بازدید از باغ گیاه شناسی باتومی در گرجستان


باغ گیاه شناسی باتومی یکی از بزرگ ترین ذخایر طبیعی گرجستان می باشد که در 10 کیلومتری شهر باتومی و در منطقه ای به نام دماغه سبز واقع شده است. این باغ گیاه شناسی 108 هکتار وسعت دارد که زیستگاه 43057 گونه گیاهی نادر و عجیب از سراسر جهان می باشد، که از این تعداد گونه گیاهی 1200 گونه رز می باشد. همه این گونه های گیاهی دارای برچسب معتبر هستند که برای شناسایی و معرفی این ارقام گیاهی استفاده می شود. گردشگران تصوری که از بهشت در ذهن خود دارند را می توانند در این مجموعه گردشگری مشاهده کنند. 

باغ گیاه شناسی باتومی , دیدنی های گرجستان , تورگشت

باغ گیاه شناسی باتومی , دیدنی های گرجستان , تورگشت

باغ گیاه شناسی باتومی در سال 1880 میلادی بوسیله آندره نیکولایویچ کراسنوف گیاه شناس معروف روسی احداث شد و در سال 1925 نیز تحت نظارت اتحاد شوروی گسترش یافت. از سال 2006 میلادی تا به امروز این باغ بوسیله آکادمی علمی گرجستان مدیریت می شود. این باغ دارای 9 بخش گلکاری شده می باشد که در آن نمونه هایی از گل های مناطق هیمالیا، غرب آسیا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، آمریکای جنوبی، مکزیک، استرالیا و مدیترانه دیده می شود. گرچه بازدید از تمامی بخش های باغ زمان بر و دشوار است اما سرشار از نشاط و هیجان می باشد و روح انسان را زنده می کند. باغ گیاه شناسی باتومی به 3 پارک کاملا مجزا به نام پارک بالایی، پارک پایینی و پارک ساحلی تقسیم می شود که بازدید از هر یک از این قسمت ها لذت خاص خود را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

باغ گیاه شناسی باتومی , دیدنی های گرجستان , تورگشت

جالب است بدانید که هیچ کشوری در دنیا به اندازه گرجستان تنوع گیاهی گسترده ای ندارد. همین امر سبب شده تا باغ گیاه شناسی باتومی یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در دنیا شناخته شود. این باغ تنها باغ گیاه شناسی در گرجستان می باشد که کلکسیون دارد. در این کلکسیون گونه هایی از میوه های نادر و در حال انقراض وجود دارد که پرورش آنها از اهمیت و ارزش ویژه ای برخوردار می باشد. گردشگران تور گرجستان می توانند در بازدید از این مجموعه گردشگری یک روز پر از شادی و نشاط همراه با رایحه گل های رنگارنگ را تجربه نمایند. این باغ همه روز و در هر فصلی از سال پذیرای بازدیدکنندگان عزیز می باشد.

باغ گیاه شناسی باتومی , دیدنی های گرجستان , تورگشت

باغ گیاه شناسی باتومی , دیدنی های گرجستان , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید