گشت و گذاری به محله ی قدیمی بستاکیا در دبی + تصاویر و ویدئو


بستاکیا یا دبی قدیم از مکان های تاریخی و دیدنی دبی می باشد که در اواخر قرن 19 ساخته شده است. این محله قدیمی ساخته شده تا خانه بازرگانان ایرانی ثروتمندی باشد که با جواهرات نفیس و گرانبها سروکار دارند. بستاکیا در نزدیکی موزه ی دبی قرار دارد بنابراین به علاقه مندانی که به بازدید از محله ی بستاکیا می آیند توصیه می شود از این موزه دیدنی نیز بازدید نمایند.

بستاکیا , دیدنی های دبی , تورگشت

بستاکیا , دیدنی های دبی , تورگشت

بستاکیا در مجاورت خور دبی قرار دارد لازم است بدانید خور دبی همان نهر دبی است که توانسته دبی را به دو بخش بر و یا همان بخش جنوبی و قدیمی شهر و بخش دیره یا همان بخش شمالی و مدرن تقسیم کند. محله ی قدیمی بستاکیا توانسته تاریخ و تمدن دبی را برای گردشگران تور دبی به نمایش بگذارد. بستاکیا به 2 قسمت مدرن و باستانی تقسیم می شود. این منطقه قدیمی حدود 38000 متر مربع وسعت دارد و 52 خانه مسکونی قدیمی را در خود جای داده است. خانه ها در این مکان به صورت کاملا سنتی بوده و از آهگ و گل ساخته شده است. 

بستاکیا , دیدنی های دبی , تورگشت

بستاکیا , دیدنی های دبی , تورگشت

ساختمانهای آهکی و مرجانی که در اطراف بستاکیا دیده می شود اکثر آنها دارای برجهای بادی بودند که بصورت مناسب محفوظ می ماندند. این برج های بادی دارای نوعی سیستم تهویه هوا بوده که بیشتر برای خانه های اولیه و قدیمی مورد استفاده قرار می گرفت. گفتنی است در این منطقه گالری ماجیلیس که شامل مجموعه ای از سرامیک ها و مبلمان های قدیمی عربی می باشد قرار دارد. همچنین محله های باریک که با معماری عربی آمیخته شده اند نمادی از تاریخ قدیمی این شهر را نشان می دهد. علاقه مندان می توانند در سفر به کشور زیبای دبی از این محله ی قدیمی نیز بازدید نمایند.

بستاکیا , دیدنی های دبی , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید