معرفی هند + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی هند

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری واقع در جنوب آسیا می باشد که دارای حدود 3.5 میلیون کیلومتر مربع (بیش از 2 برابر ایران) وسعت بوده و بعنوان هفتمین کشور وسیع دنیا به شمار می باشد. پایتخت این کشور پهناور دهلی نو می باشد که دارای زیبایی خاصی بوده و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. این کشور  جمعیتی بیش از 1.2 میلیارد نفر دارد و بعد از چین پرجمعیت ترین کشور دنیا محسوب می شود. هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شرق نیز با برمه و بنگلادش همسایه است. این کشور دارای تنوع آب و هوایی بسیاری بوده و به معنای واقعی، کشوری 4 فصل است. پائین‌ ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد. مردم هند دارای تنوع نژادی و فرهنگی بسیار زیادی است. نژاد مردم هند 25% هند و آریایی، 72% دراویدی و 3% معمولی و غیره می باشد. در این کشور همچنین 415 زبان زنده دنیا وجود دارد اما زبان رسمی این کشور هندی - انگلیسی است. برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا و پرطرفدار با تورگشت همراه شوید. 

1- کرالا

کرالا یکی از ایالت های جنوب هندوستان می باشد که به بهشت هند شهرت دارد. کرالا دارای نخلستان های زیبا و سواحل شنی، مزارع پلکانی و کانال های بی شماری می باشد که در سال های اخیر یکی از مکان های پرطرفدار قاره هند در نزد گردشگران بوده است. کرالا با سواد ترین ایالت در هند می باشد. در کرالا آبشار خروشانی به نام آبشار سوچیپورا وجود دارد که زیبایی های این مکان دیدنی را دو چندان کرده است. در این ایالت نارگیل ها و ادویه جات بسیاری وجود دارد که در شهرت این ایالت نقش به سزایی داشته اند. 

کرالا , دیدنی های هند , تورگشت

2- کاخ دریاچه

کاخ دریاچه یکی از قصر های دیدنی هند می باشد که در شهر اودیپور واقع شده است. باستان شناسان معتقدند که این کاخ در قرن 18 بنا شده است و در گذشته محل اقامت پادشاهان بوده است. کاخ دریاچه امروزه تبدیل به یک هتل پنج ستاره شده است و هر ساله گردشگران ب یشماری را به سوی خود می کشاند. در این هتل مجلل حمل ونقل گردشگران برای رفتن از هتل به اسکله به وسیله قایق امکان پذیر می باشد. یکی از عواملی که سبب اعتبار بخشیدن به این قصر شده است، بازدید افراد معروف و بازیگران از قصر می باشد. 

کاخ دریاچه , دیدنی های هند , تورگشت

3-معبد ویروپاکشا

معبد ویروپاکشا یکی از معابد قدیمی هندوستان می باشد که در شهر همپی واقع شده است. این معبد در ابتدا یک عبادتگاه کوچک بوده ولی بعدها در دوران حکومت ویجایانگارا به یک مجتمع بزرگ تبدیل گردید. لازم است بدانید کار ساخت این معبد از ابتدا تا زمانیکه گسترش یافت بدون وقفه صورت گرفته است. 

معبد ویرو پاکشا, دیدنی های هند , تورگشت

4-پالولم

پالولم یکی از سوحل جنوبی گوا می باشد که زیباترین و بی نظیرترین سواحل این منطقه محسوب می شود. اطراف خلیج پالولم را پرتگاه های بلندی فرا گرفته است که جلوه ای خیره کننده را برای گردشگران به تصویر می کشد. در این ساحل زیبا جهت رفاه گردشگران رستوران ها و هتل های بی شماری وجود دارد که گردشگران می توانند به راحتی از این امکانات رفاهی بهره مند شوند و از سفر خود لذت ببرند. 

پالولم , دیدنی های هند , تورگشت

5-پارک ملی کانها

یکی از جاذبه های طبیعی هندوستان پارک ملی کانها می باشد که زیبا ترین حیات وحش آسیا محسوب می شود. در این پارک حیواناتی مانند ببر، آهو، گوزن، میمون، گرگ و پرندگان زیبایی هم چون طاووس وجود دارد. این پارک شامل چشم اندازه های بی نظیری مانند جنگل های سرسبز بامبو و شالا، دره های وسیع و مراتع زیبایی می باشد همین طبیعت بکر سبب شده تا رودیارد کیپلینگدر رمان جنگل خود این پارک را عنوان برترین جاذبه توریستی هند معرفی نماید. 

پارک ملی کانها , دیدنی های هند , تورگشت

6-تاج محل

تاج محل یکی از بناهای تاریخی دهلی در هندوستان است. این بنا جز عجایب هفتگانه جدید دنیا می باشد. این بنا به دستور شاه جهان برای یاد بود همسرش که بر اثر وضع حمل از دنیا رفت ساخته شد. معماری تاج محل تلفیقی از معماری ایرانی، هندی و اسلامی می باشد. برای ساخت این بنا 20000 معمار از کشورهای ایران، شبه قاره هند، آسیای میانه و آناتولی مشارکت داشته اند. این بنا حدود ۱۸هکتار وسعت دارد و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. در وسط این باغ نهری بزرگ وجود دارد که زیبایی خاصی را به این مکان دیدنی بخشیده است. 

تاج محل , دیدنی های هند , تورگشت

7-هار ماندیر صاحب

هار ماندیر صاحب معبدی طلایی در هند می باشد که شگفتی خاصی را برای گردشگران تور هند به نمایش گذاشته است. این معبد در قرن 16 توسط جی گورو احداث گردید و سپس در قرن 19 مهاراجه رانجیت طبقات بالای معبد را طلا کاری نمود.

هار ماندیر صاحب , دیدنی های هند , تورگشت

8-غارهای آجانتا

غارهای آجانتا از غارهای مرموز و دیدنی هند می باشد که در 40 کیلومتری شهر جالگائون قرار گرفته است. این منطقه 30 غار دارد که درون این غارها با نقاشی های مذهبی پوشیده شده و زیبایی خاصی را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است. این غارها بسیار قدیمی می باشند و قدمت آنها به دو قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در درون هریک از این غارهای u شکل مجسمه های زیادی وجود دارند که ماهرانه ساخته شده اند و برای گردشگران جالب و دیدنی می باشد. 

غارهای آجانتا , دیدنی های هند , تورگشت

9-جایسالمر

جایسالمر شهری طلایی در هند می باشد که در مجاورت مرز پاکستان، در صحرای تمار واقع شده است. در لغت جایسالمر به معنای ماسه های طلایی رنگ می باشد و چون که این شهر از ماسه های طلایی ساخته شده است به آن جایسالمر می گویند. 

جایسالمر , دیدنی های هند , تورگشت

10-بنارس

بنارس از شهرهای مهم و تاریخی هند می باشد که در جنوب شرقی ایالت اوتار برادش در کرانه رود گنگ واقع شده است. این شهر یک مکان مذهبی و مقدس برای سوزاندن جسد هندی ها می باشد. هر روز نزدیک به 300 جسد در سواحل دریای گنگ سوزانده می شود. مردم هندوستان معتقدند که اگر خاکستر جسدی در ساحل دریایی گنگ پراکنده شود روح آن جسد موکشه دریافت خواهد کرد. 

بنارس , دیدنی های هند , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره هند

پایتخت: دهلی نو

بزرگ ترین شهر: بمبئی

زبان رسمی: هندی - فارسی، انگلیسی - هندی

واحد پول: روپیه هند

نوع حکومت: فدرال دموکراس

مساحت: 3/5 میلیون کیلومتر مربع

جمعیت: 1/2 میلیارد نفر

واحد پول: روپیه

جهت رانندگی: چپ

اختلاف ساعت با هند: 2 ساعت از تهران جلوتر است. 

کد کشور: +91

بهترین مراکز خرید هند

بازار خاری بائولی دهلی نو: یکی از مشهورترین بازارهای هند, بازار ادویه در دهلی می باشد که در بخش قدیمی آن قرار دارد. بازار بائولی دهلی که در بخش قدیمی دهلی واقع شده است از بزرگ ترین و پرطرفدارترین بازارهای ادویه در آسیا به شمار می رود. 

بازار خاری بائولی دهلی نو , مراکز خرید هند , تورگشت

2-مرکز خرید روستای حوض خاص در هند: روستای حوض خاص در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر دهلی واقع شده است. از جمله اجناسی که در این مکان عرضه می شود شامل جواهرات و اجناس با ارزش می باشد. این روستا به دلیل سبک مغازه ها و گالری ها یکی از محبوب ترین مکانهای گردشگری در دهلی نو محسوب می شود. 

3-مرکز خرید دیلی هت دهلی نو: دیلی هت از مراکز خرید شهر دهلی نو می باشد که در آن اجناس مهمی هم چون، جواهرات، فرش و انواع زیر انداز، روسری های رنگارنگ، سنگ های با ارزش و لباس های ابریشمی و نقره ای می باشد.

مرکز خرید دیلی هت دهلی نو , مراکز خرید هند , تورگشت

 مرکز خرید اوسانز گوا: مرکز خرید اوسانز گوا از معروف ترین مراکز خرید هند می باشد که از تنوع اجناس باکیفیت و قیمت های مناسب برخوردار است. در این مجموعه تمام چیزهایی که به آن نیاز دارید را می توانید به راحتی خرید کنید.

سیتی سنتر بمبئی: شهر بمبئی از مهم ترین مراکز تجارت الماس در هند می باشد به طوریکه 80 درصد الماس هایی که در ایالت گجرات تراش داده می شود به بمبئی آورده و همچنین می توان گفت که حدود یک ششم ارزش تولیدی کشور هند متکی به این شهر می باشد. لازم است بدانید شهر بمبئی یک سوم سهم درآمد مالیلتی کشور هند و 50 درصد مالیات گمرکی و یک پنجم مالیات بر تولید را از آن خود کرده است.

مرکز خرید کرافت مارکت بمبئی در هند: کرافت مارکت بمبئی از قدیمی ترین مراکز خرید بمبئی محسوب می شود. این بازار در کنار سایر بازارهای سنتی هند قرار دارد. علاوه بر بازار تاریخی کرافت مارکت در شهر بمبئی بازارهای متعدد دیگری وجود دارد که اغلب به فروش منسوجات، پوشاک، صنایع دستی، مصنوعات و زیور آلات طلا و نقره و غیره در این شهر بزرگ، پرجمعیت و پر رونق اشتغال دارند. 

مرکز خرید کرافت مارکت بمبئی ,مراکز خرید هند , تورگشت

رستوران های برتر هند

رستوران نیروس: این رستوران یکی از رستوران های معروف هند می باشد که بیش از 6 دهه است که در حال فعالیت می باشد. رستوران نیروس مورد تایید اداره گردشگری می باشد و اگر به کتاب راهنمای بین المللی و هندی مراجعه کنید نام این رستوران به عنوان یکی از رستوران های برتر نگاشته شده است. در این رستوران انواع غذاهای بین المللی، چینی، تاندوری و... سرو می شود. رستوران نیروس نخستین رستوران جایپور می باشد که در آنجا غذاهای چینی به شیوه دهه 1960 سرو می شود. 

رستوران نیروس , رستوران های هند , تورگشت

رستوران بخارا، دهلی نو: این رستوران یکی از رستوران های برتر هند می باشد که در سال 1997 بنا شده است. بخارا به معنای تنور داغ می باشد و دلیل نامگذاری این رستوران بدین نام اینست که غذاها و مخصوصا کباب های رستوران بخارا در تنورهای سنگی مخصوص می پزد و بدون قاشق و چنگال سرو می شوند. این رستوران در هتل های شیک و مجلل بخارا نیز شعبه دارند. از نظر یک مجله انگلیسی در سال 2007 رستوران بخارا به عنوان بهترین رستوران آسیا و 37 رستوران برتر جهان شناخته شد. از سال 2002 تا به امروز نام رستوران بخارا در فهرست 50 رستوران برتر جهان می باشد. 

رستوران بخارا , رستوران های هند , تورگشت

رستوران ویلا مایا: این رستوران یکی رستوران ییلاقی می باشد که در شهر تریواندروم هند واقع شده است. رستوران ویلا مایانا به عنوان دومین رستوران برتر هند و پانزدهمین رستوران معروف آسیا منتخب شده است. این رستوران غذاخوری های شیک و مجلل در فضای بسته و روباز دارد و برای مراسم های مختلف نیز سفارش می پذیرد. غذاهای خوشمزه، فضای رمانتیک و آرامش بخش این رستوران در جلب مشتری نقش موثری داشته است.

رستوران ویلا مایا , رستوران های هند , تورگشت

رستوران اورینت اکسپرس: این رستوران یکی از رستوران های منحصر به فرد و خاص دهلی می باشد که فضای خاص و متفاوت دارد. رستوران اورینت اکسپرس شبیه به قطار می باشد و نور پردازی و دکوراسیون خاص خود محیط بی نظیری را پدید آورده است. در رستوران اورینت اکسپرس غذاهای هندی و بین المللی سرو می شود. 

رستوران اورینت اکسپرس , رستوران های هند , تورگشت

هتل های معروف هند

هتل تاج محل پالاس: این هتل یک هتل مجلل و 5 ستاره می باشد که در شهر دهلی واقع شده است. هتل تاج محل پالاس ده رستوران دارد که در آن غذاهای متنوعی سرو می شود. این هتل 560 اتاق خانوادگی و استاندارد دارد که اتاق های آن به سبک معماری هندی طراحی شده و چشم اندازی روبه دریا دارند. از امکانات هتل تاج محل پالاس می توان به مرکز سلامت و آبگرم، کلاب کودکان، باشگاه ورزشی، ماساژ، استخر روباز، سالن کنفرانس، صرافی، سالن زیبایی، کرایه اتومبیل، مرکز تجاری و... اشاره نمود. 

هتل تاج محل پالاس , هتل های هند , تورگشت

هتل اوبروی اودایویلاس:این هتل یکی از گران ترین و مجلل ترین هتل های هند می باشد که در سرزمین اودیپور راجاستان واقع شده است. هتل اوبروی اودایوپلاس دارای معماری تاریخی، اتاق لوکس، آبشارهای مواج، استخرهای رویایی، قلعه ها و کاخ های زیبایی می باشد که استخرهای آن به عنوان یکی از استخرهای عجیب هتل های دنیا شناخته شده اند. با اقامت در این هتل حس می کنید به سبک پادشاهان هندی زندگی می کنید. 

هتل اوبروی اودایویلاس , هتل های هند , تورگشت

هتل تاج لیک پلاس: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف هند می باشد که در وسط دریاچه پیچولا واقع شده است. هتل معلق تاج لیک پالاس یکی از برترین هتل های معرفی شده در سایت تریپ ادوایزرمی باشد و در حال حاضر دومین هتل معروف شهر اودایپورمی باشد. از امکانات این هتل می توان به اسپا، استخر روباز، سالن بدنسازی، انواع خدمات ماساژ، کلاس های یوگا و... اشاره نمود. 

هتل تاج لیک پلاس , هتل های هند , تورگشت

هتل اوبروی: این هتل یکی از هتل های لوکس و 5 ستاره می باشد که در شهر بمبئی واقع شده است. هتل اوبروی 287 اتاق دارد که با امکانات خاصی مجهز شده اند. از امکانات این هتل می توان به استخر روباز با سیستم گرمایشی، مرکز تناسب اندام، رستوران و... اشاره نمود. در سال 2011 هتل ابروی توسط پژوهشگران سفر و تفریح ایالات متحده امریکا در فهرست بهترین رستوران آسیا قرار گرفت.

هتل اوبروی  , هتل های هند , تورگشت

هتل ریزورت ریو: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و ممتاز هند می باشد که در نزدیکی یکی از ساحل های معروف شهر گوا واقع شده است. هتل ریزورت ریو بیش از 150 اتاق و سوئیت دارد که از امکانات ویژه ای برخوردار می باشند. از امکانات این هتل می توان به سونا، استخر روباز، مرکز سلامت و آبگرم، ماساژ،  سالن بدنسازی، سالن پین پنگ، مرکز تجاری، صرافی، سرویس ایاب و ذهاب رایگان و.. اشاره نمود. 

هتل ریزورت ریو , هتل های هند , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید