معرفی سنگاپور + تصاویر و ویدئو

معرفی سنگاپور + تصاویر و ویدئو

معرفی اجمالی سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد که در جنوب شیه جزیره مالایا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر سنگاپور است. سنگاپور با کشورهای مالزی و اندونزی امجوار می باشد. این کشور با مساحتی نردیک به ۷۱۸ کیلومتر متر مربع در مقایسه با بحرین از وسعت کمتری برخوردار می باشد. به دلیل قرار گرفتن این کشور در شمال خط استوا آب و هوای این کشور گرم و مرطوب می باشد و میانگین بارش سالیانه آن به یش از ۲۳۴۰ میلی متر می رسد. کشور سنگاپور حدود ۲٫۴ میلیون نفرجمعیت دارد. یکی از منابع  مهم و درآمد زا در سنگاپور صنعت توریسم می باشد و هر ساله گردشگران زیادی از این کشور دیدن می کنند. تور سنگاپور از جمله تور های پر طرفدار شرق آسیا می باشد که به سبب شهرت این بندر در جهان هر ساله بر گردشگران این کشور افزوده می شود. لذا با توجه به اهمیت این کشور در ادامه مطلب به مهم ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور اشاره خواهد شد.


۱- جزیره سنتوزا

جزیره سنتوزا سنگاپور

جزیره سنتوزا یکی از جزایر زیبا در جنوب کشور سنکاپور می باشد. هر ساله گردشگران زیادی از این جزیره بی نظیر دیدن می کنند. این جزیره در ابتدا یک روستا بوده که در آنجا ماهیگیری انجام می دادند. این جزیره  دارای مکان های ناریخی، شهربازی، سینماهای چهار بعدی، پارک پروانه ها و فواره های موزیکال می باشد که این عوامل با یکدیگر در جذب گردشگران به این جزیره نقش به سزایی داشته اند.


۲- اسکله کلارک

اسکله کلارک در سنگاپور

اسکله کلارک یکی از اسکله ای قدیمی و زیبای سنگاپور می باشد. در اطراف اسکله رستوران و کافی شاپ و ساختمان های بی نظیری می باشد که برای رفاه حال مسافران تعبیه شده اند. در این ا ۵۰ فروشگاه  پوشاک  وجود دارد که بیشتر لباسهای پشمی و ابریشمی و پارچه های اعلا عرضه می کنند. گردشگران می تواند به دلیل همجواری سنگاپور با  کشورهای مالزی و سنگاپور با استفاده از تورهای ترکیبی با تور بالی و تور مالزی از مکان های تفریحی و طبیعت زیبای این کشورهای استوایی دیدن نموده و لذت کافی را از سفر خود می برند.


۳- دریاچه دلفین ها

دریاچه دلفین ها سنگاپور

دریاچه دلفین ها یکی از مکان های مهیج در سنگاپور می باشد. در این دریاچه دلفین هایی که بومی تایلند می باشند در آنجا نکه داری می شوند. تعداد دلفین های این دریاچه ۶ تا می باشد  که در اثر گذر زمان و شرایط اقلیمی  رنگ بدن دلفین ها صورتی رنگ شده است. در حین اینکه دلفین ها حرکات نمایشی انجام می دهند می توان با کمک و آموزش راهنماه های این دریاچه  وارد استخر شد و از نزدیک دلفین ها را لمس کرد.


۴- موزه علم و هنر سنگاپور

موزه هنر در کشور سنگاور

موزه هنر سنگاپور به وسیله موشه سفدی در زمینی به وسعت ۶۰۰۰ متر مربع بنا شد. این مزه بدون شک به عنوان اولین موزه جهان در زمینه تلفیق علم و هنر را به خود لقب داده  است.  شکل ظاهری این موزه شبیه به گل نی لوفر می باشد که آثار تاریخی بسیاری از دیگر نقاط جهان را در خود جای داده است.  یکی دیگر از عوامل شهرت این  سقف بشقاب شکل آن است که دارای کانال آب‌رو باران می باشد. کردشگران می توانند با استفاده از تور ارزان که در  فصول سرد و ایام غیر تعطیل ارائه می شود به سنگاپور سفر و از این موزه معروف دیدن کنند. در صورت تمایل برای سفر به این کشور دیدنی در جنوب شرق آسیا فقط کافیست از پکیج های تور ارزان بهره ببرید.


۵-باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور حدود ۷۴ هکتار وسعت دارد. این باغ گیاه شناسی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این باغ ” در سال ۱۸۲۲ بوسیله  سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت، احداث شد. در این باغ بزرگ  یک باغ ارکیده وجود دارد که باسه هکتار مساحت دارای  بیش از ۱۰۰۰ گونه اصلی و  ۲،۰۰۰ گونه پیوند زنده شده از ارکیده می باشد. در داخل باغ ارکیده جاذبه های دیگری  مانند سالن برکیل و باغ پرنیان ارکید، گلخانه، تندیس های نمادین نیز وجود دارد.


۶-پارک مرلیون

پارک زیبای مرلیون در سنگاپور

پارک مرلیون یکی از پارک هکای منحصر به فرد و فدیمی سنگاپور می باشد. این پارک در سال۱۸۲۱ میلادی بنا شده است. در این پارکیک مجسمه شیر وجود دارد که از دهانش آب می ریزد. که این مجسمه شیر نماد معروف سنگاپور می باشد. گردشگران می توانند با استفاده از تور ارزان سنگاپور با کمترین هزینه ممکن به این کشور سفر و از این پارک دیدن نمایند.


۷-مسجد سلطان سنگاپور

مسجد بی نظیر سلطان در کشور سنگاپور

مسجد سلطان بزرگترین و مشهورترین مسجد سنگاپور می باشد. این مسجد گنبدهایی طلایی دارد که همه به خاط این گنبدهای طلایی آن را می شناسند. ساخت این بنا در سال ۱۹۲۸ و به مدت دو سال انجام شد. این مسجد آجرنما که به شیوه معماری اسلامی ساخته شده است. گردشگران اروپایی و دیگر بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. این مسجد دارای سالن های بزرگ و زیبای برگزاری نماز و مراسم مذهبی از محبوبیت ویژه ای در بین مسلمانان برخوردار است.


۸-باغ های خلیج

باغ های جذاب خلیج در سنگاپور

باغ های خلیج یکی از رویایی ترین زو زیبا ترین مکان های تفریحی کره زمین می باشند. این باغ ها در مساحتی نزدیک به صد هکتار طراحی شده اند. یکی از عواملی که زیبایی این باغ ها را دوچندان کرده است وجود درختان سایبری و جنگل ابرها می باشد. بازدید کننندگان هانگام ورود به باغ با جنگلی از ابر درختان که زیبا ترین منظزه باغ می باشد روبرو می شوند. گردشگران می توانند با استفاده از تور سنگاپور به این باغ های خلیج سفر و با قدم زدن بر روی سازه های معروفی به نام ابر درخت از دیگر منظره های پیرامدن باغ لذت ببرند.


۹-باغ وحش نایت سافاری

باغ وحش نایت سافاری سنگاپور

نایت سافاری اولین باغ وحش حیوانات شب زی در جهان می باشد. این باغ وحش در دهه ۸۰ توسط دکتر اونگ سوی لا ساخته شد. در نایت سافاری بیش از ۲۵۰۰ گونه جانوری از ۱۳۰ نژاد مختلف، مانند ببر مالای را در خود جای داده و از آنها  محفاظت می کند. در این باغ وحش نورپردازی خاصی که شبیه نور ماه است انجام می شود که با استفاده از این نور می توان در شی حیوانات را مشاهده نمود. همچنین در بانایت سافاری به جای قفس های سنتی از حصارهایی استفاده شده است که زیستگاه های مختلف حیوانات را از هم جدا می کند. تور سنگاپور بر خلاف تور گوا در هند و تور پوکت در تایلند که بیشتر جنبه طبیعت گردی دارند برای مقاصد دیدن از مکان های تفریحی مصنوعی و تجارتی در شرق آسیا مطرح شده و به یکی از اقامتگاه های مالکین و تاجرین برتر دنیا تبدیل شده است.


۱۰-چرخ و فلک سنگاپور فلایر

چرخ و فلک عطیم سنگاپور فلایر

سنگاپور فلایر مرتفع ترین و امن ترین چرخ و فلک دنیا می باشد که در سنگاپور واقع شده است. ارتفاع این چرخ و فلک ۱۶۴.۸ می باشد که با سوار شدن به این چرخ و فلک نفس ها در سینه حبس می شود. این چرخ و فلک دارای بیست و هشت کابین می باشد و هر کابین بیست و هشت متر مربع مساحت دارد و ظرفیت بیست و هشت نفر را هم دارد.

بدون دیدگاه

*

code

وجود ندارد
استفاده از مطالب وب سایت بانک تور و گردشگری به هر نحوی ، بدون اجاز کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.
به تورگشت در تلگرام بپیوندید