معرفی هند + تصاویر و ویدئو

  • 81
  • 0

معرفی اجمالی هند

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری واقع در جنوب آسیا می باشد که دارای حدود 3.5 میلیون کیلومتر مربع (بیش از 2 برابر ایران) وسعت بوده و بعنوان هفتمین کشور وسیع دنیا به شمار می باشد. پایتخت این کشور پهناور دهلی نو می باشد که دارای زیبایی خاصی بوده و جاذبه های گردشگری بیشماری را در خود جای داده است. این کشور  جمعیتی بیش از 1.2 میلیارد نفر دارد و بعد از چین پرجمعیت ترین کشور دنیا محسوب می شود. هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شرق نیز با برمه و بنگلادش همسایه است. این کشور دارای تنوع آب و هوایی بسیاری بوده و به معنای واقعی، کشوری 4 فصل است. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع 8568 متر در هیمالیا قرار دارد. مردم هند دارای تنوع نژادی و فرهنگی بسیار زیادی است. نژاد مردم هند 25% هند و آریایی، 72% دراویدی و 3% معمولی و غیره می باشد. در این کشور همچنین 415 زبان زنده دنیا وجود دارد اما زبان رسمی این کشور هندی - انگلیسی است. برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا و پرطرفدار با تورگشت همراه شوید. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

1- کرالا

کرالا یکی از ایالت های جنوب هندوستان می باشد که به بهشت هند شهرت دارد. کرالا دارای نخلستان های زیبا و سواحل شنی، مزارع پلکانی و کانال های بیشماری می باشد که در سال های اخیر یکی از مکان های پرطرفدار قاره هند در نزد گردشگران بوده است. کرالا با سواد ترین ایالت در هند می باشد. در کرالا آبشار خروشانی به نام آبشار سوچیپورا وجود دارد که زیبایی های این مکان دیدنی را دو چندان کرده است. در این ایالت نارگیل ها و ادویه جات بسیاری وجود دارد که در شهرت این ایالت نقش به سزایی داشته اند. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

2- کاخ دریاچه

کاخ دریاچه یکی از قصر های دیدنی هند می باشد که در شهر اودیپور واقع شده است. باستان شناسان معتقدند که این کاخ در قرن 18 بنا شده است و در گذشته محل اقامت پادشاهان بوده است. کاخ دریاچه امروزه تبدیل به یک هتل پنج ستاره شده است و هر ساله گردشگران بیشماری را به سوی خود می کشاند. در این هتل مجلل حمل ونقل گردشگران برای رفتن از هتل به اسکله به وسیله قایق امکان پذیر می باشد. یکی از عواملی که سبب اعتبار بخشیدن به این قصر شده است بازدید افراد معروف و بازیگران از قصر می باشد. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

3-معبد ویروپاکشا

معبد ویروپاکشا یکی از معابد قدیمی هندوستان می باشد که در شهر همپی واقع شده است. این معبد در ابتدا یک عبادتگاه کوچک بوده ولی بعدها در دوران حکومت ویجایانگارا به یک مجتمع بزرگ تبدیل گردید. لازم است بدانید کار ساخت این معبد از ابتدا تا زمانیکه گسترش یافت بدون وقفه صورت گرفته است. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

4-پالولم

پالولم یکی از سوحل جنوبی گوا می باشد که زیباترین و بی نظیرترین سواحل این منطقه محسوب می شود. اطراف خلیج پالولم را پرتگاه های بلندی فرا گرفته است که جلوه ای خیره کننده را برای گردشگران به تصویر می کشد. در این ساحل زیبا جهت رفاه گردشگران رستوران ها و هتل های بیشماری وجود دارد که گردشگران می توانند به راحتی از این امکانات رفاهی بهره مند شوند و از سفر خود لذت ببرند. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

5-پارک ملی کانها

یکی از جاذبه های طبیعی هندوستان پارک ملی کانها می باشد که زیبا ترین حیات وحش آسیا محسوب می شود. در این پارک حیواناتی مانند ببر، آهو، گوزن، میمون، گرگ و پرندگان زیبایی هم چون طاووس وجود دارد. این پارک شامل چشم اندازه های بی نظیری مانند جنگل های سرسبز بامبو و شالا، دره های وسیع و مراتع زیبایی می باشد همین طبیعت بکر سبب شده تا رودیارد کیپلینگدر رمان جنگل خود این پارک را عنوان برترین جاذبه توریستی هند معرفی نماید. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید. 

6-تاج محل

تاج محل یکی از بناهای تاریخی دهلی در هندوستان است. این بنا جز عجایب هفتگانه جدید دنیا می باشد. این بنا به دستور شاه جهان برای یاد بود همسرش که بر اثر وضع حمل از دنیا رفت ساخته شد. معماری تاج محل تلفیقی از معماری ایرانی، هندی و اسلامی می باشد. برای ساخت این بنا 20000 معمار از کشورهای ایران، شبه قاره هند، آسیای میانه و آناتولی مشارکت داشته اند. این بنا حدود 18هکتار وسعت دارد و از طرفداران بیشماری برخوردار است. در وسط این باغ نهری بزرگ وجود دارد که زیبایی خاصی را به این مکان دیدنی بخشیده است. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید.

7-هار ماندیر صاحب

هار ماندیر صاحب معبدی طلایی در هند می باشد که شگفتی خاصی را برای گردشگران تور هند به نمایش گذاشته است. این معبد در قرن 16 توسط جی گورو احداث گردید و سپس در قرن 19 مهاراجه رانجیت طبقات بالای معبد را طلاکاری نمود. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید.

8-غارهای آجانتا

غارهای آجانتا از غارهای مرموز و دیدنی هند می باشد که در 40 کیلومتری شهر جالگائون قرار گرفته است. این منطقه 30 غار دارد که درون این غارها با نقاشی های مذهبی پوشیده شده است و زیبایی خاصی را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است. این غارها بسیار قدیمی می باشند و قدمت آنها به دو قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در درون هریک از این غارهای u شکل مجسمه های زیادی وجود دارند که ماهرانه ساخته شده اند و برای گردشگران جالب و دیدنی می باشد. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید.

9-جایسالمر

جایسالمر شهری طلایی در هند می باشد که در مجاورت مرز پاکستان، در صحرای تمار واقع شده است. در لغت جایسالمر به معنای ماسه های طلایی رنگ می باشد و چون که این شهر از ماسه های طلایی ساخته شده است به آن جایسالمر می گویند. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید.

10-بنارس

بنارس از شهرهای مهم و تاریخی هند می باشد که در جنوب شرقی ایالت اوتار برادش در کرانه رود گنگ واقع شده است. این شهر یک مکان مذهبی و مقدس برای سوزاندن جسد هندی ها می باشد. هر روز نزدیک به 300 جسد در سواحل دریای گنگ سوزانده می شود. مردم هندوستان معتقدند که اگر خاکستر جسدی در ساحل دریایی گنگ پراکنده شود روح آن جسد موکشه دریافت خواهد کرد. جهت اطلاعات تکمیلی به صفحه بعد مراجعه کنید.

اطلاعات ضروری درباره هند

پایتخت: دهلی نو

بزرگ ترین شهر: بمبئی

زبان رسمی: هندی - فارسی، انگلیسی - هندی

واحد پول: روپیه هند

نوع حکومت: فدرال دموکراس

مساحت: 3/5 میلیون کیلومتر مربع

جمعیت: 1/2 میلیارد نفر

واحد پول: روپیه

جهت رانندگی: چپ

اختلاف ساعت با هند: 2 ساعت از تهران جلوتر است. 

کد کشور: +91

بهترین مراکز خرید هند

1-بازار خاری بائولی دهلی نو: یکی از مشهور ترین بازار های هند, بازار ادویه در دهلی می باشد که در بخش قدیمی آن قرار دارد. بازار بائولی دهلی که در بخش قدیمی دهلی واقع شده است از بزرگ ترین و پرطرفدارترین بازارهای ادویه در آسیا به شمار می رود. 

2-مرکز خرید روستای حوض خاص در هند: روستای حوض خاص در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر دهلی واقع شده است. از جمله اجناسی که در این مکان عرضه می شود شامل جواهرات و اجناس با ارزش می باشد. این روستا به دلیل سبک مغازه ها و گالری ها یکی از محبوب ترین مکانهای گردشگری در دهلی نو محسوب می شود. 

3-مرکز خرید دیلی هت دهلی نو: دیلی هت از مراکز خرید شهر دهلی نو می باشد که در آن اجناس مهمی هم چون، جواهرات، فرش و انواع زیر انداز، روسری های رنگارنگ، سنگ های باارزش و لباس های ابریشمی و نقره ای می باشد.

4-خرید در خیابان پاهار گنج دهلی نو: خیابان پاهار گنج در محله مرکزی دهلی نو، واقع در غرب ایستگاه راه آهن می باشد که یکی از بهترین و ارزان ترین مراکز خرید هند به شمار می رود. این خیابان شامل غرفه ها، رستوران ها و طیف گسترده ایاز مغازه ها می باشد. 

5-مرکز خرید اوسانز گوا: مرکز خرید اوسانز گوا از معروف ترین مراکز خرید هند می باشد که از تنوع اجناس باکیفیت و قیمت های مناسب برخوردار است. در این مجموعه تمام چیزهایی که به آن نیاز دارید را می توانید به راحتی خرید کنید.

6-سیتی سنتر بمبئی: شهر بمبئی از مهم ترین مراکز تجارت الماس در هند می باشد به طوریکه 80 درصد الماس هایی که در ایالت گجرات تراش داده می شود به بمبئی آورده و همچنین می توان گفت که حدود یک ششم ارزش تولیدی کشور هند متکی به این شهر می باشد. لازم است بدانید شهر بمبئی یک سوم سهم درآمد مالیلتی کشور هند و 50 درصد مالیات گمرکی و یک پنجم مالیات بر تولید را از آن خود کرده است.

7-مرکز خرید کرافت مارکت بمبئی در هند: کرافت مارکت بمبئی از قدیمی ترین مراکز خرید بمبئی محسوب می شود. این بازار در کنار سایر بازارهای سنتی هند قرار دارد. علاوه بر بازار تاریخی کرافت مارکت در شهر بمبئی بازارهای متعدد دیگری وجود دارد که اغلب به فروش منسوجات، پوشاک، صنایع دستی، مصنوعات و زیور آلات طلا و نقره و غیره در این شهر بزرگ، پرجمعیت و پر رونق اشتغال دارند. 

رستوران های برتر هند

1-رستوران نیروس

2-رستوران بخارا، دهلی نو

3-رستوران ویلا مایا، تریواندروم

4-رستوران اورینت اکسپرس

5-رستوران ایندین اکسنت، دهلی نو

6-رستوران پیشاوری، بمبئی

7-رستوران آقاسیه

8-رستوران خیبر، بمبئی

9- رستوران مالا اسپایس

10- رستوران گولاتی، دهلی نو

هتل های معروف هند

1-هتل تاج محل پالاس، بمبئی

2-هتل اوبروی اودایویلاس، اودیپور

3-هتل تاج لیک پلاس، اودیپو

4-هتل تاج فلک نما پالاس، حیدر آباد

5-هتل وایلد فلاور هال، شیملا

6-هتل لیلا پالاس کمپینسکی، بنگلور

7-هتل اوبروی، بمبئی

8-هتل ویوانتا، مالابار

9-هتل ریزورت ریو

10-هتل اوبروی راجویلاس، جایپور

مطالب مرتبط: 

معرفی گوا + تصاویر و ویدئو

معرفی چین + تصاویر و ویدئو

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید