بازدید از موزه باستانی آنتالیا + تصاویر


موزه باستانی آنتالیا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین موزه های باستانی کشور ترکیه می باشد که در مرکز شهر واقع شده است و دارای حدود یک قرن قدمت می باشد و در کنیالتی آنتالیا قرار دارد. این موزه از بخش ها و گالری های مختلف تشکیل شده و هر یک از این گالری ها به یک منطقه و یک دوره زمانی اختصاص دارد و در بین جاذبه های گردشگری آنتالیا شهرت خاصی دارد. مساحت این موزه 7000 متر مربع است که دارای 13 سالن نمایشگاهی و یک سالن رو باز می باشد و 5000 اثر هنری از آناتولی در آن جای گرفته است. همچنین در داخل این موزه 12 هزار قطعه باستان شناسی که تمام آن ها متعلق به منطقه آنتالیا هستند برای مردم به نمایش گذاشته شده اند.

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

موزه آنتالیا از پرطرفدارترین مکانهای دیدنی آنتالیا می باشد که علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ گذشته این سرزمین می توانند از آن بازدید کنند. گردشگران تورهای ترکیه با بازدید از این مجموعه دیدنی با گوشه ای از پیشینه آنتالیا آشنا خواهند شد و اطلاعاتی مفید در مورد چگونگی زندگی در زمانهای مختلف را کسب خواهند کرد. لازم است بدانید موزه آنتالیا علاوه بر آنکه بخش های داخلی دارد دارای یک باغ و یک گالری در هوای آزاد می باشد و هزاران آثار ارزشمند و تاریخی را در خود جای داده است. 

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

موزه آنتالیا، یک ساختمان 2 طبقه است و از اصلی ترین بخش های آن می توان به سکه ها، اتاق امپراطوری، تابوت ها و آیکون های مسیحیت  اشاره نمود. این موزه در سال 1922 میلادی، توسط معلمی به نام سلیمان فکری بازگشایی شد. موزه آنتالیا برای اولین بار در سال 1922 در مسجد علاء الدین افتتاح گردید و سپس در سال 1937 به مسجد یولی مناره منتقل شد و در سال 1972 نیز به ساختمان امروزی خود انتقال داده شده است. بازدیدکنندگان با دیدن این موزه بیشتر با تاریخ، آداب و رسوم و معماری ترکیه آشنا خواهند شد. 

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

در این مجموعه دیدنی مجسمه های باشکوهی به چشم می خورد که تمام این مجسمه ها بوسیله باستان شناس ترکی به نام (perge) کشف شده است. همچنین گردشگران عزیز می توانند در این موزه صنایع دستی، لباس های سنتی، مصنوعات پیش از تاریخ مربوط به غار (karian)، مجسمه های پیش از کلاسیک و همچنین فسیل های ماقبل تاریخ را ببینند.  ناگفته نماند در قسمتی از این موزه، گنجینه های مربوط به دوره رومی را نیز می توان مشاهده نمود که بسیار ارزشمند هستند و در سطح جهان حرف اول را می زنند که اکثر آنها مجسمه ها و تابوت های سنگی هستند و زیبایی منحصر به فردی را برای گردشگران تور آنتالیا به نمایش گذاشته است. گردشگران عزیز اگر فرصتی باقی ماند می توانید از زیباترین سواحل آنتالیا، سواحل لارا و کنتیالتی نیز بازدید نمایید و خاطره ای خوش را در ذهنتان به ثبت برسانید. 

موزه آنتالیا , دیدنی های آنتالیا , ترکیه , تورگشت

منبع: tourgasht.com

دیدگاه:


captcha
در خبرنامه عضو شوید
به تورگشت در تلگرام بپیوندید