بوستان آهوان, باغ حشی مهیج در کیش


بوستان آهوان یکی از مکان های منحصر به فرد کیش می باشد که در انتهای خیابان فردوسی واقع شده است. این مکان گردشگری زیبا در سال 1380 تاسیس گردیده است و مساحت آن 2 هکتار می باشد. این باغ وحش مهیج دارای 17 قفسه جهت نگهداری حیوانات می باشد و حیوانات زیادی اعم از آهو، گوزن، شیر، میمون، روباه و تعداد زیادی پرنده در آن نگهداری می شود. دلیل نامگذاری این باغ وحش به بوستان آهوان به این دلیل است که آهوها به صورت آزادانه در این مکان حرکت می کنند و بقیه حیوانات در قفس نگهداری می شوند. بنابراین علاقه مندان می توانند با نزدیک شدن و لمس و غذا دادن به این حیوانات بازیگوش احساسی خاص و متفاوت را تجربه نمایند. در این باغ وحش 20 نوع حیوان مختلف وجود دارد و سبب گردیده علاقه مندان بسیاری با رنج سنی متفاوت از این بوستان بازدید کنند. همچنین این بوستان با پوشش گیاهی سرسبز خود توانسته گردشگران بیشماری را با استفاده از تور کیش به خود جذب کند.

بوستان آهوان , دیدنی های کیش , تورگشت

 ورودی پارک بسیار دیدنی و جالب است زیرا این پارک با یک قطار کوچک بازدیدکنندگان را تا قسمت های مختلف پارک راهنمایی می کند. همچنین وسایل بازی جهت سرگرمی کودکان در این مکان نصب شده که گردشگران می توانند کودکان خود را ساعتها در این پارک مهیج سرگرم کنند. لازم است بدانید این بوستان در جنوب پارک هنگام کیش قرار دارد و گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از این مجموعه گردشگری از پارک هنگام نیز بازدید نمایند.

بوستان آهوان , دیدنی های کیش , تورگشت

بوستان آهوان , دیدنی های کیش , تورگشت

گفتنی است این باغ وحش در سال 1390 تخریب گردید و در حال حاضر یک مجتمع تجاری به نام میکامال در زمین های آن در حال ساخت می باشد. درباره دلایل تخریب این پارک بحث و گفتگوی بسیاری وجود دارد و گفته می شود که در حالی که بسیاری از بومیان کیش مخالف تخریب پارک آهوان بودند. مسئولان علت تخریب را مسائل بهداشتی و زیست محیطی و نارضایتی ساکنان اطراف باغ وحش می دانند. ناگفته نماند با توجه به همجواری کیش با جزیره قشم علاقه مندان به حیات وحش می توانند علاوه بر بازدید از این بوستان، از حیات وحش دریایی قشم که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری قشم می باشد نیز بازدید نمایند.

بوستان آهوان , دیدنی های کیش , تورگشت

بوستان آهوان , دیدنی های کیش , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید