شهر زیبا و دیدنی بلاکرکوا در صربستان + تصاویر


بلاکرکوا یکی از شهرهای کوچک و رویایی صربستان می باشد که در جنوب منطقه بنات واقع شده است. این شهر زیبا دارای مناظر دیدنی و بکر می باشد و توجه ی هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. شهر بلاکرکوا دارای رودخانه های بسیار زیبایی می باشد و همچنین 7 دریاچه مصنوعی را نیز در خود نهفته است. این شهر از بهترین شهرهای گردشگری صربستان محسوب می شود و به گردشگران تور صربستان پیشنهاد می کنیم در سفر به صربستان از این شهر حتما دیدن نمایند. 

شهر بلاکرکوا , جاذبه های گردشگری صربستان , تورگشت

شهر بلاکرکوا , جاذبه های گردشگری صربستان , تورگشت

بلاکرکوا به معنای کلیسای سفید می باشد که نام آن برگرفته از یک کلیسای قدیمی است که نخستین مهاجران به این شهر این کلیسا را ساختند. از لحاظ زیبایی این شهر شبیه به شهرهای زیبای رمان ها می باشد. گرچه این شهر از نظر اقتصادی فقیرترین شهر در صربستان است اما از نظر موقعیت جغرافیایی و با داشتن طبیعتی بکر و پتانسیل گردشگری بالا جز شهرهای غنی و مهم این کشور محسوب می شود که بیشتر درآمد آن از طریق صنعت توریسم تامین می شود. براساس سرشماری که در سال 1910 صورت گرفت بیشتر افراد این شهر به زبان آلمانی صحبت می کنند، البته زبان های صربی، رومانیایی و مجارستانی نیز از دیگر زبان های رایج این شهر می باشند. از آنجایی که این شهر زیبا دارای آب و هوایی مطبوع بوده به گردشگرانی که از شلوغی شهر بیزارند و تمایل دارند طبیعتی بکر و وصف نشدنی را تجربه نمایند شهر بلاکرکوا گزینه بسیار خوبی است. 

شهر بلاکرکوا , جاذبه های گردشگری صربستان , تورگشت

شهر بلاکرکوا , جاذبه های گردشگری صربستان , تورگشت

خانه های اعیانی شهر بلاکرکوا که با باغچه های سرسبز و گل های رنگارنگ زینت داده شده اند سبب حیرت و شگفتی بازدیدکنندگان از این شهر شده است. اما سنبل جاذبه های این شهر رودخانه های زیبا و هفت دریاچه مصنوعی و رمانتیک آن می باشد که به همین علت به بلاکرکوا لقب ونیز استان وژوودینا را داده اند. این دریاچه ها به مرور زمان و بر اثر چندین دهه عملیات شن برداری در پیرامون این شهر و روستای وراسوگای بوجود آمده اند. وجود درختان سرسبز در اطراف این دریاچه ها سبب خوش آب و هوایی این منطقه شده است. به گردشگران تور لحظه آخری پیشنهاد می شود در سفر به کشور صربستان بازدید از این شهر زیبا را در برنامه سفر خود بگنجانند و طوری برنامه ریزی کنند که بتوانند از تمام جاذبه های گردشگری و مکان های گردشگری دیدن کنند و خاطره ای خوش را در ذهنشان به ثبت برسانند.

شهر بلاکرکوا , جاذبه های گردشگری صربستان , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید