بازدید از موزه باستانی دبی


نگاهی گذرا به موزه دیدنی دبی

موزه دبی یکی از دیدنی های دبی می باشد که در سال 1971 در داخل قلعه ای به نام آل فهیدی افتتاح گردیده است و بازدیدکنندگان بسیاری از نقاط مختلف کشور از آن دیدن می کنند. جنس دیوار قلعه از بلوک های مرجانی سنتی ساخته شده و به وسیله آهگ نگه داشته شده است. طبقه فوقانی نیز توسط ستون های چوبی نگهداری می شود و سقف آن از نخل و گل و لای و گچ ساخته شده است و نمایی باستانی را به این موزه بخشیده است. این موزه مدل های زنده، نماهای زندگی روزمره مردم قدیم امارت را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است. بازاری شلوغ، مدرسه ای اسلامی، زندگی بیابان نشینی در شب و زندگی ماهیگیران از جمله نماهایی است که برای گردشگران تور دبی به تصویر کشیده شده است. در موزه دبی اشیای بسیار ارزشمندی نگهداری می شود که قدمت برخی از آنها به 3 هزار سال پیش بر میگردد. 

موزه دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

موزه دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

این قلعه در سال 1787 میلادی برای حفاظت از شهر در برابر دشمنان دایر گردیده است. از آنجایی که این بنا یکی از کهن ترین ساختمان های این شهر می باشد مدتها از آن برای سکونت حاکمان وقت دبی و مقر حکومتی استفاده می شد، تا اینکه سرانجام در سال 1970 جهت استفاده موزه بازسازی شد. در این موزه مجموعه جالبی از اقلام تاریخی از جنس مس، مرمر سفید و مصنوعات سفالی یافت شده در قبرهایی که متعلق به 4000 سال پیش بوده اند را در معرض دید عموم قرار داده اند.  

موزه دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

همچنین باستان شناسان در سال های اخیر موفق به بیرون آوردن صدها نمونه مصنوعات دست ساز از قبیل ظروف سفالی، اسلحه ها و سکه های متعلق به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح را از دل خاک بیرون آوردند که این یافته ها هم اکنون در بخش باستان شناسی موزه نگهداری می شود. ناگفته نماند علاقه مندان جهت بازدید از این موزه می توانند همه روزه از ساعت 8/30 صبح تا 20:30 عصر اقدام کنند. همچنین جمعه ها از ساعت 2 بعدازظهر تا 7/30 این موزه درب خود را بر روی عاشقان آثار باستانی می گشاید.

موزه دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

موزه دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید