بازدید از موزه ملی گرجستان + تصاویر


موزه ملی گرجستان یکی از دیدنی های گرجستان می باشد که در خیابان روستاولی و نزدیک میدان آزادی تفلیس واقع شده است. در این موزه آثار نفیسی هم چون، تابلوهای نقاشی دوره قاجار، قرآن های قدیمی، تابلوهای نقاشی روی شیشه، ظروف فلزی با سبک های مختلف، آثار چوبی، فرش ها و پارچه های ابریشم دست بافت، قطعه کاشی های نقاشی شده به طرح های شمشیر، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران و ...دیده می شود و هر ساله پذیرای گردشگران تور گرجستان می باشد. 

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

این موزه دیدنی در 30 دسامبر 2004 با هدف نوسازی، هماهنگی فعالیت های آموزشی و فرهنگی در تفلیس و با مدیریت پروفسور دیوید لرد کیپا نیدزه احداث گردیده است. موزه ملی گرجستان از به هم پیوستن چندین موزه و گالری به وجود آمده و هر آنچه را که از یک موزه انتظار دارید، می توانید در این مکان دیدنی و جذاب مشاهده کنید. موزه ملی گرجستان از بزرگ ترین، موزه های جهان به شمار می رود و با گالری ها و سالن های مختلف خود علاقه مندان بیشماری را به سوی خود می کشاند. 

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

این موزه از معروف ترین جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود و گنجینه ای عظیم و با ارزش از دوران قاجاریه و هخامنشی ایران را در خود نهفته است و همچنین نقاشی های مربوط به هنرمندان ایرانی را نیز در معرض دید گردشگران قرار داده است. بازدیدکنندگان عزیز می توانند همه روزه به جزء دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 6 بعدظهر از این موزه دیدن کنند و لذت ببرند. ناگفته نماند در موزه ملی گرجستان، مجموعه های نفیس از آثار هنر قرون وسطی مسیحی، مجموعه طلا و نقره و جواهرات باارزش مربوط به سرزمین باستانی کولخیس و همچنین آثار مختلف و گرانبهای اروپای شرقی و غربی، روسیه و گرجستان نیز به چشم می خورد که بر جذابیت آن افزوده است. به گردشگران عزیز توصیه می شود در سفر به کشور زیبای گرجستان بازدید از این موزه پررمز و راز، را از دست ندهند و همچنین می توانند علاوه بر بازدید از این موزه دیدنی از دیگر مکان های گردشگری گرجستان هم چون قلعه ناریکالا و ساحل مغناطیسی باتومی که از پرطرفدارترین مقاصد دیدنی این کشور می باشد نیز دیدن نمایند و خاطره ای خوش را از سفر به کشور زیبای گرجستان در ذهنشان به ثبت برسانند و نهایت لذت را ببرند. 

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

موزه ملی گرجستان , دیدنی های گرجستان , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید