را شناسایی کند. طبق آدرسی که وی داده بود دقیقا به این خانه رسیدند. طبق روایات حضرت مریم تا سن 101 سالگی و بعد از مرگ و قیام حضرت مسیح در این خانه زندگی می کرده است. در اطراف خانه حضرت مریم چشمه ای به نام چشمه آرزوها قرار دارد که زائران معتقدند با خوردن این آب به حاجات خود می رسند. 

خانه حضرت مریم کوش آداسی , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

9-مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

مسجد عیسی بیگ یکی از نمونه های بارز معماری سلجوقی در ترکیه می باشد که در نزدیکی شهر افسوس و کلیسای سنت جان واقع شده است. این بنا در سال 1375 به دستور آیدین اوغلو بیگ و توسط علی موشمیش معمار چیره دست اهل شام (سوریه فعلی) ساخته شد. این مسجد دو گنبد و یک مناره دارد و از مصالحی مانند سنگ، آجر و مرمر ساخته شده است. مسجد عیسی بیگ دو ورودی اصلی شرقی و غربی دارد که دیواره های غربی منقش به کتیبه و اشکال هندسی می باشد و با سنگ مرمر پوشیده شده است. اما نمای قسمت های باقی مانده از سنگ می باشد. نقشه این مسجد برگرفته از مسجد جامع دمشق می باشد. 

مسجد عیسی بیگ , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

10-معبد آرتمیس کوش آداسی

معبد آرتیمس یکی از عجایب هفتگانه دنیا و نخستین معبد مرمری در جهان باستان می باشد که در شهر افسوس واقع شده است. این معبد که به عنوان زیبا ترین بنای روی زمین شهرت دارد در قرن ششم قبل از میلاد مسیح و به افتخار ایزد بانویی ساخته شده است. معبد آرتمیس یک رواق مستطیلی شکل از جنس سنگ مرمر می باشد که 127 ستون به ارتفاع 20 متر پیرامون آن را فراگرفته اند. البته این ستون ها با ستون های معابد دیگر فرق دارند و پایین هر ستون با ظرافت خاصی حکاکی شده است. 

معبد آرتمیس , دیدنی های کوش آداسی , تورگشت

 

اطلاعات ضروری برای کوش آداسی

کوش آداسی: یکی از شهرهای بندری ترکیه

مساحت:264 کیلومتر مربع

جمعیت:64.359 نفر

زمان پرواز از تهران: 3 ساعت و 5 دقیقه

شرایط آب و هوایی: تابستان گرم و مرطوب و زمستان معتدل

مهم ترین بازارهای کوش اداسی

بازار بزرگ: این بازار مغازه های بسیاری دارد که در آن اجناسی مانند یادگاری، فرش، جواهرات، پوشاک و چرم وجود دارد. این بازار همانند بازارهای محلی می باشد کالاهای آن لوکس نیست و بیشتر به جمعه بازارهای ایران شباهت دارد.

بازار بزرگ , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

بازار حجیوات: این بازار که بازار حقیقت نیز معروف است یکی از مهم ترین مراکز خرید کوش آداسی می باشد. در این بازارانواع صنایع دستی با طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد. همچنین بازار حجیوات مکان مناسبی برای تهیه سوغاتی می باشد.

بازار حجیوات , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

مرکز خرید سوکه: این مرکز خرید نسبت به سایر مراکز خرید کوش آداسی قیمت مناسب تری دارد. در این مرکز خرید برندهای متنوع و فروشگاه های بسیاری وجود دارند که متناسب با هر سلیقه ای می باشد.

مرکز خرید سوکه , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

مرکز خرید نودا اوتلت: این مرکز خرید یکی از بازارهای تازه تاسیس و لوکس می باشد که ارئه دهنده انواع پوشاک، پارچه، لوازم الکترونیکی، مبلمان و دکوراسیون می باشد. همچنین در مرکز خرید نودا اوتلت انواع برندهای معروف مانند ال سی وایکیک، فیلا، آدیداس وجود دارد که با قیمت های مناسب ارائه می شود. اگر به دنبال برندها با قیمت مناسب هستید، این مرکز خرید گزینه خوبی می باشد. از دیگر امتیازات این مرکز وجود رستوران می باشد که می توانید برای صرف غذا از این رستوران استفاده کنید. 

مرکز خرید نودا اوتلت , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

مرکز خرید کوش آداسی ای وی ام: هدف از ساخت این مجموعه در راستای پیشرفت و ترقی کوش آداسی در زمینه گردشگری بوده است. این مرکز خرید فقط مختص خرید نیست بلکه انواع سرگرمی و بازی ها نیز در آنجا وجود دارد. در مرکز خرید ای وی ام برندهای معروفی مانند فیلا، ماوی و پیرکاردین وجود دارد.

مرکز خرید ای وی ام , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

فروشگاه چرم کوش آداسی: همان طور که می دانید اجناس چرم ترکیه در دنیا شهرت دارد. اگر قصد خرید اجناس چرم را دارید این مرکز خرید گزینه مناسبی می باشد. 

فروشگاه چرم کوش آداسی  , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

مراکز خرید کیپا: این مراکز مجموعه های زنجیره ای می باشند که در اکثر شهر های جهان شعبه دارند. در این مرکز خرید اجناس بسیاری با برندهای مختلف وجود دارد که در آخر هر فصل با قیمت مناسب عرضه می گردند. اگر اجناس لوکس با قیمت مناسب می خواهید توصیه می شود بازدید از این مجموعه را از دست ندهید. 

مرکز خرید کیپا , مراکز خرید کوش آداسی , تورگشت

مهم ترین رستوران های کوش آداسی

رستوران اوستا کاظم: این رستوران با بیش از 60 سال تجربه یکی از رستوران های قدیمی کوش آداسی می باشد. اگر ماهی و غذاهای دریایی را دوست دارید. این رستوران قطعا گزینه پیشرویی خواهد بود. کیفیت عالی غذاها و فضای بی نظیر این رستوران سبب جلب مشتری شده است.

رستوران اوستا کاظم , رستوران های کوش آداسی , تورگشت

رستوران هالیدی این: در این رستوران انواع کباب و پیتزا ترکی سرو می شود. کباب والی بهترین و معروف ترین کباب رستوران می باشد که  با  ترکیبی از گوشت بره، مرغ و گوساله تهیه می شود. 

رستوران هالیدی این, رستوران های کوش آداسی , تورگشت

کبابی حسن کولکوقلو: این رستوران شیک که در طبقه بالای هتل افه بوتیک قرار گرفته است از محبوب ترین و بهترین رستوران های کوش آداسی می باشد. کبابی حسن کولکوقلو یک تراس زیبا با چشم اندازهای بی نظیر دارد که نشستن در آنجا لذت غذا خوردن را دو چندان می کند.  

کبابی حسن کولکوقلو , رستوران های کوش آداسی , تورگشت

رستوران بلک اند وایت: این رستوران به سبک اروپایی می باشد و در نزدیکی بازار ماهی فروشان قرار گرفته است. رستوران بلک اند وایت به علت تهیه مواد اولیه تازه، ماهی و میگوهای تازه صید شده، خرچنگ ها و صدف های نرم و جوان یکی از بهترین رستوران ها می باشد. 

رستوران بلک اند وایت , رستوران های کوش آداسی , تورگشت

رستوران قصر: این رستوران یکی از بزرگترین رستوران های کوش آداسی می باشد که می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. در رستوران قصر انواع غذاهای مدیترانه ای، چینی، مکزیکی، اروپایی، غذاهای ترکی محلی و غذاهای مخصوص گیاه خواران سرو می شود. 

رستوران قصر , رستوران های کوش آداسی , تورگشت

مهم ترین هتل های کوش آداسی

هتل آداله کوله: این هتل 5 ستاره یکی از بهترین و بزرگترین هتل های کوش آداسی می باشد. این هتل دارای موقعیت مکانی بسیار مناسبی می باشد. به طوری که به تمام مراکز تفریحی، مراکز خرید، رستوران ها و مکان های گردشگری نزدیک می باشد. هتل آداله کوله 309 اتاق دارد و کل مجموعه با به روز ترین امکانات تجهیز شده است. 

هتل آداله کوله , هتل های کوش آداسی , تورگشت

هتل آکوا فانتزی: این هتل 5 ستاره یکی از هتل های مجلل می باشد که در منطقه افسوس و در نزدیکی پاموک کاله قرار گرفته است. هتل آکوا فانتزی به دلیل داشتن امکانات رفاهی و آبی پیشرفته مشهور شده است. تمام امکانات هتل متناسب با تمام رده های سنی می باشد. 

هتل آکوا فانتزی , هتل های کوش آداسی , تورگشت

هتل پین بای هالیدی ریزورت: این هتل 5 ستاره در خلیج کاملیمانی واقع شده است. این هتل با بیش از 400 هزار متر مربع امکانات تفریحی و خدماتی گسترده ای دارد. هتل پین بای هالیدی بیش از یک کیلومتر ساحل اختصاصی و تفریحگاه ساحلی مجهز با اسکله و رستوران های بسیاری دارد. 

هتل پین بای هالیدی ریزورت , هتل های کوش آداسی , تورگشت

هتل سی لایت: این هتل مجلل در سواحل دریای اژه قرار گرفته است. درختان سرو و باغ های زیبایی پیرامون هتل فرا گرفته اند که جلوه خاصی به این هتل بخشیده است. این هتل 6 طبقه دارای 280 اتاق می باشد که با طراحی و دکوراسیون های زبیایی تزئین شده اند. 

هتل سی لایت , هتل های کوش آداسی , تورگشت

منبع:tourgasht.com

 

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید