معرفی کشتی کروز + تصاویر و ویدیو


کشتی کروز یکی از بهترین وسایل نقلیه برای یک سفر جادویی می باشد که افراد ماجراجو برای سفر می توانند از این وسیله استفاه نمایند. اولین کشتی کروز در سال 1822 میلادی به وسیله ناوبری پنینسولار و اورینتال ساخته شد. که این کشتی در ابتدا بین انگلیس و شبه جزیره ایبری در حال تردد بود. کشتی کروز در سال های اولیه ساخت با استقبال زیادی مواجه نشدند و از 1837 به تدریج مورد توجه گردشگران واقع شده اند. هدف از ساخت کشتی های کروز ارتقای سطح رفاه گردشگران بوده است. این کشتی ها که امروزه به بخشی از سفرهای مجلل گردشگران مبدل گردیده اند، به سفر به هیچ جا، هتل رو آبی یا بالکن شناور معروف هستند. روش کار کشتی کروز بدین ترتیب است که مسیر رفت و برگشت و خطوط ایستگاه ها در اختیار مسافران قرار می گیرد و هرکس بسته به زمان و هزینه خود می تواند کشتی کروز مورد نظر خود را برگزیند و با سفر در اقیانوس ها بهترین روزهای زندگی خود را تجربه نماید. در سال های اخیر کشتی کروز نقش مهم در صنعت توریسم داشته است به طوری که در سال 2011 بیش از 19 میلیون نفر با استفاده از تور کشتی کروز سفر نموده اند که هر ساله بر این تعداد افزوده می گردد. امروزه هزاران کشتی کروز در سراسر دنیا در حال تردد هستند که هریک از ویژگی های خاص خود برخوردار می باشند. بزرگترین کشتی های کروز دنیا در منطقه کارائیبِ آمریکا وجود دارد. کشتی کروز که چندین طبقه دارد امکانات و تفریحات بسیاری دارد و مانند یک دهکده زیبا برای خوش گذرانی و عیش و نوش افراد ثروتمند می باشد. در ادامه متن به مهم ترین تفریحات کشتی کروز اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کشتی های غول آسا با تورگشت همراه شوید. 

1-  شبیه ساز چتربازی ‏

 شبیه ساز چتربازی یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات کشتی های کروز می باشد که ‏‏‏‏در کشتی کروز رویال کارائیب کوانتوم آو د سیز وجود دارد. این شبیه ساز یک محفظه شگفت انگیز دارد که می توانید در فضا معلق بمانید. 

شبیه ساز چتربازی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

2-آسمان نما

آسمان نما یکی از جذاب ترین تفریحات در سفرهای دریایی می باشد که تنها آسمان‌نمای روی دریا در دنیا، در کشتی Queen Mary 2 متعلق به شرکت Cunard Line می باشد. این آسمان نما در سالن تئاتر بزرگ کشتی واقع شده و مسافران می توانند نمایش‌ها و تصاویر بسیار جالب ودیدنی از فضای آسمان و سیارات و ستارگان را در آنجا نظاره کنند. در بیشتر مواقع در سفر با این کشتی از فضانوردان ناسا برای راهنمایی و توضیحات بسیار درباره سیارات و فضا دعوت می شو تا علاقه مندان را راهنمایی نمایند.

آسمان نما , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

3-پیست مسابقه کارتینگ

پیست مسابقه کارتینگ یکی از تفریحات هیجان انگیز در کشتی کروز می باشد که شرکت Norwegian Cruise Line روی کشتی خود ساخته است. این پیست دو طبقه دارد که اطراف آن حصار شده و ده نفر به طور همزمان می توانند در آن بازی کند. مسافران اگر احساس می کنند سرعت کشتی کند است و اهل سرعت و هیجان هستند، این پیست مکان مناسبی می باشد. این پیست که در فضای باز ساخته شده، نمای زیبای دریا از ارتفاع بالا را می توانید نظاره کنید. در این پیست خودروهای کوچک می توانند تا سرعت 50 کیلومتر در ساعت روی این پیست مسابقه بدهند.

 

پیست مسابقه کارتینگ , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

4- غار یخی

 ایده ساخت غار یخی کشتی کروز نروژی اپیک برگرفته از هتل های یخی می باشد که در کشورهای اسکاندیناوی بسیار به چشم می خورد. این شرکت در اقدامی جالب امکان استفاده از غارهای یخی را روی کشتی‌‌های کروز فراهم کرده است. غار یخی تماما از برف و یخ پوشیده شده است. 

غار یخی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

5- سالن‌‌های زیرآبی با منظره دریا

سالن‌‌های زیرآبی با منظره دریا در 5 کشتی کروز شرکت Ponant در حال ساخت می باشند. این سالن ها که در بخش زیرین کشتی که در درون آب است، در حال طراحی می باشد. در سالن های زیر آبی می توان همزمان با حرکت کشتی از دیوارهای شیشه ای سالن از منظره زیر آب دیدن نمود.

سالن های زیر آبی با منظره زیر دریایی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

6- دوچرخه های هوایی

دوچرخه های هوایی یکی از تفریحات جذاب برای کودکان و نوجوانان می باشد که در کشتی‌های Carnival Cruise Line وجود دارد. این دوچرخه از بالا به یک نگهدارنده متصل است و با سوار شدن بر آن می‌توان تجربه‌ی عجیب و مهیج که آمیخته ای از ارتفاع و سرعت می باشد را تجربه نمایید. 

دوچرخه های هوایی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

7- زیر دریایی برای گردش در زیر آب

زیر دریایی برای گردش در زیر آب در بعضی از کشتی‌های شرکت کریستال کروز وجود دارد که امکان سوار شدن دو سرنشین به همراه راننده وجود دارد. با سوار شدن به این زیر دریایی می توان تا اعماق 300 متری دریا فرود نمود. این زیر دریایی یک سقف شیشه‌ای گنبدی شکل دارد که  گردشگران تور کشتی کروز می توانند یک نمای ۳۶۰ درجه از دریا داشته باشند و در زیر آب، از تماشای ماهی‌ها، دنیای مرجان‌های رنگارنگ و بازمانده‌ی کشتی‌های غرق شده لذت ببرند.

زیر دریایی برای گردش در زیر آب , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

8- زیپ لاین

زیپ لاین یکی دیگر از امکانات ورزشی کشتی های کروز می باشد که در کشتی اوسیس آو د سیز وجود دارد. مسافران با سوار شدن به این کشتی از زیپ لاینی ‏که در ارتفاع 82 متری قرار گرفته است، استفاده کنند و با حرکت در میان آسمان روزهای خاطره انگیزی را تجربه نمایند.

زیپ لاین , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

9- آسمان سوار

آسمان سوار یک وسیله شبیه به دوچرخه می باشد اما عکس دوچرخه عمل می کند. این تفریح لوکس و شگفت انگیز در کشتی کروز کارنیوال ویستا وجود دارد. در آسمان سوار زمانی که پا می زنید، از روی زمین حرکت نمی کنید بلکه در هوا معلق می مانید.  

آسمان سوار , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

9-سرسره های آبی

سرسره های آبی از هیجان انگیز ترین سرگرمی های کشتی کروز می باشند که پارک آبی کشتی و بر روی رعشه آن احداث شده اند. تمام رده های سنی در کشتی کروز نروژی گت اوی می توانند به تفریح بپردازند. این پارک آبی دارای پنج سرسره آبی در سطوح مختلف، دو استخر برای شنا و چهار جکوزی می باشد. سرسره آبی در کشتی های تفریحی در اشکال متنوعی مانند سرسره‌ چند طبقه و یا سرسره‌ مارپیچ گردابی وجود دارد.

سرسره های آبی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

10- ستاره شمالی

ستاره شمالی که به شکل یک کپسول می باشد در فاصله 90 متری از سطح دریا قرار گرفته و چشم اندازی 360 درجه از اقیانوس را می توان نظاره نمود. این امکانات عجیب ‏در کشتی رویال کارائیب آنتم آو د سیز وجود دارد. 

ستاره شمالی , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

امکانات کشتی های کروز

1- اقامت

در تمامی کشتی های کروز امکان اقامت وجود دارد اما هر چه قدر کشتی مجلل تر باشد از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار می باشد. اتاق های گواناگون  با امکانات متنوع ازمشخصه های مهم این کشتی ها می باشند. به دلیل وجود این اتاق ها می باشد که به این کشتی ها لقب هتل های معلق را داده اند. هزینه اقامت در این کشتی ها شبیه به هتل ها می باشد و هر چند شب در کشتی اقامت می کنید، باید هزینه بپردازید. در کشتی های کروز همه چیز مانند یک هتل برنامه ریزی شده است. به طور مثال برای رسیدگی به میهمانان خدمتکار وجود دارد، که می توانند غذا و نوشیدنی های مورد علاقه خود را سفارش دهند.

کشتی کروز , دیدنی های کشتی کروز , تورگشت

2- رستوران و کافی شاپ ها

در سال های اخیر کشتی های کروز با توجه به محبوبیتی که در میان گردشگران پیدا کرده اند، رستوران های معروف دنیا در آنجا چندین شعبه دارند که غذاهای با کیفیت و لذیذی را سرو می کنند. رستوران ها و کافی شاپ از بخش های مهم کشتی های کروز می باشند که در هر کشتی بنا به ظرفیتش سالن های غذاخوری وجود دارد که مسافران می توانند در این رستوران ها غذا صرف نمایند. جالب است بدانید که در اکثر کشتی های کروز رستوران هایی وجود دارد که غذاهای خود را به صورت بوفه ارائه می دهند تا مسافران در همه شرایط و در هر زمانی که به غذا نیاز پیدا کردند، بتوانند نیاز خود را برطرف نمایند. همچنین مسافران می توانند از کافی شاپ های کشتی نیز استفاده نمایند که می توانند با نشستن بر روی رعشه کشتی از مناظر دیدنی اطراف کشتی نهایت لذت را ببرند. تعداد کافی شاپ ها نیز همانند رستوران ها بسته به ظرفیت کشتی متفاوت می باشد. آمارها نشان می دهد در یک روز در کشتی هزاران نوشیدنی به فروش می رسد.

کشتی کروز , رستوران و کافی شاپ های کشتی کروز , تورگشت

از دیگر امکانات کشتی های کروز می توان به سالن بدن سازی، مرکز اسپا، استخر روباز، سالن سینما، انواع سالن های ورزشی، بیمارستان، آکواریوم، سالن بولینگ، فروشگاه سوغات، خیاطی و... را بر شمرد.

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید