معرفی فنلاند + تصاویر و ویدئو


معرفی اجمالی فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای واقع در شمال اروپا می باشد که در جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. برطبق سرشماری هایی که در این کشور انجام شده فنلاند حدود ۵۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد که کم ترین تراکم جمعیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن این کشور می باشد. اکثر مردم این کشور به زبان فنلاندی با یکدیگر صحبت می کنند. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است. از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد همجوار می باشد. فنلاند تابستان هایی گرم, تابان و کوتاه دارد اما برعکس زمستان های آن سرد، تاریک و طولانی است. از آنجا که در این کشور آرامش و سطح امنیت بالا می باشد، بیشتر مردم فنلاند را برای اقامت بر می گزینند. این کشور دارای چشم اندازهای زیبا و جاذبه های تفریحی بی نظیری دارد. در ادامه متن به مهم ترین جاذبه های گردشگری فنلاند اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کشور با تورگشت همراه شوید. 

1-دریاچه سایما

دریاچه سایما بزرگترین دریاچه در فنلاند و چهارمین دریاچه طبیعی آب شیرین در اروپا می باشد. این دریاچه که به سرزمین دریاچه ها معروف می باشد، حدود ۴٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. دریاچه سایما در واخر عصر یخبندان بر اثر ذوب شدن یخچال ها به وجود آمده است. کسانی که  قصد سفر به فنلاند را دارند، حتما از این مروارید بی نظیر دیدن و از زیبایی های آن نهایت لذت را ببرند.

دریاچه سایما , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

2-تورکو

تورکو یکی از قدیمی ترین شهرهای فنلاند می باشد که در گذشته پایتخت این کشور بوده است. این شهر تاریخی در سال 2011 به عنوان مرکز فرهنگی اروپا برگزیده شد. تورکو در قرن 13 میلادی احداث گردید و به سرعت به یکی از مهم ترین شهرهای فنلاند تبدیل شد و این موقعیت را برای یک قرن حفظ نموده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این شهر جریان یافتن رود آئورا از مرکز این شهر می باشد که جذابیت خاصی به شهر بخشیده است. در تابستان جشنواره های گوناگونی مانند موسیقی راک در این شهر برپا می شود. 

تورکو , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

3- شفق قطبی

شفق قطبی یکی از پدیده های محو کننده و زیبا در طبیعت می باشد که بر اثر وقوع این پدیده آسمان با نورهای رنگارنگ پوشیده می شود. این پدیده در منطقه لاپلاند فنلاند به وجود می آید. بسیاری از مردم لاپلاند را سرزمینی سحر آمیز می دانند، جایی که بابا نوئل در آنجا زندگی کرده است. شفق قطبی بیشتر در زمستان ایجاد می شود. مردم فنلاند پدیده شفق را مانند روباهی آتشی می دانند که با استفاده از دم خود تمام آسمان را به آتش می کشد. علاوه بر فنلاند این جادوی رنگارنگ در دیگر نقاط جهان و در کشورهایی مانند نروژ، کانادا، سوئد، ایالت متحده امریکا، ایسلند، روسیه و اسکاتلند نیز به وقوع می پیوندد.

شفق قطبی , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

4-پارک ملی ریسیتونتوری

پارک ملی ریسیتونتوری در شهر پوسیو و در جنوب کشور فنلاند واقع شده است. این پارک در سال 19982 تاسیس گردید و مساحتی بالغ بر 77 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. با نزدیک شدن فصل سرما و بارش برف این پارک جلوه بی نطیری و زیبایی پیدا می کند. درختان صنوبر که بیشترین گونه های گیاهی در پارک ملی ریسیتوتوری می باشند زیر برف قرار می گیرند و همانند شمع هایی با پوشش ضخیم برف پوشیده و یک جنگل سفید رنگی را پدید می آورند. 

پارک مری ریسیتونتوری , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

5-قلعه دریایی سومنلینا

قلعه دریایی سومنلینا به وسیله سوئدی ها در سال 1748 میلادی بر روی چند جزیره در شهر هلسینکی پایتخت فنلاند ساخته شد. این قلعه حدود 250 سال قدمت دارد و به خاطر اینکه قلعه ای نظامی محسوب می شود تا به امروز دست نخورده مانده است. هدف از احداث این قلعه برای محافظت فنلاند در برابر حملات  کشور روسیه از طریق راه های آبی بوده است. در پیرامون این قلعه رستوران، کافی شاپ، موزه و امکانات تفریحی و گردشگری بسیاری برای رفاه گردشگران تور فنلاند تعبیه شده است. نام این قلعه به دلیل اهمیت نظامی و معماری بی نظیر در سال 1991 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

قلعه دریایی سومنلینا , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

6- کلیسای سنگی هلسینکی

کلیسای سنگی هلسینکی که به کلیسای تمپلیوکیو معروف است در سال 1969 و بوسیله دو برادر معمار به نام های تیمو و توموسوومالاینن در محله تولو راه اندازی شده است. سقف این کلیسای زیر زمینی از جنس مس می باشد. شکل ظاهری کلیسای سنگی هلسینکی شبیه به مقبره تاریخی نیو گرنج ایرلند می باشد. درون کلیسا بوسیله 18 پنجره شیشه ای عمودی کلیسا و با استفاده از این نور طبیعی روشن می شود. این کلیسا به شکل یک سفینه فضایی می باشد و زمانی که از بالا به آن می نگری سطح مدور و برآمده سقف کلیسا همانند گنبدی مسطح می باشد.

کلیسای سنگی هلسینکی , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

7- موزه ملی فنلاند

موزه ملی فنلاند با معماری فوق العاده خود که به شیوه رمانتیک می باشد، در شهر هلسینکی واقع شده است. ساختمان این موزه توسط معماران معروفی به نام هرمان گزیلیوس، آرماس لیندگرن و الیل سارینن در بین سال های 1905 تا 1910 طراحی و احداث گردید. سپس در سال 1916 برای استفاده عموم گشایش یافت. موزه ملی فنلاند پس از استقلال فنلاند در سال 1917 به عنوان موزه ملی نامگذاری شد. در این موزه تمام تاریخ فنلاند از گذشته تا به امروز در قالب اشیای قدیمی و آثار باستانی برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده است. موزه ملی مناره های بلندی دارد و قسمت ورودی این موزه با نقاشی های خاص اروپایی زینت داده شده است.

موزه ملی فنلاند , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

8-پوروو

پوروو یک شهر قدیمی فنلاند می باشد که در 50 کیلومتری شرق هلسینکی و در منطقه اوسیما واقع شده است. نام این شهر برگرفته از یک قلعه سوئدی که رود پوروونیوکی از آن عبور می کند، می باشد. این شهر با وجود خانه های چوبی، موزه، کلیسا و آثار باستانی متنوع خود یکی از مقاصد مهم گردشگری در فنلاند به شمار می رود. با قدم زدن در خیابانهای سنگ فرش پوروو می توان از دیگر جاذبه های قرن سیزدهم این شهر دیدن نمود. گردشگران می توانند با استفاده از تور ترکیبی اروپا علاوه بر فنلاند به کشورهای همجوار آن مانند سوئد، نروژ و دانمارک سفر کرده و از شهرها و جاذبه های زیبای این کشورها دیدن کنند.

پوروو , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

9-باغ گیاه شناسی هلسینکی

باغ گیاه شناسی هلسینکی قدیمی ترین مجموعه گیاهی علمی در فنلاند می باشد که دقیقا در قلب این شهر قرار گرفته است. این باغ در سال 1678 در شهر تورو تاسیس شد اما در سال 1829 به هلسینکی نقل مکان نمود. هدف از احداث این باغ برای مطالعه و تحقیق در سیستماتیک گیاه و گیاه شناسی بوده است که در زمان بازدید از این باغ می توان با نحوه پرورش گل و گیاه آشنا شد. همچنین در این باغ بین گلخانه کوچک و بزرگ یک گالری وجود دارد که نمایشگاهی موقتی با موضوع دنیای طبیعت در آنجا برپا می شود.

باغ گیاه شناسی هلسینکی , دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

10-ساختمان پارلمان

ساختمان پارلمان در منطقه تولو هلسینکی واقع شده است. این ساختمان در سال 1931 به وسیله فنلاندی ها ساخته شده و امروزه بخش مهمی از خاک ملی فنلاند به شمار می رود. این ساختمان با معماری مدرن و ساده خود سبب شده تا گردشگران بسیاری در سفر به فنلاند از این عمارت دیدن کنند. ساختمان پارلمان پنج طبقه دارد که هر طبقه با طراحی خاص خود به وسیله پله های مرمری سفید رنگ به طبقات دیگر متصل می شود. مهم ترین بخش های این ساختمان لابی، اتاق مجلل جامع برای اعضا و تالار پذیرش معروف به تالار دولت می باشد.

ساختمان پارلمان, دیدنی های فنلاند , اروپا , تورگشت

 اطلاعات ضروری برای سفر به فنلاند

پایتخت: شهر هلسینکی

زبان رسمی: فنلاندی , سوئدی

مساحت: 338/145 کیلومتر مربع

جمعیت: 5/325/642

واحد پول: یورو

مهم ترین مراکز خرید فنلاند

مرکز خرید کامپی: مرکز خرید کامپی، مجموعه ای چند منظوره و اجتماعی می باشد که برای برطرف کردن نیازهای روزمره اهالی این شهر تاسیس گردیده است. در این مجموعه ترمینال های مسافربری، اداره، آپارتمان و واحدهای مسکونی وجود دارد، و همچنین شامل رستوران ها و سوپر مارکت های بی نظیری نیز می باشد. ساعت کاری این مرکز خرید از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد و در روزهای تعطیل تا ساعت 6 عصر باز می باشد. 

مرکز خرید کامپی , مهم ترین مراکز خرید فنلاند , تورگشت

گالریا اسپلانا د هلسینکی: این مرکز خرید در نزدیکی هتل لوکس کامپ قرار دارد بنابراین گردشگران عزیزی که در این هتل اقامت دارند می توانند به راحتی تمام خرید خود را انجام دهند. در این مرکز خرید بیشتر برندهای دیزاینرهای برجسته عرضه می گردد. 

گالریا اسپلانا د هلسینکی , مهم ترین مراکز خرید فنلاند , تورگشت

کائوپاتوری: کائوپاتوری، بازاری بزرگ می باشد که علاقه مندان می توانند در آن محصولات تازه، غذاهای تازه، قهوه، گوشت، میوه و ماهی های مختلف فصلی و حتی سوئیس گوزه را تهیه کنند. در این بازار گردشگران تور اروپا می توانند جهت سوغات برای دوستان و آشنایان خود انواع مختلفی از سوغاتی خریداری کنند که از جمله آنها می توان به عروسک، صنایع دستی، پوشاک و پوست حیوانات اشاره نمود. 

کلووی: کلووی از دیگر مراکز خرید فنلاند در شهر هلسینکی می باشد که در آن فروشندگان به فروش پوشاک و سایر محصولات گوناگون مشغولند. همچنین در این مکان رستوران و کافه نیز وجود دارد که گردشگران می توانند پس از انجام خرید، خود را به یک وعده غذایی دلچسب دعوت کنند و لذت ببرند. 

کلووی , مهم ترین مراکز خرید فنلاند , تورگشت

مرکز خرید ایتیس: ایتیس، مجموعه ای بزرگ با بیش از 250 مغازه می باشد که شامل رستوران ها، بخش های تجاری و ... می باشد. این مرکز خرید در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارد و دسترسی راحت تری دارد. ناگفته نماند طبقه های بالایی این مجتمع اداری بوده و طبقه های پایین نیز به فروشگاه ها و مغازه ها اختصاص داده شده است. 

مرکز خرید ایتیس , مهم ترین مراکز خرید فنلاند , تورگشت

بهترین رستوران های فنلاند

رستوران شف اند سوملیه: این رستوران از بهترین رستوران های هلسینکی  شناخته شده است و آشپزهای ماهر با تمام خلاقیت بهترین غذاها با طعم های خاص را برای مهمانان عزیز خود می پزند. رستوران شف اند سوملیه، از محصولات تازه فصلی و ارگانیک برای غذاهای خود استفاده می کنند و دارای پنج منوی فیکس نیز می باشد. 

رستوران شف اند سوملیه , بهترین رستوران های فنلاند , تورگشت

گایجین: این رستوران بیشتر بر سنت های غذاهای قدیمی کشورهای شمال شرق آسیا هم چون ژاپن، کره و شمال چین تاکید دارد. در گایجین غذاهای بومی لذیذ را در اختیار گردشگران قرار می هند. صرف یک وعده غذایی در این رستوران دارای زیبایی و لذت خاص خود می باشد و به گردشگران تور فنلاند توصیه می شود در سفر به شهر زیبای هلسینک از این رستوران حتما استقبال کنند. 

گایجین , مهم ترین رستوران های فنلاند , تورگشت

هوکو: می توانید ترکیب غذاهای ژاپنی را در این رستوران تجربه کنید. مالک این رستوران بزرگ شده ی هاوایی می باشد و غذاهای این رستوران را با برخی پیچیدگی های غذایی هاوایی ترکیب کرده و حاصل این تلفیق، منوی ویژه ای می باشد که آن را از سایر رستوران های ژاپنی دیگر متمایز کرده و می توانید در رستوران هوکو تجربه کنید. 

هوکو , مهم ترین رستوران های فنلاند , تورگشت

رستوران کو: یکی از رستوران هایی می باشد که سادگی در آن از اهمیت به سزایی برخوردار است. محیط این رستوران از بهترین رستوران سنت (بیسترو) گرفته شده است و کاغذ دیوارهای زیبایی بر روی دیوار به کار رفته که زیبایی های این رستوران را دو چندان کرده است. منوی غذاهای این رستوران از غذاهای فنلاندی و اسکاندیناوی گرفته شده است که اندکی مدرنیزه شده اند و در اختیار مهمانان عزیز این رستوران قرار داده شده است. 

رستوران کو , مهم ترین رستوران فنلاند , تورگشت

بهترین هتل های فنلاند

هتل آرتور: هتل آرتور، یکی از بزرگ ترین هتل های فنلاند می باشد که از موقعیت مکانی و قیمت های خوبی برخوردار است و در وسط شهر قرار دارد. این هتل خدمات گوناگونی را برای مسافران عزیز در نظر گرفته که شامل تبدیل ارز، اینترنت رایگان، امنیت و سونا می باشد. 

هتل آرتور , مهم ترین هتل های فنلاند , تورگشت

هالیدی این: این هتل در قسمت غربی، شهر هلسینکی قرار دارد و به مرکز شهر بسیار نزدیک می باشد. امکانات ویژه ای در این هتل وجود دارد که مسافران عزیز می توانند اقامتی رویایی را برای خود رقم بزنند. از امکانات این هتل می توان به اینترنت رایگان، سونا، باشگاه ورزشی، کافه، رستوران، و صندوق امانت اشاره نمود و همچنین دارای قیمت های بسیار مناسبی نیز است. 

هتل هالیدی این , بهترین هتل های فنلاند , تورگشت

ارپورت هتل بونس: هتل ارپورت بونس در کنار فرودگاه وانتا قرار دارد و دارای امکانات مناسبی می باشد. دارای فضای ورزشی، رستوران و اینترنت رایگان می باشد. این هتل تنها 25 دقیقه تا شهر هلسینک فاصله دارد و گزینه خوبی برای اقامت می باشد. 

ارپورت هتل بونس , بهترین هتل های فنلاند , تورگشت

هتل پارک کاپیلا: هتل پارک کاپیلا از لحاظ اقتصادی هتلی مقرون به صرفه است و شامل امکانات بسیار مناسبی نیز می باشد. گردشگرانی که به سلامت خود اهمیت می دهند می توانند از خدماتی هم چون استخر و دوچرخه سواری نیز بهره مند شوید. کارکنان این هتل بسیار خوشرو و مهربان بوده و همچنین این هتل شامل رستوران و کافه نیز می باشد. 

هتل پارک کاپیلا , بهترین هتل های فنلاند , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید