معرفی سوئیس + تصاویر و ویدئو

معرفی سوئیس + تصاویر و ویدئو

معرفی اجمالی سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای اروپای عربی می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای برن است. سوئیس از  شمال به آلمان، از شرق به اتریش و لیختنشتاین، از جنوب به ایتالیا و از غرب به فرانسه محصور شده است. این کشور با ۴۱٫۲۸۵ کیلومتر مربع وسعت حدود  ۷٫۵ میلیون نفر  جمعیت را در خود جای داده است. مذهب رسمی این کشور مسیحی است و دین مقدس اسلام دین دوم مردم سوئیس محسوب می شود. این کشور ثروتمند جهان عضو انجمن آزاد اروپا می باشد. مردم این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و رومانش با یکدیگر صحبت می کنند. از نظر شرایط جوی این کشور دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و پرباران می باشد و در بیشتر مواقع هوا بارانی ابری است. اکثر گردشگران سوئیس را بخاطر کوهها، ساعتها، شکلات، پنیر و بی طرف بودن سیاسی آن می شناسند. کشور سوئیس به دلیل داشتن طبیعت بکر و چشم اندازهای فوق العاده و بی نظیر خود هر ساله گردشگران بسیاری به سمت خود جذب می کند. در سال های اخیر نیز تور سوئیس در بین گردشگران به یکی از مقاصد مهم توریستی مبدل شده است. در ادامه متن به ده مورد از برترین جاذبه های گردشگری سوئیس اشاره خواهد شد.


۱- ماترهون

 

ماترهون یکی از کوههای مرتفع آلپ می باشد. کوه ماترهون حدود ۴.۴۷۸ متر ارتفاع دارد. این کوه از سمت شمال به شهر زرمات، از سمت جنوب به سروینیا می رسد. این کوه یکی از منحصر به فرد ترین کوه ها در اروپا می باشد. در سال ۱۸۶۵ اولین صعود کوهنوردان که راهنمای آنها ادوارد ویمپر بود از سمت شهر زرمات به کوه ماترهون انجام شد صعود این کوه یک تراژدی بود زیرا در هنگام بازگشت همه اعضای تیم کوهنوردی کشته شدند و این کوه آرامگاه اعضای کوهنوردی شد به همین دلیل تاکنون فیلم های بسیاری برای این صعود مرگبار ساخته شده است.کوه ماترهون نماد کوههای آلپ می باشد.


۲-قلعه چیلون

قلعه چیلون در سوئیس

قلعه چیلون در پیرامون دریاچه ژنو واقع شده است. این قلعه از هنر قرن چهاردهم، قنات‌، ۲۵ ساختمان مجزا با سه حیاط، و دو دیوار مدورتشکیل شده است. کسانی که آرزو ورویای یک عروسی خاص را دارند می توانند این قلعه را برای مراسم خود به صورت شخصی اجاره نمایند. یکی از جاذبه های خاص این قلعه تاکستان لاوکس می باشدکه با ۳۰ کیلومتر طول سواحل ژنو تااطراف لوزان را فرا گرفته است. گردشگران می توانند با استفاده از تور اروپا به سوئیس سفر و از این  قلعه دیدن نمایند.


۳- پارک ملی سوئیس

معرفی پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس که تنها پارک ملی این کشور می باشد که در منطقه انگادین واقع شده است. این پارک حدود۱۷۲ کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک دارای طبیعتی بکر همراه با رودخانه ها،دره های عمیق و رشته کوه های پوشیده از برف آلپ می باشد. پارک ملی سوئیس در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. در نزدیک پارک روستای زیبای zernez وجود دارد که در این روستا گردشگران می توانند اسکی، اسنوبورد سواری، سورتمه سواری، و اسکیت انجام دهند.


۴- پل چپل

اروپا, پل چپل, سوئیس

پل چپل یکی از پل های قدیمی و چوبی سر پوشیده اروپا می باشد که در شهر لوسرن سوئیس قرار دارد. این پل ۲۰۴ متری بر روی رودخانه رئوس واقع شده است. هدف از ساخت این پل طولانی برای حفاظت از شهر لوسرن در مقابل حملات بوده است. با توجه به همجواری سوئیس با کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و اتریش گردشگران می توانند از تورهای ترکیبی تور آلمان، تور فرانسه و با یک ویزا و صرف هزینه کمتر به این کشورهای پرجاذبه اروپایی سفر نمایند.


۵- زایتگلوگه

معرفی زایتگلوگه, سوئیس

زایتگلوگه یکی از قدیمی ترین دروازه قدیمی شهر برن می باشد. این دروازه در سال ۱۱۰۰ احداث شده است. ساعت این دروازه که یکی از زیباترین و قدیمی ترین ساعت ها می باشد و در سال ۱۵۳۰ ساخته شد برای مدت های طولانی ساعت اصلی و شاخص شهر برن بود. این برج از یک ساعت نجومی، تندیس ها، ناقوس ساعت و دو برج ساعت تشکیل شده است. همین امر سبب شده تا این کشور به عنوان یکی از معتبرترین کشورهای ساعت سازی در جهان مشهور باشد.


۶- آبشار راین

معرفی آبشار راین سوئیس

آبشار راین که بزرگترین آبشار اروپا می باشد. این آبشار حدود ۱۵۰ متر عرضی و ۲۳ متر ارتفاع دارد. حجم آب این آبشار در تابستان، ۶۰۰ متر مکعب است. در اطراف این آبشار دو قلعه معروف وجود دارد که جلوه خاصی به این آبشار بخشیده است. گردشگران می توانند با استفاده از تور ارزان که در ایام غیر تعطیل ارائه می شود به این کشور سفر و از این آبشار معروف بازدید نمایند.


۷-گریندلوالد

معرفی روستای زیبای گریندلوالد سوئیس

گریندلوالد یکی از روستاهای زیبا و بی نظیر برن می باشد. این روستا در ارتفاع ۱۰۳۴ متر بالاتر بر روی آب های آزاد واقع شده است. گرینلوالد که همانند بهشتی زیبا در قلب کوههای آلپ قرار دارد دارای پیست اسکی، خانه های چوبی مدرن،طبیعت منحصر به فرد، آبشارهای خروشان و تله کابین های مهیج می باشد و هر ساله گردشگران بسیاری به این روستای منحصر به فرد سفر و از جاذبه های آن لذت می برند. تور ترکیبی سوئیس با تور ایتالیا یکی از محبوب ترین تورهای اروپایی محسوب می شود که در زمره پیشنهادهای ویژه ما به شما در سفر به اروپا قرار می گیرد.


۸-فواره ژنو

فواره ژنو, سوئیس

فواره ژنو یکی از معروف ترین و زیبا ترین فواره های جهان است. این فواره تا ارتفاع ۱۴۰ متر آب در هوا پرتاب می کند و کسانی که در پایین اسکله هستند برروی آنها می پاشد. در هر ثانیه حدود۵۰۰ لیتر آب با سرعت ۲۰۰ کیلو متر بر ساعت آب از دهانه ۱۰ سانتی متری این فواره خارج می شود که در نوع خود بی نظیر می باشد. آب این فواره در سال به مناسبت های مختلف به رنگ های آبی و صورتی تغییر می کند. در اطراف دریاچه ژنو همراه با قدم زدن می توان از تماشای فواره لذت برد.


۹-جانگفر اوجاچ

معرفی گردنه جانگفر اوجاچ سوئیس

جانگفر اوجاچ  نام یک گردنه است که در کوههای آلپ قرار دارد. که  رفتن به این گردنه با قطار امکان پذیر می باشد. رصدخانه اسفینکس که بلند ترین ایستگاه نجومی جهان می باشد در این گردنه قرار دارد. با رفتن به این گردنه می توان از دیدنی قله‌های کوه مانند ایگر، مانچ و جانگفراو و مناظر یخچال دیدنی ایگر و همچنین از چشم اندازهای بی نظیر این گردنه دیدن کرد. گردشگران با استفاده از تور ارزان سوئیس نیز می توانند به این کشور پر رمز و راز سفر و از این گردنه نیز دیدن کنند.


۱۰-کلیسای جامع برن

معرفی کلیسای جامع برن, سوئیس

کلیسای جامع برن عظیم ترین کلیسا در سوئیس می باشد. این کلیسا در سال ۱۴۲۱ بوسیله معماران مختلفی ساخته شده است. این کلیسای مخروطی که به شیوه گوتیک طراحی شده است بلند ترین منار مخروطی سوئیس می باشد. این کلیسا به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. شاخص ترین ویژگی کلیسای جامع برن تصویر بی همتای  روز قضاوت بالای دروازه اصلی به شمار می‌رود که شامل بیش از ۲۰۰ پیکره چوبی و سنگی حکاکی شده می باشد.

بدون دیدگاه

*

code

وجود ندارد
استفاده از مطالب وب سایت بانک تور و گردشگری به هر نحوی ، بدون اجاز کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.
به تورگشت در تلگرام بپیوندید