خریدی لذت بخش در بازار بزرگ استانبول


بازار بزرگ استانبول از بزرگ ترین و قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان محسوب می شود که دارای 54/653 متر مربع مساحت بوده و در قرن 15 ساخته شده است. این بازار بزرگ و پرهیاهو از 56 گذرگاه طاقی مرتبط به هم ساخته شده که روی هم رفته شامل 4000 مغازه می باشد. بازار بزرگ استانبول در سال 1455، به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شده است و در قرن 16 نیز گسترش یافت. این بازار، بازاری رنگارنگ و پر هیاهو می باشد و سالهاست که در قلب شهر تاریخی استانبول جا خوش کرده است. بازار بزرگ استانبول از 2 ساختمان در نزدیکی هم تشکیل شده که به مرور زمان فضای میان این دو ساختمان از مغازه ها پر شد. 

در مجموع این بازار شامل 65 راهرو، 3600 مغازه و 14 کاروانسرا می باشد که همگی دارای نام مشخصی هستند و دست یابی به قسمت های مختلف را برای گردشگران تور استانبول آسان کرده است. گردشگرانی که به استانبول سفر می کنند جهت سوغاتی برای آشنایان و دوستان خود حتما سری هم به این بازار بزرگ بزنند البته گردشگرانی که اهل خرید نیستند می توانند از فضای تاریخی و جالب این بازار دیدن نمایند. اجناس مختلفی در این بازار عرضه می گردد که از جمله آنها می توان به طلا و جواهرات، فرش، چرم، عتیقه جات، صنایع دستی، لباس، ظروف سفالی، فانوس های دریایی زیبا، ادویه جات و داروهای گیاهی اشاره نمود.

این بازار بزرگ در نزدیکی مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد قرار دارد و همه روزه به جزء یکشنبه ها و تعطیلات رسمی از ساعت 9 صبح تا 10 شب بر روی بازدیدکنندگان باز می باشد. این بازار به قدری بزرگ است که بایستی 2-3 روز زمان به آن اختصاص داده شود، مگر آنکه اجناسی خاص مد نظرتان باشد و تنها به آن بخش مراجعه کنید. تمام اجناس این باز دارای ضمانتنامه هستند و گردشگران تورهای ترکیه می توانند خریدی راحت و با اطمینان داشته باشند.بازار بزرگ استانبول در سال 1985 در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفته است. لازم است بدانید این بازار بزرگ و پرطرفدار در زبان ترکی (کاپالی چارش) نامیده می شود که به معنای بازار سرپوشیده است. این نام ترکی در سردر بازار نیز حک شده است. تاریخی بودن این بازار سبب گردیده به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل گردد و طرفداران بیشماری را ار اقصی نقاط کشور جذب خود کند. 

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید