برج ساعت, نمایی باشکوه و دیدنی در دل شهر زیبای آنتالیا


برج ساعت یکی از باشکوه ترین و پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی آنتالیا بوده که در میدان کاله کاپیسی قرار گرفته است و از میان 80 برجی که در گذشته برای حفاظت از شهر بنا شده بودند تنها این برج به عنوان آثار باستانی بر جا مانده است. این برج زیبا و باشکوه نمادی از پایداری و استقامت برای مردم ترکیه می باشد. به گردشگران تور آنتالیا توصیه می شود در سفر به این شهر توریستی بازدید از این سازه باشکوه را از دست ندهند. باستان شناسان بر این باورند که این برج به عنوان فانوس دریایی یا مقبره بنا شده و قدمت آن به قرن دوم قبل از میلاد مسیح می رسد.

برج ساعت , ترکیه , دیدنی های آنتالیا , تورگشت

برج ساعت , ترکیه , دیدنی های آنتالیا , تورگشت

در واقع برج ساعت در مرکز آنتالیا و در ورودی شهر قدیمی کلاچی واقع شده است. در اطراف این برج پارک ها، هتل ها، کافه ها و رستوران های بسیاری وجود دارد که گردشگران می توانند جهت استراحت کردن، نوشیدن و خوردن غذا از این امکانات رفاهی بهره مند شوند. برج ساعت 14 متر ارتفاع دارد و همچنین شامل یک پلان مربعی بوده و از سنگ های سخت قطعه قطعه تشکیل شده است و نمایی جذاب و دیدنی را برای بینندگان به نمایش گذاشته است. 

برج ساعت , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

برج ساعت ترکیبی بسیار زیبا از دنیای سنتی و مدرن آنتالیا را برایتان به تصویر می کشد. وجود درختان و بوته هایی زیبا که در سرتاسر برج روییده اند زیبایی های این مکان گردشگری را دو چندان کرده است. هنگام شب این برج زیبایی خارق العاده و وصف نشدنی را به خود می گیرد و عکس گرفتن از آن خاطره ای فراموش نشدنی را برای توریست های عزیز به ارمغان می آورد. برج ساعت 2 طبقه می باشد که طبقه اول آن مربعی شکل بوده و طبقه دوم آن نیز دایره شکل است. ناگفته نماند دروازه هادریان و موزه آنتالیا نیز در نزدیکی این برج قرار دارند و گردشگران تورهای ترکیه می توانند پس از بازدید از این برج باشکوه از این دو جاذبه گردشگری نیز بازدید کنند و نهایت لذت را ببرند. از ویژگی بارز این مجموعه دیدنی علاوه بر سازه آن، پرچم آن و چند سنگ نوشته باستانی می باشد. 

برج ساعت , ترکیه , دیدنی های آنتالیا, تورگشت

برج ساعت , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید