معرفی چنای + تصاویر و ویدئو


چنای یکی از شهرهای بزرگ هند می باشد که در ساحل کوروماندل در خلیج بنگال واقع شده است. این شهر که در حقیقت مرکز یا پایتخت ایالت تامیل نادو می باشد یکی از پر جمعیت ترین مناطق شهری هند می باشد که از این رو دارای رتبه چهارم در این کشور می باشد. چنای دیرینه ای کهن دارد و حدود 368 سال قدمت دارد. جمعیتی بالغ بر ۴٫۳۴ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند که به عنوان 34 امین شهر بزرگ دنیا از لحاظ وسعت و پرجمعیت بودن در دنیا شناخته شده است. نام دیگر چنای مدرس بوده که از Madraspatnam مشتق شده که در واقع مکانی بوده که توسط کمپانی هند شرقی منتخب شده است. شهر کوچک دیگر چناپاتنام می باشد که به جنوب این منطقه متصل بوده است. طی یک دوره زمانی کوتاه مدت این دو شهر با یکدیگر ادغام شدند و واژه مدرس بوسیله بریتانیاییها انتخاب گردید. گرچه هنوز هم بومیان محلی به این منطقه چناپاتنام یا چناپوری می گویند اما با توجه به موقعیت جغرافیایی که این شهر دارد در تاریخ آگوست 1996 مجددا با نام چنای شناخته شد. چنای مهد موسیقی کلاسیک هند و یکی از اصلی ترین مراکز اتومبیل سازی این کشور به حساب می آید. نه تنها در حوزه صنعت و موسیقی بلکه طبیعتی بکر، سواحل رویایی و معابد بسیاری در این شهر وجود دارند، که هر ساله گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سوی خود جذب می کند. در ادامه متن به مهم ترین جاذبه های گردشگری چنای اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این کلان شهر با تورگشت همراه شوید. 

1- ساحل مارینا

ساحل مارینا یکی ساحل بازسازی شده می باشد که در کناره خلیج بنگال و در ضلع شرقی چنای واقع شده است. این ساحل با 13 کیلومتر طول به عنوان یکی از طولانی ترین سواحل هند و دنیا شناخته شده است. هر ساله بیش از 5000 گردشگر از این ساحل زیبا دیدن می کنند. در ساحل مارینا می توان با انجام ورزش های آبی شاد و مفرح یک روز به یادماندنی را بری خود رقم بزنید. ذکر این نکته ضروری است که شنا کردن در این سواحل خطرناک و ممنوع می باشد. 

ساحل مارینا , دیدنی های چنای , تورگشت

2- کلیسای سنت مری

کلیسای سنت مری یکی از قدیمی ترین کلیساهای هند می باشد که در مجاورت قلعه سنت جورج واقع شده است. این قلعه بعد از احداث شهر چنای در سال 1639 به منظور نیاز به مکان مذهبی برای کارکنان کمپانی هند شرقی ساخته شده بود. برای ساخت کلیسای سنت مری حدود دو سال زمان صرف شد. پشت بام این کلیسا طوری بنا شده که در برابر حملات و بمب های دشمنان در گذشته بسیار مقاوم بوده و از این رو در گذشته از آن به عنوان انبار مهمات و سربازخانه استفاده می شده است. کلیسای سنت مری متشکل از یک راهرو و تالار اصلی می باشد که بر روی محراب آن یک تابلو نقاشی زیبا که به عنوان غنیمت جنگی از نیروهای انگلیسی در سال 1761 به دست آمده بود، نصب گردیده است. 

کلیسای سنت مری , دیدنی های چنای , تورگشت

3- کلیسای جامع سنت توم 

کلیسای جامع سنت توم یک کلیسای کوچک در شهر چنای می باشد که به کلیسای کاتولیک رم تعلق دارد. این کلیسا در قرن شانزدهم توسط گردشگران پرتغالی بر روی آرامگاه سنت توماس یکی از حواریون حضرت عیسی بنا شده است. اما در سال 1893 کلیسای سنت توم از نو و در مقام و شان کلیسای کاتولیک توسط بریتانیایی ها بنا شد. سبک معماری کلیسای جامع سنت توم به شیوه نئوگوتیک قرن دوازدهم می باشد.  

کلیسای جامع سنت توم , دیدنی های چنای , تورگشت

4- باغ وحش آریگنار آنار

باغ وحش آریگنار آنار بزرگترین باغ وحش در هند می باشد که در شهر چنای واقع شده است. این باغ که بیش از 600 هکتار وسعت دارد، یک محوطه حفاظت شده دارد که انواع گونه های جانوری و گیاهی را در خود جای داده است. باغ وحش آریگنار آنار نخستین باغ وحش عمومی در هند می باشد که در سال 1855 بازگشایی شده است. این باغ وحش در حقیقت یک پارک جانور شناسی می باشد که از جذاب ترین بخش های آن می توان به خانه پروانه ها اشاره نمود. 

باغ وحش آریگنار آنار , دیدنی های چنای , تورگشت

5- جزایر لاکشادویپ

جزایر لاکشادویپ مجمع الجزایر رویایی با سواحل مرجانی و کم عمق می باشند که دقیقا بعد از سواحل کرالا واقع شده اند. این جزایر که تعداد 36 عدد می باشد مهم ترین جاذبه طبیعی چنای می باشند و به گردشگران تور چنای توصیه می شود در سفر به این شهر حتما از این جزایر دیدن نمایند. ده جزیره از جزایر لاکشادویپ  قابل سکونت می باشند که اهالی آن زندگی سنتی و ساده دارند و از طریق ماهیگیری و تولید نارگیل امرار معاش می کنند. 

جزایر لاکشادویپ , دیدنی های چنای , تورگشت

6-قلعه سنت جرج

قلعه سنت جرج نخستین قلعه انگلیسی ها در هند می باشد که در سال 1639 در بخش های ساحلی چنای بنا شده است. این کلیسا طوری بنا شده که فعالیت های تجاری آینده این شهر مدیون این قلعه می باشند. زیرا بعدها شهر چنای در پیرامون قلعه واقع شده و می توان این قلعه را مرکز شهر دانست. در قلعه سنت جورج بخش های تاریخی بسیاری مانند کلیسا، موزه و خانه ولسلی قرار گرفته و در سال های اخیر نیز بخش های جدیدی به این دژ مستحکم افزوده شده است. 

قلعه سنت جرج , دیدنی های چنای , تورگشت

7- معبد هندوی کارانسوارا

معبدهندوی کارانسوارا یکی از معبد مشهور چنای می باشد که در نزدیکی ایستگاه راه آهن واقع شده است. این معبد در قرن هفتم میلادی بنا شده است. معبد هندوی کارنسوارا که مختص به خدای شیوا می باشد، در آن در روزهای پراداشام و ماها شیواراتری مراسم های مذهبی ویژه ای برگزار می شود. گردشگران تور هند می توانند در زمان سفر به شهر چنای علاوه بر بازدید از دیگر جاذبه های شهر از این معبد نیز دیدن کنند. 

معبد هندوی کارانسوارا , دیدنی های چنای , تورگشت

8- گالری موزه هنر

گاری موزه هنر یکی از قدیمی ترین موزه های هنری هند می باشد که در سال 1907 بنا شده معماری هندی - ساراکنیک بی نظیری دارد. این موزه که یک ساختمان قرمز رنگ می باشد، دارای چهار بخش نقاشی تنجور، هنرهای زینتی، هنرهای سنتی هند و گالری نقاشی‌های راوی وارما می باشد. از سال 2002، گالری به دلیل نقص ساختمانی و بی ثباتی سازه ای که باعث انتقاد شدید از منتقدان هنری شد، سبب شده تا گالری برای گردشگران بسته شود. اما پشنهادهای بسیاری برای نوسازی گالری ارائه شده که در دست بررسی می باشد. 

گالری موزه هنر , دیدنی های چنای , تورگشت

9- مسجد بزرگ

 مسجد بزرگ که به نام مسجد والاجا نیز شناخته می شود، بزرگترین مسجد چنای از زمان تاسیس آن می باشد. این مسجد از گرانیت و بدون استفاده از چوب و فلز ساخته شده، با معماری متقارن و با شکوه خود در شهر چنای بی نظیر می باشد. سبک معماری ثابتی در مسجد بزرگ وجود ندارد هر چند که دو مناره آن با استفاده از معماری مغول ساخته شده اند. 

مسجد بزرگ , دیدنیهای چنای , تورگشت

اطلاعات ضروری درباره چنای

جمعیت: حدود 7 میلیون نفر با کل جمعیت حومه طبق سرشماری 2006

زبان رسمی: تامیلی ولی افراد بسیاری انگلیسی نیز صحبت می کنند

شرایط آب و هوایی: دارای آب و هوای استوایی می باشد

مهم ترین مراکز خرید چنای

مرکز خرید سیتی سنتر چنای: این مرکز خرید معروف چنای می باشد که در مرکز این شهر واقع شده است. مرکز خرید سیتی سنتر که یک مرکز خرید تازه تاسیس می باشد حدود 150000 متر مربع مساحت دارد. در پیرامون این مرکز خرید فروشگاه، کافی شاپ و رستوران های بسیاری وجود دارد. اگر برای تعطیلات تابستای به چنای سفر می کنید، این مرکز خرید گزینه مناسبی می باشد. 

مرکز خرید سیتی سنتر چنای , مراکز خرید چنای , تورگشت

 مركز خريد سنچوري پلازا چنای: این مرکز خرید فعال و معروف چنای می باشد که در آنا سالی واقع شده است. در مرکز خرید سنچوری پلازا فروشگاه های بسیاری وجود دارد. همچنین در اطراف مرکز خرید رستوران و کافی شاپ های بسیاری وجود دارد که می توانید در زمان خرید از این امکانات استفاده نمایید. 

اسپنسرپلازا: این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید چنای می باشد که در جاده مانت واقع شده است. مرکز خرید اسپنسر پلازا دارای 400 فروشگاه می باشد که در آن برندهای مختلفی به چشم می خورد. 

اسپنسر پلازا , مراکز خرید چنای , تورگشت

مرکز خرید هیمیدیا چنای: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف چنای می باشد که در خيابان تريپ ليكن واقع شده است. در مرکز خرید هیمیدیا که به عنوان بهشت خرید برای بومیان چنای شناخته شده است هر آنچه را که مد نظرتان باشد، وجود دارد. 

مرکز خرید هیمیدیا چنای , مراکز خرید  چنای , تورگشت

بازار طلای چنای: این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید چنای می باشد که اخیرا بازگشایی شده و تماما به طلا اختصاص دارد. در بازار طلای چنای طلا و جواهرات مارک دار، لباسهاي مزین به طلا و جواهر و همچنین طلا سنتی وجود دارد. 

بازار طلای چنای , مراکز خرید چنای , تورگشت

مهم ترین رستوران های چنای

هتل رادیسون چنای: این هتل یک هتل 5 ستاره و شیک چنای می باشد که بیش از 101 اتاق دارد، تمامی اتاق ها با مکانات به روزی مجهز شده اند. هتل رادیسون یک اقامت شیک و سنتی را برای مسافران مهیا نموده است. از امکانات این هتل می توان مرکز آب گرم هتل، خدمات ماساژ درمانی را به همراه جکوزی و سونا اشاره نمود. همچنین یک صرافی نیز در این هتل وجود دارد. هتل رادیسون دارای فرودگاه های بسیاری می باشد که جز افتخارات و امتیازات این هتل محسوب می شود. 

هتل رادیسون چنای , هتل های چنای , تورگشت

هتل آسیانا: این هتل یکی از هتل های معروف و 5 ستاره چنای می باشد که از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردارمی باشد. هتل آسیانا دارای 114 اتاق استاندارد، خانوادگی، کانکت روم، سوئیت مخصوص عروس و دامادهای جوان و سوئیت VIP می باشد. این هتل آمیزه ای از راحتی، زیبایی و میهمان نوازی را به میهمانان خود ارائه می دهد. هتل آسیانا با داشتن فرودگاه های متععد به خود افتخار می کند. از امکانات هتل مرکز آب گرم، استخر و بخش ماساژ درمانی را نام برد. 

هتل آسیانا , هتل های  چنای , تورگشت

هتل دی چکرز: این هتل یکی از هتل های 4 ستاره و معروف چنای می باشد که از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار می باشد. هتل دی چکرز 85 اتاق اتاق دارد که همه اتاق ها چشم انداز بی نظیری دارند. از امکانات این هتل می توان به رستوران، استخر روباز، خدمات ماساژ و پارکینگ اختصاصی رایگان و صرافی آن اشاره نمود. 

هتل راذا رجنت چنای: این هتل یکی از محبوب و پر طرفدار چنای می باشد که از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه می باشد. هتل راذا رجنت دارای 91 اتاق می باشد که چشم انداز بی نظیری دارد. این هتل امکانات رفاهی ویژه ای نظیر ماساژ، مرکز سلامت و آبگرم، استخر سر پوشیده و صرافی می باشد. 

هتل راذا رجنت چنای , هتل های چنای , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید