کاخ مجلل و باشکوه دلما باغچه در استانبول


قصر دلما باغچه از مکانهای دیدنی و مجلل استانبول می باشد که توسط پادشاهان عثمانی به نام سلطان عبدالمجید اول درسالهای بین 1843 تا 1856 ساخته شده است. این کاخ اولین کاخی است که به سبک معماری اروپایی در دوران حکومت عثمانی ساخته شده است. قصر دلما باغچه با مساحتی حدود 45 هزار متر در قسمت اروپایی استانبول و به طول 600 متر در کنار ساحل تنگه ی بسفر قرار گرفته است، و بعنوان بزرگ ترین کاخ ترکیه شناخته شده است. کاخ دلما باغچه 3 طبقه دارد که شامل 285 اتاق و 43 سالن می باشد. این مجموعه دیدنی از شکوه و عظمت خاصی برخوردار است و دیوارها و سقف های آن با نقاشی های هنرمندان اروپایی طراحی گردیده است و زیبایی منحصر به فردی را برای گردشگران تور ترکیه به نمایش گذاشته است. جالب است بدانید در سالن و اتاق های این کاخ همه اشیاء یک رنگ می باشند. همچنین کف اتاق نیز با پارکت های چوبی نقاشی شده است. 

کاخ دلما باغچه, دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

کاخ دلما باغچه , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

این کاخ باشکوه در مدت 13 سال ساخته شد و در ساخت آن از ده تن طلا و نقره استفاده شده است. کاخ دلما باغچه در سال 1984 تبدیل به موزه گردید و بر روی عموم باز شد و در آن اشیایی نفیس و ارزشمند نگهداری می شود. این کاخ زیبا دارای 3 بخش اصلی به نام حریم شاهی، طبقه کارمندان و منشی های سلطنتی و طبقه مستخدمین می باشد. گردشگران می توانند همه روزه به جزء روزهای دوشنبه و پنجشنبه از این کاخ زیبا و مجلل دیدن نمایند. دلما باغچه به معنی پر شده با باغچه های زیبا و وسوسه انگیز می باشد. این کاخ باشکوه بعد از کاخ توپکاپی تا سال 1918 پادشاه فرمانروایان سلاطین ترکیه بوده است. بینندگان عزیز لازم است بدانید از آنجایی که این کاخ بسیار تمیز می باشد بایستی هنگام ورود کفش های نایلونی آبی رنگ بپوشید. 

کاخ دلما باغچه , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

کاخ دلما باغچه , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

جالب است بدانید تمام ساعت های این کاخ بر روی 9:05 متوقف شده است. چرا که در این ساعت موسس جمهوری ترکیه، آتاتورک در این کاخ در تاریخ 10 نوامبر 1938 از دنیا رفت. در نزدیکی کاخ دلماباغچه، کافه ای با چشم اندازی زیبا رو به تنگه ی بسفر وجود دارد که قیمت غذاها و نوشیدنی های آن بسیار مناسب بوده و گردشگران تور استانبول می توانند یک روز به یاد ماندنی را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند و لذت ببرند. ناگفته نماند حداکثر تعداد بازدید کنندگانی که می توانند از این مجموعه گردشگری بازدید کنند حدود 3 هزار نفر می باشد که این تعداد بازدید کننده در روزهای تعطیل و آخر هفته به حد نصاب می رسد. آثار هنرهای دستی منحصر به فرد اروپایی و خاور دور نیز نقاط مختلف کاخ را با زیبایی خاصی نزئین نموده است. لوستر کریستالی، شمعدان و شومینه ها نیز در بیشتر اتاقها به خوبی نمایان می کند. همچنین بزرگ ترین سالن باله نیز در این کاخ قرار دارد. این سالن برای جلسات مهم سیاسی، مراسم تبریک و باله مورد استفاده قرار می گیرد. به گردشگران عزیز توصیه می شود در سفر به استانبول دیدن از این مجموعه گردشگری را در الویت برنامه سفر خود قرار دهند و بازدید از آن را از دست ندهند. 

کاخ دلما باغچه , دیدنی های استانبول , ترکیه , تورگشت

کاخ دلما باغچه , دیدنی های استانبول , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید