معرفی ژاپن + تصاویر و ویدیو


ژاپن مجمع الجزایری زیبا در اقیانوس آرام و درغرب آسیای شرقی قرار گرفته است. این کشور که مساحتی بالغ بر۳۸۷۰۰۰ دارد حدود 128 میلیون نفر را در خود جای داده است، که از این حیث به عنوان دهمین کشور پر جمعیت دنیا شناخته شده است. بیش از 98 درصد مساحت ژاپن را چهار جزیره هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو تشکیل داده اند. ژاپن یکی از ابر قدرت های اقتصادی دنیا و سومین اقتصاد عمده جهان از لحاظ تولید ناخالصی داخلی می باشد. این کشور که تماما در آب احاطه شده است، با مرزهای آبی با کشور های چین، روسیه، کره شمالی و کره جنوبی همجوار می باشد. ژاپن کشوری پادشاهی می باشد که قوانین آن بر اساس قانون اساسی ژاپن اداره می شود. از لحاظ ژئومورلوژی، این کشور بر اثر برخورد تدریجی صفحات پوسته زمین، فعالیت های آتشفشانی و تغییرات بوجود آمده از خطوط ساحلی اقیانوسی پدید آمده است. زبان رسمی ژاپن، ژاپنی می باشد که یکی از زبان های مشکل دنیا برای مردم کشورهای دیگر جهان محسوب می شود. از نظر شرایط اقلیمی ژاپن، کشوری کوهستانی می باشد و اکثر جزیره های آن آتشفشانی و شدیدا زلزله خیز می باشند. این کشور جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است، که در ادامه مطلب به مهم ترین جاذبه های این کشور اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با ژاپن با تورگشت همراه شوید. 

 

1- معبد طلایی

 معبد طلایی یا کینکاکوجی یکی از جاذبه های معروف ژاپن می باشد که در شهر توکیو قرار دارد. این معبد سه طبقه دارد که هر طبقه به سبک خاصی از معماری ژاپنی بنا شده است. دو طبقه بالای عمارت با ورقه های طلا پوشیده شده که جلوه زیبایی به معبد بخشیده است. معبد طلایی که یک معبد بودایی می باشد در اصل به طور اختصاصی ساخته شده بود، اما در قرن چهارم به معبد تبدیل گردید. هدف از ساخت این معبد در قرن چهاردهم برای بازنشستگی شوگان احداث شده بود. 

 معبد طلایی , دیدنی های ژاپن , تورگشت

2- کوه فوجی

کوه فوجی مرتفع ترین کوه ژاپن و سی و پنجمین کوه بلند دنیا می باشد که در جزیره هونشو و در فاصله 100 کیلومتری توکیو واقع شده است. این کوه مخروطی شکل که نماد کشور ژاپن می باشد، 3776 متر ارتفاع دارد. کوه فوجی یکی از سه کوه مقدس برای ژاپنی ها می باشد. از نظر شکل ظاهری این آتشفشان خاموش شبیه به کوه دماوند در ایران می باشد که هرساله بیش از 200 هزار گردشگر با استفاده از تور ژاپن از این کوه بازدید می کنند. در سال 2013 نام این کوه به عنوان یک مکان فرهنگی و گردشگری مهم در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

3- کاخ سلطنتی ژاپن

کاخ سلطنتی ژاپن نمادی از حفظ سنت ها در ژاپن می باشد که در منطقه چیودای توکیو واقع شده است. این کاخ 3.41 کیلومتر مربع وسعت دارد که در شهر گران قیمت توکیو  که قیمت زمین بسیار گران می باشد، این وسعت بسیار و کمی باور نکردنی می باشد. امروزه کاخ سلطنتی اقامتگاه امپراتور ژاپن، امپراتور آکی‌هیتو و خانواده سلطنتی ژاپن می باشد. این کاخ از چهار بخش تشکیل شده است: قسمت غربی کاخ امپراطوری، باغ های Kitanomaru در شمال، Kōkyo Higashi Gyoen یا باغ های شرقی در شرق و باغ ملی Kokyogaien در جنوب محوطه واقع شده اند. 

 کاخ سلطنتی ژاپن  , دیدنی های ژاپن , تورگشت

4- برج توکیو

 برج توکیو یک برج مخابراتی و دومین برج فولادی متکی به خود در دنیا می باشد که در پارک شیبا توکیو واقع شده است. این برج که نمادی برای شهر توکیو می باشد دقیقا بر اساس دستور العمل های برج ایفل در فرانسه ساخته شده است. کار ساخت و ساز برج توکیو در بین سال های 2008 تا 2012 صورت گرفته است. برج توکیو با آنتنی که بر روی آن نصب شده، 634 متر ارتفاع دارد. این برج بر اساس مقررات ایمنی هوایی به رنگ سفید و نارنجی رنگ آمیزی شده است. هر پنج سال یکبار برج رنگ آمیزی می شود که برای این رنگ آمیزی حدود یک سال زمان صرف می شود. 

برج توکیو , دیدنی های ژاپن , تورگشت

5- معبد تودای جی

معبد تودای جی یکی از هفت معبد عظیم و قدرتمند ژاپن می باشد که در شهر نارا واقع شده است. در این معبد، بزرگترین مجسمه برنزی بودایی وجود دارد. معبد تودای جی در داخل یک باغ قرار دارد. تودای جی در زبان ژاپنی به معنای معبد بزرگ شرقی می باشد. نام این معبد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در طول تاریخ معبد تودای جی همانند سایر ساختمان ها و بناهای تاریخی متحمل حوادث بسیاری شده است. به طور مثال اقتادن سر مجسمه برنزی بر اثر زمین لرزه، آتش سوزی نیمی از معابد قدیمی نارا و آتش گرفتن تالار سخنرانی معبد بر اثر صاعقه از جمله این حوادث به شمار می روند. 

 معبد تودای جی , دیدنی های ژاپن , تورگشت

6- قصر هیمجی

قصر هیمجی یکی از زیبا ترین کاخ های سلطنتی ژاپن می باشد که در شهر هیمجی در جنوب غربی جزیره ی هونشو واقع شده است. این قصر سفید رنگ یکی از آثار بجای مانده از بمباران های جنگ جهانی دوم می باشد. نمای قصر هیمجی بینگر پرنده ای در حال پرواز می باشد که به همین دلیل به قلعه مرغ ماهی خوار لقب گرفته است. این قلعه 107 هکتار وسعت دارد و از سنگ و چوب ساخته شده، که این مصالح زیبایی خاصی به قصر بخشیده است. این قلعه یکی از پر بازدید ترین قلعه های ژاپن می باشد که در سال 1993 نام آن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

قصر هیمجی , دیدنی های ژاپن , تورگشت

7- بودای بزرگ کاماکورا

بودای بزرگ کاماکورا یک معبد بودایی برای فرقه جودوشو می باشد که در شهر کاماکورا واقع شده است. این تندیس که کاماکورابودای بزرگ نام دارد، یکی از شخصیت های معروف بودایی ژاپن به نام آمیدا بودا می باشد. این مجسمه برنزی 13 متر ارتفاع و 93 کیلوگرم وزن دارد. قدمت این مجسمه به سال 1252 باز می گردد. بسیاری معتقدند که تندیس بودای بزرگ کاماکورا به وسیله جوکو راهب بودایی، با حمایت های مالی مردم بنا شد. در ابتدا این تندیس در یک معبد کوچک قرار داشت اما امروزه بودای بزرگ در فضای باز قرار دارد. 

بودای بزرگ کوماکورا , دیدنی های ژاپن , تورگشت

8- معبد کیومیزو درا

معبد کیومیزو درا یکی از معابد معروف ژاپن می باشد که در شرق کیوتو و در دامنه تپه ای زیبا قرار گرفته است. این معبد در سال 780 میلادی احداث شد سپس در سال 1633 به وسیله سومین شوگان توکوگاوا مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. معبد کیومیزو درا به معنای آب پاک می باشد که با معماری خیره کننده خود هر ساله علاقه مندان بسیاری را به سوی خود می کشاند. نام این معبد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

معبد کیومیزو درا , دیدنی های ژاپن , تورگشت

9- پارک میمون جیگوکودانی

 پارک میمون جیگو کودانی یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری ژاپن می باشد که در شمال استان ناگانو و در دره ای به نام یوکوگاوا قرار گرفته است. بومیان این منطقه به این پارک لقب دره جهنم را داده اند که علت نامگذاری آن به دلیل سرمای شدید در فصل زمستان می باشد. پارک میمون جیگوکودانی که 800 بالاتر از سطح زمین قرار گرفته، اطراف آن را صخره های مرتفعی محصور نموده است. این پارک یک محل چشمه آب گرم معروف در نزدیکی ناگانو می باشد که این آب گرم از زمین یخی که پیرامون آن را صخره های تند و جنگل های تنومند محصور نموده، خارج می شود. این پارک مکان ایده آلی برای میمون های برفی وحشی می باشد. میمون ها در فصل زمستان برای رهایی از سرما به این دره می روند.

پارک میمون جیگوکودانی , دیدنی های ژاپن , تورگشت

10-  پارک یاد بود صلح هیروشیما

پارک یاد بود صلح هیروشیما یکی از معروف ترین مکان های دیدنی هیروشیما می باشد که در مرکز این شهر واقع شده است. این پارک برای یادبود کشته شدگان نخستین حمله هسته‌ای دنیا در آگوست 1945 بنا شد. هدف از ساخت پارک تاکید بر نیاز انسان به صلح دائمی بوده‌ است. حادثه دردناک بمباران هیروشیما دقیقا در ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه روز در تاریخ ۶ اوت ۱۹۴۵ به وقت محلی در شهر هیروشیما رخ داد که افراد بسیاری جان خود را از دست دادند.

پارک یادبود صلح هیروشیما , دیدنی های ژاپن , تورگشت 

اطلاعات ضروری درباره ژاپن

زبان رسمی: ژاپنی

واحد پول: ین

جهت رانندگی: چپ

جمعیت:128 میلیون نفر

مهم ترین مراکز خرید ژاپن

گینزا: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید لوکس و مجلل ژاپن می باشد که در شهر توکیو قرار دارد. در گینزا برندهای معروفی مانند ریستین دیور(Christian Dior)، لوئیس ووئیتون (Louis Vuitton) وجود دارد. در این مرکز خرید مجتمع‌ها و مراکز خرید بسیاری مانند ماتسویا، میتسی‌کوشی، مارونی یر‌گیت و توکیو پلازا گینزا برای دوست داران خرید وجود دارد. 


گینزا , مراکز خرید ژاپن , تورگشت

شین جوکو: یکی از خیابان های شلوغ و پر تردد توکیو می باشد که در آن تعداد بی شماری مغازه و فروشگاه اجناس وجود دارد. ایستگاه قطار شهری که در این نقطه واقع شده یکی از ایستگاه های اصلی و شلوغ شهر توکیو می باشد، به فروشگاه‌های بزرگی مثل «کیو» (Keio) و«ای‌ستان» (Isetan) ورودی دارد. علاوه براین فروشگاه ها، تعداد بیشماری مغازه دیگر، فروشگاه لومینه، فروشگاه بیکلو و فروشگاه بزرگ کومه یو وجود دارد که در این فروشگاه ها اجناس متنوع با برندهای مشهور عرضه می گردد

شین جوکو , مراکز خرید ژاپن , تورگشت

آساکوسا: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف ژاپن می باشد که در منطقه تایتو شهر توکیو قرار گرفته است. آساکوسا یک خیابان طویل می باشد که فروشگاه های مختلف و متعددی در آنجا وجود دارد و می توان از آنجا مایحتاج و سوغات خود را خریداری نمود. 

آساکوسا , مراکز خرید ژاپن , تورگشت

مرکز خرید گرند بری: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید محبوب و معروف شهر توکیو می باشد که بیش از 60 فروشگاه در فضای باز را دارا می باشد. مرکز خرید گرند بری عرضه کننده انواع پوشاک، کیف و کفش با کیفیت بالا می باشد. از برندهای مطرح و مشهور این مرکز خرید می توان به نایک، آدیداس، گپ، الدوناوی، کوچ، فرنچ فرانس، بروکس برادرز و مونت بل اشاره نمود. 

مرکز خرید گرند بری , مراکز خرید ژاپن , تورگشت

مهم ترین رستوران های ژاپن

گینزا کونجو: این رستوران یکی از رستوران های محبوب و معروف ژاپن می باشد که در شهر توکیو واقع شده است. رستوران گینزا کونجو پس از افتتاح در سال 2003 با منوی متنوعی که دارد، می تواند تمام سلیقه ها و ذائقه های غذایی را راضی نگه دارد. این رستوران توانسته ۳ ستاره میشلن را در پرونده‌اش ثبت کند، پس قبل از رفتن به رستوران میز غذای خود را رزرو نمایید. 

گینزا کونجو , رستوران های ژاپن , تورگشت

رستوران کاندا: این رستوران یکی از بهترین رستوران های شهر توکیو می باشد که در یکی از خیابان های خلوت و گمنام این شهر قرار دارد. سر آشپز رستوران کاندا هیرویوکی کاندا، استاد آشپزی معاصر ژاپن می باشد که بهترین غذاهای فصلی، تازه‌ ترین سوشی‌ها را با تازه‌ ترین مواد غذایی سرو می کند. این رستوران با طراحی داخلی مینیمال، برای تمرکز مشتریان روی کیفیت و لذت از غذاهایشان مکان مناسبی می باشد. با توجه به اینکه این رستوران فقط هشت صندلی در کنار یک کانتر چوبی و سه ستاره ی میشلن دارد، باید حداقل از دو ماه قبل برای غذا خوردن در آنجا میز رزو کنید.

 

رستوران کاندا , رستوران های ژاپن , تورگشت

رستوران ایوی پلیس: این رستوران یکی از بهترین رستوران های شهر توکیو می باشد که در آن بهترین غذاهای اروپایی سرو می شود. رستوران ایوی پلیس از دکوراسیون زیبایی و با چوب و سنگ های زیبا طراحی شده است. از غذاهای معروف این رستوران می توان به پیتزای سبزیجات و گوشت های کبابی اشاره نمود. 

رستوران ایوی پلیس , رستوران های ژاپن , تورگشت

رستوران ریوگین: این رستوران از بهترین رستوران های ژاپن می باشد که سه ستاره میشلن دارد. سر آشپز رستوران ریوگین با خلاقیت و نوآوری های خارق العاده در تهیه و تزیین غذا، مشتریان بسیاری را به سوی خود جلب می کند. منوی این رستوران متنوع و در آن انواع غذاهای خوشمزه و دسرهای میوهای متنوع وجود دارد. 

رستوران ریوگین , رستوران های ژاپن , تورگشت

مهم ترین هتل های ژاپن

هتل پارک حیات توکیو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و لوکس شهر توکیو می باشد که در بالای خیابان معروف Shinjuku واقع شده است. هتل حیات پارک 177 اتاق برای خانواده‌ها تا اتاق‌های دو نفره کوچک برای زوج‌های جوان دارد که با رنگ های تیره و روشن طراحی شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به مرکز اسپا، شنا، جکوزی، مرکز تناسب اندام، کلاس های یوگا، استخر روباز، خدمات ماساژ، رستوران و... را نام برد.

هتل پارک حیات توکیو , هتل های ژاپن , تورگشت 

هتل کپیتال توکیو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و شیک توکیو می باشد که سبک معماری و طراحی آن به شیوه ژاپنی می باشد. هتل کپیتال 251 اتاق دارد که این اتاق ها تلفیقی از سنتی و مدرنیته می باشند و با بهترین امکانات مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به مرکز اسپا، سونا، شنا، مرکز تناسب اندام، خدمات ماساژ، یوگا، استخر و سه رستوران آن اشاره نمود. 

هتل کپیتال توکیو , هتل های ژاپن , تورگشت

هتل ایمپریال: این هتل یکی از بهترین هتل های ژاپن می باشد که در شهر توکیو قرار دارد. هتل فوق لوکس و 5 ستاره ایمپریال 931 اتاق دارد که با ظرافت و زیبایی خاصی طراحی شده اند. از امکانات رفاهی هتل می توان به مرکز سلامت و اسپا، یوگا، استخر، شنا، خدمات حرفه ای ماساژ، جکوزی، اتاق بازی کودکان، 13 رستوران هتل و... را نام برد. 

هتل ایمپریال توکیو , هتل های ژاپن , تورگشت

هتل فورسیزن: این هتل یکی از بهترین هتل های ژاپن می باشند و بیشتر کسانی که به توکیو می روند برای اقامت این هتل را برمی گزینند. هتل فورسیزن به عنوان یکی از ۲۵ هتل برتر در مجله تریپ ادوایزر در میان هتل‌های ژاپن در سال ۲۰۱۴ برگزیده شد. این هتل 5 ستاره 57 اتاق دارد که تمامی اتاق ها مدرن و با امکانات خاصی تزیین شده اند. از امکانات رفاهی هتل فورسیزن می توان به استخر روباز، خدمات ماساژ، شاتل فرودگاهی، جکوزی، مرکز اسپا و سلامت، رستوران، مرکز تناسب اندام و... را نام برد. 

هتل فورسیزن  توکیو , هتل های ژاپن , تورگشت 

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید