آب نمای دبی, تصویری مبهوت کننده از فواره های آب


آب نمای دبی یکی از بزرگ ترین و شگفت انگیزترین فواره های جهان می باشد که در دریاچه 30 هکتاری برج خلیفه در مرکز خرید دبی واقع شده است. این آب نمای زیبا با موسیقی می رقصد و همانند فواره هایی زیبا به سوی آسمان پرتاپ می شود و زیبایی توصیف ناپذیری را برای علاقه مندان به نمایش می گذارد. این آب نما هزینه ای بالغ بر 800 میلیون درهم، معادل 218 میلیون دلار آمریکا را در برداشت.

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

آب نمای دبی دارای بیش از 6/600 چراغ در 25 رنگ متفاوت است که طول آن 275 متر می باشد و آب را تا ارتفاع 150 متر به آسمان پرتاپ می کند. طرح این آب نمای حیرت انگیز توسط شرکتی آمریکایی به نام وت دیزاین طراحی گردیده است، که آب نمای هتل معروف پلاژیو در شهر لاس و گاس را نیز با زیبایی خاصی طراحی کرده است. این آب نما طوری طراحی گردیده که از تمام دریاچه به خوبی قابل روئیت است. همچنین در برخی ساختمان های اطراف نیز به راحتی دیده می شود و تصویری خارق العاده را برای عموم مردم به نمایش گذاشته است. 

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

آب نمای دبی شامل بسیاری از نازلهای پرتاپ آب با فشار بسیار بالا می باشد که تا ارتفاعات بسیار بالایی می تواند آب را به آسمان افشانه کند. این آب نما با فواره های جوشان خود توانسته رکورد بلندترین فواره های جهان را از آن خود کند. در این فواره های زیبا بصورت روزانه برنامه های شاد و مهیجی برگزار می شود که شامل سمادبی، بابایتی و آهنگ های زیبایی می باشد که از گوشه و کنار جهان علاقه مندان را به سوی خود می کشاند.

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

از جمله آهنگ های زیبایی که در این مکان پرشور و هیجان برگزار می شود. می توان به آهنگ (امواج) از بیژن مرتضوی اشاره کرد که بازدیدکنندگان خاص خود را دارد. همچنین از دیگر آهنگ های این مکان مهیج (تریلر) مایکل جکسون (تمام شب) لایونل ریچی (همیشه دوستت خواهم داشت) ویتنی هیستون و سرود ملی امارت متحده عربی می باشد که حال و هوایی خاص و تصویری مبهوت کننده را برای علاقه مندان تور دبی رقم می زند.

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

آب نمای دبی , دیدنی های دبی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید