معرفی مسجد باشکوه جمیرا در دبی + تصاویر


نگاهی گذرا به مسجد جمیرا

 مسجد جمیرا یکی از برترین مساجد دبی می باشد که در سال 1900 میلادی با استفاده از سبک معماری سنتی اسلامی ساخته شده است. این مسجد در محله جمیرا قرار گرفته و به عنوان بزرگ ترین مسجد دبی شناخته شده است. مسجد جمیرا با یک گنبد به ارتفاع 16 متر، دو مناره مرتفع به طول 40 متر و منبری بسیار مجلل نمونه ای از معماری نوین اسلامی می باشد. در نماسازی این مسجد از سنگ های ممتاز به رنگ کرمی مایل به صورتی استفاده شده است.

مسجد جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

از آنجایی که مسجد جمیرا از اهمیت به سزایی برخوردار است تصویر آن را به عنوان یکی از نمادهای شهر بر روی اسکناس های 500 درهمی چاپ کرده اند. در قسمت ورودی مسجد جمیرا نقاشی هایی در زمینه ای آبی وجود دارد که نمایی جالب و دیدنی را به این بنای باشکوه بخشیده است. همچنین کتیبه ای منبت کاری شده بزرگ نیز در نمای ورودی دیده می شود. این مسجد ظرفیت 200 نماز گذار را دارد و با استفاده از الگوهای تزئینی غنی و خوشنویسی عرب طراحی گردیده است. مسجد جمیرا یکی از مقدس ترین مکانهای دبی می باشد و هر ساله گردشگران بیشماری با استفاده از تور دبی از این مسجد باشکوه دیدن می کنند.  

مسجد جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

مسجد جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

جذابیت و زیبایی های مسجد جمیرا در شب بیشتر نمایان می شود زیرا با نورپردازی های خارق العاده و چراغانی بی نظیر در زمان غروب خورشید توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. لازم به ذکر است گردشگرانی که تمایل دارند از مسجد زیبای جمیرا دیدن نمایند بایستی نکاتی را رعایت کنند. پوشش کاملی داشته باشند و با وضو وارد مسجد شوند. جالب است بدانید روی گنبد و مناره های این مسجد از اشکال زیبای هندسی تراشیده شده استفاده کرده اند و زیبایی های این مکان مقدس را دو چندان کرده است. به گردشگران تور دبی پیشنهاد می کنیم در سفر به شهر زیبای دبی بازدید از این مسجد باشکوه را از دست ندهند، همچنین بازدیدکنندگان می توانند در کنار بازدید از این مکان مقدس از دیگر جاذبه های گردشگری پرطرفدار این شهر همچون برج خلیفه، موزه دبی نیز بازدید نمایند. 

مسجد جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

مسجد جمیرا , دیدنی های دبی , تورگشت

 منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید