کاخ بزرگ, بنای باشکوه و سلطنتی در تایلند + تصاویر


کاخ بزرگ یکی از بناهای تاریخی و معروف تایلند می باشد که در شهر بانکوک (پایتخت تایلند) واقع شده است. این قصر از چندین ساختمان ساخته شده است که برخی از آنها به روش معماری سنتی تایلندی و برخی دیگر به سبک معماری اروپایی بنا شده اند. این کاخ سلطنتی قدمتی 230 ساله دارد و برای اقامت پادشاهان تایلندی تاسیس گردیده است. 

کاخ بزرگ تایلند , دیدنی های تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند  , بانکوک , تورگشت

 ساخت این مجموعه ساختمان سلطنتی از سال 1783 میلادی شروع شده و بطور مداوم گسترش یافته است. کاخی است متشکل از چند ساختمان باشکوه که محل اقامت خاندان سیام بوده است و تا سال 1925 میلادی این قصر زیبا محل مراودات سیاسی قرار گرفته بود. این کاخ زیبا مستطیل شکل می باشد و دارای 218/400 متر مربع مساحت بوده است و علاوه بر ساختمان اصلی از قسمت های مختلف مثل ساختمان های متعدد، هال ها، پاویون ها، باغ ها و چمن ها تشکیل شده است و نمایی زیبا و دل انگیز را برای گردشگران تور تایلند به وجود آورده است.

کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند  , بانکوک , تورگشت

ساختمان اصلی به چهار قسمت یعنی بارگاه بیرونی، بارگاه میانی، بارگاه درونی و معبد زمردین تشکیل شده است که این قسمت ها توسط دیوارها و درهای آهنی از یکدیگر جدا شده اند و هر کدام مسیر خاص خود را دارند. همچنین این قصر بزرگ دارای دوازده در ورودی می باشد که روی هر دیوار سه در وجود دارد. نکته مهم هنگام بازدید از این کاخ بزرگ این است که گردشگران هنگام بازدید از این مکان گردشگری مقدس باید پوشش کامل داشته باشند تا اجازه ورود به آن را داشته باشند و از نزدیک شاهد دیدن تمام جاذبه گردشگری تایلند با زیبایی هایش باشند و از سفر به این کشور زیبا لذت ببرند. گردشگران تور لحظه آخری هنگام سفر به کشور زیبای تایلند بازدید از این کاخ باشکوه و باعظمت را از دست ندهید در غیر این صورت سفری ناتمام را تجربه خواهید کرد. 

کاخ بزرگ  , دیدنی های تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند  , بانکوک , تورگشت

کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند , بانکوک , تورگشت

 همچنان که گفته شد ساختمان اصلی به چهار قسمت یعنی بارگاه بیرونی، بارگاه میانی، بارگاه درونی و معبد زمردین تشکیل شده است که توضیح مختصری از هر یک را برای گردشگران عزیز خواهیم داد. 

بارگاه بیرونی کاخ بزرگ: این بارگاه در شمال غربی کاخ قرار دارد. بازدیدکنندگان تور تایلند می توانند از در اصلی ویستچایسری وارد آن شوند، هعمچنین لازم است بدانید که معبد بودای زرین در سمت چپ این بارگاه قرار دارد. بارگاه بیرونی به عنوان ساختمان اصلی و مرکز اطلاعات کاخ به شمار می رود. درون این بارگاه ساختمان های دیگری نیز وجود دارد که مخصوص مناسبات و دیدارهای مهم بوده است. ناگفته نماند در این بارگاه موزه کوچکی وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. 

بارگاه بیرونی کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , بانکوک , تورگشت

بارگاه میانی: بزرگ ترین و شناخته شده ترین ساختمان کاخ بزرگ، بارگاه میانی می باشد که این بارگاه وسط مجموعه ی کاخ قرار گرفته و جلوه ای زیبا و جذاب را برای گردشگران به ارمغان می آورد. همچنین تعدادی از ساختمان های ماها مونتین نیز در این بارگاه قرار گرفته که از جمله آنها می توان به فارا تینانگ اشاره کرد. از دیگر ساختمان های موجود در این بارگاه فازیان تاکسین است که از نظر مذهبی و انجام اعمال مذهبی مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است. 

بارگاه میانی کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , بانکوک , تورگشت

بارگاه درونی: بارگاه درونی در جنوبی ترین بخش کاخ بزرگ قرار گرفته است که مکانی برای استفاده ی بزرگان، شاه، ملکه ها، همسران و فرزندان دیگر پادشاه بوده است. در بارگاه درونی قوانین قصر اجرا می شود که این قوانین درباره ی رده و درجه ی زنان می باشد. قوانین دیگری نیز به نوع رفتار آنها اشاره دارد که از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین نگهبانی و برقراری نظم در این بارگاه بر عهده ی زنان نگهبان می باشد. 

بارگاه درونی کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , بانکوک , تورگشت

موزه معبد بودای زمردین: این موزه در سال 1857 ساخته شده و بین بارگاه بیرونی و میانی واقع شده است و هر ساله گردشگران بیشماری از آن دیدن می کنند. این موزه از 2 ساختمان تشکیل شده که هر یک نمایی جذاب و خارق العاده را به نمایش گذاشته است. 

معبد بودای زمردین کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , بانکوک , تورگشت

 معبد بودای زمردین کاخ بزرگ , دیدنی های تایلند , بانکوک , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید