دروازه هادریان مکانی باستانی و بازمانده ای از دوران روم باستان در آنتالیا


دروازه هادریان یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین مکان های تاریخی آنتالیا می باشد که در محله قدیمی آنتالیا و در خیابان آتاتورک واقع شده است. این دروازه شامل 3 قوس می باشد که از جنس سنگ مرمر ساخته شده است. دروازه هادریان به افتخار ورود اپراتور رومی به نام هادریانوس که از شهر آنتالیا در سال 130 بعد از میلاد مسیح دیدن کرده است، احداث شده است و از ارزش والایی در نزد اهالی این شهر برخوردار است. 

دروازه هادریان , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

 دروازه هادریان یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی آنتالیا و تنها دروازه به جا مانده از زمان روم باستان به شمار می آید و در دیوارهای اطراف شهر جای گرفته است و به یکی از بزرگ ترین دروازه های شهر تبدیل گردیده است. در واقع این دروازه، بعنوان یک دژ دفاعی برای آنتالیا محسوب می شود و طرفداران بیشماری را از نقاط مختلف کشور به سوی خود می کشاند. داستان های بسیاری در مورد این بنای تاریخی بیان وجود دارد و گفته می شود که ملکه سبا هنگامی که می خواست به ملاقات سلیمان نبی برود از زیر این دروازه گذر کرده است و بعد از آن در منطقه آسپندوس اقدام به استراحت کرد. 

دروازه هادریان ,.دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

دروازه هادریان , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

به گردشگران تورهای ترکیه توصیه می شود در سفر به شهر زیبا و ساحلی آنتالیا بازدید از این دروازه تاریخی را از دست ندهند و البته در کنار بازدید از این بنای قدیمی می توانند از جاذبه های گردشگری دیگری همچون برج ساعت و شهر قدیمی کلاچی نیز دیدن نمایند و خاطره ای خوش را در کنار عزیزانشان سپری کنند. دروازه هادریان از آن دسته از آثار باستانی آنتالیا می باشد که به خوبی از آن محافظت شده است و لقب زیباترین و با ارزش ترین دروازه پامفیلیا را از آن خود کرده است. 

دروازه هادریان , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

دروازه هادریان , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

لازم است بدانید دو برج در اطراف دروازه هادریان وجود دارد که زیبایی این مکان گردشگری را دو چندان کرده است. برج سمت چپ متعلق به دوران روم باستان می باشد و قسمتی از برج سمت راست در زمان اپراطوری بیزانس بازسازی گردیده است. باستان شناسان بر این باورند که ساختمان اولیه دو طبقه بوده که امروزه هیچ اثری از طبقه دوم مشاهده نمی شود. همچنین در بخش شرقی دروازه هادریان می توان آثاری از معماری روم باستان را دیدن کرد و لذت برد. ناگفته نماند علاقه مندان تور آنتالیا که به آثار باستانی علاقه دارند این دروازه گزینه بسیار خوبی است و در سفر به شهر زیبای آنتالیا بازدید از این دروازه را در اولویت برنامه های سفر خود قرار دهند. 

دروازه هادریان , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید