معرفی کرواسی + تصاویر و ویدیو


کرواسی یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپا می باشد که در منطقه بالکان واقع شده است. این کشور از شمال با اسلوونی و مجارستان، از جنوب با مونته نگرو و دریای آدریاتیک، از شمال شرفی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین مرز مشترک دارند. پایتخت کرواسی، شهر زیبای زاگرب می باشد که بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. بر اساس آخرین سرشماری که صورت گرفته، کرواسی حدود 4 میلیون و صدو نود هزار نفر جمعیت دارد که بیشتر آنها کروات می باشند. بیشتر معاملات داخلی این کشور با واحد پولی کونا انجام می شود. کرواسی یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان می باشد که شاخص توسعه انسانی آن ۰٫۸۰۵ می باشد. بخش مهمی از اقتصاد این کشور از طریق صنعت توریسم تامین می شود. مهمترین صادرات کرواسی عبارتند از تجهیزات حمل و نقل، منسوجات، مواد شیمیایی. ۳۰۰ بندر کوچک و بزرگ در ساحل دریای آدریاتیک وجود دارد که وجود این بنادر سبب توسعه اقتصادی کرواسی و ترویج صنعت توریسم گردیده است. از لحاظ شرایط اقلیمی، آب و هوای این کشور معتدل قاره ای می باشد اما مناطق مرکزی و مرتفع آن آب و هوای کوهستانی دارد. کرواسی که به کشور هزار جزیره شهرت دارد، جاذبه های طبیعی بسیاری مانند جنگل ها، دریاچه، سواحل مرجانی و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در ادامه متن به مهم ترین آنها اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کشور اروپایی با تورگشت همراه شوید.  

1- پارک ملی دریاچه های پلیتویک

پارک ملی دریاچه های پلیتویک که بهشت گمشده کرواسی می باشد، متشکل از 16 دریاچه است. این دریاچه ها به وسیله کوه های بزرگی محصور شده اند و آب دریاچه ها نیز از این کوه ها سرچشمه می گیرد. پارک ملی دریاچه های پلیتویک یکی از جادویی ترین پارک های ملی اروپا می باشد که هر گردشگر تور اروپا را شیفته خود می کند. نام این پارک در سال 1979 در میراث جهانی یونسک به ثبت رسیده است. این پارک طبیعی که حدود 300 کیلومتر مربع وسعت دارد جاذبه های بسیاری مانند دریاچه ها و آبشار های کوچک و بزرگ، گونه های گیاهی و جانوری را در خود جای داده است.

پارک ملی دریاچه های پلیوتیک، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

2- دوبرونیک

دوبرونیک یکی از شهرهای تاریخی و زیبای کرواسی می باشد که به مروارید دریای آدریاتیک مشهور است. این شهر که یکی از مقاصد مهم گردشگری شهرهای ساحل مدیترانه می باشد، از سال 1979 نام آن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. هر ساله علاقه مندان بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای تجربه تاریخ غنی محافظت شده در آثار تاریخی و ساختمان‌ها، برای طعم غذاهای محلی لذیذ، داشتن چندین سفر یک روزه جالب و آفتاب گرفتن در آب‌های گرم سواحل زیبای پر از سنگ ریزه، به دوبرونیک سفر می کنند. 

دوبروونیک ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

3- ساحل دالماسی

ساحل دالماسی یکی از رویایی ترین سواحل کرواسی می باشد که در حقیقت یکی از زیباترین خطوط ساحلی اروپا به شمار می رود. این ساحل رمانتیک که در گذشته مرز امپراطوری ونیز بوده، به دلیل همجواری با خرابه های رومی، معماری قرون وسطایی و چشم اندازهای بی نظیرش شهرت یافته است. ساحل دالماسی که حدود 3600 مایل مساحت دارد مکان مناسبی برای کشف بسیاری از زیبایی های کرواسی محسوب می شود. 

ساحل دالماسی ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

4- جزیره ویز

جزیره ویز یک جزیره سنگی و رویایی می باشد که در کشور کرواسی خود نمایی می کند. این جزیره که حدود 90 کیلومتر وسعت دارد، یک جزیره آرام و کم رفت و آمد می باشد. جزیره ویز به دلیل داشتن باغ های انگور ‏وسیع، غذاهای دریایی متنوع و لذیذ و سواحل تمیز با آب های فیروزه ای خود معروف می باشد. این جزیره سکونتگاه تعدای از مردم می باشد که حتی ساختمان های دولتی و مدرسه نیز در این جزیره ساخته شده اند. از تفریحات این جزیره می توان به موج سواری، قایق سواری، صخره نوردی و دوچرخه سواری اشاره نمود که گردشگران تور کرواسی در زمان سفر به جزیره ویز می توانند از این امکانات بهره مند شوند. 

جزیره ویز، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

5-کاخ دیوکلتیان

کاخ دیوکلتیان یکی از سالم ترین آثار بجا مانده از معماری رومی در دنیا می باشد که در شهر اسپلیت واقع شده است. این بنای تاریخی در زمان شکوه خود 215 متر طول و 180 متر عرض داشت که توسط دیوارهایی به ارتفاع 28 متر احاطه شده بود. کاخ دیوکلتیان توسط امپراطوری بدین نام ساخته شده است. با اینکه امپراطور فقط 8 سال در این کاخ زندگی کرده است، اما این کاخ به عنوان مرکز اجرایی و اقامتگاه امپراطور همچنان نقش مهمی را ایفا می کند. 

کاخ دیو کلتیان ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

6- ساحل زلاتنی رات

ساحل زلاتنی رات یکی از زیبا ترین جاذبه های توریستی کرواسی و حتی اروپا می باشد که به دماغه یا شاخ طلایی شهرت دارد. به دلیل پدیده جزر و مد در این ساحل زیبا، ماسه های آن دائم در حال حرکت هستند. ساحل زلاتنی رات سمبل آبتل شنی غیرعادی با سواحل ماسه ای سفید و آبهای فیروزه ای می باشد که از آنجا می توان چشم اندازهای اقیانوس را نظاره نمود. در اطراف ساحل درختان کاج بسیاری روییده است، که زیبایی این ساحل را دو چندان نموده است. در سال 2009 ساحل زلاتنی رات به وسیله Lonely planet به عنوان یکی از ده خط ساحلی برتر در جهان منتخب شد.

ساحل زلاتنی رت ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

7- رووینی

رووینی یک بندر زیبا و رنگارنگ در دریای آدریاتیک می باشد که در شبه‌ جزیره‌ی ایستریا، در شمال کرواسی واقع شده است. این شهر بندری دارای خانه های رنگارنگ، یک کلیسا با یک برج ساعت می باشد. علاوه بر سواحل شنی، موزه باتانا که در کنار دریا قرار گرفته مهم ترین جاذبه شهر رووینی می باشد. باتانا نام قایق‌های چوبی می باشد که ماهیگیران محلی از آنها استفاده می‌کردند. رووینی به عنوان پنجمین شهر مدیترانه و 59 امین شهر در جهان می باشد که بیشترین عکس از آن گرفته شده است.

رووینی ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

8- پارک ملی جزیره ملیت

پارک ملی جزیره ملیت یک پارک حفاظت شده و بزرگ در منطقه‌ی دالماسی کرواسی می باشد که در جزیره ملیت واقع شده است. این ذخیره گاه طبیعی 5375 هکتار وسعت دارد که انواع گونه های گیاهی و جانوری را در خود جای داده است. پارک ملی جزیره ملیت به دلیل اینکه دو دریاچه شور را به یکدیگر متصل نموده است، شهرت یافته است. از تفریحات جذاب این پارک می توان به شنا، آفتاب گرفتن، پیاده روی و کمپینگ، دوچرخه سواری و قایق سواری در دریاچه های جزیره را بر شمرد. 

پارک ملی جزیره ملیت ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

9- ساحل برلا

ساحل برلا یکی از سواحل زیبا و رویایی کرواسی می باشد که در ماکارسکا ریویرا واقع شده است. این ساحل جادویی در سال 1968، عنوان قهرمان آدریاتیک را از آن خود نمود. که دلیل این نام گذاری وجود آبهای شفاف و کریستالی، شاخابه های عمیق، چشم اندازهای بی نظیر و تفرجگاه بادگیر سبک ویکتورین می باشد. در میان آب های شفاف ساحل برلا صخره کامن برلا قرار گرفته که نماد این ساحل جادویی می باشد و جلوه خاصی به آن بخشیده است.

ساحل برلا ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

10- هوار

هوار یکی از زیباترین و پر آفتاب ترین جزایر کرواسی می باشد که به ملکه دالماسی شهرت دارد. این جزیره از دیرباز بندر مهمی برای یونانیان، رومی‌ها و Byzantines بوده‌ است. شهر هوار میزبان سواحل شنی بی شمار، مزارع وسیع استخدوس، زیتون زارهای انبوه و تاکستان، بهترین هتل ها و رستوران های کشور کرواسی می باشد. هوار که یکی از پر آفتاب ترین مناطق در اروپا می باشد، مجموع ساعات آفتابی آن در سال بیش از 2700 ساعت برآورد شده است. همچنین در هوار یک میدان وسیع وجود دارد که کلیسای جامع قرن شانزدهم، یک بندر ماهیگیری و یک دژ مستحکم در آن قرار گرفته است.

هوار ، دیدنی های کرواسی ، تورگشت

اطلاعات ضروری درباره کرواسی

زبان رسمی: کرواتی

واحد پول: کونا

اختلاف ساعت با تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است

جهت رانندگی: راست

مهم ترین مراکز خرید کرواسی

مرکز خرید آرنا: این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید کرواسی می باشد که در شهر زاگرب قرار دارد. مرکز خرید آرنا ۱۰ فروشگاه بزرگ و بیش از ۲۰۰ مغازه کوچک و متوسط دارد که در آن انواع برندهای معتبری مانند زارا، H&M، لیو جو، آرمانی، مایکل کورس، پل اسمیت، کاوالی، Burberry و... به فروش می رسد. همچنین در این مرکز خرید امکانات رفاهی نظیر رستوران ها، شیرینی فروشی ها و کافی شاپ های بسیاری وجود دارد. 

مرکز خرید آرنا ، مراکز خرید کرواسی ، تورگشت

اسپلیت مال: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف در کرواسی می باشد که در مرکز توسعه یافته شهری در شهر اسپلیت واقع شده است. اسپیلت مال 200 فروشگاه دارد که در آن انواع برندهای معروف به فروش می رسد. در بیشتر مواقع نیز تخفیف هایی در این فروشگاه ها ارائه می گردد. گردشگران بیشتر از اسپلیت مال خرید می کنند تا افراد محلی.

اسپلیت مال ، مراکز خرید کرواسی ، تورگشت

اونیو مال: این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید کرواسی می باشد که در مرکز پایتخت این کشور واقع شده است. اونیومال دارای ۲۷۰۰۰ متر مربع فضای فروشگاهی، ۲ اتاق بازی برای کودکان، رستوران ها و کافه ها و ۹ سالن سینما می باشد. بیشتر برندهای معتبر دنیا در این مرکز خرید شعبه دارند. از جمله کالاهایی که در اونیو مال به فروش می رسند، عبارتند از لوازم الکترونیکی، لوازم منزل، وسایل و پوشاک ورزشی، محصولات مرتبط با مد، پوشاک کودکان، کفش، زیورآلات، عطر، اسباب‌بازی، کتاب و محصولات فرهنگی و....

اونیو مال ، مراکز خرید کرواسی ، تورگشت

مرکز خرید ساب سیتی: این مرکز خرید یکی از مهم ترین مراکز خرید کرواسی می باشد که در شهر دوبرونیک واقع شده است. مرکز خرید ساب سیتی که اخیرا بازگشایی شده، دو طبقه دارد که می تواند تمام نیازهای ساکنان شهر دوبرنیک و توریست های این شهر را برطرف نماید. تا قبل از افتتاح این مجتمع مردم این شهر برای خرید برندهای معروف مجبور بودن از شهرهای اسپلیت یا زاگرب خرید نمایند. 

مرکز خرید ساب سیتی  ، مراکز خرید کرواسی ، تورگشت

مهم ترین رستوران های کرواسی

رستوران لاری و پناتی: این رستوران یکی از بهترین  و شیک ترین رستوران های زاگراب می باشد. رستوران لاری و پناتی که جدیدا افتتاح شده دارای یک فضای داخلی زیبا و یک تراس دارد که رو به خیابان می باشد. منوی این رستوران متنوع و سوپ‌ها و ساندویچ‌ها، غذاهای اصلی سبک و دسرهای لذیذ، با قیمت‌های مناسب عرضه می گردد. غذاهای رستوران با تازه ترین و بهترین مواد اولیه غذایی تهیه می شود.

رستوران لاری و پناتی ، رستوران های کرواسی ، تورگشت

رستوران دوبرافکین پوت: این رستوران یکی از بهترین و قدیمی ترین رستوران های کرواسی می باشد که در شهر زاگراب قرار دارد. در رستوران دوبرافکین پوت بهترین غذاهای دریایی سرو می شود. منوی رستوران متنوع و در آن انواع غذاهای گوشتی و دریایی وجود دارد. نوشیدنیهای بسیاری در رستوران دوبرافکین پوت وجود دارد که افراد بسته به ذائقه خود می توانند نوشیدنی مورد علاقه خود را بنوشند. یک تراس زیبا و سرسبز در رستوران وجود دارد که زوج های جوان می توانند برای صرف یک شام رمانتیک از آن استفاده نمایند. 

رستوران دوبرافکین پوت ، رستوران های کرواسی ، تورگشت

رستوران اکسیر: این رستوران یکی از بهترین رستوران های کرواسی می باشد که در گوشه‌ای دنج از مرکز شهر زاگرب قرار دارد. برای صرف یک وعده غذایی در رستوران اکسیر باید از قبل میز رزرو نمایید. غذاهای رستوران بدون مواد نگهدارنده بوده و زیر دمای۴۵ درجه پخته می‌شوند تا آنزیم‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌هایشان از بین نرود. منوی ای رستوران خاص می باشد و گل‌های خوراکی و ترکیبی غافلگیر کننده از طعم‌ها در غذاهایی مانند نوکی گردو و بادام زمینی، سوشی وگن می باشد. 

رستوران اکسیر ، رستوران های کرواسی ، تورگشت

رستوران تریلوگیا: این رستوران یکی از رستوران های معروف زاگراب می باشد که در نزدیکی دروازه‌ی Kamenita vrata واقع شده است. رستوران تریلوگیا یک ورودی بی نظیر دارد که از میهمانان خود به سبک قرون وسطایی پذیرایی می کند. منوی این رستوران متنوع و هر روز منوی غذاهایش را که در بیرون و بر روی تخته می نویسد، تغییر می دهد. در هنگام رفتن به رستوران تریلوگیا می توانید از خوردن سوپ‌های خوشمزه، ساردین‌های گریل شده، ریزوتو و انبه و میگو با اسفناج لذت ببرید.

رستوران تریلوگیا ، رستوران های کرواسی ، تورگشت

مهم ترین هتل های کرواسی

هتل اسپلاناد: این هتل یکی از هتل های لوکس و 5 ستاره کرواسی می باشد که همانند قصری مجلل در شهر زاگراب خود نمایی می کند. هتل اسپلاناد 208 اتاق شیک و مدرن دارد که با بهترین امکانات مجهز شده اند. اگر در کرواسی به دنبال اقامتی لوکس هستید، بدون شک این هتل گزینه مناسبی خواهد بود. از امکانات رفاهی این هتل می توان به سونا، ماساز، مرکز اسپا و سلامت، سالن بدنسازی، زمین گلف، پارکینگ اختصاصی، رستوران و... اشاره نمود.

هتل اسپلاناد ، هتل های کرواسی ، تورگشت

 هتل شرایتون دوبروونیک ریویرا: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و معروف می باشد که در بین منطقه قدیمی دوبروونیک و فرودگاه این شهر واقع شده است. هتل شرایتون دوبوونیک برای کسانی که برای سفرتجاری، کاری و یا برای خرید به دوبروونیک رفته اند، گزینه مناسبی خواهد بود. تمام اتاق های هتل از امکاناتی مانند تهویه کننده هوا، بالکن، تلویزیون صفحه تخت و ماهواره، مینی بار، صندوق امانات و اینترنت رایگان برخوردار هستند. حمام اختصاصی ‏هر اتاق نیز دارای سشوار، دوش و وان و لوازم بهداشتی رایگان می باشد. از امکانات رفاهی هتل می توان به استخر روباز و سرپوشیده، سونا، ماساژ، باشگاه بدنسازی، ساحل اختصاصی، رستوران و... اشاره نمود.

هتل شرایتون ریویرا ، هتل های کرواسی ، تورگشت

هتل آتریوم: این هتل یکی از هتل های معروف کرواسی می باشد که در شهر اسپلیت قرار دارد. هتل آتریوم 125 اتاق لوکس و مبله دارد. از امکانات هتل می توان به سونا، اسپا، ماساژ، جکوزی، کازینو، سالن ورزشی، رستوران و... را نام برد.

هتل آتریوم  ، هتل های کرواسی ، تورگشت

هتل وستین: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و مجلل می باشد که در پایتخت کشور کرواسی واقع شده است. هتل وستین 349 اتاق دارد که با لوازم چوبی مجلل مبله شده اند. آباژورها و نور پردازی های داخل اتاق جلوه خاصی به این مکان بخشیده است. این هتل دارای خدمات تخصصی و ویژه ای نظیر ماساژ درمانی می باشد و میهمانان می توانند از استخر و سونای رایگان آن استفاده کنند. از امکانات رفاهی هتل می توان به استخر سرباز، مرکز بدنسازی، ماساژ، مرکز اسپا و سلامت، رستوران و... را نام برد.

هتل وستین ، هتل های کرواسی ، تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید