کرابی, منطقه ای بکر و وصف نشدنی در تایلند + تصاویر


کرابی، منطقه ای زیبا و سحرانگیز در تایلند می باشد که در جنوب این کشور و بین دو جزیره پوکت در دریای آندامان و جزیره ساموئی در خلیج تایلند قرار گرفته است. این منطقه گردشگری زیبا با وجود آبشارهایی زیبا، سواحل شنی و ماسه ای سفید رنگ، صخره هایی عظیم، آب هایی روان و زلال، هتل هایی لوکس و مجلل و تفریحاتی بی نظیر سبب گردیده گردشگران بیشماری را مجذوب خود کند. کرابی دارای آب و هوای گرمسیری می باشد و دمای آن تنها 8 درجه ی سانتیگراد بالاتر از خط استوا است. بهترین زمان برای سفر به منطقه زیبای کرابی بین نوامبر تا مارس می باشد که در این فصل گردشگران بسیاری عازم سفر به این منطقه گردشگری می شوند. این منطقه گردشگری مساحتی بالغ بر 4708 کیلومتر مربع را از آن خود کرده و در سالهای اخیر بعنوان یکی از پرگردشگر ترین سواحل شرق آسیا انتخاب شده است. هر گردشگری با دیدن این همه سواحل زیبا و امکانات تفریحی و گردشگری این شهر بندری به وجد می آید و از هر گونه نگرانی و خستگی به دور می ماند. 

کرابی , دیدنی های تایلند , تایلند , آسیا , تورگشت

کرابی , دیدنی های تایلند , تایلند , آسیا , تورگشت

کرابی همچون بهشتی بی پایان است که گردشگران می توانند با استفاده از قایق های کوچک و بزرگ کل شهر را دور بزنند و از انتخاب چنین مکان جذاب و خارق العاده ای نهایت لذت را ببرند. لازم است بدانید آب و هوایی کرابی، استوایی است و در تمام طول سال گرم می باشد. این منطقه گردشگری زیبا یک فصل بارانی دارد که از مه تا اکتبر ادامه دارد. همچنین فصل خشک سال نیز از دسامبر تا مارس ادامه دارد. این منطقه زیبا و دل انگیز هم برای ماهیگیران و هم برای گردشگران تور تایلند از اهمیت بسیاری برخوردار است و سفر به این استان مانند دیگر نقاط تایلند بسیار ارزان است و تفاوت زیادی با شهرها و جزایر دیگر این کشور ندارد. 

کرابی , دیدنی های تایلند , تایلند , آسیا , تورگشت

علاقه مندان سفر به کرابی جالب است بدانید در این شهر زیبا مکانهای گردشگری دیگری همچون استخر زمردین، غارها و سواحل ریلی، موزه معبد گلونگ ترم، کوه هونگ، پارک دریایی کوه لانتا، معبد تام سوا، خلیج فانگ نا، سواحل فرانانگ، کوه پودا، چشمه های آب گرم گلانگ تام، جزایر فی فی، خلیج مایا و ... وجود دارد که هر یک زیبایی خاص خود را دارد و لذت یک روز به یاد ماندنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد. در ادامه مطلب به توضیح مختصری از هریک از مکانهای گردشگری کرابی خواهیم پرداخت. 

کرابی , دیدنی های تایلند , تایلند , آسیا , تورگشت

غارها و سواحل ریلی: از بهترین جاذبه های گردشگری تایلند محسوب می شود که برای رسیدن به این ساحل زیبا باید از کرابی سوار قایق شوید و سپس به طبیعتی زیبا برخوردار خواهید کرد که هر آنچه را که به دنبالش هستید را می توانید در این ساحل پیدا کنید، از غارهای مرموز گرفته تا صخره هایی آهگی و طبیعتی بکر.

غارها و سواحل ریلی , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

استخر زمردین: استخر زمردین از جمله مکان های دیگر تایلند می باشد که در پارک ملی جنگلی Thung Teao قرار دارد. این مکان تفریحی، حوضچه یا برگه ای می باشد که با آبی زلال و شفاف و سبز رنگی پر شده است. گردشگران به محض ورود به استخر زمردین به حال و هوایی خاص دست پیدا خواهند کرد و از شنا کردن و نظاره طبیعت اطراف نهایت لذت را خواهند برد. 

استخر زمردین , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

جزیره کوه پودا:  جزیره کوه پودا یکی از خارق العاده ترین مجمع الجزایر کرابی می باشد که در 6 کیلومتری خط ساحلی آ او نانگ واقع شده است. این مجمع الجزایر زیبا خود به 4 جزایر دیگر به نام های کوه پودا، کوه کای، کوه تاپ و کوه مور تقسیم می شود. کوه پودا بزرگ ترین آنها می باشد و دارای نمایی زیبا و دیدنی می باشد. دور تا دور این جزیره زیبا را سواحل شنی سفید رنگ احاطه کرده و درون آن نیز با درختان باعظمت نخل و صنوبر پوشیده شده است. 

جزیره کوه پودا , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

ساحل فرانانگ: ساحل فرانانگ، بخش کوچکی از یک شبه جزیره می باشد که بین شهر کرابی و آ او نانگ واقع شده است. این سواحل زیبا از بهترین و پرطرفدارترین سواحل تایلند به شمار می رود و وجود صخره های باشکوه در اطراف آن زیبایی های این ساحل را دو چندان کرده است. ناگفته نماند در انتهای جنوبی این ساحل صخره ای غول آسا وجود دارد که خود شامل یک غار معروف به نام غار شاهزاده می باشد و دلیل نامگذاری آن نیز این بوده که این غار محل زندگی شاهزاده ی افسانه ای دریایی بوده است.

ساحل فرا نانگ , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

خلیج مایا: خلیج مایا از بکر ترین مناطق گردشگری تایلند می باشد که در جزیره زیبای فی فی واقع شده است. این خلیج دارای صخره های بلندی می باشد که هر یک دارای 100 متر ارتفاع می باشد. این مکان گردشگری در نزد گردشگران به بهشت اسرار آمیز شهرت دارد زیرا توریست ها می توانند به راحتی در این خلیج به شنا و شیر زدن در آب بپردازند. گردشگرانی که دغدغه این را دارند که یک روز به یاد ماندنی را در این خلیج زیبا سپری کنند بهتر است از ماه نوامبر تا آوریل به این مقصد گردشگری سفر کنند. زیرا در این زمان از فصول سال تعداد توریست ها بیشمار است و ساحل آرام و دل انگیز می باشد و هیچگونه خطری آنها را تهدید نمی کند. 

خلیج مایا , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

جزیره فی فی: جزیره فی فی از زیباترین جاذبه های طبیعی جنوب آسیا می باشد که هم چون بهشتی در میان شهرهای پوکت و کرابی به بازدیدکنندگان چشمک می زند. از ویژگی های بارز این جزیره می توان به سواحل کلاسیک گرمسیری، ساختارهای سنگی خیره کننده، آب های رنگی پر تلاطم و حیات دریایی متنوع اشاره کرد. 

جزیره فی فی , دیدنی های تایلند , کرابی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید