کاسکاد, معروف به هزار پله در ارمنستان + تصاویر


کاسکاد یکی از مدرن ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری ارمنستان می باشد که در قلب ایروان پایتخت ارمنستان قرار گرفته است. این بنا در سال 1980 میلادی افتتاح گردیده است و زیبایی خاصی را برای گردشگران تور ارمنستان به نمایش گذاشته است. این بنای باشکوه به صورت راه پله یا پلکان می باشد و شامل 750 پله، که پهنای هر یک از آنها به 50 متر می رسد. ایده ساخت این بنا توسط الکساندر تامانیان صورت گرفت. فضای اطراف کاسکاد بسیار جذاب و دیدنی است زیرا با گل های رنگارنگ و مجسمه های باشکوهی که توسط مجسمه سازان و هنرمندان برجسته طراحی گردیده، تزئین شده است. در قسمت شمالی گاسگاد به دلیل پنجاهمین سالگرد پیروزی روس ها علیه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم بنایی احداث شد که در مرکز این بنا یک برجک قرار دارد و بر روی برجک نشان جاودانگی طراحی شده است. 

کاسکاد در زبان ارمنی به معنای آبشار کوچک می باشد اما گردشگران به دلیل پله های بسیار زیادی که دارد به آن هزار پله می گویند. در این مجموعه گردشگری علاوه بر وجود مجسمه ها و تندیس های باشکوهی که دیده می شود آب نمای بسیار زیبایی نیز دارد که دور تا دور آن را باغچه های کوچکی احاطه کرده و زیبایی های آن را دو چندان کرده است. همچنین گردشگران می توانند از بالای کاسکاد زیبایی های شهر ایروان و ساختمان اپرا را نظاره کنند و نهایت لذت را ببرند. 

کاسکاد با داشتن 750 پله پایین ترین نقطه شهر را به مرتفع ترین نقطه شهر متصل می کند. کسانی که توان بالا رفتن از پله های این مجموعه تفریحی را ندارند می توانند از پله برقی استفاده کنند. هدف از ساخت این بنا ارتباط مرکز شهر با محله هایی است که در ارتفاع قرار گرفته اند. در حال حاضر در ساختمان این مجموعه تفریحی موزه جدیدی افتتاح گردیده که سالانه گردشگران بیشماری از سرارسر جهان از آن دیدن می کنند. 

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید