معرفی پکن + تصاویر و ویدیو


پکن یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان و پایتخت کشور چین می باشد. بر طبق سرشماری که در سال 2014 صورت گرفت این شهر حدود  ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ میلیون نفر جمعیت داشته که از این حیث پس از شانگهای از لحاظ تراکم جمعیت دومین شهر پر جمعیت چین محسوب می شود. پکن در دشت شمال چین واقع شده و متشکل از 16 منطقه شهری و روستایی می باشد. این شهر دیرینه ای کهن دارد و قدمت آن به سه هزار سال پیش بازمی گردد. در طول تاریخ نام پکن دچار تغییر و تحولات بسیاری شده، که پکین نام اصلی شهر است. در غرب به پکن بیجینگ نیز گفته می شود که این نام بر گرفته از نام بینپیگ که مبلغان مذهبی فرانسوی این نام را نهاده اند. از لحاظ شرایط آب و هوایی پکن دارای آب و هوایی معتدل موسمی قاره ای می باشد و با شهرهای رم ایتالیا و مادرید اسپانیا در یک عرض جغرافیایی قرار دارد. در هشت قرن اخیر در بیشتر دوره های حکومتی پکن پایتخت چین بوده است. در دنیا کمتر شهری را می توان یافت که برای مدتی طولانی پایتخت فرهنگی و سیاسی یک کشور باقی مانده باشد. از این رو در این شهر جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی بسیاری وجود دارد. در ادامه متن به ده مورد از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا اشاره خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با پکن با تورگشت همراه شوید. 

1- شهر ممنوعه

شهر ممنوعه وسیع ترین قصر باستانی دنیا می باشد که در پایتخت چین واقع شده است. این شهر متشکل از مجموعه ای از قصرهای زیبا می باشد که با معماری چوبی طراحی شده اند. شهر ممنوعه در سال 1406 و به فرمان جودی دومین امپراطور سلسله مینگ بنا شد که برای ساختنش حدود 14 سال زمان صرف شد. این شهر روزگاری محل سکونت امپراطورهای سلسله های مختلف چین بوده است. علت نامگذاری این شهر با نام شهر ممنوعه اینست که به جز خاندان امپراطور ورود افراد دیگر به این شهر ممنوع بوده است.

شهر ممنوعه , دیدنی های پکن , تورگشت

2- کاخ تابستانی

کاخ تابستانی یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری پکن می باشد که در شمال غربی این شهر واقع شده است. این کاخ مجموعه ای بی نظیر از کاخ ها، دریاچه ها و باغ ها می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کاخ تابستانی بهترین نمونه باغ های چینی و یکی از بهترین باغ های حفاظت شده سلطنتی در جهان می باشد. این کاخ در سال 1750 به وسیله امپراطور کوینگ لانگ بنا شد که حدود 70 هزار متر مربع مساحت دارد. نام این کاخ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

کاخ تابستانی , دیدنی های پکن , تورگشت

3-دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد که به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 1987 به ثبت رسیده است. این دیوار طولانی ترین سازه دست بشر می باشد که حدود 2000 سال قدمت دارد. دیوار بزرگ چین نمادی از فرهنگ و مقاومت مردم چین می باشد که 6000 کیلومتر طول دارد. هدف اولیه از احداث دیوار بزرگ چین محافظت از این کشور در برابر هجوم قبایل شمالی مانند مغول ها بوده است. این دیوار مجموعه ای از برج و باروهاست که برخی از آن ها به موازات همدیگر ساخته شده اند در حالی که برخی دیگر به صورت مدور و یا فقط دارای دیواره ای هستند. در هر فصل این مجموعه زیبا جلوه خاصی به خود می گیرد اما بهترین زمان برای بازدید از آن پاییز می باشد. پس به گردشگران تور پکن توصیه می شود در زمان سفر به پکن از دیوار بزرگ چین سمبل گردشگری این کشور حتما دیدن نمایند. 

دیوار بزرگ چین , دیدنی های پکن , تورگشت

4- معبد آسمان

معبد آسمان یا بهشت کامل ترین مجموعه تاریخی چین می باشد که در جنوب شرقی شهر پکن واقع شده است. این معبد در سال 1420 بنا شده و از زمان ساخت تاکنون در بین مردم چین از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در گذشته پادشاهان سلسله های حاکم بر چین برای راز و نیاز، درخواست برکت کشاورزی و قربانی کردن به این معبد می رفتند که این امر سه بار در سال اتفاق می افتاده است. این معبد که قربانگاه کشور چین محسوب می شود در یک محوطه وسیع که درختان بی شماری دارد، قرار دارد. جالب است بدانید که معبد آسمان تماما از چوب ساخته شده و هیچ میخی برای ساخت آن بکار نرفته است. 

معبد آسمان , دیدنی های پکن , تورگشت

5-میدان تیان آن من

میدان تیان آن من بزرگترین میدان جهان می باشد که در مرکز شهر پکن واقع شده است. این میدان گشترده و بتنی یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی پکن می باشد که هر ساله علاقه مندان بسیاری با استفاده از تور چین از آن دیدن می کنند. تجمع و اعتراض دانشجویان و قتل عام خصومت آمیز آنها در سال 1989 در این میدان اتفاق افتاده است. در میدان تیان آن من همواره برای تجمعات مردمی و راهپیمایی ها استفاده می شود. در پیرامون میدان خانه های دهه 50 که به سبک چینی بنا شده اند، وجود دارد. 

میدان تیان آن من , دیدنی های پکن , تورگشت

6- بنای کهکشان سوهو

بنای کهکشان سوهو یک مجتمع تفریحی، اداری و فروشگاهی می باشد که در مرکز شهر پکن واقع شده است. این مجموعه عظیم که 330 هزار متر مربع وسعت دارد توسط زاها حدید معمار مشهور طراحی شده است. بنای کهککشان سوهو که معماری آن تلفیقی از معماری سنتی و مدرن چینی می باشد از 5 حجم در هم فرورفته پلکانی تشکیل شده است. این حجم های مدور در تمام جهات طوری با یکدیگر انطباق یافته اند که تصوری کهککشانی را برای شما خلق می کند. 

بنای کهکشان سوهو , دیدنی های پکن , تورگشت

7- پارک بی های

پارک بی های یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پکن می باشد که حدود یک قرن قدمت دارد و جز قدیمی ترین پارک های پکن محسوب می شود. این پارک  69 هکتار وسعت دارد که نیمی از باغ را آب فرا گرفته است. پارک بی های در هر فصل زیبایی خاصی به خود می گیرد و گردشگران در هر فصل می توانند از زیبایی ها و تفریحات پارک نهایت لذت را ببرند. در فصل زمستان در دریاچه پارک مردم اسکیت روی یخ انجام می دهند و در فصل بهار که درختان شکوفه می دهند، این پارک مکان منسبی برای قدم زدن می باشد. پارک بی های از 4 قسمت تشکیل شده که مهم ترین قسمت آن معبد یونگآن می باشد که بخش اعظمی از پارک را به خود اختصاص داده است. معبد لامائی که نماد این پارک می باشد و 36 متر ارتفاع دارد که دو قطعه از بدن بودا به صورت مومیایی در آنجا نگه داری می شود.  

پارک بی های , دیدنی های پکن , تورگشت

 8-معبد مینگ

معبد مینگ یا آرامگاه مینگ یکی از معروف ترین معابد جهان می باشد که در فاصله 50 کیلومتری شمال غرب شهر پکن در دامنه کوهستان تیان شو واقع شده است. در این معبد 13 آرامگاه از سلسله مینگ واقع شده است که به همین دلیل به آن معبد مینگ می گویند. نام معبد مینگ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این آرامگاه ها از نظر سبک معماری و ظاهر بسیار شبیه یکدیگرند و فقط از نظر اندازه با یکدیگر متفاوت هستند. این معبد حدود 120 کیلومترمربع وسعت دارد و با توجه به اینکه بیشتر امپراطورهای کشور چین در آنجا دفن شده اند از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و تحت حفاظت بیشتری قرار می گیرد. 

معبد مینگ , دیدنی های پکن , تورگشت

9- موزه ملی چین

موزه ملی چین یکی از بزرگترین موزه های هنری دنیا می باشد که در میدان تیان آن من شهر پکن واقع شده است. این میدان که در سال 2003 احداث شده حدود 200000 هزار متر مربع وسعت دارد. در موزه ملی چین بیش از یک میلیون اشیا از 1.7 میلیون سال قبل تا آخرین دوران سلسله امپراطوری چین را در خود گنجانده است. برخی از اشیا این موزه بسیار کمیاب و نادر می باشند به طوری که در هیچ موزه دیگری از جهان نمی توان مشابه آن را یافت. به عنوان مثال بزرگ دیگ برنزی دنیا که 832 کیلوگرم وزن دارد، در این موزه قرار دارد. 

موزه ملی چین , دیدنی های پکن , تورگشت

10-برج طبل و برج ناقوس

برج طبل و برج ناقوس از مهم ترین جاذبه های توریستی چین می باشند که در محله دانگ چانگ شهر پکن واقع شده است. این دو برج در سال 1272 ساخته شده اند که از زمان ساخت تاکنون دوبار بازسازی شده اند. برج طبل و برج ناقوس مهد تاریخ پکن در طول سلسله یوان و مینگ بوده، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در این دوران استفاده می شود. جالب است بدانید که اگر شخصی از پله های شیب دار این مکان بالا برود، می تواند یک نمایش بزرگ در پکن را پاداش بگیرد. برج طبل و برج ناقوس در زبان انگلیسی به معنای گولو و ژانگلو می باشد. 

برج طبل و برج ناقوس , دیدنی های پکن , تورگشت

اطلاعت ضروری درباره پکن

جمعیت:۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰

زبان رسمی: زبان ماندارین

واحد پول: یوان

اختلاف ساعت با تهران: چهار ساعت و نیم از تهران جلوتر است

مهم ترین مراکز خرید پکن

 مرکز خرید پلازای شرقی: این مرکز خرید  دقیقا مابین خیابان طلائی وانگ فوجینگ و خیابان نقره ای یا همان درگان شمالی و دقیقا در مرکز شهر پکن قرار گرفته است. مرکز خرید پلازای شرقی یکی از شعب پلازای چین می باشد که 130000 متر مربع وسعت دارد. این مرکز خرید مکان مناسبی برای خرید سوغاتی می باشد. در مرکز خرید پلازای شرقی انواع پوشاک و البسه، کفش و کیف، ساعت و زیور آلات، لوازم خانگی، صوتی و تصویری و … وجود دارد.

 مرکز خرید پلازای شرقی , مراکز خرید پکن , تورگشت

مرکز خرید شین کونگ پالاس: این مرکز خرید یکی از بهترین و بزرگترین مراکز خرید پکن می باشد که در خیابان جیانگو و در منطقه چائویانگ واقع شده است. اگر به دنبال کالاهای برند و لوکس هستید، مرکز خرید شین کونگ پالاس قطعا گزینه پیشرویی خواهد بود. به طوری که بزرگترین فروشگاه برند گوچی در این مرکز خرید شعبه دارد. در این مرکز خرید بیش از 900 برند معروف دنیا در زمینه انواع لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، پوشاک و... وجود دارد. 

 مرکز شین کونگ پالاس , مراکز خرید پکن , تورگشت

مرکز خرید سولانا: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید منحصر به فرد و زیبای شهر پکن می باشد که سبک آن تلفیقی از تجارت پیشرفته به همراه اماکن و مناظر طبیعی می باشد. در سه طرف مرکز خرید سولانا آبنماهای بی نظیری وجود دارد که جلوه خاصی به این مرکز خرید بخشیده است. در این مرکز خرید سوپرایزها و جایزه های مختلفی برای جلب مشتری وجود دارد. مرکز خرید سولانا دارای بیش از ۱۰۰۰ برند جهانی و بین المللی و فروشگاه می باشد.

 مرکز خرید سولانا , مراکز خرید پکن , تورگشت

 مرکز خرید اینتای پکن: اگر در پکن می خواهید خریدتان توام با تفریح و خوش گذرانی باشد قطعا این مرکز خرید گزینه مناسبی خواهد بود. مرکز خرید اینتای پکن 350000 متر مربع وسعت دارد و متشکل از سه ساختمان اصلی و چند پارک می باشد. در این مرکز خرید برندهای متنوعی نظیر جورجیو آرمانی، دولچه گابانا، هرمس و.. وجود دارد. هرچه از طبقات مرکز خرید اینتای بالاتر برویم مارک ها گران تر هستند.  

 مرکز خرید اینتای پکن , مراکز خرید پکن , تورگشت

مرکز خرید کپیتال لند: این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف پکن می باشد که از سه ساختمان جدا از هم ولی مشابه تشکیل شده است. مرکز خرید کپیتال لند 260000 متر مربع وسعت دارد و در حال حاضر بزرگترین ساختمان غرب پکن می باشد. در این مرکز خرید کالاهایی مثل لوازم آرایشی و تناسب اندام، وسایل صوتی و تصویری و مواد غذایی عرضه می شود. 

 مرکز خرید کپیتال لند , مراکز خرید پکن , تورگشت

مهم ترین رستوران های پکن

رستوران اپرا بومبانا: این رستوران یکی از رستوران های منحصر به فرد ایتالیایی در شهر پکن می باشد. سرآشپز این رستوران اومبرتو بومبانا یک رستوران شیک و عالی را احداث نموده که در آن بهترین غذاها با کیفیت عالی برای قشرهای مرفه مهیا می شود. در سال 2012 این رستوران موفق به کسب رتبه سوم شد و در سال 2013 به عنوان یکی از 50 رستوران برتر جهان معرفی شد. در رستوران اپرا بومبانو غذاهای خوشمزه ایتالیایی به سبک جهانی سرو می شود. 

رستوران اپرا بومبانا , رستوران های پکن , تورگشت

رستوران معبد: این رستوران یکی از بهترین و بزرگترین رستوران های شهر پکن می باشد. رستوران معبد یک رستوران خاص می باشد که منوی فرانسوی، دکور اسکاندیناویایی و ورودی سنتی چینی از ویژگی های خاص آن می باشد. این رستوران که بخشی از یک معبد چینی 600 ساله می باشد معماری سنتی و مدرن در کنار یکدیگر جلوه و فضای خاصی به این رستوران بخشیده است. 

رستوران معبد , رستوران های پکن , تورگشت

رستوران کپیتال ام: این رستوران یکی از رستوران های فوق العاده و زیبای پکن می باشد که در نزدیکی شهر ممنوعه قرار گرفته است. منوی رستوران کپیتال ام شامل انواع غذاهای چینی و بین المللی و ویژه گیاهخواران سرو می شود. که با بهترین و تازه ترین مواد اولیه تازه سرو می شود. 

رستوران کپیتال ام , رستوران های پکن , تورگشت

رستوران مزون بولود: این رستوران یکی از رستوران های مجلل و مدرن پکن می باشد. رستوران مزون بولود در کنار غذاهای خوشمزه از چشم انداز و دکوراسیون بی نظیری برخردار می باشد که قطعا در زمان صرف غذا در این رستوران شما را شگفت زده خواهد کرد. این رستوران پنج سالن شیک دارد که سر آشپزان این رستوران با سلیقه و دقت لازم بهترین غذاها را سرو می کنند. 

رستوران مزون بولود , رستوران های پکن , تورگشت

مهم ترین هتل های پکن

هتل کراون پلازا سان پالاس: این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و مجلل پکن می باشد که در 1 کیلومتری مرکز بین المللی نمایشگاه های پکن واقع شده و از موقعیت مکانی ویژه ای برخوردار می باشد. هتل کراون پلازا سان پالاس 519 اتاق دارد که با امکانات خاصی مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر سرپوشیده، سونا و جکوزی، ماساژ درمانی، مرکز سلامت و آب گرم، باشگاه ورزشی مجهز، زمین تنیس، چهار رستوران  و... اشاره نمود. 

هتل کراون پلازا سان پالاس , هتل های پکن , تورگشت

هتل دابلتری بای هیلتون: این هتل در منطقه مرکز تجاری پکن در مجاورت خیابان Financial Street واقع شده است. با اقامت در هتل دابلتری بای هیلتون می توانید به سهولت از جاذبه های معروف شهر پکن دیدن کنید. اتاق های هتل مجلل و با دکوراسیون زیبایی طراحی شده اند. از امکانات هتل دابلتر بای هیلتون می توان به سالن بدن سازی، مرکز آبگرم، دو رستوران، مرکز اداری و باغ بام آن اشاره نمود.  

هتل دابلتری بای هیلتون , هتل های پکن , تورگشت

هتل ماریوت سیتی وال: این هتل یکی از هتل های معروف و 5 ستاره پکن می باشد که فاصله اندکی با جاذبه های مهم این شهر نظیر پارک المپیک، شهر ممنوعه، فروشگاه مروارید و ابریشم، معبد آسمانی و میدان تیان انمن دارد. هتل ماریوت سیتی وال 22 طبقه و 1312 اتاق دارد. از امکانات رفاهی این هتل می توان به استخر، سونا، سالن کنفرانس، اسپا، جکوزی، استخر شیرجه، اتاق بخار، حمام درمانی، باشگاه ورزشی، صرافی، رستوران و... اشاره نمود. 

هتل ماریوت سیتی وال , هتل های پکن , تورگشت

هتل تیانتان: این هتل یکی از هتل های 4 ستاره پکن می باشد که در نزدیکی معبد بهشت واقع شده است. هتل تیانتان 300 اتاق دارد که با امکانات خاصی مجهز شده اند. از امکانات رفاهی این هتل می توان باشگاه رقص کارائوکه، سالن بیلیارد، سالن بدنسازی، سونا، اتاق ماساژ را نام برد. همچنین در رستوران این هتل انواع غذاهای چینی با کیفیت بالا سرو می شود. 

هتل تیانتان , هتل های پکن , تورگشت

منبع:tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید