معرفی شانگهای + تصاویر و ویدیو


شانگهای یکی از کلان شهرهای بزرگ چین می باشد که در دلتای رود یانگ تسه در جنوب دامنه رود یانگ تسه در میانه انتهای شرقی خاک اصلی چین واقع شده است. این شهر که به شهر جنگل آسمان خراش ها مشهور است میزبان دومین برج مرتفع دنیا می باشد. بر اساس سرشماری که در سال 2014 صورت گرفت شانگهای با24 میلیون نفر جمعیت پر جمعیت ترین شهر دنیا و پس از توکیو دومین شهر بزرگ جهان محسوب می شود. شانگهای یکی از  توسعه یافته ترین مناطق و کانونهای اصلی اقتصادی جهان می باشد. این شهر از مهم ترین بنادر جهان می باشد و بندر آن پر ازدحام ترین بندر کانتینر در جهان می باشد. شانگهای بسیار شبیه به شهر نیویورک می باشد که همین امر سبب شده تا بسیاری این شهر را بانام نیویورک شرق بشناسند. در کنار آسمان خراش ها، این شهر سرشار از تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی شهری مدرن می باشد. شانگهای جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که این جاذبه ها تلفیقی از آثار تاریخی و معماری مدرن می باشند. در ادامه متن به مهم ترین جاذبه های این شهر پر جنب وجوش اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با شانگهای با تور گشت همراه شوید. 

1- باغ یو

باغ یو یک تفرجگاه خارق العاده در شهر شانگهای می باشد که در قسمت شمال شرقی منطقه قدیمی هوانگ پو قرار گرفته است. این باغ کلاسیک که حدود 20 هزار متر مربع وسعت دارد، در سال 1577 و در زمان سلسله مینگ احداث شده است. یو در زبان چینی به معنای شادی می باشد. باغ یو یکی از باغ های قدیمی چین می باشد که حدود 4 قرن قدمت دارد. از مهم ترین مشخصه های این باغ زیبا می توان به معماری کلاسیک چینی، مجسمه‌ها و حکاکی‌های نفیس و بازار شلوغ و پر جنب و جوش Yuyuan اشاره نمود.

باغ یو , دیدنی های شانگهای , تورگشت

2- معبد جیدا بودا

معبد جیدا بودا یکی از مشهورترین معابد مذهبی متعلق به بوداییان می باشد که در شهر شانگهای چین واقع شده است. این معبد به دلیل داشتن دو مجسمه معروف بودا مشهور شده است. نخستین مجسمه  مجسمه بودا نشسته است که 1000 متر بلندی و سه تن وزن دارد، با سنگ های قیمتی و زمرد طراحی شده است. دومین مجسمه، مجسمه بودای دراز کشیده است و نشانه ای از مرگ بودا می باشد با سنگ‌های مرمر و یشم سفید تراشیده شده و با گوهرهای رنگارنگ قیمتی تزیین شده است. بعدها یک مجسمه بودای دیگر به این معبد افزوده شد که جنس آن از مرمر و اهدایی از کشور سنگاپور می باشد.

معبد جیدا بودا , دیدنی های شانگهای , تورگشت

3-برج مروارید شرقی

برج مروارید شرقی یکی از بلند ترین برج های قاره آسیا می باشد که در کنار رودخانه هوانگپو شهر شانگهای قرار گرفته است. این که برج 468 متر ارتفاع دارد، در سال 1991 ساخته شده است. برج مروارید شرقی 11 گوی بزرگ و کوچک دارد که دو تا از بزرگترین کره ها در امتداد طول برج ها قرار گرفته اند. کره پایینی 50 متر قطر و کره بالایی 45 متر قطر دارد که به وسیله سه ستون که 9 متر قطر دارند به یکدیگر متصل شده اند. مرتفع ترین کره برج مروارید شرقی کپسول فضایی نام دارد که 350 متر ارتفاع دارد. یک رستوران گردان در این برج وجود دارد که 1500 متر وسعت و 350 صندلی، یک مرکز خرید، هتلی مجلل با 20 اتاق لوکس در میان دو گوی بزرگ فراهم شده است. 

برج مروارید شرقی , دیدنی های شانگهای , تورگشت

4- بولوار باند

بولوار باند یک اسکله بی نظیر می باشد که در سمت غربی رودخانه‌ هوانگ‌پو و در شرق خیابان ژونگ‌شان واقع شده است. این بولوار که سنبل معماری شانگهای می باشد، معروف ترین ساختمان‌های بانک‌های چین، هتل پیس، ساختمان گمرک، ساختمان بانک اچ اس بی در آنجا قرار گرفته اند. بولوار باند که جلوه خاصی به شهر شانگهای بخشیده، 1.5 کیلومتر طول دارد و مکان ایده آلی برای قدم زدن می باشد. 

بولوار باند , دیدنی های شانگهای , تورگشت

5- جاده نانجینگ

جاده نانجینگ یکی از پر ازدحام ترین خیابان های خرید در جهان می باشد که شباهت بسیاری به شانزه لیزه پاریس یا خیابان پنجم نیویورک دارد. این جاده با 6 کیلومتر طول، طویل ترین خیابان جهان می باشد که روزانه بیش از یک میلیون نفر در این خیابن در حال تردد می باشند. جاده نانجینگ به بلوار باند شانگهای شرقی و میدان روم در مرکز منتهی می شود. برای احداث این جاده در بین سال های 2000 تا 2010 حدود 2.650  میلیارد دلار هزینه صرف شده است

جاده نانجینگ , دیدنی های شانگهای , تورگشت

6- میدان مردم

میدان مردم یک میدان بزرگ و وسیع می باشد که در قلب شهر شانگهای و در حد فاصل دو خیابان نانجینگ غربی و نانجینگ شرقی واقع شده است. این میدان 600 متر طول و 32 متر عرض دارد که 320 متر از این میدان روباز به آب نما و نقشه شهر شانگهای اختصاص یافته است. درختان حنا، کاج ها و سرو مانند کمربندی این میدان بزرگ را محصور نموده اند. کف میدان مردم نیز با سنگ گرانیت سنگ فرش شده است. در پیرامون میدان 6 مجسمه وجود دارد که بیانگر تاریخ و فرهنگ شانگهای می باشد. 

میدان مردم , دیدنی های شانگهای , تورگشت

7- برج مرکز مالی جهانی

برج مرکز مالی جهانی یکی از آسمان خراش های شانگهای می باشد که در کنار برج جین‌ مائو قرار گرفته است. این برج که در بین سالهای 1997 تا 2008 بنا شده، 492 متر ارتفاع دارد. برج مرکز مالی جهانی 101 طبقه روی زمین و سه طبقه زیر زمین می باشد. هدف از احداث این برج مالی تجاری، سرمایه گذاری های مالی و اقتصادی دنیا در این مرکز می باشد و بسیاری از شرکت های بین المللی در سطح دنیا این برج را به عنوان مرکز تجارت خود قرار داده اند. هر ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور چین از این برج دیدن می کنند. 

برج مرکز مالی جهانی , دیدنی های شانگهای , تورگشت

8- پل نانپو

پل نانپو نخستین پل کابلی چین می باشد که بر روی رودخانه هانگپوواقع شده است. این پل مارپیچی که یکی از زیبا ترین پل های دنیا می باشد باعث اتصال منطقه پودونگ شانگهای به بقیه مناطق شهر شانگهای شده است. پل نانپو 846 متر طول  150 متر ارتفاع دارد. این پل که یکی از شگفتی های معماری پل در دنیا می باشد به شکل H انگلیسی می باشد. شکل اصلی پل نانپو متشکل از دو اژدها در حال بازی کردن می باشد که به موازات یکدیگر و به صورت مدور قرار گرفته اند. پل ناتپو که به خاطر زیبایی اش معروف شده شب های قشنگ و رویایی را برای گردشگران تور شانگهای خلق می کند. 

پل نانپو , دیدنی های شانگهای , تورگشت

 اطلاعات ضروری درباره شانگهای

جمعیت:24 میلیون نفر

واحد پول:یوان چین

کد کشور: +86

اختلاف ساعت با تهران: سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است

زبان رسمی: چینی

مهم ترین مراکز خرید شانگهای

مرکز خرید شانگهای آی‌اف‌ سی مال: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف و مدرن شانگهای می باشد که از امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری برخوردار می باشد. نام کامل مرکز خرید آی اف سی مال به معنای مرکز تجاری بین المللی می باشد. این مر کز 6 طبقه پارکینگ و سرویس بهداشتی های تمیزی دارد که عزیزان در زمان خرید از این مکان می توانند از این خدمات بهره مند شوند. توصیه می شود در زمان بازدید از مرکز خرید شانگهای آی اف سی مال از غرفه های فروش اسنک و غذا حتما اسنک های خوشمزه را خریداری و طعم واقعی غذاهای چینی را بچشید. 

مرکز خرید شانگهای آی‌اف‌ سی مال , مراکز خرید شانگهای , تورگشت

مرکز خرید پلازا 66: این مرکز خرید که یکی از بزرگترین مراکز خرید شانگهای می باشد، یک ساختمان اداری و تجاری در شهر شانگهای می باشد. مرکز خرید پلازا 66 دارای 66 طبقه می باشد که به عنوان مرتفع ترین ساختمان در منطقه‌ی Puxi شناخته شده است. در این مرکز خرید بسیاری از برندهای معروف جهان وجود دارد. همچنین نمایش های مد نیز در این مجموعه تجاری برگزار می شود.  

مرکز خرید پلازا 66 , مراکز خرید شانگهای , تورگشت

فروشگاه جییو گوآنگ: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید بین المللی و مشهور شانگهای می باشد. در فروشگاه جییو گوآنگ برندهای جهانی و معتبری وجود دارد که از جمله آنها می توان به باربری، تیفانی، اینس بی، بالین و سلین اشاره نمود. در طبقات تحتانی این مرکز خرید اسنک بار و سوپرمارکت و تنقلات فروشی وجود دارد. یکی از مزیت های مرکز خرید جیبو گوآنگ اینست که به سهولت می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی و از خطوط ۲ و ۷ مترو استفاده نمایید.

فروشگاه جیبو گوانگ , مراکز خرید شانگهای , تورگشت

مرکز خرید سوپر برند مال: این مرکز خرید یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز خرید شانگهای می باشد که در Pudong’s Lujiazui واقع شده است. مرکز خرید سوپر برند 13 طبقه و هزاران فروشگاه برای خرید دارد. علاوه بر این 70 کافی شاپ، رستوران، سرگرمی و تفریحات مهیج بسیاری وجود دارد. 

مرکز خرید سوپر برند مال , مراکز خرید شانگهای , تورگشت

مرکز خرید گرند گیت وی: این مرکز خرید یکی از محبوب ترین مراکز خرید شانگهای می باشد. مرکز خرید گرند گیت وی یک مجتمع اداری 6 طبقه می باشد که متشکل از یک ساختمان اصلی و دو برج در منطقه Xujiahui می باشد. در این مرکز خرید فروشگاه های بسیاری با برندهای مختلف وجود دارد که در میان این فروشگاه ها می توان برندهای داخلی و ارزان قیمت نیز پیدا نمود. در شب مرکز خرید گرند گیت وی که با هزاران ال ای دید با رنگ های درخشان نورانی می شود، چهره خاصی به شهر می بخشد. 

مرکز خرید گرند گیت وی , مراکز خرید شانگهای , تورگشت

مهم ترین رستوران های شانگهای

رستوران اولتراویولت: این رستوران یکی از رستوران های مجلل و معروف شانگهای می باشد که از سال 2012 در حال فعالیت می باشد. منوی رستوران اولتراویولت متنوع و در آن انواع غذاهای لذیذ به چشم می خورد. این رستوران بسیار خاص می باشد که از زمان ورود به رستوران می توانید این خاص بودن را تجربه کنید. یک اتاق بدون پنجره که به جز یک میز و ده صندلی چیز دیگری در آن وجود ندارد. فضای رمانتیک رستوران، غذاهای با کیفیت عالی و موسیقی آرامش بخش این رستوران نقش موثری در جلب مشتری داشته است. 

رستوران اولتراویولت, رستوران های شانگهای , تورگشت

رستوران بهشت گمشده: از بهترین رستوران های شانگهای می باشد که در منطقه French Concession واقع شده است. رستوران بهشت گمشده از میان هزاران رستورانی که در شانگهای وجود دارد، همانند نگینی می درخشد و روزانه میزبان افراد بسیاری می باشد. این رستوران در آشپزی منطقه یونان تخصص دارد. غذاهای رستوران فقط مختص غذاهای چینی نمی باشد، بلکه ترکیبی از آشپزی سایر مناطق می باشد. رستوران بهشت گمشده نسبت به سایر رستوران های شانگهای بسیار سرآمد می باشد به طوری که شعبه‌ی دیگر آن در Bund در سال ۲۰۰۹ و شعبه‌ی دیگری در پکن در سال ۲۰۱۲ بازگشایی گردید. در منوی این رستوران علاوه بر غذاهای چینی خوراک‌های تایلندی، لائوس و برمه‌ای نیز وجود دارد.

رستوران بهشت گمشده , رستوران های شانگهای , تورگشت

رستوران میز شماره یک: این رستوران از بهترین رستورانهای شانگهای می باشد که در یک بوتیک هتل لوکس به نام واترهاوس (Waterhouse) واقع شده است. رستوران میز شماره یک منویی متنوع و در آن بهترین غذاهای معاصر اروپایی در دکوراسیونی مدرن و آرامش بخش سرو می شود. سر آشپز این رستوران جیسون آترتون نام دارد که برای مدتی طولانی مشهورترین سر آشپز در دنیا بوده است. غذاهای این رستوران با مواد غذایی تازه و محلی تهیه می شود.

رستوران میز شماره یک , رستوران های شانگهای , تورگشت

رستوران یونیکو: این رستوران بزرگ ترین رستوران تاپاس در آسیا می باشد که در شانگهای قرار دارد. هر غذایی که بومی آمریکای لاتین باشد در رستوران یونیکو سرو می شود. در این رستوران بهترین تاپاس همراه با غذاهای لذیذ منطقه آمریکای مرکزی مانند کونسوم تند گوجه‌ فرنگی با میگو ببری کبابی با نوشیدنی های خاص تهیه می شود. ینیکو علاوه بر اینکه یک رستوران است، در آنجا رویدادهای فرهنگی نیز برگزار می شود که هنرمندان معروفی در آن شرکت می کنند. 

رستوران یونیکو , رستوران های شانگهای , تورگشت

مهم ترین هتل های شانگهای

هتل دبلیو شانگهای دِ باند: این هتل یکی از هتل های مجلل و 5 ستاره می باشد که در مرکز شهر شانگهای واقع شده است. هتل دبلیو شانگهای د باند با جاذبه های گردشگری شهر 5 دقیقه و با میدان مردم با اتومبیل ده دقیقه فاصله دارد. اتاق های هتل با به روز امکانات تجهیز شده اند. از امکانات رفاهی هتل دبلیو شانگهای د باند می توان به سونا، ماساژ، پارکینگ، رستوران، بیلیارد، صندوق امانات، فروشگاه و... اشاره نمود.

هتل دبلیو شانگهای دِ باند , هتل های شانگهای , تورگشت

هتل گرند میلینیوم: این هتل از هتل های برتر و 5 ستاره شانگهای می باشد که دقیقا در راه به راه ی سفارت کنسولگری نیوزلند واقع شده است. هتل گرند میلینیوم 369 اتاق دارد که با امکاناتی نظیر تلوزیون ال سی دی، مینی بار اینترنت رایگان، سرویس بهداشتی و... مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر، سونا، کلاب سلامتی، سالن کنفرانس، رستوران، کافی شاپ و... اشاره نمود.

هتل گرند میلینیوم , هتل های شانگهای , تورگشت

هتل ماریوت هنگکیاو: این هتل یکی از هتل های ممتاز و لوکس شانگهای می باشد که مکان مناسبی برای اقامت می باشد. هتل ماریوت هنگکیاو 313 اتاق لوکس و مجلل دارد که تمامی اتاق های آن با تخت خواب های نو و عالی , حمام, تهویه مناسب در اتاق و میز بار, گاو صندوق مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر سرپوشیده، سونا، جکوزی، باشگاه بدنسازی، مرکز سلامت، زمین تنیس و... اشاره نمود.

هتل ماریوت هنگکیاو , هتل های شانگهای , تورگشت

هتل هیلتون: این هتل یکی از هتل های معروف و 5 ستاره شانگهای می باشد که در میان هتل های این شهر نزدیک ترین هتل به مراکز گردشگری و تفریحی شانگهای می باشد. هتل هیلتون دارای 714 اتاق و سوئیت مجلل و خانوادگی می باشد که بسیار مجلل و تمیز می باشند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر سرپوشیده، سونا و جکوزی، ماساژ، باشگاه ورزشی، رستوران و... دارد.

هتل هیلتون , هتل های شانگهای , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید