معرفی بدروم + تصاویر و ویدیو


معرفی اجمالی بدروم

بدروم یکی از شهرهای زیبا و گردشگر پذیر جنوب غربی ترکیه می باشد که وسعتی معادل 686 کیلومتر را از آن خود کرده است و سالانه هزاران گردشگر مقدمات سفر را برای بازدید از این شهر دیدنی فراهم می کنند. زبان رسمی اهالی این شهر ترکی استانبولی می باشد و واحد پولی آن نیز لیر ترکیه است. بر طبق آخرین سرشماری انجام گرفته در سال 2013 جمعیت شهر بدروم حدود 36 هزار نفر بوده است. این شهر دیدنی در مجاورت ساحل دریای اژه و در کنار قلعه ای قدیمی و تاریخی واقع شده است. این شهر قدیمی قدمتی 5000 ساله دارد و دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد. در اطراف این شهر ساحلی روستاهای زیبا با طبیعتی بکر وجود دارند که گردشگران می توانند در سفر خود به بدروم از این روستاها بازدید نمایند. حال با توجه به اهمیت این شهر و برای شناخت بهتر و وسیع تر بدروم در ادامه مطلب به ده مورد از جاذبه های گردشگری آن اشاره می کنیم.

1-قلعه سنت پیتر( قلعه بدروم)

قلعه سنت پیتر یکی از جاهای دیدنی بدروم می باشد که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است. این قلعه توسط تیمارگر شوالیه ها در سال 1402 ساخته شده است. شکوه و عظمت این مکان دیدنی زبان زد عام و خاص گردیده است و هر ساله علاقه مندان بسیاری را به سوی خود می کشاند.  این قلعه دیدنی دارای سی هزار فوت مربع وسعت می باشد و در منطقه ای ساحلی و بکر واقع شده است. علاقه مندان تور بدروم در بازدید از این قلعه ی تاریخی به یاد جنگ های ترکان سلجوقی می افتند. همچنین گردشگران ترکیه می توانند در بازدید از این قلعه شاهد دیدن اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی نیز باشند.

2-موزه آثار باستانی زیر آب بدروم

موزه زیر آب بدروم یکی از موزه های عظیم و معروف جهان می باشد که در بدروم و در قلعه سنت پیتر واقع شده است. در این موزه آثار قدیمی و تاریخی بسیاری، مانند کشتی های قدیمی غرق شده و هزاران اشیای قیمتی برای بازدید علاقه مندان به آثار باستانی به نمایش گذاشته شده است. که این آثار باستانی مربوط به دوران عثمانی، جنگ های صلیبی، جنگهای رومی و یونانی می باشد. سالانه بیش از 300000 گردشگر از این موزه تاریخی دیدن می کنند. موزه باستانی زیر آب بدروم چهارده سالن دارد که مهم ترین سالن آن سالن ملکه کاریان نام دارد که درون این سالن یک تاج طلایی و جواهرات قیمتی و با ارزش وجود دارد.

3-دروازه میندوس

دروازه میندوس از دیگر مکانهای دیدنی بدروم محسوب می شود که در غرب ترکیه واقع شده است و در زمان خود یکی از اصلی ترین قسمت های شهر به شمار می رفت. هدف از ساخت این دروازه حفاظت از شهر تاریخی هالیکار ناسوس بوده است که دستور ساخت این دروازه را پادشاه ماسول داده بود. درب میندوس دارای دو برج تاریخی و یک شبستان می باشد که در سال 1999 مورد بازسازی قرار گرفته است. همچنین در مقابل این دروازه خندقی وجود دارد که بسیاری از سربازان اسکندر در 334 سال قبل از میلاد در آنجا غرق شده اند. گردشگران جهت بازدید از این مکان گردشگری می توانند با تور ترکیه به بدروم سفر کنند و از این بنای تاریخی بازدید نمایند.

4-آمفی تئاتر باستانی

آمفی تئاتر باستانی یکی از مکانهای دیدنی و آثار تاریخی بدروم می باشد که در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار گرفته است. این آمفی تئاتر برای 13000 نفر گنجایش دارد و یکی از بزرگترین سالن های آمفی تئاتر به شمار می رود که امروزه بعنوان یک موزه رو باز مورد استفاده عموم قرار می گیرد در این مکان کنسرتها، جشنها و مراسم فرهنگی و مذهبی انجام می شود.

5-گومبت

گومبت یکی از روستاهای بدروم می باشد که در 2 کیلومتری این شهر واقع شده است. در این روستا علاوه بر سواحل و تفریحات آبی رستوران های متنوع هندی، مکزیکی، چینی و کافی شاپ وجود دارد که گردشگران در بازدید از این روستا می توانند از این امکانات رفاهی و تفریحی استفاده نمایند. همچنین گردشگران می توانند از برقرار بودن محیطی آرام بخش، درختان زیبا و تنومند کاج، چترهای مخصوص آفتاب گرفتن و باغ های زیبای این روستا نهایت لذت را ببرند.

6-آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس

آرامگاه ماسولوس هالی کاناسوس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان به شمار می رود که بر روی تپه ای مشرف به شهر هالی کارناسوس یا بدروم کنونی ساخته شده است. این آرامگاه نمایی مستطیلی شکل دارد و ارتفاع آن حدود 40 متر می باشد. بسیاری از آثار تاریخی و مجسمه های این بنا که بر اثر زمین لرزه و جنگ تخریب شده اند امروزه در موزه بریتانیا نگه داری شده اند. گفتنی است امروزه با توجه به اینکه هر ساله گردشگران بسیاری با تور بدروم از این آرامگاه بازدید می کنند اما تور بدروم در مقایسه با تور آنتالیا از متقاضیان کمتری برخوردار است. 

7-دهکده بیتز

دهکده بیتز از دیگر تفریحات آرامش بخش بدروم می باشد که در حدود 5 مایلی بدروم واقع شده است. این دهکده به علت وجود باغ های نارنگی اش به شهرت رسیده است. همچنین ورزش های آبی هم چون اسکی روی آب در این دهکده از محبوبت خاصی برخوردار است.

8-تورگوت رئیس مارینا

تورگوت رئیس مارینا در مرکز شهر بدروم واقع شده است و یکی از مکانهای دیدنی بدروم به شمار می رود. تلاقی رنگ سبز خشکی با رنگ آبی این منطقه زیبایی این لنگرگاه را دو چندان کرده است.این لنگر گاه یکی از مدرن ترین و به روز ترین لنگرگاههای سواحل دریای اژه می باشد. در اطراف این لنگر گاه خانه های سفید رنگی وجود دارند که با گل های بگونیا، خرزهره و شمعدانی تزیین شده اند که در نوع خود بی نظیر می باشند.

9-معبد لابرندا

معبد لابرندا یکی از جاذبه های تاریخی و مهم در بدروم می باشد که در بالای کوهی قرار دارد و نیایشگاهی است که به زئوس اهدا شده است. امروز گردشگران از این مکان به خاطر خوش آب و هوا بودن و منظره زیبای اطراف معابد استفاده می کنند.

10-بازار روز

بازار روز بدروم به دلیل گردشگر پذیر بودن این شهر یکی از منابع درآمدزا می باشد این بازار همه روزه دایر است و گردشگران می توانند خرید خود را در آن به راحتی انجام دهند. صنایع دستی ترکیه و زیور آلات که شاخص ترین آن ها محسوب می شود در این بازار موجود می باشد. همچنین می توان از این بازار خرید پوشاک، خوراک و میوه، لوازم برقی که با قیمت مناسبی عرضه می شود استفاده نمود.

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید